Téma: Harag

barna pólós 2014 okt. 25. - 19:06:21
(58/418)
Azért nincs ennyi bátorság bennem, mert nem ezért ez a nickem, hanem poénból, mert lebarnázták az elõzõ nickemet. Én nem szoktam barnáknak nevezni a nácikat, fura is lenne. Az alapján védem a "náci" Németországot, hogy nem õk öltek meg cirka százmillió ártatlan embert, és nem õk indítottak háborút spekulatív céllal, ezek az ellenségeik voltak, õk a területeik visszaszerzéséért háborúztak, késõbb pedig belekényszerültek bizonyos helyzetekbe (pl. az USA-hadüzenetbe Japán miatt). Az elõzõnek is írom, hogy az nem bizonyíték, hogy mi van egy könyvben, egy bestsellerben. Nem valószínû, hogy a Mein Kampf állításai maradéktalanul megvalósultak VOLNA A JÖVÕBEN. Eichmann vagy Himmler még Palesztinában is járt az odatelepítésrõl tárgyalva, volt Madagaszkár-terv is, több millió holokauszttúlélõ volt. Szóval nem fekete-fehér a történet. És attól, hogy ez igaz, még nem biztos, hogy 100 millió szlávot kitelepítettek volna, a németek a -20 fokban éreznék jól magukat Oroszországban, vagy rabszolgasorba taszították volna Európa számos népét.
Csaba Várfalvai 2014 okt. 25. - 18:42:24
(57/418)
SPOILER
.
.
.
.
.
SPOILER
.
.
.
.
SPOILER
.
.
.
.
.
Megnéztem végre a filmet, basszuskulcs, ki kellett volna jönni az utolsó 20 percrõl, akkor baromi jó lett volna. Röhejes volt, hogy a világ akkori egyik legjobb katonai alakulata (az SS-re gondolok) géppisztollyal, tömegesen rohamozza a mozgásképtelen tankot. Ennyire senki sem volt hülye, a veterán katonák meg pláne nem. A valóságban talán odavágtak volna két füstgránátot, hogy ne lássanak ki a tankból, aztán két oldalról rákúsznak a panzerfaust-al és isten veled hõsies ellenállás.
Kár volt így nyálba fojtani ezt a jó kis tankos filmet...

Az elsõ csatában nem láttam jól, mik voltak a németek páncélvadászai? Az rémlik, hogy valami döntött frontpáncélzatuk volt, talán jagdpantherek? Vagy valami kamu, épített díszlet?
Csaba Várfalvai 2014 okt. 25. - 18:30:35
(56/418)
@Barnapólós

Látod, pont ilyen reakcióra számítottam.
Véded a náci Németországot, de mi alapján? Tagadod a történelmi tényeket, mert szerinted nem igaz, ahogy tanítják/leírták. Gondolom nem 95 éves vagy, hogy elsõ kézbõl származó információid lennének, viszont akkor honnan ez a biztos tagadni tudás? Mire alapozod? Esetleg megjelölnél valami forrást, hogy mi is utána tudjunk nézni, el tudjuk olvasni és megváltozzon a szemléletünk?
Ha nem megy, segítek: Adolf Hitler: Mein Kampf, bár gondolom nem kell bemutatni. Ha elolvasod (már ha el tudod, mert teljesen kattant zagyvaság az egész - bár ez csak a személyes véleményem) szépen megtalálod benne a teljes lebenstraum-elméletet, a zsidóság kiirtását, az árja faj felsõbbrendûségét, etc. A baj csak az ezzel a forrással, hogy nem téged fog igazolni. De hiszen ezt te is pontosan jól tudod.

Még így utólag megjegyzem a barna pólóddal kapcsolatban, hogy azt hittem, aki ilyen ideológiákat követ, abban van legalább annyi bátorság, hogy az Interneten, anonim módon - ha máshogy nem is - vállalja, amit gondol és kiáll mellette. De benned még ennyi sincs.
barna pólós 2014 okt. 25. - 17:11:42
(55/418)
Hogy nem akarták-e kinyiffantani? Ez az, amit nem lehet megválaszolni a mai közhangulatban, a mai liberális véleményterrorban (lásd Madagaszkár-terv). A szovjet hadifoglyokat pl. nem biztos, hogy ki akarták nyiffantani, mégis majd mind meghaltak. És nem a németek kérték, hogy harcoljanak ellenük...
barna pólós 2014 okt. 25. - 17:06:12
(54/418)
Hogy jön az európai zs..ság a világháborúhoz? A szovjeteknek is voltak bûneik, a németekénél nagyobbak, akkor miért nem a németekkel szövetkeztek a nyugati szövetségesek? Lengyelországot is ugyanúgy megtámadta a SZU, ahogy Finnországot vagy a baltikumot. Senki se állította, hogy a németeknek nem voltak hibáik. Kényszerbõl támadták meg a SZU-t, az oroszokat meg így se, úgy se állították volna maguk mellé. Lengyelországgal szemben is nehéz lett volna más megoldást választaniuk azok után. Kényszerpályán mozogtak. Ide is bevonultak, meg Olaszországba is, kényszerbõl.
barna pólós 2014 okt. 25. - 15:56:53
(53/418)
A nickem onnan van, hogy lebarnáztak valódi fanatikusok, és ezért választottam. Nekem tetszik.
A tényeket nyilvánvalóan ti nem ismeritek, azok, akik az iskolában tanultakra alapoznak, és nem fejlõdtek tovább a vérszívó náci rémmesék talajától. Mert ma ezt tanítják, ami ezekben a filmekben is van. A németek gonoszak voltak, buták, és egy amerikai felért 100 német katonával (bár ez az áldozatok számában nem látszik). Nem bértollnokok a történészek, csak ha mást mondanak az elfogadott forgatókönyvön kívül, akkor azonnal elbocsátják õket, vagy legfõbb esetben õk maguk is a hazugság terjesztõi, egyfajta összeesküvõk, ami a közös csoportérdeken alapszik. Õk a gyõztesek elvbarátai, és a történelmet a gyõztesek írják.
Még a másik oldal is elismeri, hogy a háború oka a 20 év elõtti párizsi szerzõdés volt. Az USA miért lépett be a háborúba? Nyilvánvalóan anyagi érdekbõl, rengeteget kölcsönzött a kommunista és a brit birodalomnak, és könnyen sikert arathatott az elfáradt ellenség ellen. (Irakot sem a diktatúra felszámolásáért támadta meg, hanem anyagi célzattal.) És már akkor is duruzsoltak ott bizonyos, németellenes körök. A késõbbi Eisenhower elnök, akkori tábornok - bár maga is német származású volt - például fanatikusan gyûlölte a németeket. A britek sem állhattak a jó oldalon, hiszen egy az ellenségüknél sokkal gonoszabb birodalommal szövetkeztek, és Európa sokkal rosszabb helyzetben volt a háború után (lásd: kommunizmus, 1990-es (!) felszabadulás). Persze erre jöhet a jól bevált hazugság a németek állítólagos, utólag terveirõl, melyekre egy gramm bizonyíték sincs.
Két lehetõség áll fenn. Vagy igaz, amit történelemnek ismerünk, vagy ezeknek az õrült, szélsõséges, fanatikus emberkéknek van igazuk. Vagy magunkévá tesszük a média által sugalltakat, vagy - gondolkodunk.
Ha szerinted a németek célja az egész világ elfoglalása és minden ember megsemmisítése volt, amit ma tanítanak és sugallnak, akkor azt javaslom, te is kezdj el inkább gondolkodni, ne csak kritikátlanul elhinni, amit mások mondanak. Rólunk magyarokról is cudar dolgokat tanítanak világszerte, az egykori ellenségeink hazugságait. Sõt, jelenleg is meglehetõsen irreális Magyarország-kép uralkodik külföldön, mindenféle rémtörténetekkel. Mi és a németek még ma is a vesztes háború miatt szívunk.
offtopic
Sz Peter 2014 okt. 25. - 15:25:56
(52/418)
Szerintem te nem vagy tisztában a Lebensraum fogalmával. csak kinézted a szótárból mit jelent?
offtopic
Csaba Várfalvai 2014 okt. 25. - 14:38:00 Előzmény barna pólós
(51/418)
Tisztelt Barnapólós!
(ugye a nickneved még véletlenül sem a Sturmabtailung-ra utal, ugye?)

A tények ismerete nem zavarja a tisztánlátásodat, igaz? A történelemkönyvek hazugságok, a történészek mind reakciós bértollnokok (Még Erwin Rommel is "Háború gyûlölet nélkül" c. könyve is cionista propaganda), te jobban tudod hogy mi hogyan történt.
Szerinted a nácik honvédõ háborúja igazságos és nagyszerû küzdelem volt az agresszor Kuala Lumpur és szövetségesei ellen, amibe késõbb alávaló módon beavatkozott az USA, hogy megszerezze magának Leipzig híres kikötõvárosát, a hozzá tartozó könyvkereskedésekkel, természetesen mindez nem következett volna be ha trianon igazságos lett volna, de még inkább a 30 éves háború lezárása, ami viszont a hunok betörésének volt az egyértelmû következménye...

Eredetileg nem akartam válaszolni a kommentjeidre, mert a fanatikus emberrel nem szoktam vitatkozni, pláne azzal, aki a saját világnézetében hisz rendíthetetlenül és nem tántorítja el a racionális érvelés. De aztán elgondolkoztam (kicsit a mai aktuálpolitikával párhuzamban), hogy a ma értelmesen gondolkodó emberek túl sokszor csinálják ezt a hozzád hasonlókkal szemben, egyszerûbb legyinteni és nem foglalkozni a szélsõséges véleményekkel, egyszerûbb hagyni történni a dolgokat, aztán majd lesz valami (és persze utólag siránkozni, hogy "jajj, milyen országban élünk, itt már mindent lehet?"). Pedig csak azért lehet, mert hagyjuk. Hagyták Hitlert is hatalomra jutni '32-ben, mert az emberek belefáradtak, hogy fellépjenek a fanatizmus ellen.

Úgyhogy tisztelt Barnapólós, szerintem a kommentjeid ostobák és ordítanak a butaságtól (és a mûveletlenségtõl), a tárgyi tévedésektõl. A véleményed pedig - ami ugye szubjektív és ezt még tiszteletben is tartanám - nagyon kevéssé különbözik attól, amit Joseph Göbbels is hangoztatott. (Ugye tudod, hogy õ volt az, aki megmérgezte a mind a hat gyerekét...)

Olvass több könyvet! Egy adott témakört több nézõpontból is vizsgálj meg, mielõtt kialakítod a saját nézetedet róla. Ne alkoss véleményt soha, míg a kiindulási alapod annyi, hogy "a Józsi azt mondta róla, hogy...".
Ténynek azt fogadd el, amit "ötnél többen állítanak azok közül, akiket jól ismersz". Ha egy történelmi tényt, illetve annak igazságtartalmát megkérdõjelezed, akkor jusson eszedbe Occam pengéjének elve: ha többféle magyarázat is létezik, akkor mindig az egyszerûbb az igaz.
Ezek közhelyek, de olyan közhelyek, amik jó fogódzók és segítenek eligazodni, mert szerintem nagyon el vagy tévedve morálisan és ideológiailag.

Ezek után pedig kíváncsi leszek a válaszodra: fröcsögés lesz, vagy értelmes írás? Kíváncsi vagyok, bár sejtem a választ a saját kérdésemre. Remélem rácáfolsz az elõítéletemre!

Üdv,
Csaba
barna pólós 2014 okt. 25. - 10:08:32
(50/418)
Nem tudhatjuk, pontosan miért indultak meg keletnek, több verzió is van, valószínûleg nem pusztán területszerzés céljából, hanem megelõzõ támadásként. A németek valószínûleg annyira akartak Lebensraumot, annyira akarták elfoglalni a világot és elpusztítani mindenkit, amennyire igazságos és indokolt volt az atombomba ledobása és a tengelyhatalmak polgári lakosságának lemészárlása.
offtopic
Sz Peter 2014 okt. 25. - 09:35:09 Előzmény barna pólós
(49/418)
A Lebensraum nem csak elmélet volt, pont amiatt indultak meg keletnek.
rzsuzsi80 2014 okt. 25. - 00:23:34
(48/418)
Sziasztok! Látta valaki 4D-ben? Nagyon ijesztõ meg durva úgy?
barna pólós 2014 okt. 24. - 22:12:00
(47/418)
Önmagában Lengyelország és Franciaország (és néhány kisebb útba esõ ország), Jugoszlávia, a Balkán és a Szovjetunió elfoglalása nem feltétlenül világháború, pláne, hogy nagyon gyors is volt a folyamat, a szovjet háborút leszámítva. Világháborúvá az angolok belépése tette a kontinentális háborút, ill. az USA belépése fõként Japán és Németország ellen. De végülis ezek csak elnevezések. Lényeg, hogy nem lett volna akkora baj az angolok, amerikaiak és a kommunisták nélkül. Az áldozatok nagy része egyébként nem a nyugati hadszíntéren esett el, többségük orosz és kínai volt.
xamax 2014 okt. 24. - 22:01:30
(46/418)
Lentebb már írtam a filmmel, illetve a film beharangozójával kapcsolatban, amitõl õszintén szólva kinyílt a bicska a zsebemben. Egyesek szemrehányást tettek, illetve kifejtették, hogy lehettek olyan lokális helyzetek, ahol a németek voltak fölényben, és a film bizonyára egy ilyen helyzete dolgoz fel. Nos,lehettek ilyen helyzetek, de hogy 1945 áprilisában nem ez volt a jellemzõ, az biztos. Ha a film egy ilyen szituációt akart feldolgozni, akkor a legkevesebb, hogy konkrét személyek, konkrét idõpontok és helyszínek vannak benne, azonban ez a film nem dokumentartista jelleggel készült, hanem háborús fikcióként. Ha elfogadjuk, hogy nem készülhet mindenfajta háborús szituációról film, márpedig nem készülhet, akkor talán nem állok távol az igazságtól, ha azt mondom, hogy egy ilyen fikció felállítása felér egy történelemhamisítással. Miután ma megnéztem a filmet az elsõ szó, ami eszembe jutott az a szégyen. Olvastam olyan kritikákat, amik korszakosnak nevezték a filmet, szerintem pedig egy az amerikaikakat heroizáló a németeket pedig á komplettó háborús bûnösként, és komplett hülyeként beállító filmek hosszú sorában, amikkel már tele van a padlás. Ezt még el is lehetne viselni - mert ahogy már lentebb is írtam - nem várható el, az amerikaiaktól, hogy az ellenséget heroizálják, de a film zárójelenete, amelyben Brad Pitt mint amolyan modernkori Leonidasz, teljesen logikátlanul és értelmetlenül feláldozza magát és csipetcsapatát, miközben németetek százait kaszabolják le, annyira hiteltelen volt, hogy szabályosan a rosszullét kerülgetett. Szóval lehet mentegetni ezt a filmet, meg le lehet írni, hogy milyen érzékletesen mutatja be a háború szörnyûségeit - ez mind igaz is - de a zárójelenet mindent tönkretett, így pedig ez a film nem ér az ég világon semmit. (Elnézést, ha lelõttem a poént, de másként nem tudtam leírni a véleményemet, ami kikívánkozott belõlem.)
offtopic
Sz Peter 2014 okt. 24. - 21:04:58
(45/418)
Ilyen alapon minden offenzíva "lokális balhé" volt ami egy adott területen zajlott.
7/10
offtopic
LookAtMe 2014 okt. 24. - 20:31:42 7/10
(44/418)
Egyszernézõs film, a története nem túl izgalmas. Akciófilmnek is megteszi, de inkább drámának éreztem. Az akciójelenetek persze jók voltak. Színészek nagyon rendben, valójában az igazi értékét a film abban adta, hogy jól ábrázolta a II. világháborús idõszakot, hogy milyen borzalmakat kellett átélnie egy katonának. Így aki szereti a háborús filmeket, nézze meg.
barna pólós 2014 okt. 24. - 18:38:51
(43/418)
Ez érdekes, mert ezt a németek is mondhatták volna, hogy elõttük meg amazok csináltak valami turpisságot. (Pl. az oroszok a kommunizmust, amit védtek is.) A lényeg, hogy a versailles-i békediktátum volt az eredendõ bûn, és továbbra is azt hazudják, hogy a gyõztesek tömeggyilkosságai szükségesek voltak. Ez is jellemzõ, hogy a gyõztesek a történelmi, ok-okozati összefüggésekben az általuk kiválasztott pontról indulnak. Ott kezdõdik, hogy a németek - biztos poénból - megtámadták Lengyelországot (és más ország ugye nem, ill. ez lényegtelen), aztán biztos el akarták foglalni az egész világot, és mindenkit el akartak pusztítani magukon kívül. (!)
barna pólós 2014 okt. 24. - 18:19:01
(42/418)
A Lebensraum Keleten lett volna, és csak elmélet volt. Az is lokális balhé volt, a németeknek nem volt választásuk, az oroszok támadtak volna, és 2 évvel a brit hadüzenet után indultak meg a németek. Persze a németek sem voltak bûntelenek, még ha el is törpültek a bûneik a szövetségesek bûnei (60 millió halott, 100 millió a kommunizmusban) mellett.
offtopic
Sz Peter 2014 okt. 24. - 17:59:44
(41/418)
Szerintem kifelejted a "Lebensraum"-ot. Kis, lokális háború? :)
9/10
kardio@freemail.hu 2014 okt. 24. - 17:39:29 9/10
(40/418)
Nos, nem a Halál 50 órája, de ha az 10 pont, ez is megér nyolcat!
barna pólós 2014 okt. 24. - 17:31:26
(39/418)
Vagy egyáltalán nem is tanítanak egy-egy történelmi eseményt (ill. csak nagyon keveseknek), vagy jelentéktelennek állítják be, vagy máshogy állítják be. Így lesz Németország a felelõs, miközben neki üzentek hadat... Vagy így lesz Drezda és az atombomba szükséges, elkerülhetetlen rossz, miközben egy gonosz mészárlás volt semmi több.