offtopic
RoKKfish 2010 nov. 17. - 18:22:09
(273/973)
Hát.. egy analóg vs. digitális vitába nem mennék bele, mert sosem lenne vége. :)
Viszont ami a gépészeket illeti, igen, gondolom van kivétel.
Charles Foster Kane 2010 nov. 17. - 18:04:10
(272/973)
Sztem az esküvõs részt azért kellett megváltoztatniuk, mert már így is összezavarja az embert, amikor 7 Harry van, az esküvõnél csak tovább bonyolították volna az átváltoztatással. A köyvben simán lehet írni azt, hogy Harry ezt mondja, vagy Harry azt csinálja. De a filmben (Mivel ez nem a Scott Pilgrim) nem lehet végig a feje fölött a neve.

Nem mondom, hogy érthetetlen lett volna, de felesleges bonyolítás. Mint ahogy a 7 potter is. Ugye a legegyszerûbb az lett volna, ha csak Harryt változtatják át valaki mássá. De ez a megoldás annyira látványos, hogy nem lehetett kivenni a logikai bukfenc ellenére sem. :)
Ivy66 2010 nov. 17. - 18:00:24
(271/973)
Keresgélj kicsit a neten, és rátalálsz. ;)
Ivy66 2010 nov. 17. - 17:58:29
(270/973)
Nincs vele annyi gond, de nem is nyújtja ugyanazt a képminõséget.
Egyébként ismerek olyan "szakbarbár" gépészt, aki a mai napig rajong a filmekért, és van, amikor alig vár filmet, hogy megnézze. :)
MatiMar 2010 nov. 17. - 17:45:28
(269/973)
Mert magyarul is meg szeretném nézni. Ennyi. :) Az angol varázslásokat nem igazán értem, eddig minden filmet magyarul láttam, ahhoz vagyok hozzászokva.
A moziban meg kötelezõ volt bent maradnunk a teremben. Tûzvédelmi okból, illetve segítségnyújtás céljából. Ugyanolyan film, premier volt, mint a többi, leszámítva a mozi elõtti nagy felhajtást. Ennyi
De ha ez megnyugtat, a film felénél el kellett mennem fél órás szünetre, úgyhogy arról a részrõl lemaradtam. :)
KurtWagner 2010 nov. 17. - 16:58:18
(268/973)
Ha úgy veszük Ronnak is sikerült, csak õ egy kicsit amputoportált, nem vészesen, de ezért nem sikerült elsõre a vizsgája. A könyveben is többször hoppnaálnak Hermione nélkül is, hísz a minisztériumot felváltva figyelik (már nem férnek el hárman tökéletesen a láthatatlanná tevõ köppeny alatt) és Ronnak minimum kétszer önállóan kell, mikor ott hagyja öket és mikor az önoltó segítségével visszatér hozzájuk (bár mintha ez utobbinál az önoltó segítségével is hoppanál). Amúgy meg elég csak megmlíteni a filmben valahol (vagy még tán azt sem), hogy már megvan a hoppanálási jogosítványuk és el van intézve.
offtopic
RoKKfish 2010 nov. 17. - 16:41:56
(267/973)
Hát... inkább csak "beletekernek". Sejtheted, hol áll egy vetítõs ingerküszöbe, ha érkezik egy új cucc... Nem hiszem, hogy létezik film, ami izgalomba hozza õket.
Ha gáz van, egyébként van egy viszonylag gyors futárszolgálat, ráadásul egy multiplex esetében, mivel itt hálózatról is szó van, viszonylag egyszerûen lehet cserélgetni a kópiákat - természetesen merevlemezekrõl beszélünk, amikkel azért messze nincs annyi gond, mint a 35mm-esekkel -, szal megoldják.
Charles Foster Kane 2010 nov. 17. - 16:32:23
(266/973)
Ahogy én látom ezek a "tesztelések" mindenhol öncélúak. Szóval, ami érdekli a mozigépészt, azt megnézi, vagy ami olyan film, hogy sokakat érdekel, akkor annak csinálnak egy privát vetítést. Nem éppen a minõség ellenõrzés a lényeg. :D

Egyébként sem hiszem, hogy 24 órán belül érdemlegeset lehet reagálni, ha kiderül, hogy valami nincs rendben a kópiával.
offtopic
RoKKfish 2010 nov. 17. - 16:22:55
(265/973)
Illetve pontosítok: Most mondja a párom, hogy a kódot megkapják a premier elõtt kb. 24 órával, mert elvileg ellenõrizniük kellene az anyagot, más kérdés, hogy foglalkoznak-e vele. Többnyire nem.
offtopic
RoKKfish 2010 nov. 17. - 15:30:07
(264/973)
Mi Cork Cityben lakunk (Írország), ahol a párom a helyi multiplexben mozigépész. Én nem tudom, hogy máshol hogy megy, de ha az anyag nem 35mm-esen érkezik - ami egyre ritkább -, akkor még a gépészek sem nézhetnek bele premier elõtt egy filmbe. Nem is tudnának, mivel a digitális cuccok megnyitásához szükséges kódot közvetlenül az elsõ vetítés elõtt kapják e-mailben...
10/10
zsebzsb 2010 nov. 17. - 15:15:49 10/10
(263/973)
Azt megkérdezhetem hogy azt a 30 percet hol láttad vagy hogy láttad?
offtopic
Charles Foster Kane 2010 nov. 17. - 14:01:46
(262/973)
Nekem ez nem áll össze. Akkor miért írtad, hogy ha ki jön, akkor magyarul is meg fogod nézni? Akkor itt Londonban élsz vagy Magyarországon? Ha meg csak kiugrottál, Ni number, meg Home Office nélkül benyomtak? O_o

Mondjuk nekem eleve az is érdekes, hogy a dolgozók végignézhették a filmet. Én sem azt nem hiszem, hogy egy minimálbéren kattogó dolgozónak vip széket tartanak fenn a világ talán legfontosabb vetítésén, sem azt, hogy bárkit is hagytak leülni a lépcsõkre. Ne haragudj, hogy így kötekedem, csak nekem ez az egész átláthatatlan, és érthetetlen.
offtopic
robicsek2 2010 nov. 17. - 13:35:37
(261/973)
Hát ha tényleg akkor azért szerintem eléggé kapkodos lesz a film.
Igen a múlt évben kellett tanulniuk, de csak a könyvben tanulták.
Azért kicsit rossz hogy még így is rengeteg fontos dolog marad ki hogy két részre osztották a filmet.
Ivy66 2010 nov. 17. - 13:21:59
(260/973)
Szia!
Márpedig szerintem úgy lesz a moziban is, ahogy a 30 perces részben láttad.

SPOILER
Igen, a könyvben Harry elvarázsolva vesz részt az esküvõn, a filmben nem. De ez engem annyira nem zavart.
Szerintem (az eddig látottakban) viszonylag hûen követik a könyvet, amiket említesz szerintem nem hiányoznak nagyon, leszámítva a Dudley búcsúját, az tényleg jó lett volna, de hát mindent azért még sem tudnak beletenni.
Én úgy emlékszem, hogy elõzõ évben Harryék tanultak hoppanálni, csak nem mindegyikõjüknek sikerült, természetesen Hermionénak igen. :) Vele hoppanálnak a könyvben is és a filmen is, úgy, mint anno Harry Dumbledore-ral.
Azt a változtatást nem bántam, hogy Hedvig kicsit másként végzi, mint a könyben, szerintem szebb halála volt így, mint a kalitkába zárva.
A 7 potteres rész valóban elég humorosra sikerült.

Szóval nekem eddig tetszik, ennek a könyvnek egyébként egyáltalán nem árt meg egy kis "nyirbálás", csak fontos részeket ne hagyjanak ki a továbbiakban sem.

Ja, Alan Rickman rulez! :-)
(Nyilván más is el tudta volna játszani Piton szerepét, de neki sikerült valami pluszt adni a karakterhez. Mivel elejétõl fogva õ játsza, ezért nehéz lenne most már mással elképzelni. Jó választás volt, egyetértek.)
offtopic
robicsek2 2010 nov. 17. - 12:09:46
(259/973)
Én meg 30 percet láttam belölle. Azt a verziot amit tuti a készitök terjesztették el a neten. Mert benne van a Warner logo is.
Hát remélem hogy az csak egy összevágott verzió volt. Mert remélem hogy nem hagytak ki anyi mindent mint ónnan.


OFF AKI nem látta ne olvasssa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ÉN SZOLTAM.

Nekem úgy rémlik hogy a könyvben azt írták hogy Harry az esküvön csak elvarázsolva jelent meg mármint egy vöröshajú gyereket csináltak belölle
és azt monták egy rokon. Vagy itt is igy volt csak a 30 percesböol ezt kivágták? NYugtassatok meg hogy volt valami ilyesmi.
Am számomra az is zavaró, hogy Harryiéknek nem is tanitották a hopponálást , csak egyszer hoppolt Dumbledore-al. De az nem tanítás volt.
Most meg a filmben rögtön hoppoltak. Jó tudom hogy nem lehet minden egyes kis apro dolgot beletenni meg amugyis az az elözö részben kellet volna hogy legyen de azért mégis, aki nem olvasta a könyvet annak is elég fura lessz igy szerintem.
Na meg kihagytak egy eléggé érzelmes részt.
AZ elején nagyon öszecsapták Dudly ék elköltözését. Gyorsan bepakoltak, az asszon fejét mutatták azt jónapot. Pedig ótt azért volt egy fontoss jelenet is hogy Dudly azért mégis birja POttert- még ha ennek nem is mutatta jelét soha.

Viszont az akció jelenetek és a poénos részek nagyon jók :))
Föleg amikor Flör(vgy Flor Bocs nehezen jegyzem meg a külföldi neveket.) , és Hermione átváltozik Harry vé de még mindig nõi ruha van rajtuk :PPPP

MIndegy Majd ha láttam az egész filmet akkor írok tartalmasabb kritikát.

Elnézést a helyesírási hibákért.
offtopic
robicsek2 2010 nov. 17. - 09:32:00
(258/973)
Mázlista :)
10/10
robinho1983 2010 nov. 17. - 02:49:21 10/10
(257/973)
Ez a legnagyobb film, amit eddig bemutattak. Talán még a Gyûrûk urát is veri. Hihetetlen. Azért írom így, mert már láttam. De még sokx fogom sztem. És hát Alan Rickman.:D Az elejétõl kezdve õ a kedvencem. Hatalmas színész. Ha színészként nézzük, akkor is, ha az okklumenciát nézzük akkor is "SPOILER". (Ha valaki nem olvasta a könyvet). Nem tudom más el tudta volna e játszani ezt a szerepet. Briliáns! Dehát ez még a jövõ zenéje :D! Severus Snape is the greatest wizard! :D:D:D
MatiMar 2010 nov. 16. - 22:19:02 Előzmény Charles Foster Kane
(256/973)
aham :)
bundi123 2010 nov. 16. - 21:30:51
(255/973)
hajj emlékszem még az elõzõ rész premier elötti fórumára.
A reklámok nagyon jók a könyv brilliáns volt.
Jó lesz ez ha ne vátoztatnak sokat a könyvön.
8/10
Móni Póni 2010 nov. 16. - 21:16:22 8/10
(254/973)
Bár nem nekem lett címezve a kérdés, de a Cinema City honlapján ki tudod választani, h szeretnéd megnézni. Én a magyar, a feliratos és az IMAX 2D közül választhattam, szóval lesz minden, amit csak akarsz! Persze az a nem mindegy, hol nézed meg. Szegeden pl. nincs IMAX! :(