Téma: Heti hetes

10/10
kgyuri0 2009 márc. 31. - 13:17:11 10/10
(3547/14087)
évi100!

„Megkérdejõleztem DI jobboldaliságát, ami egyébként nem hiszem, hogy ma már kérdés tárgya. Valóban, azt állítottam, hogy ha nem konkrétan GYF, de anno az MSZP, nélküle nem került volna hatalomra. Az hogy GYF megpuccsolta Medgyessyt és már kicsit túl régóta regnál, nem a nép döntötte el. GYF-ET SENKI NEM VÁLASZTOTTA MEG, EZT AZÉRT NE FELEJTSÜK”

Te nem vagy magadnál: GyF emlékezetem szerint megnyerte a 2006-os választásokat, vagy rosszul emlékeznék?
Egyébként perdig nem vagy tisztában a „puccs” szó értelmével!
Hogy „DI jobboldaliságát, ami egyébként nem hiszem, hogy ma már kérdés tárgya”, hát ezzel sem tudok mit kezdeni, ahhoz képest, hogy belföldön s küld földön általában politikai elemzõk jobboldalinak tartják, nyilván a megmaradt párttagok is (bármilyen kevesen legyenek is) és õ maga is, mindezzel egy fikarcnyit se törõdj!
Mindez meglehetõsen elfogult véleménynek tûnik.
Méghozzá egyértelmûen egy bizonyos irányba való elfogultságnak:
„ficesznyik”+ jobbikos+ miépes+ fasisztoid elfogultságnak.

Most tényleg mit kezdjek veled?!
„ficesznyik kifejezést magam nenm szoktam alkalmaqzni, de itt egyenértékûnek tartom a „puccs” szó használatával – akkor most akarsz üvöltözni egymásra , vagy megpróbálunk értelmesen beszélgetni?!
Ha nem vagy formában, majd folytassuk máskor, úgyis mennem kellene.
10/10
kgyuri0 2009 márc. 31. - 13:00:24 10/10
(3546/14087)
Hát persze, hogy elfogadtam a türelmi idõt.
Miért is ne?
De miért mentegetõzöl? Ez nem valami vizsga, ahol meg kell felelni.
Kitüntetsz, hogy vitatkozol velem.
Pusztán megemlítendõnek tartottam, hogy tunképpen bájosan nagyfeneket kerítettél a kérdésnek, igazán kedves és vicces volt!
10/10
kgyuri0 2009 márc. 31. - 12:55:34 10/10
(3545/14087)
Kedves Zoli!

4472-ben ezt írod:

„Tudod az acsarkodás ott kezdõdik,hogy az egyik oldal magát jobbnak feltûntetve elmondja,hogy mitõl ilyen meg olyan a másik.
Ez vagy te!
Erre jön a másik oldalról egy ugyanilyen Ondok, Gyarmatlakó vagy más néven és "visszavág"
És ez így megy tovább a végtelenségig.
Te vagy a generálója az acsarkodásnak,azzal,hogy nem fogod fel,hogy attól,hogy valaki nem baloldali,még nem féltétlenül hulye.”

Mi sem lenne egyszerûbb, mint visszadobni a labdát, és elmondani a másik pólus mondókáját:

„Tudod az acsarkodás ott kezdõdik,hogy az egyik oldal magát jobbnak feltûntetve elmondja,hogy mitõl ilyen meg olyan a másik.
Ez vagy te!
Erre jön a másik oldalról egy ugyanilyen Issti1, Bavikaki vagy más néven és "visszavág"
És ez így megy tovább a végtelenségig.
Te vagy a generálója az acsarkodásnak,azzal,hogy nem fogod fel,hogy attól,hogy valaki nem jobboldali,nem tisztelõje OV-nek és a Fideasznek, hanem ellenkezõleg: Gyurcsányt sõt a szoclibet jobbnak tartja, még nem féltétlenül hulye.”

Akár maradhatnánk ennyiben, és kikiálthatjuk magunkat nagyfene függetleneknek.
Csak ez nem életszerû, mert ez nem így mûködik, te se így mûködsz, meg én se, hiába képzeljük, hogy mekkora fene függetlenek vagyunk.

És itt jön be ondok szempontja, amikor ezt az egész semlegeskedést blöffnek tartja.
És, mi tagadás, neki is igazat kell adnom.
De ezt majd még kifejtem, ha lesz idõm irkálni.
10/10
kgyuri0 2009 márc. 31. - 12:13:21 10/10
(3544/14087)
Zoli,

Ja, ez a 4472, hát errõl van véleményem,ez volt a tegnap általam elolvasott „anyag” lényege.

Meggondolom a választ.Nekem ahhoz vissza kell nyúlnom az „alapokhoz”
Az imponderábiliákhoz, már ne haragudj, tudom, nem szereted.
10/10
kgyuri0 2009 márc. 31. - 12:06:25 10/10
(3543/14087)
Mindjárt megkeresem, nem emlékszem így fejbõl.
10/10
kgyuri0 2009 márc. 31. - 12:05:39 10/10
(3542/14087)
Ez valami vicc?
Mi köze a demokrataságnak ahoz, hogy megpróbálom felhívni a figyelmed, hogy ne légysz@rrágó?

Ne devalváld a (tiszteleteméltó) fogalmakat, lágy szíves - Egyébként ez pl. eltejedt, nagyon undorító fideszes szokás, bár te hangoztatottan nem vagy fideszes!

Vicces lenne, ha ondok, vahgy bárki állítólagos szellemi felsõbbrendûségének állítólagos bizonygatására egy szóbajöhetõ ellenintézkedés lenne, hogy átmés kutyába s sz@rrágóba, ezt nyilván te se gondolod komolyan!,
10/10
kgyuri0 2009 márc. 31. - 11:57:40 10/10
(3541/14087)
Zolika!

„Már általános iskolában is tanítják,hogy használjuk,mert ilyen szó nincs.”

Itt nyilván azt akartad írni, hogy
„Már általános iskolában is tanítják,hogy NE használjuk,mert ilyen szó nincs.”

Látod, ha most én a te hangnemedben elkezdenék itt mûbalhézni, hogy milyen ostobaságot írtál, akkor az ugyanolyan sz@rrágás lenne részemrõl, mint részedrõl az unszimpatikus jobb ügyhöz méltó lelkesedéssel való üldözése.
10/10
kgyuri0 2009 márc. 31. - 11:54:50 10/10
(3540/14087)
Kedves évi100!

Jó sokat várattál, DI.-vel kapcsolatos megnyilvánulásodra.
Ne haragudj meg érte, de úgy tûnik a hegyek nagy vajúdással egeret szültek.
Azt hittem, legalább is DI összes mûveit tanulmányozod, vagy valami „forrásértékû politológiai tanulmányt” és annak kerítesz ekkora feneket.
Aztán kiderül, hogy pusztán nem vagy képben, atekintetben, mire is vetettem ellened s mit.

Valami általam dehonesztálónak vélt mellék megjegyzésedre azt írtam, hogy szerintem DI a nagyon kevés jelenlegi hazai tisztességes jobboldaliak egyike(politikai erõt tekintve: az egyetlen tisztességesnek, a MaDöF-nek a vezére lévén).
Még azt is írtad (Nem érvként az elõbbire, de ez is az „orromba szaladt”, hogy DI-nek köszönhetõ GyF regnálása). Mivel ezzel részben nem értek egyet, részben elképesztõ ostobaságnak tartom, erre is rákérdeztem, hogy ezt hogy érted?
Két fölvetésemre (egy tényállítás és egy kérdés, rákérdezés)igen hosszú idõ elteltével válaszoltál azzal, hogy DI nyilvánosan bejelentette, hogy õ sem OV-t, sem GyF-et nem hajlandó támogatni pártjával, a MaDöFfel.
Ha ezt egyrészt ellenérvnek szántad azon kijelentésemre, hogy DI a kevés tisztességes jobboldali egyike, akkor ezt még kicsit cizellálnod kellene, nem értem, miért lehet ezt ellenérvnek tekinteni, pláne, ha valaki, mint te, hangsúlyozottan a „semleges közép" felõl érkezett volna a konzervatív jobboldal épületes táborába.
Ha más részt magyarázatnak tartod arra nézve, hogy szerinted DI –nek köszönhetõ, hogy GYF hatalmon van, ezt is részletezned kéne, idézzél már választási eredményeket, amelyek azt tanúsítanák, hogy ha DI támogatta volna OV-t, akkor nem GyF kerül hatalomra.
Kuser kollégával folytatott csörte óta van egy bizonytalan érzésem: lehet, hogy vitapartnereim átok alatt leledzve képtelenek megérteni, hogy egy-egy mondatban mit akarok kifejezni. Ezért nagyon remélem, hogy amit eddig leírtam, az világos számodra, és érdemben meg is fogod válaszolni.


Jajj, istenem!

Persze, hogy nem írtál Csapodyról ilyesmit, még szép!!
De valami olyasmit írtál, hogy a MaDöFöt azok a képviselõk, akik nem szélsõségesek, sorra elhagyogatják, ezzel mintegy DI –t kárhoztatva. És szívesen teret adva egy olyan értelmezésnek, hogy a MaDöFben a szélsõségesek maradtak meg. Igen elhagyta a frakciót Lezsák, Salamon, leguttóbb Csáky, de Csapody pl egyáltalán nem.
Arról meg vagyok gyõzõdve, hogy sem Lezsák, sem Salamon nem az egyáltalán nem szélõséges mentalitás oromállatai, de Csapodyhoz képest, biztos, hogy abszolút fórrófejû hecchuszárok.
Látod megint képesek lennénk „elmutálni” diskurzusunk fõirányától.
CsengoZoli 2009 márc. 31. - 10:24:22
(3539/14087)
Inkább arra lettem volna kiáncsi,hogy a hozzászólás többi részérõl mi a véleményed, pláne Ondok válaszáról.
4472 és 4475.
CsengoZoli 2009 márc. 31. - 10:21:25
(3538/14087)
Rendben,innentõl te döntöd el azt is,hogy mirõl írhatunk!
Te nagy demokrata :)
(Ondok állandóan szellemi felsõbbrendûségét bizonygatja,hát adtam kicsit a lelkének :)
CsengoZoli 2009 márc. 31. - 10:17:32
(3537/14087)
Kérdezz meg bárkit,aki kicsit is ért a nyelvtanhoz,hogy az "unszimpatikus " helyes-e.
Már általános iskolában is tanítják,hogy használjuk,mert ilyen szó nincs.
Az meg,hogy sok olyan szó van,amit helytelenül használunk, nem változtat a dolgon, ez a rossz hírem! :)
10/10
kgyuri0 2009 márc. 31. - 02:31:55 10/10 Előzmény CsengoZoli
(3536/14087)
I am sorry, Zolikám, de az "unszimpatikus"-ba belekötni kákán is csomót keresés, hogy ne mondjam, sz*rrágás.
10/10
kgyuri0 2009 márc. 31. - 01:53:15 10/10
(3535/14087)
Na, de évi100!

A szélsõséges Csapody! ??
Hát, ez nagyonjó!

Ne haragudj, de most én maradtam le nagyon, s nem is hiszem, hogy tudok eleget visszaolvasni, pláne, hogy gyakorlatilag olvashatatlanná teette a fórumot valamelyik elmeháborodott belinkelgetõ jobboldali! -D)))
10/10
kgyuri0 2009 márc. 31. - 01:40:25 10/10 Előzmény ondok
(3534/14087)
Ajjaj, elqrtátok a fórumot valami baromság belinkelésével.
Attól lettek ilyen többkilométeres sorok!

Köszi, köszi!
10/10
kgyuri0 2009 márc. 31. - 01:37:16 10/10 Előzmény CsengoZoli
(3533/14087)
De hol az Eperjes?
A hálátlan!
9/10
ondok 2009 márc. 30. - 23:33:52 9/10 Előzmény CsengoZoli
(3532/14087)
ez a fõ probléma veled ,hogy fölényeskedsz ,de ahhoz meg nincs meg a kellõ háttered.Itt van pl ez az "unszimpatikus ",amirõl kijelented ,hogy olyan szó nincs ,aztán mikor látod ,hogy megszívtad ,akkor visszaretirálsz,hogy eröltetett és pongyola,ugyanolyan mint a " "folyásolt be" stb.
Nem sajnos az unszimpatikus az ugyanúgy elfogadott és helyes mint pl az unintelligens(Ami gyakran ugrik be nekem egyesekrõl itt a Fórumon).Az antipatikus is helyes,de egyáltalán nem jobb mint az unszimpatikus ,pláne a patikus az meg már egész mást jelent:))
Úgyhogy veszteni tudni kell ,és fõleg szerényebbnek illik lenni ,és nem hülyének nézni mindenkit ,hogy majd bevesszük ,hogy te középen álló vagy.:))
10/10
Rahel 2009 márc. 30. - 21:57:03 10/10
(3531/14087)
-A lényeg, hogy mûködik!!:DDDD
4/10
offtopic
meszag 2009 márc. 30. - 21:38:57 4/10
(3530/14087)
Akkor meeeeg mit hazudozik a gép?
Mire emlékeztet ez engem? :DDDD
10/10
offtopic
Rahel 2009 márc. 30. - 21:34:43 10/10
(3529/14087)
Ok!!

-Átjött, és szerintem, már Te is elolvastad az enyéimet!!!
10/10
offtopic
Rahel 2009 márc. 30. - 21:32:19 10/10
(3528/14087)
-Én is írtam, de majd csak megkapod!!!