krembucuk 2007 júl. 20. - 17:31:53
(132/492)
Ez a film sz.a.r. Hogy nem szégyelli rendezõnek nevezni magát az ilyen? Ha meg nem képes másra, nem kellett volna elvállalni. Sokkal jobbak voltak az eddigi HP filmek, összehasonlíthatatlanul jobbak. Most csak kapkodtam a fejem: olyan volt, mintha a könyv jónéhány ötletet beledobáltak volna egy zsákba, összerázták volna, aztán hajrá, ahogy esik, úgy puffan, nyomjuk a jeleneteket egymás után, idétlenebbnél idétlenebb átúszásokkal összekötve õket (mentségükre szolgáljon, hogy nem lehetett könnyû eredetileg össze sem függõ jeleneteket kapcsolgatni). Nemhogy én nem értettem néha, hogy mi miért történik (Harry mimikai lereagálásai enyhén szólva sikítósra sikeredtek), de el tudom képzelni, mit szenvedhetett az, aki nem olvasta a könyvet. Könyvhûségrõl már nem is ejtek szót, azt megtették az elõttem szólók. Harmincadrangú fércmû, amatõr rendezõvel, és (ez már nem meglepõ) amatõr fõszereplõkkel (méghogy Equs.. ciha!)
Nathali 2007 júl. 20. - 14:15:32
(131/492)
A film maga látványos volt, De semmi köze a könyvhöz. De az elsõ film után még így is ez a legjobb. Nagy vonalakban igazodik a könyvhöz.
2/10
Manda 2007 júl. 20. - 13:59:23 2/10
(130/492)
(((lemaradt a vége)))

a fõ DS tagok észre sem veszik, hogy nem látják, hogy min repülnek (thesztrálok);
a Minisztériumban rögtön a jóslatok termében találják magukat, sé Harry MEGHALLGATJA A JÓSLATOT, ami eredetileg csak akkor lenne hallható, amikor eltörik. Ez a pillanat a könyvben akor következik be, amikor a halálfalókkal folytatott küzdelemben leejtik, és SENKI NEM HALLJA. HARRY SE. Ez volt a lényeg a könyvben, Rowlig többek között ezt a tudatlanságot hazsnálta fel az izgalom fokozására, hogy mi olvasók sem tudtuk, mit ret a jóslat adig, amíg a könyv végén Dumbledore nem közölte Harryvel. Ez is egy béna, rosszul sikerült átírás.
Halálfalók össze-vissza röpködnek, Luna LEVICORPUS bûbájt használ egyikük ellen, ami elõször köztudottan a 6. kötetben szerepel (adig senki sem ismerte, lévén az Piton saját, kitalált, gyerekkori bûbája),
Senkinek se lesz semmi baja eltekintve a szexi kis vágásoktól az arcon,
stb.stb.
Arról már ne is beszéljünk, hogy Harry ronda, mint a bûn, Malfoyt látva kedvem lenne átállni a "sötét oldalra", már csak azért is, mert a film egyetlen poénját is Pitontól hallottam.
Nem azt mondom, hogy ne nézzétek meg a filmet, sõt. Üljetek be, szenvedjétek végig, aztán dumáljuk meg. Aki nem olvasta a könyvet, az meg nbe dobjon ki rá pénzt, mert nem, éri meg, úgy sem értenek belõle semmit - tapasztaltam barátnõmön.
2/10
Manda 2007 júl. 20. - 13:56:45 2/10
(129/492)
Ez a film kritikán aluli. Borzasztó. Tényleg felháborító, hogy nem képesek egy olyan filmet gyártani, ami a könyvrõl szól; ez nem adaptáció, hanem egy rém gyenge feldolgozás. Megkockáztatom, hogy a forgatókönyvíró nem olvasta a könyvet.. Kérdem én; van olyan ember, aki olvasta a könyvet és úgy ött ki a moziból, hogy "Húúúú, ez de jó volt!!" ? Ha van, akkor valószínûleg felületesen olvas, ugyanis a filmbõl mindent kihagytak, ami csak lényeges volt, és mindent összekutyultak, amit csak lehetett. Kviddics az már nincs is, Ron se áll be a csapatba bénázni, Hermione és Ron se lettek prefektusok... Cho árulta be - persze veritaserum hatására - a DS-t... Hát nem is tudom, mit mondjak. Hülye, agyalágyult párbeszédek tömkelege, Harry félórás lelkizése Voldemorttal, mikor épp megszállja.. "Csak sajnálni tudlak... Nem vagy képes szeretni..ssszzzz..." Aztán ott van Harry hülye látomása/álma a pályaudvaron, amit szintén nem tudok hova tenni - Volemort sziszegve meregeti a nyakát a peronon ---> Kérdem én, az ilyen idõrabló hülyeségek helyett nem lett volna okosabb dolog berakni mondjuk azt a jelenetet, mikor Hagridot elhurcolják a minisztérium emberei az RBF viszga kellõs közepén? Nem lényeges, hogy McGalagony professzor ott nyúvad ki a szemük láttára?? Na és a Szent Mungo? Neville szülei? A forgatókönyvíró - vagy a rendezõ, nemtom melyik barom lehetett - egy csomó jó pillanatot hagyott ki. Nemcsak tartalmilag, de érzelmileg is; szerintem sokkal hatásosabb lett volna egy gyerek, aki az õrületbe kergetett anyját látogatja meg a kórházban, mint Harry lelki fröccse Tudjukkinek földön-tekergés közben.
A legfontosabb cselekmények egyáltalán nem kaptak hagsúlyt; a könyv elsõ fele szinte teljes egészében a nyomasztó álom megfetésérõl szólt, erre mi van? Csak úgy mellékesen álmodik valamit Harry, Ron apja meg 2 perc alatt felépül; nincs idõnk se izgulni, se rejtélyt fejtegetni.
A DS is iszonyat gyenge; nem egy kényelmesen berendezett, puffokkal, párnákkal teli helyiségben gyakorolnak, hanem egy nyomasztó hangulatú óriási teremben, ahol egyetlenegy tárgy van középen, egy mû-halálfaló. Umbridge pedig BEROBBANTJA a Szükség Szobája falát. Hát, basszus... Ezzel az erõvel már az egész sulit felrobbanthatná..
A finálé is iszonyatos; Harry a Weasley-ikrek parádéja alatt elmélázva látja a siriusos-látomást, nem az egyébként fájdalmasan elhanyagolt RBF viszgán álmában,

a fõ DS tagok észre sem veszik, hogy nem látják, hogy min repülnek (thesztrálok);
a Minisztériumban rögtön a jóslatok termében találják magukat, sé Harry MEGHALLGATJA A JÓSLATOT, ami eredetileg csak akkor lenne hallható, amikor eltörik. Ez a pillanat a könyvben akor következik be, amikor a halálfalókkal folytatott küzdelemben leejtik, és SENKI NEM HALLJA. HARRY SE. Ez volt a lényeg a könyvben, Rowlig többek között ezt a tudatlanságot hazsnálta fel az izgalom fokozására, hogy mi olvasók sem tudtuk, mit ret a jóslat adig, amíg a könyv végén Dumbledore nem közölte Harryvel. Ez i
7/10
t.matyi 2007 júl. 20. - 10:30:44 7/10
(128/492)
Hát én sem olvastam egyik konyvet sem de moziban láttam az osszeset és szerintem hagy ez az5 os rész kivánni valot maga után.Nem tudom volt e a konyvben kviddics de nekem a filmben hiányzot az jo akciok forrása volt.
kitzy 2007 júl. 19. - 07:54:13
(127/492)
sziasztok!

annó valaki kérdfezte, hogy Sirius miért hívja Jamesnek Harryt, mielõtt meghalna! .... azérz van ez, mert ha valaki figyelt, akkor a film a elején a tárgyalásnál felolvasták Harry nevét, és az így szólt: Harry James Potter!
szmerci 2007 júl. 18. - 20:23:50
(126/492)
mindenben jobb a könyv, mint a film..de sztem ez filmben is nagyon jóra sikerült, úgy mint mindegyik..ha mindent beletettek volna akkor nagyon naagyon hosszú lenne...igaz, hogy volt 1-2 fontos dolog, amit kihagytak... mondjuk azt nem értem, hogy miért kérdezted, hogy miért halt meg sirius!? mert megölte az a bellatrix :(
tonks szerepére télleg jó színésznõt választottak, majd a hatodikban is fog szerepelni..:D
s.peti 2007 júl. 18. - 12:19:09
(125/492)
Sziasztok!Megnéztem a Harry Potter 5-öt!Naggyából jó volt! A vége a könyvben nagyon izgalmas volt a filmben már kevésbé.Umbridge viszont nagyon viccesre sikeredett és Luna is!A 12-es korhatár pont elég volt.Talán ez volt öszevetve a legjobb Harry Potter rész!(Könyvben már rég ez volt a kedvencem)Kiváncsi leszek a 6-ra!Tonksot nagyon jól megcsinálták és Lunát is!És persze Umbridget is.A szereplõk mint mindig jók voltak.Majd megnézem mégegyszer!Ajánlom mindenkinek!Naon jó film!
ayu 2007 júl. 17. - 19:54:29
(124/492)
Megnéztem. Csalódtam! Ott ült mellettem barátom aki nem olvasta és fogalma sem volt róla pl ki az az mrs Figg. Na meg hogy miért nem lehet tonksot nimphadorának szólitani és hasonlók. Tele volt olyan résszel amit, azok akik olvastak értik, és azok akik nem , azoknak fogalmuk sincs! Sirius miért hal meg? Hol van az oda-vissza tükör.
A másik meg... én elhiszem hogy a varázsvilág is fejlõdik, de hogy a kandaloban Sirius feje hologrammal jelenjen meg... Ugyhogy sok mindent kihagytak, és biztos vagyok benne hogy sokak számára érthetetlen. Ugyhogy, inkább a könyv mint a film. De ez minden adaptációra igaz!
milagros 2007 júl. 16. - 17:21:16
(123/492)
Szerintem egy csomó jó részt kihagytak.
Nem volt olyan jó mint vártam.
Bökesz 2007 júl. 16. - 16:41:56
(122/492)
Jaja, az biztos! :D Az elõzõ hozzászólásokat ahogy olvastam, próbáltam visszagondolni a filmre hogy mi nem volt érthetõ benne. Szerintem egyértelmû volt minden, én értettem mindent, mi miután jön, hogyan kapcsolódik az alapsztorihoz, stb. Pedig én nem olvastam a könyvet, csak a filmeket néztem meg. Én úgy gondolom hogy minden a helyén volt, mondjuk 14 éves fejjel nem értek a kritikához, úgyhogy nem is bíráskodom, de egy biztos: szerintem jó film volt, nagyon is. Nekem még a zene is tetszett, és az sem tûnt fel hogy más rendezte volna a filmet. Azzal viszont egyet értek hogy biztosan sok részt kihagytak a filmbõl, ugyanis láttam a Fõnix Rendjét könyvben - 600 oldal körüli, nem tudom pontosan - hát nem egy kis meséskönyv. 600-700 oldalas könyvbõl nem lehet alig 2,5 órás filmet csinálni, lehetlen. Én azért még reménykedek hogy a 6. rész is jó lesz, és megfontolom hogy elolvassam-e a könyvet
Lasagne 2007 júl. 16. - 11:38:46
(121/492)
J.K Rowling jól megszedte magát rajta az tuti....
Imre_ 2007 júl. 16. - 11:24:34
(120/492)
Én olvastam eddig mind a 6 könyvet, szóval részemrõl teljesen tiszta a story. Nem tudom és nem is nagyon akarom magam beleképzelni annak a helyzetébe, aki csak a filmet nézi meg, de a könyvet nem ovassa el. A könyv ismeretével tényleg jobban elrendezthetõ a film.
Bár és ezy valóban nagy hiba, nem feltétlenül érti meg, aki nem olvasta, bár a filmnek ez lenne a célja.
Azon kívül szép kis summát húznak le már megint a potterügyrõl. Videójáték, kulcstartó, póló, tolltartó, toll, ceruza, vonalzó, táska, füzet, címke meg minden.... Ettõl meg UNDORODOM!
1/10
friendsfan 2007 júl. 16. - 00:05:47 1/10
(119/492)
Nagy baj ha egy film a látványra megy rá. Sajnos sok filmnél észrevehetõ ez... Télleg ilyen gondolatszegény világban élnénk? Mert akkor csináljanak 30 perces sztori nélküli harcokat, robbantásokat, ugrásokat stb. én meg maradok a könyveknél... (azért nehezen mondanék nemet a filmeknek, de ennek elég könnyen, remélem soha többet nem kell találkoznom ezzel a trehány munkával...)
1/10
friendsfan 2007 júl. 16. - 00:00:27 1/10
(118/492)
Egyetértek. Viszont magánvélemény, hogy a 3. film sem sikeredett annyira jóra, sajnos ott is kimaradtak fontos dolgok, de ezek a könyv olvasásának hiányában, nem tûnhettek fel neked. Viszont ami a legnagyobb hiba, hogy sok dolgot csak azért tettek bele, hogy ne kelljen kihagyni, így lényegüket vesztették, ezzel szemben sok dolgot megváltosztattak. És aki komolyan követi a film történéseit (ne tegyétek!), annak lehetséges hogy nem lesz egyértelmû a 6.-ik. Bár nem tudom mi a nagyobb hiba, ha az 5-ös film miatt változtatnak a 6-on, vagy ha nem veszik figyelembe a részek közötti kapcsalotot, folytonosságot...
Jim Raynor 2007 júl. 15. - 19:05:27
(117/492)
/ FOLYATÁSA AZ ELÕZÕ HOZZÁSZÓLÁSNAK /

Egy mesés, játékos, ugyanakkor komoly és sötét Harry Potter történet helyett sokkal inkább egy társadalomkritikát kaptunk a filmtõl, mely a minél nagyobb információ-halmaz raktározását célul kitûzõ és erõszakos fegyelmezést alkalmazó oktatási rendszer hibáira igyekszik rámutatni, arra, hogy a gyereket az iskolában nem az életre nevelik, hogy az elméleti tudás mellett szükség van gyakorlati oktatásra is.

Nos, most úgy tûnhet, mintha a Harry Potter 5. része rossz film lenne.
Nem az.
Története, a színészi játék és az összességében teljesen elfogadható megvalósítás miatt magasan kiemelkedik napjaink fantasy terméseibõl és a jelenlegi film-kínálatból.
Nem rossz film, sõt, élvezhetõ, üdítõ darab minden hiányossága ellenére is, de az elõzõ részek kiforrottabbak voltak.
Jim Raynor 2007 júl. 15. - 19:04:25
(116/492)
Én tegnap láttam a filmet.

Szerintem ez a rész volt a film-sorozat eddigi leggyengébb darabja és ezt mint filmkritikus mondom, ugyanis én csak az elsõ részt olvastam könyv formájában.

Ami negatív értelemben rányomta a súlyát erre a részre, az az, hogy nem volt világos, hogy mirõl is szól tulajdonképpen és ez lehet ( valószínû ), hogy a forgatókönyvírók hibája, nem pedig Rowling írónõjé.

Nos, én nem értem azt a felfogást, miszerint az egy film-sorozat hasznára válik, ha váltogatják a rendezõket és forgatókönyvírókat, pláne egy olyan film-sorozat esetén, melynek hátteréül egyetlen nõszemély ( Rowling ) által kidolgozott, egységes, homogén világ áll.

Mert az Alien sorozatnál a rendezõcsere kétségtelenül mûködött, nagyon is jól, de a Harry Potter történetileg, szellemileg, pszichológiailag egységes világában óriási tévedés a forgatókönyvírók és rendezõk variálása, pláne akkor, ha az elsõ részek jól sikerültek is mûködtek. Mert hogy az elsõ részek ( az elsõ 3 rész ) történetvezetésben, rendezésben sokkal koherensebbek, összeszedettebbek voltak, mint a 4. és az 5, bár a 3. rész már új rendezõt kapott. Az sorozat 1. része tökéletes felvezetés volt, a második rész még profibb és sötétebb Chris Columbus rendezésében. A 3. rész szintén profi, minden tekintetben összehangolt, erõs szerkezeti vázzal rendelkezõ munka. A 4. résznél már kevésbé éreztem ezt a fajta összeszedettséget és homogenitást, az 5. résznél pedig még kevésbé.

Emiatt én értetlen vagyok : miért kell változtatni azon, ami jól mûködik?

Ugyanígy azt sem vettem észre, hogy hasznára vált volna a sorozatnak ( a legújabb résznek ) a zeneszerzõ-csere.
John Williams fantasztikusan, nemcsak meseszerûen, játékosan, hanem lehengerlõ grandiozitással komponálta meg a Harry Potter filmeket kísérõ zene alapmotívumát.

Miért kellett mellé társszerzõket szerzõdtetni és miért szerzõdtetek egymagában egy új próbálkozót az 5. részhez?
Bár voltak jó részei a zenének, néha igencsak idegesítõre sikeredett.

Összességében, ami leginkább rontott a legújabb rész minõségén, az a forgatókönyv hiányosságai. Végig nem tudtam, hogy merrefelé halad a történet, a Fõnix rendjérõl is csak néhány mondat erejéig volt szó a filmben és sok olyan momentum kapott szerepet a részben, mely felett a készítõk a késõbbiekben elsiklottak és így értelmetlen szemantikai elemei lettek a résznek ( pl. a kentaurok, Hagrid testvére, néhány új karakter megjelenése ). Úgy érzem, hogy túl sok minden felett
siklottak el a készítõk, nem jutott elég idõ és tér a szereplõk közötti kapcsolatok mélységének szemléltetésére, motivációknak és céljaiknak kidolgozására és sajnos nem volt elég nyomatékosan ábrázolva a történet gerince sem.

Egy mesés, játékos, ugyanakkor komoly és sötét Harry Potter történet helyett sokkal inkább egy társadalomkritikát kaptunk a filmtõl, mely a minél nagyobb információ-halmaz raktározását célul kitûzõ és erõszakos fegyelmezést alkalmazó oktatási rendszer hibáira igyekszik rámutatni, arra, hogy a gy
Bökesz 2007 júl. 15. - 18:21:21
(115/492)
Nekem nagyon nagyon tetszett a film, egyszerûen csodálatos volt!!! Nagyon nehezen tudtam elképzelni, hogy tudnak a Tûz Serlegénél is jobb filmet csinálni, de sikerült nekik! Fergeteges volt, én végigizgultam az egészet! És amikor Sirius meghalt azt hittem, hogy sírok, amikor pedig Ron meg Herimone poénkodtak akkor dõltem a röhögéstõl. Én nem olvastam a könyvet, de mint film nekem nagyon nagyon nagyon nagyon tetszett, és alig várom a 6. részt! Azt tervezem hogy elolvasom a nyáron, mert nem hiszem hogy tudok várni a filmig, mert annyira érdekel, hogy hogyan folytatódik a szori! Úgyhogy nekem egyértelmûen "bejött" a film, szerintem ha megjelenik DVD-n, tuti megveszem és megnézem 60-szor! ;)
freemanone 2007 júl. 15. - 11:27:25
(114/492)
Ami kimaradt az elõzõ hozzászólásból: Kicsit kiakadtam amikor az elsõ 30 percben már túl voltunk kb a könyv felén!!! Gondoltam talán akkor a végsõ csatát jól megcsinálták, dehát az is röhelyes volt, szó nem volt olyasmirõl hogy a halálfalók besuhannak abba a terembe és egy pillanat alatt elkapnak mindenkit. Valamint ott kimaradt nagyon sok érdekes momentum. Kíváncsi voltam nagyon a kör alakú forgó teremre a misztérium ügyi fõosztályon dehát arra is csak 3 másodperc jutott. Valamint az agyterem és sok sok más. Nameg a Threszálok, kicsit érdekes volt a bemutatásuk a tiltott rengetegben. Sorolni lehetne a bakikat az átírt jeleneteket a lényeg akkor is az lesz: SOSE FOGNAK KÖNYVBÕL JÓ FILMET GYÁRTANI! Egyszerûen embertelenség lenne végigülni mert 600 oldalt 2-3 órába nem lehet tökéletesen belesûríteni, fõleg ha a film csak érintõlegesen követi a könyvet.
freemanone 2007 júl. 15. - 11:17:36
(113/492)
Nagy csalódás volt a film mint olvasó! Viszont látványtechnikailag jól meg volt csinálva, de aki nem olvasta a filmet annak ez a rész is csak mint az elõtte lévõ kicsit kavarc volt. Kihagytak néhány fontosabb momentumot a filmbõl amivel érthetõbb lett volna. A lényeg ha nem olvastad a könyvet akkor jó szórakozás lesz de ha igen kb egy hulladéknak lehetne nevezni...