Téma: Hal a tortán

tortura 2015 jan. 26. - 18:13:53 Előzmény wowow
(4204/4264)
Azt hiszem, Hevesi Krisztina. Hevesi Tamás felesége. Remélem, jól kijönnek egymással, mert én baromira nem tudom õket együtt elképzelni, annyira különbözõek. Jakupcsek mûsorában többször is feltûnt már. Pszichológus, biztos okos is, de engem mégis kiráz a hideg tõle. De biztos bennem van a hiba.
olahmiki1959 2015 jan. 26. - 06:13:13
(4203/4264)
Kezdõdik az új hét...
Nem elég, hogy erre a hétre farkasordító hidegeket mondtak a rádióban, ráadásul még jön Soma is az affektálásával, a mindenkit kioktató okoskodásaival, a mindenkinek a könyökén kijövõ szakrális elmélkedéseivel, meg azzal, hogy végig mesterkélt hangon, édelegve-bájologva fogja osztani az észt, és egész héten nem lesz egyetlen õszinte mondata, és megnyilvánulása sem.
Jó étvágyat kívánok!... (Az enyém már elment... Brrrr!...:)))
vino-et-veritas 2015 jan. 24. - 19:47:00 Előzmény olahmiki1959
(4202/4264)
Visszatérve a témához, nem vagyok rendszeres nézõje egyik ilyen sorozatnak sem, inkább csak egy-egy alkalommal "ragadok" ott.
Egy része a recepteknek valóban eléggé gyenge, de van sok ötlet is.
De az sem volna jó, ha minden rész az "én így készítem a marhapörköltet" egy újabb fejezete lenne...
Idehozva egy másik mûsort az Ízõrzõket (amit kedvelek), abban is vissza-visszaköszön majdnem ugyanaz (húsleves, pörköltek, rétesek).
A külföldi vendégeim (általában "latinok") a magyar konyha "másságát" (pl. elkészítési mód stb.) értékelik, de a hagyományos ételeket azért kissé nehéznek érzik. Azt meg nem díjazzák nagyon, hogy mi mindent "kirántunk". Szerintem is ez az egyik nagy hiányosság. Persze egyszerûen kivitelezhetõ, gyorsan megvan, de közben nagyon is egysíkúvá teszi a választékot.
Ezért is nagy a felelõsség a megújítókon - vannak már nem is kevesen -, akik talán már jó úton haladnak (itt nem a másik végletre, a "nouvelle cuisine"-es, 2 db párolt sárgarépa-karika + 2 szem zöldborsó + ötforintos méretû "sous vide"-olt szürkemarha szegy kombinációra gondolok).
Igaz az átlagos vendéglátás még nem tud elszakadni a "múlttól".
Érdekes példa a kínai "gyorséttermek" dolga, ahol a "konzervatív" fogyasztók miatt a "megszokott" magyar konyhát is vinni kell (most a kínai ételek "kínaiságáról" ne essék sok szó)...
olahmiki1959 2015 jan. 24. - 18:40:18
(4201/4264)
Nem kell befejezned, mert a téma abszolút illik a topik témájához, az meg, hogy szeretnek-e, vagy sem, nem ezen fog múlni...:)))

Zenész létemre én is elég sok helyen megfordultam, - skandináv konyha tiszta, kulturált, gyakorlatilag (szinte) ehetetlen, íztelen, fantáziátlan, 3 féle alapanyagot ismernek, hal dögivel, saláták és vízben fõtt krumpli.
Német konyha dettó, - ami jó, azt errõl a tájékról vették át, kivéve a bécsi szeletet, ami valóban jó.
Amerikai konyha kimerül a gyorséttermek kajáiban, önálló ételeik szinte nincsenek, karácsonykor sült pulyka - nagyon finom, - és almáspite, - állandóan azt eszik, mintha más sütemény nem is létezne. Túrós, mákos, diós, meggyes dolgok szinte ismeretlenek náluk.

Kuvait - arab konyha - leves ismeretlen, valószínûleg a sivatagi hagyományok miatt, a vizet nem pocsékolják leves elkészítésére, bárányhús, rizs, ritkán csirke, nagyjából ennyi, ezek finomak, de egy papírlapra felírható az egész arab gasztronómia. Kövön sütött lepény, - ami a gyros alapja is, - frissen nagyon finom, megtöltheted hússal, egyebekkel, félóra múlva, amikor kiszárad, beverheted vele a szöget a falba, úgy megkeményedik.
Az édességeik finomak, viszont nekem túl édesek voltak, a sok méz és egyebek miatt átesnek a ló túlsó oldalára.

Olasz konyhával nem volt szerencsém, Amerikában bementünk egy drága olasz étterembe, és elhatároztuk, hogy szakítva a hagyományokkal, nem pizzát, vagy spagettit rendelünk, - amikben nem lehet csalódni, - hanem mást.
Nem kellett volna.
Többféle ételt rendeltünk az étlapról, direkt látatlanban, majd' mindegyik fõtt tészta volt, valamilyen béna kis öntettel, kevés hússal, vagy hús nélkül, teljesen jellegtelen, unalmas kaják voltak, azóta is megemlegetjük.

Francia konyhát nem ismerem, arról nem tudok nyilatkozni, bár szerintem túl van értékelve, túl sok a körítés, a felhajtás, a látvány, minden ételhez 50 féle mûvelet szükséges, - kevesebb több lenne.

Magyar konyha.
A saját, hagyományos ételeinken kívül, hihetetlenül ügyesen, találékonyan, kreatívan, évszázadok óta átvesszük minden néptõl a használható, ötletes ételeket, és a magunk ízlésére formáljuk õket, ezért a magyar konyha ma már az egyik leggazdagabb, legváltozatosabb konyha, ennyi recept, ennyiféleképpen elkészíthetõ étel valószínûleg egyetlen más nép konyhájában sincs.
Valamikor gyûjtöttem a régi szakácskönyveket, árverésekre is jártam, elképesztõ mennyiségû és színvonalú ilyen könyv született már száz évvel ezelõtt is, a két világháború között meg még inkább.

... Amikor annak idején Taszárra megérkeztek az amerikai katonák, és életükben elõször megkóstolták a paprikás csirkét, szabályosan megõrültek érte, volt, aki kétszer is rendelt belõle.
Aki megkóstolja a magyar ételeket, többet nem tud szabadulni a hatásuk alól.
Meg lehet kérdezni bármelyik külföldit, aki nálunk él, vagy látogatóba jön, mindenki imádja a magyar konyhát, ami azért csak jelent valamit...:)

És ezt nem valamiféle rosszul értelmezett nemzeti büszkeség mondatja velem, hanem a tapasztalat.:D
vino-et-veritas 2015 jan. 24. - 14:50:43
(4200/4264)
OFF

Még egy gondolat és befejezem, mert nem fognak "szeretni".

Jó sorsom sok helyre elvetett, de eddig a olasz (természetesen nem a "turista pizzavonal") és a spanyol ételek okozták a legkevesebb csalódást. És a legkontrasztosabb a "híres" francia "konyha" volt (ami persze ugyancsak nem egységes), a "legrosszabbtól" a legjobbig...
vino-et-veritas 2015 jan. 24. - 14:39:41
(4199/4264)
OFF

Nem akarok én sem belemenni semmilyen "gasztro-sovinizmusba", mert semmi értelme, de sajnos sok dologban nem lehetünk annyira "büszkék" magunkra, amennyire szeretnénk, miközben másokat esetleg kritizálunk.
A baromfivirsli amúgy is - stílszerûen - nagyon a bögyömben van, mert ez az a mûfaj, ami nagyszerû példája a "szemétnek", amit sokszor ennél 100x minõségibb külföldi termékre is rámondanak...

Szerintem nem a karcagi birkapörkölt a különlegesség (a "hungarikum" kifejezést nem szeretem), hanem például a fõzelékfélék, amik egyszerûségük ellenére is erõsen ide kötõdnek...

Az meg természetes, hogy a "saját" konyha az, ami igazán ízlik, sõt.
Távoli példa. Amikor a II. VH-ban sorra hívták be a hanti, komi, manysi stb. (nyelvrokonokat), sokan pusztultak, el, mert egyszerûen nem tudtak alkalmazkodni a Vörös Hadsereg nekik teljesen idegen, meglehetõsen egysíkú és gyenge élelmezéséhez...
olahmiki1959 2015 jan. 24. - 11:34:14
(4198/4264)
Ezt a mondatomat félig - de csak félig - ironikusan írtam, a szójás baromfivirsli meg azért rossz példa - szerintem - mert bármelyik nemzet konyhájából lehet íztelen, majdnem ehetetlen, mindenféle vacakokkal telepakolt ételeket említeni.
Általánosságban - errõl meg vagyok gyõzõdve - valóban a magyar konyha a legjobb, vagy legalábbis az egyik legjobb a világon.:D
vino-et-veritas 2015 jan. 24. - 08:56:53 Előzmény olahmiki1959
(4197/4264)
OFF

Hiába, itt is a magyar a legjobb...:)


Például a szójás baromfivirsli?

A magyar élelmiszeripar remeke - nem "külföldi szemét", valódi magyar!
goteki 2015 jan. 23. - 12:43:51 Előzmény adamfesto
(4196/4264)
Amit akarsz:

"Sz*r a torkán"
"Celebvályú"
"Menzapauza"
"Vese Habbal"
"Refluxus"
"Keverem-Kavarás"
"Kamu Kantin"
"Napi Moslék"
"OdaÉgõ"
"Álnok-Tálnok"
"Kukta-Bukta"
"Ehetetlen Küldetés"
"Köpönyeg- és Gyomorforgatás"
"Majmok Tömik a Majmot"
"Nézd Ahogy Gazdagék Zabálnak"
"A Mûsor, Amiben Piálnak, Dalolnak, Ripacskodnak, Fröcsögnek, és Néha Esznek Is"
(...)
adamfesto 2015 jan. 22. - 20:48:13
(4195/4264)
Várjuk az ötletet egy jobb címre. :)
olahmiki1959 2015 jan. 22. - 05:58:39
(4194/4264)
Szomorú, hogy Gáspár Laci, ez a valamikor nagyon tisztalelkû, szerethetõ, nagyon mélyrõl jött, és a zenei tehetsége okán jogosan magasra jutott srác mennyire megváltozott, milyen nagyképû lett - a hadarására a mai napig nem találok magyarázatot, mi történhetett vele? - és sajnos, mindezek tetejébe még rosszindulatú és féltékeny is lett, észrevehetõ, hogy senkinek nem ad 5 pontot, csak azért, hogy az õ esélyei nagyobbak legyenek a végsõ gyõzelemre.
Szánalmas és elszomorító...
Gjoni meg úgy néz ki ezzel az égnek álló hajjal, mint egy szerencsétlen idióta, próbál fiatalos lenni, baromságokat mond szakmányban, és kifejezetten irritáló az egész pali.
(Azon röhögtem, amikor néhány éve egy másik mûsorban állandóan azt hangoztatta, hogy õ mekkora zeneszerzõ, és a könnyûzene nagykövete, holott ha valaki tud háromnál több Delhusa-slágert mondani, az elõtt megemelem a kalapom...:)

Gáspár Laci és LL.Junior legalább jó zenészek, ez is valami, ebben az erõltetetten összerakott társaságban, akik láthatóan nem nagyon tudnak mit kezdeni egymással.:D
Harsányak, röhögnek, a kamerának megjátsszák a jókedvet, ugyanakkor például Gáspár Laci annyira nem tud viselkedni, hogy amikor Hevesi Krisztina érdekes dolgokról beszélt, Laci állandóan közbevágott, vagy végtelenül udvariatlanul, a többiekhez fordulva, mondta a magáét, ahelyett, hogy meghallgatta volna a pszichológusnõt...

--------------------
Az ételek a mûsorban általában elég jók, néha viszont teljes csõd, amikor valaki indiai, meg thaiföldi szirszarokat tálal fel a többieknek, - a legtöbbször úgy, hogy azt sem tudja, hogyan kell ezeket rendesen elkészíteni - és a hét végén már mindenki ki van éhezve egy igazi, jó, magyaros kajára, amivel végre jól lehet lakni...:)


Hiába, itt is a magyar a legjobb...:)
goteki 2015 jan. 21. - 22:19:24
(4193/4264)
Ehhez nehéz hozzászólni. Mármint úgy, hogy közben ne jöjjenek elõ minden mondatomban az olcsó szereplõk és a még olcsóbb producerek (azt a szerencsétlen elmeroggyantat pl., aki ezt a gyilkos "címet" kiötölte, egy mirelit lazaccal verném agyon!) felmenõi valami csúnyácska jelzõvel megtoldva.
Nem akarom. Legyen ez egy szép, csendes kis este.
Mesélek inkább, jó?
Egyszer, úgy kb. 5-6 éve vendégségben voltam vidéken és végignéztem, ahogy a szomszéd gazda hajnalok hajnalán megeteti a disznóit (volt vagy 30 termetes példány egy rakáson). Õ nem modern, EU-konform módon (szépen sorba állítva, desztillált víz, kaja, keddenként fizikoterápia, miegymás), hanem valami sokkal õsibb, tradicionálisabb módszerrel csinálta: böszme nagy zsák (lyukacsosabb, mint egy ementáli) elõ, nagy lendítéssel az egész cucc - zsákostól - bezúdít a jószágok közé, mire a kaja látványától már addig is kellõen felspannolt sertések között olyan tömeghisztéria robbant ki, hogy ahhoz képest egy black friday a Deichmann-nál semmi! Dobhártyaszaggató röfögés, vinnyogás (mindez hajnali öt környékén), sárban kaparás, egymás nyálában és egyéb testnedveiben fetrengés, a másik hátáról lezabált zsákdarabok és takarmánycsomók...és akkor valamiért azt jutott eszembe: ha valaki ebbõl reality-t csinálna, vajon milyen nézettsége lenne?

Kb. másfél hónappal eme kis filozófiai magántúrám után a Tv2 elkezdte promózni a H.a t.-t. Ennyi.
Jó éjszakát mindenkinek. :)
wowow 2015 jan. 21. - 21:08:45
(4192/4264)
Ki ez a szájplasztikázott csaj?
10/10
Szissssz 2015 jan. 19. - 23:26:28 10/10
(4191/4264)
Én ugyanúgy egy egyszoba gémeskutas lakásban nõttem fel- mondta Gjon. Én meg majd' meghaltam a röhögéstõl. :-D
Máriácska 2015 jan. 18. - 17:04:17
(4190/4264)
Azért, hogy a nézõiket, embertársaikat jól felbosszantsák! Egyék meg a halukat õk maguk, én nem kérek belõle!
Nagyon meg kell gondolni, hogy ezeken a csatornákon egyáltalán belekezdjen-e bárki egy új sorozat nézésébe.
A Kuzey Güney egy valóban remek sorozat volt....... A 8O részbõl valójában 4O-et adtak le, mivel az eredeti Bölümök másfél órásak! Kár, hogy nincs egyetlen egy olyan hivatalos hely sem, ahová a nézõk védelmében bárki bármit is tenne!
v.eres 2015 jan. 17. - 09:22:29
(4189/4264)
Mi a csudának ismétlik egy nap kétszer, ahelyett, hogy a félbehagyott filmet adnák!!!
10/10
desdemonika 2015 jan. 16. - 22:24:02 10/10 Előzmény fo.ma
(4188/4264)
Hien a mai vacsorán nagyon kedves és talpraesett háziasszony volt. Emellett autentikus, gondosan elõkészített, ízek harmonizálására koncentráló ételeket készített és csodálatosan énekelt. Dobrády Ákos és Joshi barát mindenképpen emelte, míg Kasza Tibor jelenléte csorbította a mûsor színvonalát. Kasza Tibornak üzenném: Spanyolországban a „zacskós kenyér” nem igazán ismert! Dél Spanyolországban biztos nem. Ott frissen készítik a kenyeret és az délig általában el is fogy. Vagy reggelire, vagy a nap folyamán”’tapas” kíséretében. Tájékozódni a kultúrákról nem hátrány… Fékezni magunkat és viselkedni egy társaságban még inkább nem. Öltözni meg pláne… De errõl kérdezze meg Stylist-ét, ha egyáltalán van neki…:(
fo.ma 2015 jan. 12. - 16:36:26 Előzmény Suziy
(4187/4264)
Az én Nagymamám krumpligombócokkal készítette. Nekem az az igazi! :)
10/10
Szissssz 2015 jan. 05. - 23:12:15 10/10
(4186/4264)
Hát, a Katinka estélye nagyon jó volt! Régen röhögtem már ennyit, folytak a könnyeim patakokban. Megérte megnézni!
1/10
jozsi0104 2014 dec. 02. - 20:06:56 1/10
(4185/4264)
Ezt a mûsort éjféltõl kellene adni!