offtopic
Thousand Lakes 2011 márc. 25. - 07:44:07
(31/51)
Pál szövege nem is lenne érdekes, ha még mindig abban az idõben lennénk. De nem vagyunk, ellenben a szövegeit egyesek ma is szentnek tartják.
Thousand Lakes 2011 márc. 25. - 07:40:46
(30/51)
Azzal egyet is értek, hogy poézis meg irodalmi alkotás, csak az Európára történõ kivetítése büntet, mert ostoba vallási nyomulás.
pyroska 2011 márc. 24. - 20:55:53 Előzmény Thousand Lakes
(29/51)
1.1994-ben láttam a francia verziót. Mi az , hogy büntetés? Nem kell felelni belõle, erre nem adnak jegyet.
Szó sincs vallásos prédikációról. A szereplõk sem vallásosak. Azért mert valaki ateista, még láthat benne poézist.
Kb. két éve fedeztem fel a szövegét.Gondolom, azért is van görögül énekelve, hogy nem zavarjon:- aki akarja, majd utána néz.
A szeretet himnusza, olyan mint az Énekek éneke, egy szép irodalmi alkotás.
2. Pál apostolért, meg külön hála.. Hogy nõgyûlölõ volt, az, nem érdekes, mert abban az idõben nem tartották sokra a nõket. Köpönyeg forgatónak sem nevezném,inkább Mészõly Miklós Saulus , változatát tartom reálisnak.A francia és a spanyol wiki-ben azt írják róla, hogy nem változtatta meg a nevét , már eleve, Paulus volt a " cognomen" je.Ezért vagyok hálás, mert volt mit olvassak délután.
sziriat 2011 márc. 24. - 16:14:22
(28/51)
Várakozással telve megnézem.. bár az igaz, hogy a szeretet nagyon nagy erõvel bír, még eszközként is.. vagy csak azzal...
Thousand Lakes 2011 márc. 24. - 13:18:54
(27/51)
Oké, benne van, de ezt nem is tagadtam. A filmbe, ismerve a végét, simán beilleszthetõ ilyesmi, bár a címe az büntet, az Európa egyesítésére szerzett dal nem más, mint egy vallásos prédikáció.

Amúgy két perctõl a videó pont az a rész, amit a Donnie Darkoban egy az egyben lenyúltak.
10/10
Kárpáti Éva 2011 márc. 24. - 12:37:18 10/10
(26/51)
Nekem nagyon tetszett a film. A zene is csodás volt, Binoche is. Sajnos a végét nem értettem pontosan, mert megzavartak (család).
Akkor ezek szerint mégis a nõ írta a zenét? A magányt választotta, vagy elment a férje kollégájához?
Kérem, hogy aki látta és értette a végét, írja meg. Köszönöm!
pyroska 2011 márc. 24. - 10:12:49
(25/51)
http://www.youtube.com/watch?v=jmQ88PWzvR0&feature=related
ezt nem én találtam ki, ....The music is the 'Song for the Unification of Europe' from the film's soundtrack, composed by Zbigniew Preisner and sung in Greek. It's an abridged version of 1 Corinthians:13 ("Hymn to Love") of the Bible.

Sinfonia Varsovia, conducted by Wojciech Michniewski
Elzbieta Towarnicka, soprano
The Silesia Philharmonic Choir....
Ennyi. Egyébként az eredetiben kell megnézni, nem szinkronizálva.
offtopic
Thousand Lakes 2011 márc. 24. - 09:12:49
(24/51)
Kiknek az életében van jelentõsége a BB-nek, VV-nek? Szerinted ez meghatározó?

A szöveg amúgy nagyon áporodott. Angyalok nincsenek, prófétát se sokat látni, se hegyeket mozgató hitet. A szeretet viszont nagyon jól megvan vallásos hit nélkül. A szöveg a szeretetet emeli be a vallásos hitbe, illetve vallásos erényként tünteti fel. Ráadásul a köpenyegforgatásáról elhíresült Pál "apostol" úgy papol a szeretetrõl (+ hitrõl és reményrõl), hogy közben nõgyûlölõ, szexista tanai vannak.
pyroska 2011 márc. 24. - 08:09:04
(23/51)
Mert, nem ismered az eredeti szöveget.
Sajnos , ki vagyunk szolgáltatva a fordítóknak. 1993-ban még nem volt ennyire intellektualizálva az életünk, mint most a BB-vel és a VV-vel
"Szóljak bár emberek vagy angyalok nyelvén,
Ha szeretet nincs bennem,
Csak zeng érc vagyok o vagy pengo cimbalom.
Legyen bár prófétáló tehetségem,
Ismerjem bár az összes titkokat és minden tudományt,
Legyen akkora hitem, hogy hegyeket mozgassak,
Ha szeretet nincs bennem,
Mit sem érek..."
A szeretet himnusza ( 1 Kor 13,1-14,1)
csak mert görögül van, nem fordította le, de megtalálható a youtube-on angolul, így tényleg értelmetlen, és a szinkron hangsúlya is megváltoztatja a hangulatát a filmnek.
1/10
Egy gondolatrendõr 2011 márc. 23. - 22:43:49 1/10
(22/51)
Ki kéne tekerni a nyakát ennek a filmnek.Ál-intellektuel, és idegesítõen unalmas.Mondanivaló:nulla.Tanulság:nulla.Utóhatása:nincs olyan neki.Nyilván most a támadások kereszttüzébe kerülök ezzel a véleménnyel, de ez akkor is így van.
Mr.Malac 2011 márc. 23. - 21:09:14
(21/51)
Én is bírom Õket!
Mondjuk minket nehéz szeretni. :)
Mr.Malac 2011 márc. 23. - 18:39:58 Előzmény KpTm
(20/51)
Hát igen, vannak filmek, amiket nem kell mindenkinek látnia. :)
Mr.Malac 2011 márc. 23. - 18:37:49
(19/51)
Nézd meg nyugodtan, jó film.
sofi 72 2011 márc. 23. - 17:35:05
(18/51)
Amikor átböngésztem a mai felhozatalt, felcsillant a szemem. Olvasva a véleményeket, csodálkozom: ennyire rossz lenne? Pedig annyira azt érzem, hogy látnom kell!! Szimpatikus az egész, még a negatív kritikák is, nemhogy elvennék a kedvemet, hanem inkább felcsigáznak. :)

Megnézem, de legalábbis elkezdem.
offtopic
_Enzooka_ 2011 márc. 23. - 15:49:25
(17/51)
Elég rosszul teszed. Nem azért, mert az én kedvenc filmjeim egyike, hanem mert elajándékoztad az egyetlent amid van, és az a döntés szabadsága. Javaslom legyél annyira kíváncsi, h megnézed a filmet. De ne csak ezt, mind a három színt.
eye 2011 márc. 23. - 15:37:07
(16/51)
Gondosan végigolvastam a hozzászólásokat. Filmmûvészetbõl okosabb lettem, de hogy mennyire nézhetõ a film egy átlag nézõ számára, abban nem segített. No, természetesen az nem a "vájt-fülûek" hibája, hogy nekem botfülem van az õ muzsikájukhoz, de reméltem, hogy valami számomra is "fogyasztható" hangocskát sikerül elcsípnem a végén, vagy összességében lelem fel gondolataik irányultságát, - 'hát csalódtam. Magamban. Magamban magammal megegyeztem, - keresek más nézni valót ma estére. :-)
2/10
Dudlicsek 2010 nov. 07. - 15:19:50 2/10 Előzmény KpTm
(15/51)
Nem mondanám, hogy színészi játék a nullához konvergál de én sem szeretem a filmet. Számomra steril, élettelen, manírt, kiagyalt "alkotás".
frenchbullie 2010 nov. 07. - 15:14:41
(14/51)
Üdv! A "Három szín"-trilógia egyik része sem tartozik a könnyen emészthetõ filmek közé, szerintem. Érdemes kezdetnek valami egyszerûbb történettel, például az "Amatõr"-rel próbálkozni, ami jóféle szatíra:-)
2/10
KpTm 2010 okt. 19. - 20:22:46 2/10
(13/51)
A filmbõl teljesen hiányzik a cselekményszál, ami igencsak élvezhetetlenné teszi. A színészi játék a nullához konvergál, a legjobb alakítást a macska nyújtotta, aki önmagát játszotta el. A rendezésnél kifejezetten irritáló, hogy a kamerát betölti egy arccal, amely unottan, élettelenül, bámul reánk, itt utalnék vissza a színészek teljesítményérõl leírt véleményemre. Érthetetlenül nagyokat ugor a nem létezõ cselekménysoron a rendezõ, nincs átvezetés, a nézõ úgy érzi, hogy nincs kohézió a jelenetek között. Ennyi erõvel véletlenszerûen válogatott képek is lehettek volna, vagy filmekbõl összevágott jelenetek ebben a másfél órában. A zenei aláfestés is gyér lett. Röviden ennyi.
kegon 2010 júl. 07. - 19:17:17
(12/51)