Három nővér története a 20. század elején, akik szüleik halála után különböző utakat választanak a boldogulásra. Míg Ilona próbálja egyben tartani a családi vállalkozást, és segíteni hugait, addig Jolálnka és Anna a férfiakban, a férjhezmenésben látják a menekülés lehetőségét. Három különböző női sors, három archetípus és három kivállló fiatal színésznő jelenik meg Mihályfi Imre filmjében.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
9/10
Nótárius
2024 ápr. 01. - 00:52:28
9/10
Miközben jólesően nyugtázzuk e korhangulatosan nagyszerű tévéfilm részleteiben és egészében is maradandó élményét; megkülönböztetett tisztelettel és elismeréssel kell szólnunk arról, hogy az alapjául szolgáló regény írója Nagy Lajos (1883–1954). Az első, 1938-as közreadója pedig a Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T., A magyar irodalom jelesei sorozatban.
Ezen (lány?)regény, a Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó Csíkos könyvek sorozatának (!) részeként történt, legutóbbi* 1987-es önálló kiadásának a fülszövege szerint:
《Csöndes, szelíd szavú ez a regény, de ostoba és csúnya az a harc amelyet a "három boltoskisasszony" közül a két fiatalabb indít az idősebb ellen. Ilonát, aki anyjuk helyett anyjuk volt, és szüleik halála után egyedül vezette a rájuk maradt kis boltot, fölcseperedő húgai majdhogy kisemmizik a jussából... A "három boltoskisasszony" ugyanabban a faluban él, amelyről Nagy Lajos szociográfiai remekművét írta. Nevezheti az író Kiskunhalomnak, Dunaszemesnek végül is szülőhelyére, Apostagra ismerhetünk, egyszersmind a magyar társadalom harmincas évekbeli hiteles képére.》
A film remek! (Igaz, nem folyik a vér, nem klipszerûen vibrálnak a képek, csak éppen a századfordulós miliõt mutatja be, rendkívül hatásosan, mûvészien.)
Dögunalom film, valami szörnyû, ez annak tetszik, akinek az eredeti könyv vagy annak az adaptációja tetszett. Nagykálózy gyönyörû, a kislány feneke szép a Dunaparton, kb ennyi. Na nem, mert a szinészek jók. 10-bõl... Nem tudom, mert végignézhetetlen.
Elképesztõen jó volt!
Tökéletes volt a századelõ hangulata, kitûnõek voltak a szereplõk, élõek voltak a karakterek, csak szuperlatívuszokban tudok errõl a tv filmrõl beszélni.
Nagyon örülök, hogy felfedeztem ezen az eléggé eldugott - M3-as - csatornán, és megnéztem.
Nagy élmény volt.
10/10.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások