8/10
Andrew8 2009 dec. 05. - 10:11:05 8/10
(107/307)
Úgy látszik megint kivágnak most vagy 7-8 percet a filmbõl mert 144 perc helyett 137-et ír az újság. A Retekklub szeret vágni az ollócskájával ezt mondjuk eddig is láthattuk.
fotellako 2009 dec. 04. - 15:46:17 Előzmény Doctor Who
(106/307)
arwen1995 2009 dec. 04. - 14:57:28 Előzmény wiki-piper
(105/307)
Igazából a 3. résztõl a hp filmek eygre ridegebbek.És sztem az új Dumbledore passzol ehhez a komor,sötét hangulathoz.
Doctor Who 2009 okt. 10. - 09:58:28
(104/307)
Ha valaki tudja ki volt az Ifijabb Barty Kupor magyarhangja a filmben légyszi írja meg.
Köszi!
9/10
Evil Angel 2009 szept. 12. - 16:54:15 9/10
(103/307)
Amit viszont kihagytam az elõbb..a szereplõgárda. Ralph Fiennes volt számomra ennek a filmnek az egyik gyöngyszeme, nagyon örülök, hogy õt láthatom Voldemort szerepében.:) A másik gyöngyszem Brendan Gleeson, aki szerintem szintén nagyszerû színész, és nagyon de nagyon beleillett a Rémszem-féle karakterbe. A "régiekhez" mint pl. Jason Isaacs, Alan Rickman, Gary Oldman (már ha lehet õt "réginek" nevezni itt) semmi újdonságot nem tudok hozzáfûzni, nagyon jól vannak a saját szerepükben. :)
9/10
Evil Angel 2009 szept. 12. - 16:45:35 9/10 Előzmény sophie.deyn
(102/307)
Nos, ahogy te is írtad, 2 különbözõ Dumbledore-ról van szó. Persze ez nem azt jelenti, hogy Michael Gambon nem lehetett volna "kedvesebb", de ha megfigyeled a filmeket, minél jobban közeledünk a vége felé, annál jobban komolyodnak az események, lehet ezért vették komolyabbra a karakterét. Mellesleg, szerintem nagyon is jól alakítja Dumdledore-t. Ami pedig a filmet illeti.. Ha minden momentumban hû maradna a könyvhöz, még ennél is hosszabb lenne a film és manapság ember nem lenne, aki megnézne egy 3 óránál tovább tartó filmet (szerintem). (És éppen ezért szedték 2 részre a hetediket, hogy ott viszont legtöbb dologban hûek maradjanak a könyvhöz és igen is próbáljanak mindent a helyére rakni). Abban viszont igaza van egy elõttem szólónak, hogy voltak olyan részek(szereplõk), amik(akik) igen is fontosak voltak a könyvben, a filmben pedig teljes mértékben kihagyták. Ludo Bumfoltnak is lett volna azért némi szerepe, de igen, nélküle még oké a dolog. Viszont Winky-nek lettek volna fontosabb szerepei..Pl: Harrynek ha jól emlékszem (már pedig szerintem igen) õ mondta, hogy mivel lélegezzen a víz alatt. Aztán ott voltak az erdõben történt események (a Sötét Jel fellövése, a manó gyanúsítása..). És persze Berta Jorkins.. pedig neki aztán tényleg kulcsfontosságú szerepe lett volna, véleményem szerint (aki olvasta a könyvet, tudja mire gondolok remélem). De ahogy a Kettétört Klaviatúrán írtam, a könyvet fölösleges összevetni a filmmel. A film egy kész dolog, amit azért nézel meg, hogy valamit készen megkapj és szórakozz rajta, élvezd. A könyv pedig azért van, hogy a fantáziádra bízva "nézd" végig a történéseket. A könyv mindig is tartalmasabb lesz, mint a film, de ettõl még nem feltétlen jobb. Elõször én is hasonlítgattam a kettõt, de rájöttem, hogy fölösleges, mert így élvezhetetlen. Nekem az összes könyv, illetve az összes film tetszett eddig. Az azkabani fogolynál már érzõdik, hogy kezdenek komolyodni a dolgok, már van tétje annak, amit csinálnak. A Tûz serlege pedig végképp bebizonyította, hogy ez már nem gyerekmese. Ez már nem az, amit az elsõ részekben láttunk.
Cullangka 2009 aug. 11. - 09:13:57
(100/307)
letöltöttem a hangoskönyvét... hát az izgi jeleneteknél is szétröhögöm magam! a könyvet imádom, ha unatkozok minsig azt olvasom, de a hangoskönyvet le is töröltem, ne nem adták ki eladásra:))
Dros 2009 aug. 04. - 17:43:39
(99/307)
Nagyon átírták az egészet.
Nincs benne se Bumfolt se Winky se Berta.
Azért Bumfolt nélkül még elmegy de a manó meg a nõ FONTOS része volt a könyvnek.
Nem tudom Rowling, hogy van vele de én az õ helyébe ott lettem volna a forgatókönyv írásnál...
sophie.deyn 2009 júl. 26. - 23:39:14
(98/307)
szerintem a 4. rész az utolsó jó harry potter film a sorozatban. az elsõ 2 nagyon jó volt, a 3. pocsék az 5-6 pedig borzasztó lapos. Az elsõ 2 mondjuk inkább kisebbeknek szólt a 3.-tól pedig az új rendezõ eléggé megváltoztatta a stílusát és már nem igazán volt hû a könyvhöz. A többi rendezõ folytatta a filmet ebben a sötétebb, komolyabb stílusban, de a 4. szerintem jól meg volt csinálva és eléggé hû maradt a könyvhöz. Még izgalmas is volt. Sajnos Yates nem igazán törekszik arra h érdekes legyen a film sem arra h azért arról szóljon ami a könyvben volt. Sajnos úgy hallom az uccsó 2 részt is õ fogja rendezni. El sem tudom képzelni hogyan fogja megcsinálni jól.
Ami pedig Dumbledoret illeti, az elsõ 2 részben nagyon kedves volt, én egész végig úgy képzeltem el Dumbledoret ahogyan meg volt személyesítve az elején. Az újjal meg az a baj h sosem mosolyog és nagyon rideg. Még a 6. részben egy kicsit mintha próbált volna jól alakítani, de ezt nem akkor kellett volna amikor utoljára szerepel.
Ney marsall 2009 júl. 24. - 23:57:31 Előzmény Semprini
(97/307)
A Dumbledore-t alakító színész ebben nagyon nem dumbledoros.
A régi (1.,2.) nagyon jó Dumbledore volt, de ez nem annyira.
A 3. és 5. részben egész jól visszaadja de ebben ordít Harry-vel, meg rángatja.Dumbledore sose tenne ilyet!
Ezt leszámítva ez egy jó film.Sokat átírtak de jó lett, sokkal jobb,mint a Fõnix Rendje.Kár,hogy az 5.-et nem ez rendezte.
7/10
Semprini 2009 júl. 24. - 14:59:52 7/10
(96/307)
Érdekes, hogy sokak szerint ez a leggyengébb része a sorozatnak, pedig valójában ez volt messze a legakciódúsabb, effektekben leggazdagabb és leglátványosabb. márpedig milyen legyen egy fantasy-sorozat 4. folytatása ha nem látványos?! Ehhez képest az 5. és 6. rész maga a nyálasan elnyújtott tini-szappanopera, egyetlen valamirevaló akciójelenet nélkül.
Szóval nálam a sorozat darabjai így következnek:
Legjobb: 4. rész
Szoros második: 3. rész
valamivel gyengébb: 2. rész
enyhe csalódás volt: 5. rész
nagyobb csalódás volt: 6. rész
felvezetõnek elmegy: 1. rész
Naphinel 2009 júl. 22. - 10:23:49
(95/307)
Én nem szeretem Gambont, Dumbledore vele nem az a jóságos öregember, amilyennek megismertük, míg Harris játszotta.
Tudjuk, hogy csak a rendezõ utasításait követi, de az arca sem olyan barátságos, mint Harrisnak. Õt Grindelwaldnak ezerszer inkább el tudnám képzelni.
8/10
Andrew8 2009 júl. 22. - 08:23:49 8/10
(94/307)
De egyébként Gambon szerintem szintén jó Dumbledore csak a helyzetek/jelenetek/forg. könyvek és direktorok utasításait követte.

Ez a 4. rész nálam 2-helyen áll pariban az 5.-el az elsõ meg a 3. rész. Aztán az 1-2. film jön.

Ccak az idegesít ebben, hogy kihagyták a könyvbõl csak annyi megemlíteni, hogy mi is az a priori incatatem akik nem olvasták lehet nem emlékeznek már az elsõ részre ahol megemlítik ugyan, hogy Voldemort és Harry pálcája ugyanaból a fõnixtollból készült. Ezért az összefonódás.
8/10
Andrew8 2009 júl. 21. - 19:49:49 8/10
(93/307)
3. rész óta van Michael Gambon Dumbledorként de mindegy. Az 1-2. ben még Harris volt a forgatás végén vagy utána halt meg szegény.
RixosWalerius 2009 jún. 21. - 20:27:02 Előzmény telihold
(92/307)
Mi az hogy kihagyható? A Harry Potter kihagyható??? Na jó erre inkább nem mondok semmit...
Hermione Granger 2009 máj. 19. - 13:07:30
(91/307)
Jaj, itt olyan édesek voltunk Victorral...
De azért Ronaz igazi! :D
10/10
elvin 2009 márc. 14. - 23:14:23 10/10
(90/307)
Igen Norton így van! Richard Harris annyira jó Dumbledore volt!!! Nagy kár érte, NYUGODJ BÉKÉBEN HARRIS
norton15 2009 márc. 14. - 22:56:01 Előzmény wiki-piper
(89/307)
Azt hiszem, Richard Harris volt a korábbi Dumbledore, de 2002-ben elhunyt.
10/10
elvin 2009 márc. 14. - 22:51:41 10/10
(88/307)
Ha tettszett a film akkor gondolj csak bele hogy a könyv vagy SZÁZSOR JOBB!!!