10/10
Thereddevil 2010 nov. 25. - 18:05:21 10/10
(473/973)
Én már írtam néhány órával ezelõtt is dolgokat, de most már túl estem rajta :)
Pont azt kaptam amit elvártam tõle :)
Néhány apróságot leszámítva, jól követi a könyvet :) , így gondolom könyv nélkül is érthetõ.
10/10
10/10
goettchen 2010 nov. 25. - 18:04:29 10/10
(472/973)
A filmhez az 'átmeneti' jelzõ valóban illeszkedik, de nem gondolom, hogy ez rosszat jelent. Miután ketté vágták, így nem is lehet más szerepe, hiszen a lényeg a következõ részben lesz. Valóban azt készíti elõ, ezt nem is rejti el. De nem tartom gyengének, sõt. Erõteljesen jelen van a feszültség a film alatt. Sokan az effekt-hegyekre várnak, pedig át kell élni a filmet, hiszen mindig történik valami.
10/10
goettchen 2010 nov. 25. - 17:59:21 10/10
(471/973)
A film sok embert megoszt és a vélemények átlaga kikristályosodik a Rotten Tomatoes 78%-os átlaga elég jónak mondható pláne tõlük és a közönség véleménye 90%-os. Nem beszélve az imdb 8.2-es értékelésérõl.
Ivy66 2010 nov. 25. - 17:57:12
(470/973)
Nekem a könyv volt az egyik kedvencem a sorozatból, talán azért is érintett fájdalmasan, hogy szinte az érthetetlenségig csonkították, és tinirománcos filmet gyártottak belõle.
10/10
goettchen 2010 nov. 25. - 17:49:52 10/10
(469/973)
A hatosból sok rész kimaradt és ott nekem is fájt pár fontos elem. Ott megfigyelhetõ, hogy kiemeltek pár cselekményszálat és azokra nagyobb figyelmet szenteltek. Erre persze lehetne mondani, hogy akkor a végén miért nem volt nagyobb összecsapás, meg a temetés, stb. Erre én se tudok ésszerû magyarázatot adni, valóban hiányzott sok mozzanat, de ironikus módon ez az egyik legkedvesebb rész számomra a film-sorozatból. Ezért sokan megszólnak persze.
Ivy66 2010 nov. 25. - 17:48:02
(468/973)
Ahogy olvasgatok, a kiritikák és a vélemények is elég vegyesek. Igazából nem befolyásolnak, de érdekes mindenesetre. Ez egy "megosztó" film, úgy tûnik. Vagy nagyon tetszik, vagy nagyon nem az embereknek.
Több helyen írják, hogy ez egy "átmeneti film", ami a befejezést készíti elõ.
Ezt szerintem egy tévésorozat megengedheti magának, de egy nagy költségvetésû mozifilm, ami hatalmasat kaszál, nem.
8/10
Andrew-R 2010 nov. 25. - 17:40:44 8/10
(467/973)
Érdekes dolgokat olvasok itt. Ha tényleg áthatja a Gyûrûk Ura feeling akkor egyeseknek tényleg kemény lesz végignézni. Mondjuk Peter Jackson biztos nem sz@rta volna így el mint David Yates. Eddig kettõt hazavágott, meglátjuk hogy ez hogy sikerült. A leírtak miatt kicsit félve ülök majd be holnap.:S A végeredményt majd kommentálom.

Rotten Tomatoeson is eléggé húzzák le:

http://www.rottentomatoes.com/m/harry_potter_and_the_deathly_hallows_part_i/
Ivy66 2010 nov. 25. - 17:36:08
(466/973)
Amit az utolsó soraidban írtál az alól egy kivétel van, éspedig a Félvér Herceg. Mert abból bizony nagyon is lényeges elemeket hagytak ki, és helyettük megtöltötték a játékidõt saját kreálmányú, és teljesen felesleges jelenetekkel. Mindeközben meg-megmutattak dolgokat, hogy utána hanyagolják õket - csak nézet az ember... Az addigi filmekkel nagyjából elégedett voltam, de a 6. rész már "kiverte nálam a biztosítékot", annyira kapkodva összetákoltnak tûnt.
9/10
Roland00726 2010 nov. 25. - 17:35:59 9/10
(465/973)
Már több ezer ember volt a moziba meg látta is, hogyhogy 1 se vette fel kamerával, mert még mindig nincs sehol se:(
10/10
goettchen 2010 nov. 25. - 17:25:16 10/10
(464/973)
Igen, természetesen igazad van, hiszen ahogy jöttek ki a könyvek, úgy jobb, érettebb és színvonalasabb lett a folytatás. JKR is fejlõdött velük együtt. Ráadásul, persze hogy minden belekerült az elsõ két filmbe, hiszen rövidek voltak a könyvek és felesleges lett volna azokat ritkítani, hiszen akkor a filmek is 90 perc körüliek lettek volna, ami túl rövid. Így a felmérések azt is alátámasztják, hogy a sztori egyre jobb és érdekesebb lett. Itt elsõ sorban arra céloztam, hogy a film színvonalát nem (pontosabban nem csak) a kihagyott jelenetek határozzák meg. Mindig sikerült egy jó forgatókönyvet összedobni, ami hibátlanul vitte tovább a cselekményszálat. Persze ehhez JKR-ra mindenképp szükség volt, mert olyat nem hagyhattak ki, ami késõbb fontos lehet :)
9/10
Andrew8 2010 nov. 25. - 16:41:12 9/10
(463/973)
http://www.funnyordie.com/videos/a1c04ce68e/i-am-harry-potter?rel=player

Judd Apatow rendezõ úr megbolondította Radcliffet. Most õ Harry aki egy Daniel Radcliffe nevû színészt játszik vagy fordítva? :D Szóval egy vicces videót alkottak. :) A végén még elõkerül a angolos humorral fabrikált kvidics is. :)

Lesz vagy 10-15 percnyi kivágott jelenet is majd a Halál ereklyéi 1. rész a dvd-n. Sok Ron-os Hermionés, vadászós, szerelmi meg akcióval teli jelenet.

http://www.mtv.com/videos/movies/599542/david-yates-reveals-deathly-hallows-part-1-deleted-scene.jhtml
Ivy66 2010 nov. 25. - 16:40:53
(462/973)
Arra a vacak kamerás felvételre gondolsz? Nem éri meg a fáradtságot.
Ivy66 2010 nov. 25. - 16:40:02
(461/973)
Köszi a szép hosszú véleményt! Figyelmesen olvastam.
Csak egy megjegyzés: az, hogy a felmérések szerint az elsõ két rész a legkevésbé kedvelt, igen relatív. Mivel az elsõ két rész volt leginkább meseszerû, a közönség is inkább a fiatalabb korosztályra korlátozódott. Ezzel szemben a késõbb komolyodó történet, az egyre terjedõ "Potter-láz" egyre szélesebb közönséget tudott becsábítani a moziba.
Tehát az ok nem feltétlenül az, hogy híven követték a regényt.
Kyoko 2010 nov. 25. - 16:33:32
(460/973)
Már fent van, csak még eredeti nyelven felirat nélkül.
10/10
goettchen 2010 nov. 25. - 16:14:35 10/10
(459/973)
Nehéz egy ilyen filmnél elérni azt, hogy minden szempontnak megfeleljen. Pláne az utolsó könyvnél nagyobb nyomás nehezedik az alkotókra. Mivel összességében a film-sorozat eddig nagyon jónak mondható, kellett egy jó lezárás. Teljesen egyértelmû, hogy az utolsó könyv filmváltozatát várjuk a legjobban. Itt aztán megy majd a kritizálás, nem kevésbé az elõzõ epizódokhoz képest, sõt!
Mindenkinek van olyan rész a szériából, ami a kedvence és olyan is, ami kevésbé tetszett neki. Annyi vélemény létezik. Általában azzal támadják az aktuális részt, hogy sok jelenet kimaradt a filmbõl, ami a könyvben benne volt. Én eddig a filmeket egészként szemléltem mindig. Amikor kijött az elsõ film, annál nem lehetett sok kihagyott jelenetet találni. 1-2 talán volt, de azokért nem sok ember szíve fájt. Mégis a vélemények felmérése azt tükrözi, hogy az elsõ két rész a legkevésbé kedvelt mind közül, pedig azok szinte egy az egyben lemásolták a könyvet. A harmadik könyv már hosszabb volt, de még ott is mûködött, nagyon sokat nem kellett csonkítani, de már sötétebb hangulatú lett. Ezután jött a neheze.
A negyedik könyv rendesen feladta a leckét. Sokkal komplexebb az elõzõ részekhez képest. Talán azért is vártam jobban azt a részt a többinél, mert nagyon érdekelt, hogyan lesz megfilmesítve. Lehetett tudni, hogy sok-sok jelenet elveszik majd, de sikerült a filmet valamennyire elvonatkoztatni a könyvtõl és nagyon élveztem. Szépen összerakták és máig úgy érzem, hogy inkább dicséret illeti az alkotókat, mintsem bírálat. Persze érezni lehetett a pörgést, ami a végeredményben valamelyest rondít, de 2 és fél órába nehéz belesûríteni egy ilyen hosszú könyvet. A filmek egyike se hibátlan valóban, de izgalmasabb volt megfigyelni ettõl a résztõl fogva azt, hogy hogyan kivitelezik õket. Sok 'okos' van, aki aztán leszólja, de próbálja meg Õ megcsinálni ilyen jóra. Személy szerint én is sajnáltam néhány kimaradt jelenetet, de a végeredmény szempontjából jók lettek ezek a részek. Nem kell aggódni azon, hogy más, mint a könyv. Ne is legyen ugyanolyan! Hozzátenném, hogy persze a könyvek jobbak tényleg! Anno olvastam több kritikát a HP és a titkok kamrájáról amikor kijött a film. Sokan bírálták, hogy jó, de lényegében olyan, mintha éppen a könyvet olvasnánk. Most pedig azért sírunk, mert más, mint a regény. Vagyis sohase jó egészen. Szerintem viszont ez ennél összetettebb és más szempontok is vannak, amiket sokan hajlamosak kevésbé figyelembe venni, mint pl. a látvány, színészi játék, feszültségkeltés, sztori-vezetés, zene, stb. Ha ezeket is számításba vesszük, akkor biztosra veszem, hogy sokan egyetértenek velem abban, hogy ez javarészt pozitív irányba haladt. A fõszereplõk jobbak, a film hangulata sötétebb és komorabb, stb.
Áttérek erre a filmre. Igyekszem nem spoiler-ezni, de ha lesz, akkor elõre jelzem. A film tempójával nincsen gond. Én ennél a filmnél éreztem elõször azt, hogy nem rohanunk sehova és végre van lehetõség a jelenetek kibontakozására. A színészek kiválóak egytõl egyig, pláne a fõszereplõk. Itt is azt tapasztaltam, hogy felülmúlták a korábbi teljesítményüket. Pláne ennél a filmnél van ennek jelentõsége, hiszen ez a rész nagyon karakter-központú és ezt kellõen ki is használják. A kimaradt jeleneket pedig lehet sajnálni, de a cselekményvezetés szempontjából minden benne van, pláne, hogy Rowling asszonyság felügyelete alatt folynak a készületek és mindenhez kell a beleegyezése. A drámai jelenetek nagyon jól kiegészülnek a látványos akciójelenetekkel és fõleg a már thriller-szerû feszültségkeltéssel. Voltak a filmnek pillanatai, amik a 16-os besorolást súrolták. Ezek mind pozitívumok, hiszen ettõl kap a film egy olyan atmoszférát, ami egyedivé teszi és más lesz, mint a korábbi részek. A megújulás eme formája csakis pozitív kimenetû lett. Igazán érezni lehetett, hogy ez egyfajta felvezetés a következõ részhez. Érezni, hogy vár ránk még valami grandiózus élmény majd. Ez a rész nem volt olyan 'teljes', mint a korábbiak, tényleg mintha félbevágták volna. Ugyanakkor majd ha kijött a következõ rész, akkor tekinthetjük majd egy egész filmnek, és itt áttérek egy személyes élményre.
Minden filmre úgy ültem be, hogy elõtte már olvastam a könyvet. Így én is mindig kritikusabb voltam. Az utolsó könyvet nem olvastam. Ennek az lett a következménye, hogy minden teljesen váratlanul ért és nem azon agyaltam, hogy 'Na, ezt hogy fogják filmre vinni?' vagy 'Jaj de kár, hogy ezt vagy azt kihagyták'. Komolyan mondom, hatalmas élmény volt és sok megrázó pillanatot kaptam, és itt elsõsorban a veszteségekre gondolok. És bár nagyon nehéz megállni, hogy ne vegyem le a könyvet a polcról, mégis ki fogom bírni, mert ilyen élményben még szeretném, ha lenne részem.
Végezetül az én személyes véleményem a filmrõl az, hogy zseniális és szerintem mindenképp az egyik legjobb rész, de talán a legjobb eddig. Teljesen kielégítette az elvárásaimat, mint film és tûkön ülök.

IMDB-értékelés:
1. Harry Potter és a Halál ereklyéi, 1. rész - 2010 (8.2) - még változni fog!
2. Harry Potter és az azkabani fogoly - 2004 (7.7)
3. Harry Potter és a Tûz Serlege - 2005 (7.6)
4. Harry Potter és a félvér herceg - 2009 (7.3)
5. Harry Potter és a Fõnix Rendje - 2007 (7.3)
6. Harry Potter és a bölcsek köve - 2001 (7.2)
7. Harry Potter és a titkok kamrája - 2002 (7.1)
hugo22 2010 nov. 25. - 16:01:24
(458/973)
Nah ma délelõtt láttuk, hát sztem nagyon unalmas... a pénzhajhász rendezõ k.... ezt egy részbe is belesûríthették volna, sokszor vontatott volt, ültek a sziklán 10 percig utána meg az erdõben... Nem értem hogy egy ennyire gagyi rendezõre hogy bízhatják már rá évek óta ilyen film készítését... Jobban jártok hogyha csak a második részt nézitek meg
10/10
Voldemort 2010 nov. 25. - 13:47:47 10/10
(457/973)
Jó neked, hogy már láttad! Én még nem... remélem, hogy holnap már fent lesz a neten...
Duduka1234 2010 nov. 25. - 13:47:47
(456/973)
amúgy az index is dicsérte, 10bõl 8at adott rá, pedig az elég szigorú szokott lenni. de nekem a hatodik rész egyáltalán nem tetszett, szerintem unalmas volt, szerintem ez sokkal de sokkal jobb lesz (elõzetes alapján) xD
Mancsi22 2010 nov. 25. - 13:25:48
(455/973)
Én nekem nagyon tetszett, elégedett voltam, de persze ez csak az én magán véleményem:) Szerintem nagyon látványos a film.....Én nem csalódtam benne:)
Duduka1234 2010 nov. 25. - 13:04:55
(454/973)
én sajnos csak 7kor megyek megnézni, de már nagyon várom :D:D
aki látta már,az elégedett volt vele? én eddig mindig úgy olvastam h elõtte láttam a filmet, és ez az elsõ alkalom, h úgy nézem meg h már olvastam a könyvet.:) szóval aki már látta légyszi írja le h milyen volt! elõre is köszi :D