10/10
-coloration- 2009 márc. 01. - 19:01:24 10/10
(253/773)
jahajjj :D nekem annyira nagyon tetszett! mindenkinek látnia kell!! megérdemelte az oscart. egyszer sem punnyadtam be rajta, tök mozgalmas, izgalmas, és szép film :) 10/10 ezzel most teljes az életem, most boldog vagyok... :D
hiden 2009 márc. 01. - 16:51:30
(252/773)
Angelina Jolie nekem sem a kedvenc színésznõm és borzalmasan boldog voltam, amikor Winslet kapta az Oscart.De pl.Jolie engem lenyûgözött az Észvesztõben.
9/10
offtopic
Zempy 2009 márc. 01. - 15:22:08 9/10
(251/773)
Még maga a film sem tetszett?? Számomra nagyon ütõs volt, ráadásul egy idõ után Angelina is tudatoan háttérbe szorult, nem volt belõle sem túl sok. Jó film, na! :)
9/10
offtopic
Zempy 2009 márc. 01. - 15:13:02 9/10
(250/773)
Málnára? Ez már tényleg sok :))
Patrick Bateman 2009 márc. 01. - 14:45:22
(249/773)
Szóval igen... ki lehet nyilvánítani a nemtetszésünket vkivel kapcsolatban, de az nonszensz, hogy Jolie "egyenesen szörnyû" az Elcserélt életekben. Nekem sem a kedvenc színésznõm, de azt el kell ismerni, hogy érzékeny, erõteljes az alakítása, s ez nemcsak erre a filmre érvényes.

De hogy ontopic is legyek: a Gettó milliomos nagyon jól megcsinált film, igazi profi munka. Vitán felül Boyle eddigi legnagyobb filmje, örökérvényû mondanivalóval, ambíciózus megvalósítással. Minden dicsérõ szót megérdemel.
9/10
offtopic
Zempy 2009 márc. 01. - 14:36:14 9/10
(248/773)
Én sem értek egyet azzal, hogy Jolie borzalmas lett volna. Sõt. Nagyon erõs szavak ezek. Szerintem kitett magáért, és nekem nagyon tetszett. Bár minden színésznõ minden alakítása csak ennyire lenne "borzalmas"!

Kate Winslet meg remek színésznõ, de azért rajta kívül van más is a világon, aki van olyan jó, és szintén dicséretet érdemel!
Patrick Bateman 2009 márc. 01. - 12:35:59
(247/773)
Ha valaki olyasmiket ír, hogy "Angelina Jolie egyenesen szörnyû volt az Elcserélt életekben", az saját hülyeségérõl tesz tanúbizonyságot. Azért ne essünk már ekkora túlzásokba, jó?http://www.google.hu/search?hl=hu&q=armilar+amaretto&btnG=Keres%C3%A9s&meta=cr%3DcountryHU
10/10
CsengoZoli 2009 márc. 01. - 11:43:07 10/10
(246/773)
Az utolsó mondatodhoz hozzátenném,hogy : szerinted!
Azért köszönjük ezt a szép összeesküvés elméletet.
(Benjamin B. nevelõ anyjának kb annyi köze van a színészethez,mint tyúknak az ABC-hez)
10/10
SlumDog 2009 márc. 01. - 11:27:52 10/10
(245/773)
A film reálisan és hogy miért kapott Oscart?
Az egész zene és filmbiznissz politika és kárpótlás. Az idei Oscar olyan volt tipikusan mint az Euroviziós dalfesztiválok. Gyõztes film mint MILK (kárpótolni a homoszexuálisakat kicsit, és befogni a szájukat, megjátszani, hogy elismerjük õket.) Slumdog: a filmet már hónapokkal ezelõtt láttam, napi szinten nézek indiai filmeket, ebben a környezetben élek. Londonban a bemutatóra az indiaiak nem nagyon voltak kiváncsiak a hindi-muszlim ellentét miatt, a muszlimok viszont imádták a filmet. Én 5 oscart adtam volna: legjobb betétdal, legjobb filmzene, legjobb adaptált forgatókönyv, legjobb mellékszereplõ: Anil Kapoor, vagy a rendõrfõnök Irfan Khan, és kb ennyi. Az eredeti sztori teljesen más a filmtõl. Dev Patel jó színész, még viszi valamire. Freida Pintot nem tudnám kedvesen jellemezni, csak a törtetõ és a sikerért mindent bele kategóriába sorolnám (Sharon Stone nyomdokaiban). Sok színészi teljesítményt nem kellett hogy nyújtson a filmben, nemúgy mint a nyomorból érkezõ gyermekszereplõk. Akik egyébként többet szerepeltek a filmben minr Freida és Dev.

Megpróbáltam megnézni az Oscar jelült filmeket: Az elcserélt életek egy jó alakítás, Jolie kaphatott volna valamit, de a pucérság gyõzött (amit az angolok meg is szólnak rendesen, nem túl bûszkék Kate-re). A Frost/nixont 2 percig bírtam, a Milkbe beletört a bicskám 10 perc után, a Mickey Rourke film nézhetetlen szóval az egyetlen ellenfél a Benjamin Button aki semmit nem kapott a fontos kategóriákban, pedig a sztori eredeti, az alakítások nagyon jók, mind õ mind az anyát alakító szinésznõ.
Viszont Amerika elkövette a bakit a DVD-s dologgal, ezért be kellett fogni Danny Boyle síró száját, mert úton-útfélen reklamált. Ez adta a legjobb film díját, meg a többi nem igazán megérdemelt díjat a 4-5 kiutalandón felül. Sajnos ezt el kell ismerni. Mindkét filmet többször is megnéztem és el kell ismernem elfogultak voltunk Slumdoggal szemben, mert tényleg nem az alkotás hozta az eredményt, hanem a politika-diplomácia, amerikai szájbefogósdi.
gyoppka 2009 márc. 01. - 10:34:16
(244/773)
Nekem nem tetszett. Vagyis megnéztem, és láttam már ennél rosszabbat is, de valahogy nagyon nem... Pedig tetszik az indiai kultúra, a zene, és egyszer szeretnék eljutni oda, de ez a film nem adott számomra semmi pluszt, érzelmet. Jó, tudom, hogy nem egy csalogató módon mutatja be Indiát, de valamilyen érzelmet akkor is ki kellene váltson belõlem. És a vége...annyira hollywood-i, reméltem, hogy nem így lesz befejezve.

Szerintem a Benjamin Button jobban megérdemelte volna.( A Changelling-et még nem láttam, és a Szabadság útjait sem, de rajta vagyok:))
hiden 2009 febr. 28. - 23:54:54
(243/773)
Húú...hát nehéz szavakat találni.Az biztos,h megérdemelte a rengeteg díjat.Az indiai kultúra,a történet,a zene,a ritmus ami ebben a filmben van...csodálatos.Nagyon nagyon tetszett,Danny Boyle zseniális rendezõ.
10/10
Movie 2009 febr. 28. - 23:39:21 10/10
(242/773)
Sziasztok Tagok! Véleményem szerint a legmegfelelõbb helyre került az Oscar-díj. Kiváló ez a film!
2/10
csirke 2009 febr. 28. - 23:11:12 2/10
(241/773)
hehe én is pont ezt éreztem bizonyos részeknél, hogy elsüllyedek a rendezõ meg a forgatókönyvíró helyett.
2/10
csirke 2009 febr. 28. - 23:09:15 2/10 Előzmény bourne
(240/773)
teljesen egyetértek, meg hanniballecterrel is, ez a film az alig egyszer nézhetõ kategória, már akkor gyanús volt, amikor megláttam, hogy sikerült a "gettómilliomost" két szóba írni - már a hivatalos magyar címben is. én is menekültem volna a táncos résznél, ha nem a sor közepén ülök, de a sok birka nem megbabonázva bámulta a sót, mertugye oscaaar meg micsoda kriztikák, áh, de jó volt, micsoda sztori, megérintõ emberi sorsok, uhh bazz.. szavakkal nem tudom elmondani, mekkora amerikai sziruppal leöntött parasztvakítás az egész. a csajos vonal kritikán aluli. két gyerek akkor se mond egymásnak ilyeneket, hogy "ez a végzet", ha végigcsinálták a búr háborút végtagok nélkül. na szóval a császár meztelen.
7/10
Túrin 2009 febr. 28. - 22:01:20 7/10 Előzmény irodlak
(239/773)
Nem bizony, mert az a jelölés nélkül maradt Szabadság útjainak járt. Mondjuk az a film egy olyan kõkemény társadalomkritika, h még lehet, h sok lett volna az akadémiának. :)
10/10
Sunday3 2009 febr. 28. - 19:48:41 10/10
(238/773)
Nagyon tetszett! 10/10
killkenny 2009 febr. 28. - 17:39:59
(237/773)
jó film.
irodlak 2009 febr. 28. - 13:10:29 Előzmény msandie
(236/773)
Én nm akarok megbántani senkit, azzal, hogy nem tudom, miért kapott Oscart... de mivel elég nagy filmnézõ vagyok - az amerikai tucatfilmektõl az európain át a független filmesekig - így tapasztalatból azt mondom, hogy NEKEM ez a film semmi újat nem adott. Ha valaki ismeri az Isten városa címû filmet, az tudja, mirõl beszélek. Azt kell mondjam, ez is csak egy lerágott csont, csak épp ez most Indiában játszódik. És természetes, hogy az ember összehasonlítja olyan filmekkel, amik korábban kaptak Oscart, és szerintem, de hangsúlyozom, ez csak az én véleményem!!! nem érdemelte meg a legjobb filmnek járó díjat. A zene egyébként tényleg jó volt.
10/10
CsengoZoli 2009 febr. 28. - 11:42:26 10/10 Előzmény Babucica
(235/773)
Ezen a filmen elkalandoztál?
Nem lehet,hogy a Benjamin Button-ra ültél be véletlenül? :)
9/10
Obránszky Ármin 2009 febr. 28. - 00:32:10 9/10
(234/773)
Ezt a gondolatmenetet nem tudom követni... Lehet, h fél1 van, azért. Angelina Jolie vagy Pitt hogy lehetnek jobbak, mint egy film? Egyáltalán az összehasonlítás maga gyenge lábakon áll. Arra gondolsz, h a BenjaminButton és az Elcserélt életek inkább bejöttek? Te tudod... Utóbbi valóban egy remekmû Eastwoodtól, elõbbit hagyjuk. :-)