offtopic
-.Csillus.- 2009 júl. 23. - 19:39:11
(1288/2408)
hömm, hát ez nem lett valami jó
uzsi00 2009 júl. 23. - 19:34:15
(1287/2408)
igaz.. bennem ez a film semmi féle érzést nem keltett, és ez volt a fura. jó volt, és kb ennyi. minden eddigi potter film után úgy éreztem, mint valami megszállottság, hogy mégmégmég.. még akkor is, ha nem volt jó a film. de itt egyszerûen nem éreztem semmit. többen is ezt mondják, nem csak én. így tehát azt kell mondanom így van, ez kicsit kevés volt
uzsi00 2009 júl. 23. - 19:30:20
(1286/2408)
lol... millenium bridge, sétáló híd ami a tate múzeumhoz vezet át, ill a déli részére londonnak.. kb 2-2,5 m széles, valszeg elfértek volna ott autók :P
PzZoll 2009 júl. 23. - 19:17:31
(1285/2408)
Szinte teljes mértékben egyetértek Veled!
10/10
RobertDowneyJr 2009 júl. 23. - 19:14:59 10/10
(1284/2408)
:D:D
mDante 2009 júl. 23. - 19:11:31
(1283/2408)
Kapja be. Szóval a "moderálva helyett" videodrome pont freeblog pont hu
mDante 2009 júl. 23. - 19:10:53
(1282/2408)
Korai volt még kijelenteni a Harry Potter és az azkabani fogoly írásánál, hogy annál jobb epizód nem fog születni. Tévedtem. Már az sem kis teljesítmény, hogy David Yates legújabb filmje felzárkózik Cuarón opusza mellé, de sok tekinteteben le is körözi azt. Ezúttal tehát ideje óvatosabban fogalmaznom. Eddig a Félvér Herceg a legjobb a sorozatban, és valószínûleg ez így is fog maradni. Remélem, 2011-ben és 2012-ben újra meg kell másítanom a véleményemet a hetedik, és egyben befejezõ rész megtekintése után.
Kritika folytatása emitt:

http://videodrome.freeblog.hu/archives/2009/07/23/Harry_Potter_es_a_Felver_Herceg/#
10/10
RobertDowneyJr 2009 júl. 23. - 19:09:31 10/10
(1281/2408)
Megnéztem, mit mondjak nagyon jó volt! Szerintem a hat rész közül ez a legjobb, és még a viccek is jók voltak, Ron most nagyon jó csinálta a dolgát. Mindenkit érdekelt a teremben minden, izgalmas részeknél tökre csöndbe maradtak, még a kukorica rágcsálását se lehetett hallani, na és mikor ** meghal, csak nagyot néztek, volt aki hangosan sírt egy percig, volt aki meg kiejtette a coláját a kezébõl.
10/10
Én már most nagyon várom a következõ két részt..:)
R.A.B:) Regulus Arcturus Black
10/10
ffixer 2009 júl. 23. - 18:19:58 10/10
(1280/2408)
Nem értelek titeket... szerintem pont, hogy az azkabani fogoly volt a legunalmasabb... Eddig Yates csinálta a legjobb HP filmeket...
Lencsilány86 2009 júl. 23. - 17:28:26
(1279/2408)
Csak felvilágosítanálak, azért nincsenek autók a hídon, mert az egy gyalogos híd!
Szóval ne csodáld, h csak a két oldalán vannak, mivel el se férnének a hídon.
booki 2009 júl. 23. - 16:59:09
(1278/2408)
Én hétfön nézem meg 3D ben remélem jó lesz!és nem lesz idegesitö mert van pár film aminál a +D zavar
Kattrin 2009 júl. 23. - 16:54:01
(1277/2408)
Éjfélkor megnéztem a filmet. :)

Hát mit ne mondjak... nem mondom, hogy többet vártam, mert az elõzõ rész alapján nem. De nem volt az igazi. Nem vagyok benne biztos, hogy érteném, ha nem olvastam volna, és ez szerintem nem jó egy filmnél. Nem tetszenek a változtatások, amiket a könyvhöz képest tettek. Tudom, hogy nem lehet hûen követni a könyvet, de van egy-két apróság, ami nem ment volna a film rovására, ha úgy csinálják, ahogy a könyvben van.

Spoiler:

Az elején szerintem felesleges volt az a jelenet: a flört a mugli lánnyal. Az nem zavart, hogy kihagyták a két miniszter beszélgetését, ez tényleg kihagyható. A híd összeomlásánál viszont igazán lehettek volna autók a hídon. Egyébként ahogy láttam, a hídfõnél jöttek-mentek az autók mindkét irányba, és a híd irányából csak úgy a semmibõl jöttek elõ. Bizos úgy csinálták, hogy egy légifelvételrõl letörölték a hídon lévõ autókat, és ezt a felvételt alakították még. Aztán a vonaton az összes kocsi fülkés, Malfoy sem ülhetett volna olyanfajta kocsiban, amiben volt. Azzal nem volt gond, hogy itt nem úgy oldották meg az elrejtõzést, ahogy a könyvben, sõt nagyon tetszett a perui isntant sötétségpor bevetése. :) Dumledore különórái... szerintem jobban meg kellett volna magyarázni, hogy miért van erre szükség, és jobb lett volna, ha meghagyják azt, hogy Harry Dumledore-ral együtt nézi meg az emlékeket, és jobban kiderült volna, hogy ennek mi a jelentõsége, ha utána beszélnek róla. Tudom, ez nem fért volna bele. Dumledore-nak meg nem volt annyi emléke Voldemortról, mint amennyit a szekrényben láthattunk, hanem csak néhány. Jó lett volna több emléket is megnézni, bár ez talán túlságosan elhúzta volna a filmet, és unalmassá tenné... de akkor is. :) A kviddics jó volt, bár észrevettem, hogy sokszor, mikor varázsolnak, nem használják a pálcájukat, csak elmondják a varázsigét. Ez így nem mûködik. :) És rossz, hogy semmi nem volt a filmben arról, hogy Harryék most tanulnak meg hoppanálni. De akkor a 7. részt hogy fogják megértetni a nézõvel, hisz ott egy csomószor kell hoppanálniuk Harryéknek. Nem tetszett Harry viselkedése, miután megitta a Félixet. Olyan, mintha be lett volna rúgva, pedig a Félix bátorrá és magabiztossá tesz, nem részeggé. A pókos jelenet, meg az utána lévõ Hagrid kunyhójában elég nevetséges volt, nem is tudom, hogy ez jó vagy rossz. Mikor Luna felvette a kviddicsmeccshez az oroszlános fejfedõt, semmi utalás nem volt arra, hogy ez a Griffendél ház "állata". A barlang csupa furcsa kõzetbõl állt, valamiféle kristályból vagy én nem is tudom, de az valójában csak egy sima barlang volt, nem kellett volna ennyire eltúlozni. Jobb lett volna, ha Dumbledore a csónakot pálcával húzza ki. És egyébként Dumledore sem tud hoppanálni a Roxfortból, következetlenség volt ilyet beletenni, még akkor is, ha rövidítette és lényegre törõbbé tette a filmet. Fontos lett volna, hogy Dumbledore elmondja Harrynek, hogy vigyázzon, ne érjen a vízhez. Az jó volt, hogy a visszafelé utat nem mutatták, tényleg nem kellett. Dumledore megölése kár, hogy megint "át volt rendezve", fontos lett volna, hogy nem azért veszíti el a pálcáját, mert hagyja magát, hanem mert Harryt védi. A láthatatlanná tévõ köpenynek is sokkal kevesebb szerepe volt a történetben. Nagyon hiányoltam a végérõl a kastélybeli csatát, ezzel sokat kihagytak. Butaság volt felgyújtani Weasley-ék házát, mert nem volt semmi folytatása, hogy újjáépítik-e vagy hasonlók, hiszen õk szegények, bár lehet, hogy baráti segítséggel össze tudtak volna hozni valamit, de ez akkor is fölösleges volt a filmben. Tonks túl keveset szerepelt, neki kellett volna megtalálnia Harryt, bár így legalább Luna több szerephez jutott. A Megszeghetetlen eskü letételénél zavaró volt, hogy Bella kérdez, mert egyrészt õ nem is tudta, hogy mivel bízta meg Voldemort Malfoyt, másrészt nem neki esküdött Piton, hanem Narcissának. Itt több látványt is ki lehetett volna hozni a dologból úgy, hogy mutatják az tûzcsíkokat, amelyek a kérdések-válaszok után kijönnek a pálcából, és nem csak egy kis szál van végig a kezeik körül. Úgy emlékszem, hogy Narcissa szõke volt, de a filmben meg felül fekete, alul szõke, majdnem Szörnyella. :S Lumsluckhoz menet is lehetett volna hosszabb és részletesebb a beszélgetés Harry és Dumbledore között. Radcliffe, Grint és Watson nem játszottak valami jól, és még több szereplõnél is azt éreztem, hogy egyszerûen csak felmondanak egy szöveget, habár ez lehet a szinkron miatt is, de úgy összességében sem játszottak valami jól, pedig én aztán ehhez abszolút vak vagyok, hogy feltûnjön, valaki jó színész-e. De McGalagony, Piton, Luna nagyon jól játszottak, illetve az õket alakító színészek. :)

A 7. részt két részesre tervezik. Szerintem bõven elég lenne annak a résznek egy film is, inkább a 4-5-6. részt kellett volna két részben megcsinálni, mert akkor érthetõbb, élvezhetõbb, jobb lett volna talán. Meg valami hiperszuper rendezõt találni hozzá. :)

Egyébként az ingyenes programmagazinokban mind pozitív kritikát írnak a Harry Potterrõl, semmi elmarasztalás. Lehet, én látok rosszul? Vagy bezavart, hogy a film alatt egy-kétszer olyan hangosan röhögtek, hogy az már bunkóság.
10/10
Naphinel 2009 júl. 23. - 16:48:54 10/10
(1276/2408)
Nekem is, összetett, könyvhû (viszonylag), már se nem gyerek, se nem felnõtt film, bár komoly, és nem igen van nevetés, ami oldja a hangulatot... szeretem.
bundi123 2009 júl. 23. - 16:43:48
(1275/2408)
Nekem az azkabani fogoly a favoritom flmekben.Nem tudom miért.Valahogy annyira lenyûgözött a képi világa.És a zenéje...
Arkhemon 2009 júl. 23. - 16:08:39
(1274/2408)
Akkor félretájékoztattak. :( Szerdáról csütörtökre éjfélkor volt a premier.
Horselady 2009 júl. 23. - 16:06:47
(1273/2408)
Sziasztok,elvileg csak csütörtök éjfélkor játszák le ... elröl tud valaki többet? nekem azt mondtál a mozinál..westend.
Arkhemon 2009 júl. 23. - 15:48:30
(1272/2408)
Kedves Dros!
Nem értek veled egyet. Az egyértelmû, hogy nem lehet mindent belerakni. Nem is azt vártam. Viszont ebben a filmben annyira megváltoztatták a dolgokat, hogy a címen kívül nem sok hasonlóság van a könyvvel. Mivel ez egy adaptáció, elvárhatná az ember, hogy visszakapjon valamit a könyvbõl! Én 10/4-et adnék a filmre. Amúgy önálló filmként nem rossz. Õszintén remélem, hogy a 7. részt nem ez a tehetségtelen ... fogja rendezni!!!
6/10
King Diamond 2009 júl. 23. - 15:39:42 6/10
(1271/2408)
Én is a ma éjféli elõadást néztem meg itt Debrecenben. Hát, mit mondjak, többször nem fogom megnézni moziban, mert nem volt annyira jó. Alig volt benne akció, csaták, meg látványban sem volt valami nagy szám. Dementorok sehol, néhol egy-két halálfaló, oszt kész. Draco Malfoy viszont tetszett, jól játszotta a szerepet a srác. A végét meg nem tudom, mi volt a könyvben, mert nem olvastam, de eléggé gyengécske volt ez a 'feláldozom magam' dolog. Mondjuk azt sem értem, hogy miért írják ki Ralph Fiennes nevét, mikor csak a fiatal Tom Denem van benne a filmben. A poénok jók voltak, de a Harry Pottertõl nem csak ezt várja az ember.
6/10
Cullangka 2009 júl. 23. - 15:38:48
(1270/2408)
jaa vagy ez a tom marvolo riddle az a rowle denem angol változata? :D de miért nem Frank Dillane van oda írva? :DD
Cullangka 2009 júl. 23. - 15:37:26
(1269/2408)
azt nem értem, hogy miért van a szereplõk között Ralph Fiennes (Voldemort nagyúr) hiszen õ csak itt levben volt benn, nem szerepelt! és a ki az a Tom Marvolo Riddle mert õ rá nem emlékszek, mert õt az a színész alakította aki a 2. részben a 16 éves Tom Denemet - de ha ez most is az ifj Vold. akart lenni akkor miért ez a név van oda írva, hiszen az ifj Vold.ot Frank Dillane játszotta! valaki el tudná mondani?:D