10/10
NADALFAN 2009 aug. 04. - 22:34:32 10/10 Előzmény CsengoZoli
(473/773)
a tavalyi hullagyalázó oscar film után ez a film kellemes meglepetés.lehet egy film jó "sztárocskák"nélkül is .tényleg le a kalappal a rendezés,és a fantasztikus zene elõtt-végre egy közönségdijas oscar film!!!
10/10
CsengoZoli 2009 aug. 03. - 11:22:03 10/10
(472/773)
Nálam is 10/10
Szabynho1995 2009 aug. 03. - 10:14:31 Előzmény CsengoZoli
(471/773)
Nem tudom,hogy ti mit gondoltok de szerintem nagyon jóra sikeredett a film és elõször csodálkoztam a 8 OSCARon de látva a filmet megértem.Van története,megtudhatjuk,hogy milyen az indiai "gettó" valójában(és hát mit mondjak embertelenek a körülmények)valamint örülhetünk,hogy a fõhõs végül megnyeri a fõnyereményt és a szerelmét.Ez a film nálam 10/10!
2/10
d4rk1ord 2009 júl. 31. - 14:58:15 2/10
(470/773)
Még most is a hatása alatt állok... Egyszerûen nem találok szavakat...

Ennyire rossz filmet nagyon régen láttam. Klisékkel teletûzdelt, szájbarágós, nyáltól csöpögõ, végletekig számítható.

A hozzászólások között akad aki azt kritizálta, hogy angolul beszélnek,
hogy az utolsó kérdés túlságosan egyszerû, vagy hogy élõ az adás pedig nem is. Ezek csak részletek, a film nem ezen bukik el.

Arról viszont senki nem beszél, hogy ez a Jamal annyira buta és primitív, hogy egyszerûen képtelenség vele nemhogy azonosulni, de még együtt érezni is. Ki az a gyökér, aki hihetetlen mázlival megnyer annyi pénzt amennyit elképzelni sem tud, és ugyan nem tudja a választ a következõ kérdésre mégis továbbmegy?? Ja persze, neki nem a pénz a fontos hanem a szerelem. Igaz ugyan, hogy ennyi pénzbõl "kiválthatta" volna a csajt, vagy felbérelhetett volna nyomozókat, vagy vásárolhatott volna még mûsoridõt...

Mese? Igen, a mesékben megtörténik a lehetetlen, mások a szabályok. De itt egy nagyon is valóságos, jól ismert vetélkedõben és világban vagyunk, ahol a szabályok, lehetõségek ismeretében azt lehet mondani, hogy Jamal egy szellemi fogyatékos, debil, akinek pusztán végtelenül nagy szerencséje van. Nincs olyan pozitív érték, amelyet felmutatna, ami miatt szimpatikus lenne. Jamal nem kitartó ahhoz valamit tennie kellett volna, kitartóan (például tanulni?), hogy a végén az eredmény õt igazolja. Az pedig, hogy nyomorban élt, szörnyûségek közepette, önmagában kevés. Mi van a többi hasonló sorsú gyerekkel? A film azt "üzeni", hogy nem kell tenni semmit, bele kell törõdni mindenbe, ha úgy van megírva úgyis jó dolgunk lesz. Majd mellénk szegõdik a szerencse. Vicc. A másik alternatíva a testvérnek a sorsa, aki valamilyen formában szintén kijutott a gettóból, de borzasztó árat fizetett érte. Ki lehet jutni kitartó lopkodással, sok hazugsággal, ha kell gyilkossággal. Kemény világ ez...
Sajnos a testvér karaktere nincs eléggé kidolgozva így például érthetetlen, átélhetetlen az a fordulat, amikor Latikát kiengedi. Miért is? Nem tudjuk meg.
Az egyetlen pozitív példa maga a mûsorvezetõ lehetne, aki szintén alulról jött,de rengeteg munkával és tanulással elérte azt, hogy egy ilyen játékban összenyerjen magának egy vagyont, saját mûsora legyen. Negatív figurának szánták, de legalább teljesen érthetõ és emberi.
A film vége felé már csak azon szurkoltam, hogy egye fene, kapja meg a lányt, de legalább az utolsó kérdést bukja el ha a pénz úgy sem számít (valami ilyesmit akart mondani a lány is mielõtt a vonal megszakadt), és akkor ugyan egy hasonlóan csöpögõs, de lényegesen jobb befejezést kaptunk volna (végülis love story, legyen).
Ehelyett persze betippeli és nyer, viszi a pénzt meg a nõt.
Ha még mindez nem lett volna elég, kapunk egy választ arra a kérdésre is, hogy miért is nyert Jamal. Nem dönthetjük el, mert megteszi a rendezõ helyettünk, nehogy véletlenül tévedjünk. Biztos ami biztos, még egyszer lepörgeti az eseményeket, mellé teszi a pályaudvart (itt futnak össze a sorsok, nagyon mély) aztán DANCE!!!

Szinte már elsõre is nézhetetlen, az egyetlen dolog ami miatt talán érdemes végignézni az a valóban jó fényképezés, illetve a bepillantás egy másik kultúrába, annak problémáiba.
Meg hát kellene filmek a legrosszabb 10 kategóriába is, hogy legyen mihez viszonyítani...

2/10
10/10
CsengoZoli 2009 júl. 28. - 11:08:14 10/10
(469/773)
Lehet,hogy ez a mindenki egyért,egy mindenkiért dolog igaz,de mi ezzel a baj?
Ez nem egy dokumentumfilm az indiai hétköznapokról,hanem egy esti kikapcsolódást nyújtó mozifilm.
Nekem semmi bajom a végével.
valamit 2009 júl. 28. - 11:05:57
(468/773)
Az, hogy a filmben mi az utolsó kérdés az nem függ össze az ottani tananyaggal. Ez dramaturgiai kérdés, arról szól, hogy mit kívánt meg a filmkészítõ a közönsége számára. Õ meg a "mindenki egyért, egy mindenkiért" elvvel akarta lezárni. Ez pont ugyanaz a fajta félrevezetés, amit a végén a fiú lány összehozásával csinálnak meg, egyfajta reményt táplálnak az emberek, hogy lássanak némi fényt, ha csak a tévében is a sötét hétköznapokkal szemben. Ugyanaz modernizálva, mint régen mikor a katolikus vallás a szeretetrõl prédikált és mellette máglyán égetett, csak most ilyen filmek vannak és infarktus viszi el az embereket meg rák.
10/10
CsengoZoli 2009 júl. 28. - 09:45:49 10/10
(467/773)
A film elején az van,hogy kezükbe kerül egy ilyen könyv.
A lényeg,hogy ez kint egyáltalán nem kisiskolás kategória,nyilván ha az lenne, a filmben sem ez lenne az utolsó kérdés.
De kár ezen fennakadni.
Laccie 2009 júl. 28. - 01:00:05 Előzmény CsengoZoli
(466/773)
természetesen a kérdésedre nem tudok válaszolni:Dde azért kicsit hulyeség hogy a fodij egy olyan kérdés amit kisiskolásan tanul az ember...hisz a film elején van hogy 7-8 évesen már Dumas konyvét forgatják,most ez alapján ez olyan mintha magyarországon az lenne a milliosom utolso kérdése hogy ki írta az Anyám tyukját...
10/10
CsengoZoli 2009 júl. 27. - 19:29:07 10/10 Előzmény Laccie
(465/773)
Megengedsz egy hasonlóan könnyû kérdést? :)
Játszuk el... :)
Most anélkül,hogy megnéznéd a Google-t válaszolj arra a kérdésre,hogy hány karja van Síva Istennek!
Nya, ezt kinnt minden kisgyerek tudja...
Egy Indiainak kb ilyen nehézségû a muskétások neve!
Nem gondolom,hogy túl könnyû kérdés lenne :)
valamit 2009 júl. 27. - 19:06:19 Előzmény TerrorkaxD
(464/773)
Az a "tündérmese" egészen addig nagyjából reális, míg az utolsó kérdésre sor nem kerül. Addig stimmel, ahogy bemutatja az indai mindennapokat, ahogy a bátyja kúrja azt a csajt akit õ szeret és végül, hogy a csaj a legnagyobb maffiózók háztartásának lesz része. A többi meg a hollywoodi happy endhez kellett, hogy az emberek a tévében mégis valami jobbat lássanak, mint amit minden nap kapnak, mintegy reménykedhessenek, addig is befogják a szájukat. Szvsz. a film nagyjából reális, az elsõ fele mindenképp, a vége meg bemutatja, hogy mekkora hazugságok révén fogják be a szánkat.
Laccie 2009 júl. 22. - 23:17:44
(463/773)
Nagyon jo film,megérdemelte azt a sok Oszkárt,csak a vége kicsit rossz lett,vagyis az utolso kérdés,igaz igy lett teljes a film,meg kis bonyodalom,de az egyszeruen tul konnyu kérdés olyan sok pénzért...
a film remek.
10/10
Jose78 2009 júl. 22. - 21:48:55 10/10
(462/773)
PFFFF
Teljesen a hatása alatt voltam, a mozi után is elszorult a torkom!

Gyönyörû indiai mese volt, és mégis valóságos.
Teljesen más, mint a holivúdi tucatfilmek, nézd meg, ha még nem láttad!

Úgy ültem be, hogy jó megnézem, kiváncsi vagyok a sztorira, de nem vártam semmi extrát... aztán jól fejbekólintott. :)

SPOILER
Onnantól amikor a kissrác a trutyiba ugrott, csakhogy eljusson kedvencéhez autogrammért, magával is ragadott a film.
Kiskölök egyébként is fantasztikusan játszott szvsz.
10/10
Sicur 2009 júl. 19. - 14:50:02 10/10 Előzmény TerrorkaxD
(461/773)
hát ha neked az a sok megaláztatás és nyomor tündérmesének számít.....
TerrorkaxD 2009 júl. 18. - 13:09:31
(460/773)
Csak leírtam a véleményemet errõl az agyondicsért "tündérmesérõl". Akit ez bánt,az ne nézzen véleményeket a filmekrõl.Ennyi.
10/10
Sicur 2009 júl. 17. - 21:52:08 10/10
(459/773)
vmi fantasztikus volt. egészen lenyûgõzõ!!!! annyira, de annyira jó! áááááhhhhh szavakkal el nem lehet mondani.10/10
7/10
offtopic
kaisa 2009 júl. 17. - 14:14:54 7/10
(458/773)
BOCS AZ ELÕZÕ ÜZI OFFTOPIC
7/10
offtopic
kaisa 2009 júl. 17. - 14:14:11 7/10 Előzmény t_eszter
(457/773)
azért lehet ide írni, hogy a filmeket részletesen kielemezhessük, vagy hogy kérdésekre válaszoljunk, vitatkozzunk, beszélgessünk mindenki elmondja a saját véleményét. Ha neked ez így nem tetszik ne olvasd a fórumot!!!!!!!!!!!!!!!!XD
9/10
afcajax 2009 júl. 14. - 11:20:03 9/10
(456/773)
Kicsit meseszerû volt, fõleg ami a párt illeti, de jó és érdekes film volt ahogy egy kicsit bepillantást nyerhettünk az ottani világba. Egyébként is az ilyen életeket ábrázoló filmeknek általában mindig megvan a maguk hangulata.
ginekokoracia 2009 júl. 13. - 22:05:44
(455/773)
Elõször sokáig vártam, hogy meg tudjam nézni a filmet. Mikor elõször láttam, valami félelmet éreztem. Meglepetésként ért. Nem gondoltam volna, hogy ennyire érint meg. Lényeg az, hogy nagyon tetszett. Egyedül a végén az a tánc nem illett bele a képbe.De jó volt Jamalt mosolyogva látni.
7/10
Semprini 2009 júl. 13. - 18:08:08 7/10 Előzmény TerrorkaxD
(454/773)
Szerintem nincs olyan hogy "tipikusan Oscarra csinált film". Egyik film sem azzal a célzattal készül hogy "na most majd nyerünk pár Oscart", sõt sokszor olyan film kap Oscart (gyakran többet is), amelyikrõl a kutya se gondolná, néha meg nagyon jó filmek mellett megy el érzéketlenül az Akadémia (sok film jelölve sincs egyetlen kategóriában sem, de ettõl még jók!) Nalam már réges-rég nem fokmérõje egy filmnek az Oscar-díj vagy akár csak a jelölés ténye, sõt, néha már eleve úgy ülök le nézni egy sokszorosan díjazott alkotást, hogy "na, ezen vajon mit ettek annyira az Akadémia tagjai?"
Mint azt korábban a vélemnényemben leírtam, a nagy díjesõt ez esetben sem értem, de ettõl még nem rossz film a Gettó milliomos, de ha úgy néztem volna meg hogy nem tudom, hogy díjat nyert, nem mertem volna tippelni rá.