Téma: Hazatalálsz

9/10
janderka ápr. 28. 19:16:15 9/10
(679/679)
Végül is a fele bagázs bűnös volt vagy bűnöző.
A másik fele meg naiv béna bukdácsoló.


8/10
napraforgó ápr. 28. 17:37:24 8/10 Előzmény napraforgó
(678/679)
Bocs, Vitéz és nem Virág.
8/10
napraforgó ápr. 28. 10:56:13 8/10 Előzmény luci87
(677/679)
Igen, Virág mocskos módon csalta mindkét nőt. Olyan nincs, hogy 10 éven át mindkettőt egyformán szereti.
De Osvay Konrád is egy szemét állat volt. Pontosan tudta, hogy a neje csalja, azt is, hogy a gyerek nem az övé. És a baba eltüntetése után még ugyanúgy vagy 6 évig, a Virág házaspár haláláig eltűrte a megcsalást. Na és utána is, ki tudja hány évig éltek még együtt, amíg Konrád meg nem halt. És nem tett semmit Edit ellen, ráhagyta a böhöm nagy házát a berendezéssel együtt és még ki tudja mennyi pénzt.

Egyszóval Edit sem volt hófehér és a férje sem. Már majdnem megértem, hogy nem akarta más kölykét fölnevelni. Ha ő nem állt kész egy donor megtermékenyítésre, vagy egy örökbefogadásra, csakhogy gyerekük legyen a házasságban, akkor valahol érthető a tette. Persze, nem helyeselhető, de meg lehet érteni.
8/10
luci87 ápr. 28. 09:09:19 8/10 Előzmény napraforgó
(676/679)
Korabban kellett volna megmondania Orsinak..tul.kepp kihasznalta 5honapig eltartotta Trixit bujtatta...
Az,h baleset volt,egy dolog,miatta halt ,es es Raja,es Jack meg segitett neki eltuntetni meltatlan modon...
Valahol en is sajnalom...de annyi minden erte,baleset,elutottek,es a buntudat..Ezek jatszhattakankozre a halalaban.
Igen ,az is fura,hogy 9honap kulonbseggel szuletett ket anyatol a ket gyerek.Valojaban mindket not csalta a ,masikkal...ha Edit volt a szerelme,ennyi idon at miert nem vallalta fel?:(
9/10
offtopic
janderka ápr. 28. 07:53:43 9/10 Előzmény napraforgó
(675/679)
De épp emiatt nem is tudott volna semmiféle korrupt ügyet saját szakállra intézni. Szerintem félreírták a forgatókönyvben és úgymaradt. (Pl. egy alpolg.mester sehol nem szerepel plakátokon, szórólapon. Nem a nép választja, hanem - legtöbbször a bejutott képviselők közül - a közgyűlés. A beiktatásáig nem is lehet tudni, hogy ki lesz az.)
8/10
napraforgó ápr. 28. 07:52:01 8/10 Előzmény janderka
(674/679)
Azt hiszem , hogy nem lett volna helyes, ha Raja eltűnik Trixivel és a kisbabával a szülés után. mert ez volt a terve, csak Orsi megakadályozta. Egy ennyire nyálas befejezést egyikünk se szeretett volna.
Trixit valahol sajnálom, de neki is meglett volna az esélye, ha Nina halála után jelenti a balesetet. nem tudni, hogy mire Ítélték volna. Ha a baleset bebizonyosodott volna, talán csak felfüggesztettet kap.
Végül is Nina kezdte a lökdösődést. És hát lehetett tudni, hogy Nina nem az az ártatlan angyalka volt, hanem egy ex-prosti, aki épp megzsarolta a korábbi futtatóját.
8/10
napraforgó ápr. 28. 07:35:09 8/10
(673/679)
Én máson gondolkodtam el.
Rajáról azt mondták, 1990 november elsején született. Ez többször elhangzott. No már most, a sorozatot 2023-ban forgatták, ráadásul nyáron. Vagyis akkor Raja még a 33. évét sem töltötte be.
De Edit azt mondta az egyik utolsó epizódban, hogy az első 34 (!!!) évet egymás nélkül töltötték. Meg azt is, hogy Raja 9 hónappal fiatalabb Tamásnál (!!!)

Na ezen megint meglepődtem, mert a flashback-eknél mindig Raja volt legalább fél fejjel nagyobb a kis Tomikánál. Vagyis, amikor Tomi 6 évesen bekerült az intézetbe, akkor Raja már vagy 7 éves volt, vagy legalább 6 és fél. És mindig Raja vitte a rosszba Tomikát.

Ez megint elgondolkodtatott. Nagyon elitélem. hogy Vitéz György (az apjuk) 10 álló éven át viszonyt folytatott Osvaynéval. Szerintem ennyi idő alatt már eldönthette volna, melyik nőt is akarja.
Na de őneki a 10 év alatt két gyereke is született a feleségétől. És láss csodát, olyannyira megörült a fia, Tamás születésének, hogy rögvest felcsinálta Osvaynét, aki 9 hónappal később megszülte Raját.
Nekem ezek a dolgok kicsit sem tetszenek.

Én ezért sem Vitéz Györgyöt, sem Editet nem tudom felmenteni. Megértettem volna egy fellángolást, egy rövid viszonyt, de egy évtizeden/ken át tartó viszonyt nem. Nem vagyunk muszlimok, ahol még ma is elfogadott a több feleség.

Nem tudom, de ezekre azért figyelhetnének.
8/10
napraforgó ápr. 28. 07:14:00 8/10 Előzmény janderka
(672/679)
Gondolom azért, mert így a felelősség végső soron nem őrajta nyugodott. Hisz a polgármester asszony bármikor megvétózhatta volna az intézkedéseit.
9/10
janderka ápr. 28. 00:32:51 9/10 Előzmény napraforgó
(671/679)
Végig nem értettem, hogy miért alpolgármesterként szerepeltették, miközben tulképp polgármester volt.
8/10
napraforgó ápr. 27. 17:46:02 8/10
(670/679)
Igazából Zsigát is felelősségre kellett volna vonni a sok vesztegetés, meg korrupció miatt. Ehelyett polgármestert akarnak belőle csinálni, és még a neje is megbocsátott neki,

Persze lehet, hogy ez szándékos, utalva a hazai politikai viszonyokra.
Tyrannosaurus(velo)Rex ápr. 27. 11:17:26 Előzmény toths1957
(669/679)
Tibornak kellemes slájmos hangja van. Nem sármos, SLÁJMOS!!! Hogy lehet színész valaki ilyen adottságokkal? Esetleg eljátszhatná Hans Castorpot, de kizárólag mielőtt a Kék Henriket használta. Ez utóbbi gondolatmenetet Oláhmiki biztosan érti. Igaz, hogy hegyi Barbara gurgulázó hangja is merő borzadály. Jaskó Bálint viszont tényleg jó!
toths1957 ápr. 27. 11:01:25
(668/679)
Nem értem mi értelme volt, hogy Tibor feldobta Raját, semmit nem oldott meg vele. Raja ezt nem fogja annyiban hagyi, ha szabadul, de ezt mi már nem tudjuk meg.
9/10
janderka ápr. 27. 10:06:50 9/10 Előzmény janderka
(667/679)
A vége helyesen: ...letartóztatásának híradó szintű zanzásítása pedig ezt tette fajsúlytalanná.
9/10
janderka ápr. 27. 08:26:18 9/10
(666/679)
A Nina szál ilyen látványos ejtése és
Orsi kakakterének kvázi kiírása az egész 1. évadot zárójelbe tette.
Így Trixi ellenhalála tulajdonképpen már értelmetlen is volt. A 2. évad legfőbb cselekményfolyamát generáló két gyilkosfigura elfogásának és letartoztatásának zanzásítása pedig is ezt tette fajsújtalanná.
8/10
napraforgó ápr. 27. 07:30:35 8/10
(665/679)
Raja valami szép, exotikus helyen tengeti a napjait.
Orsi fején baromi ronda madárfészek (konty néven). Na és a borzalmas tetoválásai!
A láthatatlan polgármesterasszony leköszön. Zsigát akarják utódjául. És igen, Szilvi megbocsát a természetvédővé avanzsált Zsiráfnak.
Tamás megkéri Virág kezét - aki erre elájul. De semmi vész, csak gyereket vár.

Orsi megtudja Trixi neki címzett leveléből, hogy ő felelős Nina haláláért. Orsi erre földobja Raját.
Amit nem gondoltam volna, de Brigi veszkődik Balázsért. És össze is jönnek, ahogy Janderka tippelte.
Na és Zita is ráindul Jackre.
Ami viszont bejött, Trixi valóban meghal a szülés után. A babát, ahogy tippeltem, Edit neveli, mivel Raja börtönbe kerül. De semmi vész, a gyerek még kiscsoportos lesz, mire az apja szabadulhat jó magaviseletért.

Nos volt egy kis nyál a végére, bár szegény Trixit kinyírták. de a többiek élete szépen elrendeződött, mindenki szeretett mindenkit . hurrá!

Érdekes, de Jack felelősségéről nem volt szó, holott eléggé Raja keze alá játszott, ő csinálta az erőszakos részeket.
És persze szegény Nina is el lett felejtve végleg, az ő halálát sem vegzálták tovább.
Ahhoz képest, hogy az első évadban hány részen keresztül keresték a szőnyeget, a megtalálását követően a világon semmi sem történt.

Kicsit összecsapták a végét, de valahogy ilyesmire számítottam.
9/10
janderka ápr. 26. 23:01:45 9/10 Előzmény janderka
(664/679)
Egyébként vicces, hogy 50%-ban eltláltam a végkifejletet :) Igaz, csak a mellék karakterek tekintetében.
Tibor felfüggesztettet kapott (és még csak pénzbírságot sem).
Kata megbékélt a sorsával és szingli anyaként a háttérbe vonult.
Tamás (ahogy láttuk az előzetesben) elvette az ő kis hófehérkéjét.
Bazsi és Brigi is összejöttek - de csak mert jól vette ki magát hepeindileg. Előadásban, színészi játékban bántóan gyengére sikeredett.
Zsiráfot visszafogadta a tyúkanyóvá vált neje.
Jackre pedig rácuppant a korábbi buliban vele piáló Zituka, és Zsiráffal karöltve - ha nem is virágküldő szolgálatot - de egy erdei taniskolát nyitott.


Lehetett volna jobb. De így vagy úgy, kerek lett így is!
Itt a vége, fuss el véle! Jó éjszakát gyerekek!
9/10
janderka ápr. 26. 22:39:47 9/10
(663/679)
Hát Béláim, ez a lezárórész egy gigantikus tartalomösszefoglalóra sikeredett. Rövid volt s kétségtelenül velős - és egyben az egész (eredeti) sorozat zárójelbe tétele. Profi eszközökkel végzett (kínos) kármentés - számba sem vehető őrült skiccelésekkel.
Fuhh, kalap-kabát megoldásnak végülis eladható.
8/10
napraforgó ápr. 26. 19:42:10 8/10 Előzmény Záporeső9
(662/679)
Igazad van, ebben akár még 10-20 rész is lett volna. Nem tudjuk, miért vetettek neki ilyen hirtelen véget. Talán nem kaptak már rá több pénzt, talán a szereplőkkel nem tudtak jól kijönni és muszáj volt hamar lezárni.
Hallottam már ilyet Thalia mexikói sorozatainál. Olyan ripsz-ropsz vetettek véget a sorozatnak, mert a művésznő bedobta a durcit.
9/10
janderka ápr. 26. 19:25:30 9/10 Előzmény napraforgó
(661/679)
"Balogh és Gerlóczi lefülelése nem teszi ezeket semmissé egyikőjük korábbi tetteit."
Igaz!

"már nem kell sokat várni, megtudjuk."
Sajna valószínűleg ez a minimálverzió lesz a vége.
7/10
Záporeső9 ápr. 26. 19:13:31 7/10 Előzmény napraforgó
(660/679)
Bármelyik változat, amit itt alább olvastam - kevés - nem tetszik. Azért, mert ezzel a hirtelen befejezéssel elkapkodták- akárhogyan is oldják meg a végét. Még legalább 10 rész kellene, hogy jól el lehessen varrni a szálakat.