sipka 2008 ápr. 20. - 10:44:07
(2/62)
Tényleg "hatásos" alkotás :)
S Bale ismét megmutatta.....hogy mennyire tehetséges :DD Bár egyedül azt sajnálom, hogy állandóan ehhez hasonló "színész-terhelõ", illetve komor filmekben játszik, amely úgyan nem számit problémának csak már úgy kéreti magát a dolog, hogy egy könnyed kis vígjátékot is elvállaljon... Kíváncsi vagyok, hogy ott mit alakitana :)

Amúgy egy gyönyörû környezetben lévõ alkotással van dolgunk, amelyben megmutatkozik az emberi elme szétesése, és a (reménytelennek tünnõ) "kiút-keresés" iránti hihetetlen vágyodás.
Ami még emlitésre méltó, (eme rengeteg pozitívuma mellett) az nem más mint: Steve Zahn :) Az õ alakításán elégé meglepödtem, hiszen köztudott, hogy inkább a "humoros" filmekben látható, nem pedig az ilyen jellegû drámákban. Hitelesen ábrázolta a kikészült, és megfáradt hadifoglyot..

Engem csak egyvalami zavart (ismét)... Ez pedig a vége!!! Annyira cukormázas, happy end-es, rózsaszín ködös, hogy szinte már becsuktam a szemem, hogy ne szembesüljek ezzel a látvánnyal :)
Bár ez az én baromságom, mivel "igaz történet"-rõl van szó, így nem lehet megváltoztatni a végét. Nincs mese: Így történt a valóságban, és így kell történie a "movie"-ban is... Sajnos :(

De nekem nagyon tetszett!! :P Mindenkinek ajánlom akik szeretik a háborúval kapcsolatos filmeket...sõt azoknak is akiknek nem igazán jön be ez a mûfaj :DDD
10/10
Ági07 2008 ápr. 05. - 10:12:02 10/10
(1/62)
Fantasztikus alkotás! Christian Bale zseniális! Elõbb vagy utóbb Oscart kap, de inkább elõbb! :-)