9/10
Nótárius ápr. 01. 00:52:28 9/10
(6/6)
Miközben jólesően nyugtázzuk e korhangulatosan nagyszerű tévéfilm részleteiben és egészében is maradandó élményét; megkülönböztetett tisztelettel és elismeréssel kell szólnunk arról, hogy az alapjául szolgáló regény írója Nagy Lajos (1883–1954). Az első, 1938-as közreadója pedig a Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T., A magyar irodalom jelesei sorozatban.
Ezen (lány?)regény, a Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó Csíkos könyvek sorozatának (!) részeként történt, legutóbbi* 1987-es önálló kiadásának a fülszövege szerint:
《Csöndes, szelíd szavú ez a regény, de ostoba és csúnya az a harc amelyet a "három boltoskisasszony" közül a két fiatalabb indít az idősebb ellen. Ilonát, aki anyjuk helyett anyjuk volt, és szüleik halála után egyedül vezette a rájuk maradt kis boltot, fölcseperedő húgai majdhogy kisemmizik a jussából... A "három boltoskisasszony" ugyanabban a faluban él, amelyről Nagy Lajos szociográfiai remekművét írta. Nevezheti az író Kiskunhalomnak, Dunaszemesnek végül is szülőhelyére, Apostagra ismerhetünk, egyszersmind a magyar társadalom harmincas évekbeli hiteles képére.》
7/10
5i jan. 11. 12:22:53 7/10 Előzmény Andráska59
(5/6)
Egyetértek.
Andráska59 2015 febr. 12. - 09:17:19
(4/6)
A film remek! (Igaz, nem folyik a vér, nem klipszerûen vibrálnak a képek, csak éppen a századfordulós miliõt mutatja be, rendkívül hatásosan, mûvészien.)
Rgabi 2015 febr. 11. - 23:03:00 Előzmény olahmiki1959
(3/6)
Dögunalom film, valami szörnyû, ez annak tetszik, akinek az eredeti könyv vagy annak az adaptációja tetszett. Nagykálózy gyönyörû, a kislány feneke szép a Dunaparton, kb ennyi. Na nem, mert a szinészek jók. 10-bõl... Nem tudom, mert végignézhetetlen.
olahmiki1959 2015 febr. 11. - 05:45:09
(2/6)
Nna!
Aki a múltkor nem látta, most megnézheti.:D
olahmiki1959 2014 júl. 27. - 17:20:08
(1/6)
Elképesztõen jó volt!
Tökéletes volt a századelõ hangulata, kitûnõek voltak a szereplõk, élõek voltak a karakterek, csak szuperlatívuszokban tudok errõl a tv filmrõl beszélni.
Nagyon örülök, hogy felfedeztem ezen az eléggé eldugott - M3-as - csatornán, és megnéztem.
Nagy élmény volt.
10/10.