szilvus19 2007 aug. 26. - 23:24:02 Előzmény mutyi
(232/492)
szia!nem tudnál egy linket felrakni vagy egy emilbe elküldeni a címet ahonnan te letöltötted a könyvet angolul?öszintén szolva megvenni nem akarom de szívesen elolvasnám. :-)
köszi
briggancska 2007 aug. 26. - 12:12:14
(231/492)
Szerintem is a rendezõvel van a legnagyobb gond...
Én konkrétan sokkot kaptam kis híján a filmtõl, de nem azért, mert olyan jó volt.
Csak néztem, néztem...és a végére megfájdult a fejem. Az eddigi Harry Potter filmek azért tetszettek, de ez nagyon nem lett eltalálva...látványra sem. Tudom, hogy nem egy vidám rész, de nekem akkor is bántotta a szememet, hogy túl sötét lett. Itt-ott elfuserált tini-horror feeling...
Ja, és hiányzott belõle valami amitõl a többi rész Harry Potter-esebb volt...nyilván a rendezõn múlt nagyrészt ez is. Remélem "leváltják" :))
Szóval az jár jobban, aki olvasva követi az eseményeket.
karát 2007 aug. 25. - 10:42:02
(230/492)
Én tegnap láttam a moziban, és szerintem messze a leggyengébb Harry Potter film.
Véleményem szerint indokolatlanul rövid, csupán 142 perces ahhoz képest, hogy ennek a regényváltozata messze a leghosszabb. Csak a harmadik film rövidebb (1 perccel). Pedig +10 perclekkett volna, hogy a film eleje ne legyen ilyen pocsék. Olyan mintha minden átvezetés nélkül jeleneteket dobáltak volna egymás után. Elõször még a játszótéren vagyunk, majd hirtelen dementortámadás, aztán jön Mrs. Figg, ezután pedih hirtelen már a házben sopánkodnak, a következõ percben már a Fõnix rendjének a tagjaival repked Harry, majd Grimmauld tér és a pályaudvar. Mindez kb. 10 perc alatt. Aztán a Roxfortba érkezéstõl szerencsére már nem ugrál ennyire a film.
Szerintem Daniel játéka sem állt párhuzamban a könyvvel. Hol van a düh?
Ezt leszámítva a történetvezetéssel, a színészek játékával nekem nem volt a bajom. A kihagyott részek nem voltak olyan fontosak, és a pár megváltoztatott jelenet sem volt akkora probláma. Viszont az agyondicsért látvánnyal szerintem annál több.
Ahogy én láttam, megváltoztatták a dementorok kinézetét, ez pedig nekem nagyon nem tetszett. Ha a korábbi filmek során már kitaláltaák, hogy nézzenek ki, akkor ezen már ne változtassanak önkényesen. A 4. részben m azt is láthattuk már, hogyan beszélnek a tûzben. Most akkor ezt miért volt jó megváltoztatni? A kentaurokról m nem is beszélve. Erre haragszom a legjobban. Az elsõ moziban már szerepeltek kentaurok, éppen ezért szerintem a késõbbiekben is tanácsos lenne ugyanolyannak meghagyni õket. Elvileg értelmes lények, csak egy kicsit elvontak, álmodozók és egyébként is kentaur=félig ló+félig ember. Ehelyett ebben a filmben ronda CGI-szörnyeket kapunk, akiket ostoba vadállatokként ábrázolnak.
Néhány szereplõvel is gondom volt. Petúnia nénivel csupán annyi, hogyan olyan miniruhában flangált, ami egy tizenévesnek is a becsületére vált volna. Mrs Figgnél rosszabbul megválasztott szereplõvel még életemben nem találkoztam, a magyar hanjáról már nem is beszélve.
Umbridge tudom, hogy sokaknak nagyon tetszett, de én teljesen máképp képzeltem el kinézetre és viselkedésre is, a magyar hangja pedig lehetett volna mélyebb, bár ez egyéni szoc probléma. Ellenben a ruhái és aszobaája nagyon el lett találva. Shakleboltot sem így képzeltem el, de ez is a saját problémám. Luna Lovegoodnak pedig botzasztó a magyar hangja.
Ahogy Mr Weasleyt megtámadta a kígyó, hát az is szerintem nagyon erõltetett lett. Azok sebek... +5 percet szánhattak volna a kórházi jelentre, enélkül itt megint hiányosnak éreztem a filmet, megint ugráltak a jelenetek között.
További jelenetk, amikkel problémáim voltak:
Amikor a Grimmauld térre repültek. Persze, majd biztos a muglik szeme láttára repülnel. És amikor majdnem nekimentek annak a hajónak... Sipor is valahogy nem tetszett, de lehet csak azért, mert megszoktam, hogy néz ki Dobby. A magyar hangja viszont neki sem lett eltalálva.
Fred és George tûzijátéka teljesen ötletszegény volt, egy szimpla tûzijátékot láthattunk, semmi fantázia. Dumledore és Voldemort csatájára ugyanez vonatkozik szerintem. Fantáziátlan, a könyvben sokkal izgalmasabb a jelenet.
A végére hagytam Sirius halálát. Most a filmben akkor az Avada Kedavra vagy a függönyön való átesés végzett vele. Az Avada Kedavra után nem lett volna szabad még nézelõdnie, de ha nem találta el az átok, akkor meg mitõl esett át a függönyön? Melleseleg a függöny megalkotásánál (egyáltalán milyen függöny volt az...) szerintem felesleges számítógépes trükköt alkalmaztak, ahogy az egész film során.

Ezek után némi pozitívum:
Tonks, a Mágiaügyi Minisztérium és a thesztrálok.

Összességében nekem éppen éppen a látvánnyal volt a legtöbb bajom a filmben, pedig elvileg ez az erõssége. A korábbi 3 rendezõ elképzelései valahogy sokkal közelebb álltak az enyéimhez, éppen ezért David Yatis nem lopte be magát a szívembe. A lények ebben a moziban olyanok, mintha egy közepes számítógépes játékból léptek volna ki kevés kivétellel. Emiatt elõre félek a 6. Harry Potter filmtõl, ha ugyanez lesz a rendezõje.

10/5
karát 2007 aug. 24. - 23:17:30
(229/492)
Nem, mert Hemione a harmadik könyv végén visszadja az idõnyerõt, az ötödik könyv végén vagy a hatodik kötet elején pedig írják, hogy a minisztériumban a nagy harc során eltört az összes idõnyerõ.
deliilaah 2007 aug. 24. - 14:20:27
(228/492)
Sziasztok!
Kedvelem mind a könyveket, mind a filmeket. De. Logikai problémáim vannak, most konkrétan a 6. könyvvel kapcsolatban: emlékeim szerint Herminek van/volt un. Idõnyerõje.... Nem lehetett volna megakadályozni/megváltoztatni vele bizonyos sajnálatos eseményt a 6. történet végén??? (Szándékosan nem írom mit, h meglepi maradjon annak, aki nem olvasta.) Vkinek vmi tipp?
Platypus L.K. 2007 aug. 23. - 16:30:26
(227/492)
Nem ertem, hogy a HP-filmek kiknek szolnak...
A rajongoknak, akik olvastak a konyvet, es mar eleguk van abbol, hogy a legfontosabb dolgok mindig kimaradnak (akarmennyire is unalmas lelkizes vagy "tenyfeltaras"), vagy a moziba jaro, "digitalis effekt"-szerelmes ovisoknak, akik egy szot nem ertenek az egeszbol, mert a konyvet nem olvastak, a filmbol pedig semmilyen osszefugges nem derul ki soha...
Roviden, en nem szeretem a HP-filmeket. Konyvben olvasva az egik legnagyobb elmeny, de filmen... ha nem a modern szamitogepes effektek vilagaban elnenk, ezek a fimek atlathato es ertheto cselekmeny, sztori es logikai osszefuggesek nelkul megbuknanak (ezek a konyvekben persze mind benne vannak).
A HP-filmek sajnos nem lehetnek teljes egeszek a konyvek elolvasasa nelkul...
Neszfor 2007 aug. 23. - 12:54:13
(226/492)
héj, ezt csak most láttam ezt a megjegyzést:

Neharagudj, de (talán félreolvastam) mintha te nagyonis becsmérelted a 3-at. Nos ez több szempontból is figyelemre méltó. Elõször is érthetetlen miért tetted ezt, másodszor az a több millió ember, aki egyhangulag nyilatkozza, hogy az a legjobb rész, nyílváén nem téved... Mondjuk ezt meg lehet cáfolni azzal, hogy az a több millió ember mekkorát tévedett, amikor jegyet váltott a Titanic nevû rettenetre... akkor inkább nem szóltam...
Neszfor 2007 aug. 23. - 12:42:22 Előzmény lilian93
(225/492)
sanjon azt kell, hogy mondjam (szerintem) ebben a részben még Gary Oldman sem volt nagy szám, sõt a mellettem ülõ haverom azt súgta a mozi alatt, hogy Gary még talán örült is, hogy meghalt, mert nem kell szerepelnie többet ebben a ciki (na most repül a kismadár, mer tököm tudja, hogy kell ezt írni) franchis-ben. Túlzás ez az állítás, vagy nem, azért helyenként hagy némi kívánnivalót a film maga után.

Egyébként meg a hugom is aszonta ez a legjobb Poszter-film... csakhát õ nem olvasta a filmet... õüõõõ mármint a könyvet, azt. Szegény ördög.

Daniel Radcliffe (szóval Dan, ahogyan Tvrhét-ben is meg vagyon írva, hogy õt úgyhívják) pedig egy kicsit szálljon vissza magába Emma Watsonnal egyetemben, mert ha csak feleolyanjó színészek lennének, mint ahogyan hiszik, Oscar-t érdemelnének...
szilvus19 2007 aug. 22. - 23:32:44
(224/492)
te milyen részletet hiányoltál a 4.filmbõl?szerintem minden benne volt.tény h régen olvastam és láttam de én ugy emlékszem h egész jó lett ellentétben az 5.résszel.
10/10
pandaaa 2007 aug. 22. - 19:13:13 10/10
(223/492)
Többen írjátok hogy mennyire hiányos volt. Ez tény. Viszont szerintem így is kerek volt az egész. A 4. rész azért nem tetszett, mert kihagytak belõle olyan részeket ami fontos lett volna, hogy azok is értsék akik nem olvasták. Ebben a részben egyetlen dolog volt ami kihagytak pedig fontos lett volna. De itt nem volt meg az a hiányérzet amit a 4. rész végén éreztem. Nagyon jó film. Legalábbis nekem nagyon tetszett. Máár alig várom hogy megjelenjen dvd-n! Tudja valaki mikor fog?
egogirl 2007 aug. 20. - 16:22:26
(222/492)
Hello,
Szerintem a film nem volt annyira rossz, én inkább a gyerekszínészek alakítását bírálnám. Danielt és Emma-t én kifejezetten rossznak és idegesítõnek találtam. Sajnos az igazán jó színészek (Gary Oldman, Alan Rickman, David Thewlish...) nagyon kis szerepet töltöttek be. Szerintem ez a film már inkább a pézhajhászatról szól és ez nagyon is látszott rajta...
lilian93 2007 aug. 19. - 14:57:20
(221/492)
Szóval,nekem személyszerint eléggé teccett a fil,de nagyon hiányosnak találtam!!a bnõmmel néztem meg és õ nem olvasta a könyvet,így õ nagyon élvezte,mert nem érzékelte h mi maradt ki!Sirius ismét nagyot alakított!!a másik kedvencem Luna volt,õ is hihetetlenül jó volt!!a legjobb az egész filmben az volt amikor harcoltak aminisztériumban,nagyon jó volt megcsinálva!!
viszont voltak benne igazán idegesítõ dolgok,amiket nem értem mért úgy kellett megcsinélni,pl.
ahogy Umbridgék bejutottak a szügség szobájába,nem értem mért kellett berobbantani.a másik,h amikor siriussal beszéltek a kandallóban,mért kellett megváltoztatni a tûz serlegéhez képest??
utábna,mért kellett chora kenni,h õ árulta el a DS-t?semmi köze nem volt hozzá!!
és ami a legrosszabb,ami a következõ részekben is érdekes lesz,mért nem magyarázták el rendesen a jóslat lényegét..
nah mindegy,csak ezeket akartam kifejteni,amúgy szerintem a film jó volt,de lehetett volna jobb is
Mellowwy 2007 aug. 13. - 10:47:54
(220/492)
Szerintem kicsit összedobott lett, de igaz, hogy nem tudnak mindent belesûríteni, így is a közönség szerint elég hosszúra sikeredett. Az is igaz, hogy sajnos pár fontos dolog kimaradt belõle, de nem tudtak mindent beletenni. Habár, Én 8 órát is képes lennék leülni, hogy lássam:D
lilcso 2007 aug. 11. - 19:31:14 Előzmény blabla
(219/492)
na most csak azt nem tom, h h érted azt, h pont a lényegét hagyták ki??? lehet, h kivágtak pár részt, mint pl. harry levegõt vesz, és ez aztán baromira a fõvonal és botor módon megkurtították jézusom most mi lesz??
végülis elkezdõdik, ahogyan a könyv és be is fejezõdik, mint a könyvben, a kettõ között meg történik 1-2 dolog, aki olvasta a könyvet úgyis pontosan tudja, h mi a lényeg...
arról meg nem tehetnek a filmkészítõk, h nem tudtok elvonatkoztatni a könyvtõl... most ha neked az jól esik, h zsörtölõdsz napokig-hetekig azon, h mennyire sz*r, csináld... a te dolgod... az nemtom eszetekbe se jut, h megpróbáljátok értékelni?
egyébként bocs blabla ez nem neked szól, hanem úgy általánosságban.
mezsge 2007 aug. 10. - 22:10:58
(218/492)
hm értemén, de más moziban miért nem így csinálják? csak a Sugárban van így? :D én a karib 3at egybe láttam, és ezért értetlenkedtem, mert elõször láttam kettévágott filmet moziban :)
Neszfor 2007 aug. 07. - 16:55:45
(217/492)
Tudod mi a közös Maggie Smith és Steven Segal között? Van egy arckifejezésük, amit az összes képkockán használnak egy filmben, amikor épp szerepelnek. Na jó Segal Pista még így is gagyibb és úgy igazat adok neked, hogy Maggie-nek vannak tényleg jó pillanataiban. Õ inkább a negyedik Poszter-ben volt jó abban a jelenetben, amikor Harry és Ron lejönnek a lépcsõn. Ahogyan birizgálta azokat a fodrokat, az naon Brian élete-s volt... :)
Lasagne 2007 aug. 07. - 16:49:41
(216/492)
azért jól alakított McGalagonyt alakító színésznõ is!Sztem õ és Piton nagyon ott vannak:)
Neszfor 2007 aug. 07. - 16:37:04
(215/492)
Háááááát, kissé kétoldalúra sikeredett az új Poszter-film. Úgy látszik minél hosszabbak a könyvek, annál böszmébbek lesznek az átírások a filmekben. Bár megjegyzem, néhány átalakítás meglepõen épkézlábra sikeredett, ettõl függetlenül idõnként hülyeségeket is tapasztalhatunk a székben ülve, ráadásül, amikor kimegyünk a film végén nem leszünk kielégítve, eleve nagyon össze lett csapva a mû...
Már kapásból az eleje hülyeség. Erre az átírásra szerintem nem volt szükség. Folytathatnám olyanokkal, mint: miért néz ki máshogyan a "Sirius-fej a tûzben" effektus, mint a 4. részben? Hülyén nézett ki a Tûz serlegében is, most viszont kifejezetten gyengén, és illúzióromboló, hogy máshogy lett megoldva. Folytatnám azzal, hogy a színészek játéka fölfelé kerekítve nulla (Alan Rickman persze kivétel õ megint király Piton-ként, és a Luna Lovegood-ot alakító mittoménki is jól játszik). A Harry-Cho vonal borzasztóan gyenge, sõt idegesítõ (egy-két lánynak talán tetszhet, meg aki Titanic-rajongó) ráadásul nagyon nem tudjuk meg, hogy miért nem járnak Harry-ék a film végén, ha már egyszer kiderült, hogy Cho az igazságszérum miatt köpte be õket. Az is faszság, hogy a rendbéliek fehér füstbe teleportálnak(vagy mi) a gonosz csúnya halálfalók meg feketébe.

Hhhm. Na azért vannak pozitívumok. A hangulat nagyszerûre sikeredett, ez legjobbak a fényképezésnél köszön vissza, Slawomir Idziak remek munkát végzett. Végre nem halmozták az effekteket a filmben (mondjuk a finálé kissé magamutogatóra sikeredett)............ Na mi az, hát sajnos elfogytak a pozitívumok. Egy-két apró ötlet, és Mike Newell-nél ügyesebb David Yates-i rendezés és a többi és a többi...

Az azkabani fogolynál ugyan nem lett jobb, de még így is jobban sikerült a többinél. Remélem a hatodik részt is Cuarón rendezi, mert gatyába kéne rázni ezt a sorozatot, Alf pedig megfelelõ muksó lenne rá. Azért egész jól sikerült a Fõnix Rendje. 58%
csigusz92 2007 aug. 07. - 14:56:40
(214/492)
öszintén mondom reménykedtem hátha jobbat tudnak az 5bõl kihozzni mint a 4bõl
csalódás volt és most éreztem elõszõr hogy pénzkidobás is sajnos
elnézést kérek ha evvel megbántok bárkit is de véleményem szerint nagyon gyenge volt
egy összevisszaságot kaptunk mely se humorosra, se izgalmasra, se érdekesre nem sikeredett a storyt sztem követni se lehetett, mindenbõl kaptunk egy kicsit de ezálltal nem lett igazán teljes
a film felénél kezdtem érezni hogy huha eddig nemtörtént ugy igazán semmi, énis olvastam a könyvet, hát remélltem majd a végén a harcoknál beindul, hiába vártam
néhol már olyan starwars érzésem is volt :)))
ami meg méginkább nem teccett az Daniel Radcliff teljesítménye, mégcsak haragot se tud normálisan eljátszani anélküll h ne röhögnék...
mind1 meglesz dvdn az biztos mert mindegyik megvan de nemtartozik a kedvenceim közé, sõt
andy88 2007 aug. 07. - 12:51:03
(213/492)
Nos... Elõször én is egy fanficet olvastam el, és utána jöttem rá, h az nem az eredeti volt. Szal én is megszívtam :) Ezért kérdeztem, h meik volt - hátha nemcsak én vok oan szerencsétlen, h elhittem róla, h télleg az az igazi :))