Téma: Gravitáció

Magonc 2013 okt. 06. - 15:27:40 Előzmény balintos2
(71/791)
hol megy IMAX-ban?
köszi
Fiat500 2013 okt. 06. - 15:20:33
(70/791)
Mondjad csak a magadet hogy miert NEM fogod moziban megnezni. Megerdemled...
Fiat500 2013 okt. 06. - 15:18:55
(69/791)
10/10.
Ferrrrri 2013 okt. 05. - 22:01:10 Előzmény Balu64
(68/791)
Megértetted a lényeget. Gratulálok.
Norris74 2013 okt. 05. - 21:56:45 Előzmény tomes.marcos
(67/791)
Üdv! Azért nem volt senki az ISS-en, mert a film a közeli jövõben játszódott. Az ûrsiklós küldetés kódszáma STS-152 volt, de tudjuk, hogy a NASA az STS-135-ös küldetés után, 2011-ben leállította az ûrsikló programot. Ha átlagosan egy évben két STS küldetéssel számolunk, akkor ennek úgy 8-9 évvel ez után, tehát 2019, 2020 körül kellett játszódnia, még ha nem is mondták ki a dátumot. Erre utal az is, hogy a kínaiaknak is kész volt már (sõt az is elhagyott, vagy még be nem lakott volt) a Tienkung (Mennyei Palota) nevû ûrállomásuk, amelynek elsõ modulját éppen 2011-ben állították pályára. Hát ezért. :)
kasoko koscivaka 2013 okt. 05. - 21:39:13
(66/791)
Embertelen jó volt. Aki attól fél, hogy nem használják ki a 3D lehetõségeket, ne tegye. Aki attól fél, hogy Sandra Bullock nem alakít majd jót, ne tegye.

Ahhoz képest, hogy az ûrben játszódik, végig iszonyú klausztrofób.
hrrtyy 2013 okt. 05. - 21:23:18
(65/791)
10/10

Tényleg, semmi kivetni valót nem találtam a filmben. Az elsõ 15 perc unalmas, aztán szarrá izgulod magad a moziban a végéig. Látvány konkrétan legyalulta a szememet. Ilyen filmekért érdemes moziba járni.
8/10
m3246 2013 okt. 05. - 21:17:08 8/10
(64/791)
Ennél azért többet vártam. A forgatókönyv írójának nem kellett nagyon megerõltetnie magát. Arra se nagyon emlékszem, hogy 2 színész játszik összesen egy filmben, bár nyilván csináltak már ilyet. A látványvilág - fõleg 3D-ben elég ütõs - ezért mindenképp érdemes elmenni a moziba, de mégsem sikerült a magányt és az egyedüllétet olyan félelmetesen ábrázolni, mint pl. a PI életében. Ebbõl a filmbõl illett volna többet kihozni, arról nem is beszélve, hogy nagyon egyszer nézõs film. Azért a látvány miatt jár a 8/10 pont.
10/10
Sonic8 2013 okt. 05. - 20:21:04 10/10
(63/791)
Egyszer járjál majd be a MOM park csütörtöki, vagy akár akármelyik vetítésére, ami FELIRATOS.. Garantálom, hogy semmi ehhez hasonló problémád nem lesz.
Nem fogsz találkozni 1 db ilyen zónaf*sszal sem, mert, egyik se tud, egy szót magyarul, és "JÁJJJ feliratooossss,, az nem jóóó annácska... " Ez lesz, és ezért, nem fogsz ezekkel a kis picsákkal, meg 12 éves pelenkás idiótákkal találkozni.

Abban egyetértek, hogy már eszméletlen milyen házimozik vannak, de! Az ilyen 600 férõhelyes 20-20 alul felül hangszórós full basszusos állati nagy vásznas termet, még Bill Murray egyedi kis moziterme nem tud verbuválni, mint amit a Zombieland-ben láttunk ;)
9/10
Babinéni 2013 okt. 05. - 19:45:43 9/10
(62/791)
Ma néztük ezt is :) dupláztunk és ez volt a második... Apa még nem volt 3D-n, azt mondta õ többet várt... nagyon kíváncsi voltam miket írtok itt, mert gondoltam, hát lehet velem van a baj. :) Nekem nagyon tetszett... és az Avatarral nem hasonlítanám össze... az is tetszett annak idején, mert elsõ 3D élményem volt. De az egy csilli-villi meseország... egy színkavalkád... csodavilág. Ez engem teljesen elvarázsolt és pont azért, amit más is írt, hogy még sosem jártam az ûrben s most mégis olyan, mintha igen... Néha totál azt éreztem, hogy azt érzem amit Sandra :) Nagyon-nagyon izgultam és még utána is be voltam feszülve, szóval nekem - lehet velem van baj, ismétlem, nagyon tetszett. Egyszer mindenképp érdemes megnézni... és hagyjuk a TV-t, ezt valóban moziban kell vagy sehogy... ahogy az Avatart is anno :) És felirattal... gyakoroljon olvasni, akinek nem megy. Mert ez így a jó. De Sandrának furi a hangja - kiejtése :o az meglepett
Mr. D 2013 okt. 05. - 19:05:59
(61/791)
Szerintem te nagyon elnézted a vetítõtermet. ;)
7/10
offtopic
_Freddy_ 2013 okt. 05. - 18:58:46 7/10
(60/791)
Maga a rendezõ nyilatkozta, hogy fontosnak tartják az Alien univerzum tételmondatát miszerint: "az ûrben való sikolyt senki sem hallja".
Direkt odafigyeltek, hogy az ûrben semmi se hallattszódjon, persze magukat a fõhösket hallanunk kell. És a belsõ térben való robbanást is hallanunk kell, ezen kívül másnak mindnek hangtalannak kéne lennie. Én még nem láttam a filmet, de erre talán odafigyeltek, ha már ennyire komolyan veszik. :D
10/10
Sonic8 2013 okt. 05. - 17:55:50 10/10
(59/791)
Egy moziterem élménynyújtása utánozhatatlan...
Balu64 2013 okt. 05. - 17:43:41
(58/791)
Ugye ez most kandi kamera?... Ha valamiért feltalálták a 3d-t, akkor az ilyen filmért tették!... Ez való egy hálószoba DVD-lejátszójába?... Krisztusom!
Ferrrrri 2013 okt. 05. - 17:09:25
(57/791)
Kis jóindulattal: 7/10

Jó film, szórakoztató, megéri megnézni, de..
.. a mondanivaló erõltetett,
.. ebben a témában az Apolló13-at nem veri sem izgalomban, sem sztoriban, sem látványban, pedig az mintha nem mostanában készült volna.

Talán a 3D, és a mozihangulat miatt megéri moziban megnézni, de ha az nem lenne, akkor inkább egy jó erõs DVD-s este otthon.
10/10
Sonic8 2013 okt. 05. - 16:46:33 10/10
(56/791)
Hát most érted ha bevágták volna hogy jön a 300 helikopter is üvöltik hogy U.S. NAVY IS HERE akkor az valahogy nem illett volna oda szép szóval.

Semmi fizikai ellentmondás nem volt benne pont ezt beszéltük.. A robbanás meg a bázison belül történt és inkább csak a tûz ütött ki mert ugye belül volt Oxigén és amint "szétnyilt" a bázis csak láttuk kifutni a tüzet és kész.
És igazából nem volt semmi robbanás mivel hallottuk hogy BAMM de ez nyilván csak hogy érzékeltessék mi is történt de ha igazán hûek akartak volna lenni akkor kb az egész filmnek tök némának kellett volna lennie.. :D

Ettõl függetlenül lélekbemarkoló egy film volt vagy 3 eszméletlenül jóra sikeredett jelenettel.

Clooney meg Clooney volt :D

Én erre adnék azért egy 10/10-et mert idén nem igen volt ilyen.... :D
Bigpapa 2013 okt. 05. - 12:42:22
(55/791)
Hát megnéztük.

Nekem vegyesek az érzéseim. A látvány szép, bár szerintem pont szart se ér a 3D, mert ezeknek csak mélységük van, nem jön ki semmi a vászonról. Itt azért lehetett volna a repkedõ törmelékeket a "pofánkba vágni",de egy nem jött ki.
Most õszintén, ezt hogy a faszba lehet az Avatar-hoz hasonlítani?
Ha már, inkább az a film, amikor a búvár pár az óceánban lebeg és jönnek a cápák. A Leam Neeson film összetettebb volt ennél, bár az nem tetszett.
A film mondanivalója talán tényleg az, soha se add fel, mert mindig van tovább. Nem vagyok ûrkutató, meg NASA mérnõk, de azért pár kapitális faszság van benne. Pl. ûrben nem terjed a hang, nincs robbanás....itt van!

Az viszont tény, hogy nagyon jól megszámítógépezték a filmet :D De milyen fura, hogy ma már csak egy 5x5-ös szobában vesznek fel ilyen filmeket :)

SPOILER

Az kicsit zavart, hogy ez egy one man show, hogy Clooney-t elég hamar elküldték az örök vadászmezõkre. A többieknek, meg még arcuk sem volt a játékhoz. A vége elég viccesre sikeredett, mert párom megszólal: még jó, hogy nem egy krokodiloktól hemzsegõ mocsárban landolt :D :D :D
Én azt hittem, ahogy az idilli tájat mutatták, hogy a kutyaugatós kínainál landolt, na akkor eret vágtam volna magamon.
Azért mutathatták volna, hogy találják meg az isten háta mögött, biharbasznádon. Na meg Clooney is megúszhatta volna. Nem értettem, a hulla ûrhajósról miért nem vették le az oxigén palackot?

SPOILER vége

Szeretem az ilyen gondolkozós filmeket, Bullock iszonyat jól játszik és iszonyat ronda benne :D, de legalább kijön, hogy azért jó színésznõ Õ! Látványos nagyon, tényleg beleéli magát az ember pár perc alatt és végig a hatása alatt állsz. Izgalmas is. Aki csillagok háborújára vágyik, az ne nézze meg!

8/10
Diwex 2013 okt. 05. - 10:17:32
(54/791)
... én én ezt majdnem nem néztem meg tegnap!!! 100/10
Azok a 10-12 perces vágások... brutális!
9/10
DoctorMorreau 2013 okt. 05. - 03:20:30 9/10
(53/791)
Nagy film volt!
Szerintem jól csinálták meg a végét is.



SPOILER


A film - mondanivaló szempontjából - nagyon hasonlított a Grey (Szürkeség) címû filmre, amiben Liam Neeson játszotta a fõszerepet.
Ott is valaki az életéért küzd, felteszi magának a létezés nagy kérdéseit, van-e értelme továbbcsinálni, stb.? Közben meg a társai elhullanak mellõle.

A Gravitációban azonban - nagyon bölcsen - reményt is adnak az embereknek, hogy érdemes küzdeni, érdemes végigcsinálni, mert ha a végén el is pusztul az ember, de így mutatkozik meg az élet belsõ törvényszerûsége: a folyamatos küzdelem a megtartásáért.
Mr. D 2013 okt. 05. - 01:50:19
(52/791)
Basszus, mekkora élmény volt ez a film!!! Az ilyen élményekért érdemes moziba járni. Zseniális, a film teljesen észrevétlenül szív magába, a kamerakezelés fantasztikus, 3D-vel kiegészülve az egész olyan, mintha mi is ott keringenénk magatehetetlenül az ûrben! Sandra Bullock végre egy igazán erõs drámai alakítást nyújt (A szív bajnokai után hozzá vágott Oscart enyhén szólva is túlzásnak tartottam). Az egyetlen baj szerintem:

spoiler:

a befejezést én nyitva hagytam volna a rendezõ helyében, mert ez így nem annyira ütõs, inkább hollywoodi.