Téma: Hazatalálsz

kék szem 2023 febr. 11. - 16:29:38
(139/679)
Tamás keresi Emesét, képet mutat egy asszonynak és közben azt mondja "...kék hátizsák volt rajta..." Következő képen Emesét látjuk rózsaszín vagy pink színű hátizsákkal.
kék szem 2023 febr. 11. - 16:26:55
(138/679)
Hűűű de szeretnék magassarkú cipőben úgy futni mint Trixi az erdőben. És micsoda jó minőségű a cipő, nem tört ki a sarka.
8/10
napraforgó 2023 febr. 11. - 14:02:51 8/10
(137/679)
Elméletemet támasztja alá az is, hogy Edit valahányszor szót akar emelni Tamás érdekében Ernőnél, a férfi sértődötten elvonul. Normális esetben meghallgatja az érveket, majd ellenérveket vonultat fel, de Ernő, a korábbi jótevő, mentor, pótapa még csak meghallgatni sem hajlandó. Azért ez nagyon elgondolkodtató....
8/10
napraforgó 2023 febr. 11. - 12:39:32 8/10
(136/679)
Továbbgondoltam az ötletem, és úgy gondolom, hogy maga Keller Ernő ötlete volt az egész akció. Ő ismerte a két fiú között régóta feszülő ellentéteket, Rajmund mérhetetlen ellenszenvét, gyűlöletét és megkockáztatta, hogy a patronáltját, Tamást bedobják a mélyvizbe. Nyilván ő javasolta a fellebbvalóinak, hogy ezzel a trükkel le lehet buktatni a maffiózó Raját.

Én nagyon kiváncsi vagyok a történetvezetésre. És szerencsére ez a sorozat csak 50 részes lesz, igy ha lefülelték Raját és rehabilitálták Tamást, nincs értelme folytatni.
8/10
napraforgó 2023 febr. 11. - 12:19:28 8/10 Előzmény Zeynep
(135/679)
"- Az illetékesek pedig készítettek egy akciótervet Farkas Rajmund lebuktatására. Amelynek végrehajtója VitézTamást vetették be.
- A terv első lépése Tamás felfüggesztése volt. Majd elhinteni, hogy Tamás korrumpálható.
- Amikor Tamás bement Ernőhöz és megtörtént az az omnózus visszautasítás, az volt a főpróba, és onnan indult az akció."

Én is ilyesmire gondolok. Hogy illetékes helyen már gyanakodtak Rajmondra. De nem volt bizonyiték ellene. És Tamást szemelték ki arra, hogy lebuktassa. Rajmond a Tamás elleni mérhetetlen gyűlölete miatt talán hibázni fog és akkor fogást lehet találni rajta.
Elhiresztelték, hogy korrupt és felelős egy kollégája öngyilkosságáért, jól meghurcolták, hogy Rajmond elbizza magát.
Ami viszont nem világos, hogy Tamás be volt-e avatva a tervbe, avagy ami valószinűbb, ő is csak egy bábú volt a felettesei kezében. Nem avatták be, hogy eléggé hiteles legyen az alakitása.
Meglehet, hogy Ernő is azért nem hallgatta meg Tamás verzióját, mert ő viszont be volt avatva a tervbe és az volt a feladata, hogy ő is elutasitsa Tamást. Mivel ez az Ernő annyira vigyázott a gyermek Tomira, szerintem ő van megbizva azzal, hogy a távolból figyelje és védelmezze, szükség esetén közbelépjen. Tamás kiképzett rendőr, valószinűleg tud vigyázni magára, és Ernő ezért tűri, hogy packázzanak vele.
Zeynep 2023 febr. 11. - 10:09:08
(134/679)
A sorozatról három hét után a következőt tudom:
- Tamás a gyermekotthon után Budapestre került és elvégezte RTF-t, megnősült, született egy kislánya Mesi. De korrupciós ügybe keveredett, felfüggesztették vizsgálat indult ellene, Elvesztette az egzisztenciáját, felesége elhagyta. Így Tamás visszatért szülővárosába Farkas ligetre. Edit, a gazdag özvegy biztosított szállást részükre, akik már a gyermekotthonban is támogatta a két árvát.
- Rajmund élete teljesen másképp alakult, mint Tamásé. A gyermekotthonból egy komoly gyerekcsíny miatt javító-nevelőintézetbe került. Majd éles esze, leleményessége által az alvilágban jeleskedett. Bordélyházat üzemeltetésével tett szert sok pénzre Résztvett egy pár pikáns bűnügyben. A pénzét menet közben már legalizálta. Kővágó Virágot készül feleségül venni. De a legfontosan számára, hogy mégfeljebb kerüljön a társadalmi ranglétrán is.
- Tamás a hazatérésekor a vonaton megpillantják egymást Virággal. Kapcsolatuk azonban reménytelen a tagadhatatlan vonzalom ellenére. Tehát a bukott rendőr és a bűnöző egy nőbe szerelmesek.

A sorozatról három hét után a következőket nem tudom:
- Hogy lettek barátok, hogy kötöttek gyerekfejjel "vérszerződést", holott már az első találkozásukkor "összetűzésbe kerültek." Rajmund kitépte Tamás kezéből az autóját.
- A élet más-más felé vitte őket. Hogyan lehet mégi, éss főleg Rajmund részéről, hogy ennyire ellenséges Tamással?! (Aki egész eddigi életük során mindig kiállt mellette és védte? Rajmund az otthonban is, csak irigykedett a két testvér egymás iránti szeretete miatt. Miből ered a mostani mérhetetlen gyűlölet, az állandó rosszindulat, keresztbe tevés?! Miért áldozza Rajmund szinte minden idejét és energiáját arra, hogy félre állítsa az útjából Tamást?! Honnan ez az antagonisztikus ellentét, a "halálos ellenség kép"?!
- Vajon milyen titok lengi körül az özvegy Editet?! Miért ennyire elutasító Ernővel kapcsolatban?!
- Ha Virág nem akar Rajmund felesége lenni, akkor miért és főleg hogyan tud ilyen frusztrált légkörben élni vele?! Amikor náluk egy boldog óra igen ritka vendég! Miért nem hagyja faképnél, ha szinte már fél tőle?! Pláne, ha másért dobog a szíve?!
- Tamásba, mint bukott rendőrbe miért kell a kelleténél többször belerúgni?! Tényleg, mintha minden földi jóból kitagadott lenne! Szinte már szürreális már, hogy ne legyen egy nyugodt perce! Hogy ne hányják a szemére bűnét, hogy ne találjon nyugalmat, munkát, lakást, valamilyen élhetőnek nevezett életet?!
- Vajon mi történt Tamással és társával? Amennyi publikus, annyit azért lehetett volna közölni. Ezt nagyon hiányolom! A nagy titoktartás, találgatásra ad okot, ez lassan , amely miatt nagyon lassúnak tűnik az egész sztori.

A sorozatról három hét után az alábbiakat találgatom csak, illetve fikciózom:
- Nekem anno a Keller Ernő rendőrkapitány hozzáállása beleégett a retinámba, amikor meg sem hallgatta Tamást! Hiszen ó kísérte be Tamást és húgát a gyermekotthonba. Ernő volt, aki apjaként megszerette, apai érzéseket táplált mindvégig Tamás iránt. Ő inspirálta a rendőri pályára felé is. Szinte az apja, de minimum a mentora volt. Hihetetlen, hogy mégsem akarta meghallgatni, nem akarta megismerni a "fia" szemszögéből, hogy mi is történt valójában?! Ilyen nincs! Én ezt nem hiszem el!
- Ezért én azt gondolom (vagy ezt szeretném?!), hogy Keller Ernő rendőrkapitány mondjuk a munkája során belefutott Rajmund alvilági dolgaiba. A bordélyház ügybe, a lányok futtatásába, stb.
- Az illetékesek pedig készítettek egy akciótervet Farkas Rajmund lebuktatására. Amelynek végrehajtója VitézTamást vetették be.
- A terv első lépése Tamás felfüggesztése volt. Majd elhinteni, hogy Tamás korrumpálható.
- Amikor Tamás bement Ernőhöz és megtörtént az az omnózus visszautasítás, az volt a főpróba, és onnan indult az akció............. szerintem :)
Kecskepásztor 2023 febr. 11. - 09:02:15
(133/679)
... a jutalmát.
offtopic
Kecskepásztor 2023 febr. 11. - 08:49:07 Előzmény janderka
(132/679)
Már megbocsáss, a TV2-re kapcsolás ideológiailag fertőzi meg a környezetedet, a tv-készülékedet is beleértve? Nekem eddig az jött le, hogy van egy korrupt helyi politikus meg egy maffiózó, akik a műfaj szabályai szerint a végén bűnhődni fognak, az ártatlanul meghurcolt főhős pedig elnyeri a kutalmát.
Kecskepásztor 2023 febr. 11. - 08:42:10 Előzmény janderka
(131/679)
Feltéve, ha lesz rá pénze. :O)))
9/10
janderka 2023 febr. 11. - 00:00:07 9/10
(130/679)
Én bírom a sorozatot (egyetlen baj csak, hogy emiatt a TV2-re kell kapcsolni), de hogy már másodjára játsszák el, hogy pont ez a málé Márkó gyerek legyen megint csak bent, amikor egy újabb hosszúcombú veszélycsibe próbál meg odaférkőzni Raja ellenében a placcra, az azért mégiscsak túlzás. Mégha ugye kell is a fordulat.
10/10
Bay Yanlış 2023 febr. 10. - 23:47:06 10/10 Előzmény omama2
(129/679)
Már a 16. résznél tart a sorozat. Ha "Dög unalom. megpróbáétam nézni még az első részt", akkor miért vagy még mindig itt? Miért kínzod magad? Az idő drága. A tévénézésre szánt időt olyan filmek nézésével kell tölteni, amit élvezettel nézünk, ami szórakoztat. Szerencsére nem kötelező semmit nézni.
Állatbarát 2023 febr. 10. - 23:24:42 Előzmény Zeynep
(128/679)
Teljesen igaz .
Állatbarát 2023 febr. 10. - 23:22:27 Előzmény napraforgó
(127/679)
Ez annyira igaz.
Állatbarát 2023 febr. 10. - 23:20:46 Előzmény Kommentátor
(126/679)
Ízlés dolga. Akkor nevessél a mi kis falunkon, nézd a nagyságrendekkel jobb ketesztanyut. Ezt hagyd ki, ha annyira nem tetszik. Én ezt nézem.
omama2 2023 febr. 10. - 18:07:31
(125/679)
Dög unalom. megpróbáétam nézni még az első részt , de nem ment. Ez nálam nem jött be!!
8/10
napraforgó 2023 febr. 10. - 08:45:14 8/10
(124/679)
Addig nincs is baj, amig valaki a filmről/sorozatról ir véleményt, akár pozitiv, akár negativ kritikát. A gond ott kezdődik, amikor elkezdjük a fórumtársat kritizálni, akár azért, mert neki tetszik az a valami, akár azért, mert nem.
1/10
Kommentátor 2023 febr. 10. - 08:20:06 1/10 Előzmény Zeynep
(123/679)
Te nagyon el vagy tévedve :) Ez nem egy rajongói fórum, hanem a Port.hu filmes fóruma, ahol az emberek leírják a véleményüket egy-egy filmről, sorozatról.
1/10
Kommentátor 2023 febr. 10. - 08:18:31 1/10 Előzmény Állatbarát
(122/679)
Azért ez annyira nem részletes. Nyilván kell hozzá érzék, hogy az ember tudjon kerek mondatokat írni, ebben segít, ha nem ilyen vacakokat nézel, hanem olyan dolgokat, aminek van értelme. A Mi kis falunk egyébként nagyságrendekkel jobb sorozat, mint ez. Azon legalább lehet nevetni. A Keresztanyu már más kategória, de ennél még az is szórakoztatóbb.
Állatbarát 2023 febr. 09. - 23:39:00
(121/679)
Én csak kommentátor nagykepű kommentjén röhögök. 😂 Én nem tudnám ilyen részletességgel kielemezni a "mi kis falunk"-at, vagy a "keresztanyu"t. Pedig nagyon rühellem őket. Már amit pár kockából leszűrtem.
1/10
blaha60 2023 febr. 09. - 21:35:36 1/10
(120/679)
Sajnos időnként érthetetlen a beszéd !!! Hangtechnika vagy artikulátlan beszéd ?