8/10
napraforgó 2011 szept. 05. - 09:47:48 8/10 Előzmény barbi_112
(643/743)
Igen, némely rész annyira "népnevelõ" célzattal készült, ammyira nem is illik a történet folyamába.
Engem még ez az iraki háborús propaganda is irritál - Irakban védik a hazát a hõ amerikai katonák, hát pfújj.
Aztán meg az afrikai törzsi háborúk áldozatai is pont Glenoakba vetõdnek el, ja persze. Meg az a rengeteg örökbefogadást propagáló rész...
Szerencse, hogy a Camden családnak annyi gyereke van, meg sok más gyereket, fiatalt felkarolnak, így ez a sok fura dolog mindig megtörténhet valamelyikükkel, vagy valamelyiknek a barátjával...

Nem szeretem ezeket a Rémusz bácsis tanulságokat.
Az elején sokkal jobb volt a sorozat, úgy kb a 3 évad végéig.
barbi_112 2011 szept. 04. - 21:32:27
(642/743)
Én azt nem szeretem, hogy mindig egy adott témát járnak körbe, és elferdítik. Igaz az utóbbi idõben már annyira nincs ez így, de pár évaddal ezelõtt pl az volt a téma, hogy mennyien dohányoznak. És akkor Ruthie szõke kis barátja rá akart gyújtani, és Ruthie úgy beszélt hogy ez mennyire undorító, meg micsoda bûn. A következõ jelenetben meg a tûzoltó testvér felszedett egy csajt, aki cigizett + mellette nagyon bunkó is volt. Elkezdett veszekedni a nem dohányosokkal, és úgy állították be mintha a cigisek mind primitív buta emberek lennének. Ráadásként meg még a háza is leégett a végén a cigi miatt, mert nem oltotta el a csikket.
Szóval vannak beteg részek...Ja és nem vagyok dohányos, de azért ez túlzás volt.
Noncika 2011 szept. 04. - 10:53:36
(641/743)
Alapból szeretem a sorozatot, fõleg az elsõ pár évadot, mikor még a gyerekek kicsik voltak. De néha engem is fáraszt ez a küzdelem a házasság elõtti szex ellen. Meg azt nem értem, hogy ezek a gyerekek elvileg jó, vallásos családban nõttek fel, mégis kb. mindegyiknek olyan problémái voltak, ami szerintem ilyen családban nem fordul elõ.
P@nni 2011 aug. 31. - 17:58:57
(640/743)
Hali!
Ez a mai musical rész engem "kicsit" fáraszt. :-(((
BicskaMaxi 2011 aug. 23. - 22:04:06
(639/743)
Lényegtelen dolgon vitatkozunk. Viszont ha már a zsinatot említed, mit írnak magukról a keleti rítusú (görög) katolikus testvéreink:
„A görög katolikus egyház papjai – az õsi hagyományokat megtartva – nõsülhetnek FELSZENTELÉS ELÕTT, a fölszentelés azonban az életállapotot rögzíti. A püspökök egyházfegyelmileg csak nõtlen, vagy özvegy áldozópapok közül választhatóak. A papok és diakónusok egyszer nõsültek lehetnek. Ez azt jelenti, hogyha a felszentelés elõtt a felszentelendõ megözvegyül, nem nõsülhet újra, vagy föl nem szentelhetõ, ha pedig felszentelés után megözvegyül, újra nem nõsülhet. Özvegy áldozópap is püspökké szentelhetõ.”
(Forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_G%C3%B6r%C3%B6g_Katolikus_Egyh%C3%A1z)

Ugyanez érvényes az ortodox keresztény testvéreinkre is. Tehát a pappá szentelésük után, mint felszentelt papok, már õk sem házasodhatnak. Amennyire tudom, protestáns testvéreink is zömmel házasságkötésük után lépnek lelkészi pályára.

Kivételes esetben pedig római katolikus pap is lehet házas ill. családos, tudniillik ha a katolikus egyházba történõ lépése ill. a papi hivatása elõtt már házas ill. családos volt. Ehhez persze egyházi engedély kell, amit általában meg is kap. Egyik barátunk pedig éppen most készül római katolikus papnak, akinek a felesége nem rég, viszonylag fiatalon meghalt, gyerekei, unokái vannak, és úgy döntött, hogy a papi hivatást választja.

Egyébként szerintem, ha valaki becsületesen áll hozzá, a házasság is egyfajta cölibátus. Annyi csak a különbség, hogy a házas csupán egyetlen nõ/férfi kivételével mond le az összes többirõl. A gyakorlat azt mutatja, hogy sok esetben ez sem könnyebb, mint a cölibátus.
8/10
napraforgó 2011 aug. 23. - 20:28:01 8/10 Előzmény BicskaMaxi
(638/743)
Hát bizony ezt rosszul tudod, kizárólag a római katolikus egyház tiltja a papok nõsülését. Az is csak a Tridenti zsinat döntésétõl (1545-63), amely megtiltotta a katolikus papok részére a nõsülést.

Mellesleg az információkat a papok visszaéléseire nem a bulvárlapok, hanem a napisajtó, meg a közszolgálati TV-k híreibõl vettem.
BicskaMaxi 2011 aug. 23. - 14:45:39
(637/743)
Nézd, én alapvetõen nem a bulvárlapokból tájékozódom. Azt sem tartom hiteles információnak, hogy „biztosan igaz, hiszen ott voltam, amikor mesélték”. Nekem vannak katolikus papismerõseim, sõt, pap barátaim, akik a fogadalmukhoz híven tiszta életet élnek. A néhány kivétel miatt pedig szerintem nagy hiba általánosítani. (Egyébként sem tartom gusztusosnak bárki alsónemûjében turkálni, legyen az pap, celeb, vagy akárki.)

A cölibátussal érdekes módon leginkább a kívülállóknak van bajuk. Tudtommal papok, tiszteletesek, stb. sem a görög-keleti egyházban, sem protestáns testvéreinknél nem köthetnek házasságot, kizárólag a papi elkötelezõdésük elõtt. A római katolikus egyházban annak elõtte sem. Ennek viszont nem anyagi természetû, hanem teológiai okai vannak, és ez a római katolikus egyház belsõ ügye. Akinek ez problémát okoz, az ne legyen római katolikus pap, ill. válasszon más felekezetet.
8/10
napraforgó 2011 aug. 23. - 11:53:41 8/10
(636/743)
Kicsit nyitva tartod a szemed, meg a füled, akkor millió olyan cikket találsz, ami katolikus papok visszaéléseirõl szól, gyermekeket, köztük sok fiúgyermeket molesztáltak, stb. Amerikában nagy botrányok voltak, vannak emiatt, sok püspököt is el kellett távolítani emiatt. (A rang nélküli papokat meg csak úgy elhelyezik egyik helyrõl a másikra.)

Mellesleg mindenki tudja, hogy a legtöbb katolikus papnak a házvezetõnõje az élettársa - sokszor gyerekük is van. Csak ezekrõl a dolgokról nem beszélnek, vagy csak titokban rebesgetik.

Nem azt mondom, hogy minden katolikus pap ilyen, de sok közülük. Mit gondolsz miért kûzdenek már évtizedek óta a cölibátus eltörléséért?

Én nem tanultam hittant, nem tudom melyik középkori zsinat rendelte el a papok (akkor még csak katolikus papok voltak a kereszténységben) nõtlenségét. Ennek oka nem annyira a papok akkori - teljesen általános - kicsapongásai volt az ok, hanem az egyházi birtokok világi kézre jutásának (örökítésének) megakadályozása.

Milyen érdekes, hogy a protestáns egyházak - az evangélikus, református, anglikán - egyik sem fogadta el a papi nõtlenséget, sõt még a görög-keleti pópák is nõsülnek!


Egyébként meg szerintem minden felnõtt embernek a magánügye, hogy él-e nemi életet, vagy sem, de nem hiszem, hogy egyik felnõtt ember megmondhatja a másik felnõtt embernek, hogy õ ne élejen, vagy miért ne éljen.
(Persze egy gyereket lehet korlátozni, az rendben is van, amíg a szülõ felelõs érte, meg amíg eltartja, na de azután milyen alapon?)
8/10
napraforgó 2011 aug. 23. - 11:39:29 8/10 Előzmény Selena
(635/743)
Lucyval kapcsolatban jó a meglátásod. Eleinte Mary volt a megbízható, komoly nagylány és Lucy a szertelen, kajla kamaszlány, akivel mindig történik valami.
Aztán a történet nyagyot fordult, Marybõl hirtelen lázadót csináltak, majdhogynem "bûnözõt", és Lucy megkomolyodott.
Aztán Mary (a távolban - végre lehiggadt, férjezment, gyereket szült, és Lucy - minden komoly tanulmánya, férj és terhesség ellenére újra idétlen, hisztis "kamaszlány" lett.
Na és Simon élete sem épp felhõtlen.

Ami furcsa, hogy ezt a lelkészcsaládot egyszer sem láttam imádkozni otthon (vagy a templomban), még a közös étkezések elõtt sem! holott ez az amerikai filmekben a kevéssé vallásos családoknál is szokás.
És a lelkész úr is mindig csak azt mondja, hogy majd talál megoldást erre, vagy arra a problémára, de soha nem mondja, hogy imádkozik azért, hogy találjon megoldást, kapjon segítséget, stb. Szóval szerintem kevéssé viselkedik valódi lelkészként.
BicskaMaxi 2011 aug. 23. - 11:28:31
(634/743)
"Tudjuk, hogy ez még a felszentelt katolikus papoknak sem megy"

Már megbocsáss, de honnan tudod, hogy kinek mi megy?
8/10
napraforgó 2011 aug. 23. - 11:20:24 8/10
(633/743)
Én úgy általában szeretem ezt a sorozatot. Fõleg eleinte volt nagyon jó, addig amíg a történet megmaradt a család életének, annak mindennapi szervezése körül.

Aztán elkezdett oktatófilmbe átmenni, a család élete mindig valami aktuális nvelnivaló köré szervezõdött. ezek közül a legtöbb elment, mert valóban vannak a mindennapi életben is olyan problémák, mint a szülõk válása, elhanyagolt gyerekek, fiatalkori, vagy akár felnõttkori drog-, vagy alkoholproblémák, nem kívánt terhességek (fõleg gyerek-, vagy nagyon fiatalkorban).

Megható volt az a rész, amikor a náci haláltáborokról tartottak ismertetõt, vagy az afrikai (szégyen, de nem emlékszem mely nemzet) "elveszett gyermekeinek" történetét láttuk. Vagy szép, amikor befogadnak gyerekeket, vagy nevelõcsaládokat keresnek árváknak, elhagyott, vagy elhanyagolt gyerekeknek.

De valóban van, ami irritáló. Pl. az a "megszállott" küzdelem a házasság elõtti szex ellen. Én sem helyeslem a promiszkuitást, a válogatás neélküli szexet, de azért egy kicsit túlzás, hogy minden egyedülálló felnõtt tartózkodjon a nemi élettõl. (fõleg hogy azt is láthattuk, hogy a kedves tiszteletes és a felesége számára milyen fontos a kielégítõ házasélet!)
Ha valaki még nem találta meg a párját, azt, akivel le tudna élni egy életet, akkor éljen örökös cölibátusban? Tudjuk, hogy ez még a felszentelt katolikus papoknak sem megy, miért kívánnák meg akkor a mezei állampolgároktól? A tl korai, vagy felelõtlen nemi élet ellen persze lehet kampányolni, de ez a kategórikus tiltás - valahogy nem életszerû.

Na mindegy, a sorozat 90%-a így is remek, jobb, mint az a sok ostoba visítozós rajzfilm, amit manapság adnak a gyerekeknek.
Likenice 2011 aug. 14. - 13:03:21 Előzmény csajsziii13
(632/743)
Minden része tanulságos,amellett,hogy szórakoztató és vicces.
csajsziii13 2011 aug. 13. - 13:06:19
(631/743)
Sziasztok.
Nagyon imádom ezt a sorozatot és szeretném megkérdezni,hogy a 160. rész végén 39:10-tõl mi a zene címe?! Mert nagyon tetszik de nem tudom mi a neve :( Aki tudja lécci írja meg.
Elõre is köszi
panpetra 2011 aug. 07. - 17:28:24
(630/743)
Egyetértek
panpetra 2011 aug. 05. - 19:24:05 Előzmény claro
(629/743)
ha hányingert kapsz a sorozattol minek írsz a forumára.
nagyon jó sorozat a kedvencem a váratlan utazás mellet.
gopocher 2011 júl. 19. - 11:12:59
(628/743)
lenyugothatsz én se nézem
1/10
claro 2011 júl. 19. - 10:42:55 1/10
(627/743)
Nálam már az kiveri a biztosítékot, ha véletlenül meghallom a címzenéjét...vagy az ajánlóját..:(
Hányinger az egész. Kezdve Lucy-tól a többi idiótán keresztül.. sorjában....
Selena 2011 júl. 17. - 22:13:22
(626/743)
Kedvelem a sorozatot. Most online nézem. A 7. évad közepénél tartok. De ma úgy döntöttem ideje véleményt írni :) Az elsõ néhány évad nagyon tetszett, igazán bájos sorozat volt, ami kiváló kikapcsolódást nyújtott. Kifejezetten tetszett Lucy karakter fejlõdése, ahogy a hisztis tinibõl elkezdett szép lassan komolyan gondolkozni. Ezek után jött a csalódás.. Amikor megismerte leendõ férjét az írók ismét visszabújtatták abba a karakterbe, amilyen a sorozat elején is volt. Elképesztõen idegesítõ. Plusz a sorozat írok elkezdtek túlzásokba esni. Ami nálam kiverte a biztosítékot, az a dohányzós rész. Úgy állítják be a dohányosokat, mintha az emberiség alja lenne az az ember aki dohányzik. És mind bunkó.. bezzeg a nem dohányosok tökéletesek. Engem ez a túlzás rendkívül zavart.
barbi_112 2011 júl. 16. - 13:08:33
(625/743)
Nem tudjátok, hogy milyen okból csinálták a legutolsó részben ezt az összefoglalást, és visszaemlékezéseket? Csak azért mert Simon elmegy?
P@nni 2011 júl. 12. - 14:28:59
(624/743)
Hali!
Köszi a válaszokat, majd gyakrabban nézek a story tv oldalaira. :-)