Téma: Heti hetes

ZackDieBohne 2008 máj. 23. - 11:49:37
(807/14087)
Most is részben egyetértünk.;-)
De a válságnak azért nem csak "alul" vannak jelei.

A capite foetet piscis.
ZackDieBohne 2008 máj. 23. - 11:48:11
(806/14087)
Nem igaz.
ZackDieBohne 2008 máj. 23. - 11:46:58
(805/14087)
Nem jól látod.
Az emberek többségét nem Orbán állította maga mellé.
Az õ személye korántsem olyan fontos, mint azt Te elhiszed.
Egy politikus, akinek a szerepét nagyon felfújják.
Nem is értem, miért kell mindig róla beszélni.
A gazdasági stratégiát egyébként sem õ dolgozza ki a Fideszben, hanem makroközgazdászok, mint minden normális pártban.


Az emberek nagy része nem a jobboldal mellett van, hanem az ellen, hogy megalázzák, semmibe nézzék,és azt a társadalmi szerzõdést semmibe véve irányítsák, ami alapján regnál a hatalom.
Én sem a jobboldal vagy a baloldal ellen vagy mellette vagyok.
(Az is érdekes, hogy miért jobboldal és baloldal a nevük, holott semmi,
illetve nem sok ideológiai következetesség van ezen elnevezésekben...)
4/10
meszag 2008 máj. 23. - 11:42:21 4/10
(804/14087)
Rendszerváltás volt, állítólag - nekem is úgy mondták - tudomásul kell venni, hogy jelentõsen megnõ a társadalmi szintek közti különbség. Szolidarítás kell, de könyörgöm ne álmodozzon a nyomor. Az nem igaz, hogy egyesek jobban élnek segélybõl, mint más fizetésbõl. Ez durva.
Kellõen pofátlan ember él mint Marci hevesen, lehazudva a csillagot is az égrõl. Morálisan szerintem ez a válság.
Dantes 2008 máj. 23. - 11:41:15
(803/14087)
Akik nem bírtak ki fizetni 300 forinot azoknak nem is kellet.
Hagyjuk már ezt...
4/10
meszag 2008 máj. 23. - 11:38:18 4/10
(802/14087)
Nem is írtam, hogy mindre vonatkozik. És az emberséget kérem rajtuk számon, mivel nekik mi vagyunk a munka tárgya. Minden szakmában van jó szakember, meg rossz. Azt kellene nekik is tudomásul venni, hogy az állam ennyit tud egyenlõre fizetni. A többit keresse maszekban, de adózzon.
ZackDieBohne 2008 máj. 23. - 11:38:03
(801/14087)
Na ez az!
Ha semmit sem számít, miért kell elvenni azoktól, akiknek meg számít?
Ez a hozzáállás az, ami távol van a szociáldemokráciától.
Õk megtehetnek mindent fent milliárdos szinten, másoknak meg mutogatják a tévében a fair play kértyás reklámot, amit egy baráti cég készített.
Hahaha.

"Aki száz meg százezret rabol, bírája lészen annak, akit a szükség garast rabolni kényszerített."
Dantes 2008 máj. 23. - 11:36:44
(800/14087)
Nos, lett volna értelme hanem szûnik meg ilyen hamar.
Bár ki tudja, nem látok a jövõbe.
De Orbán ezzel a 300-al állította maga mellé a jónépet. Remek ötlet volt, tényleg ügyes húzás elhitette a néppel számít valamit a 300 forint, és ha ellene szavaznak hujujujuj de jó lesz.
ZackDieBohne 2008 máj. 23. - 11:33:24
(799/14087)
Egyetértek Veled részben.
De kérlek, ne általánosíts!!!
Igenis sokan vannak, akik lelkiismeretesek, segítõkészek, és tényleg azért lettek orvosok, hogy életeket mentsenek!
De azt nem tudom, hogy miért várja bárki is, hogy az orvosok közül mindenki emberséges legyen és jól végezze a munkáját.
Mint minden szakmában, ott is vannak gyengébbek, sõt, nem is mindig jár együtt a szakértelem az emberséggel.
Egyik ismerõsöm pl. az egyik legelismertebb idegsebész az országban...hát nem egy túl érzelgõs ember, de már sokszáz életveszélyesen sérült embert mentett meg és még valószínûleg fog is.

Csak mindenki a negatív tapasztalatait mondja el.
Az "hülye" orvosokat szidni hovatovább sikk lett.
Pedig az ilyenfajta általánosítás nem fair és igaztalan.

Tehát az általánosítás nem jó dolog.

(15 év alatt a családomnak nagyon sok tapasztalatot sikerült összegyûjteni orvosi téren, fõleg a kardiológusok és szívsebészek terén...sajnos.
És ezek a tapasztalatok eddig túlnyomorészt pozitívak.
És nekik köszönhetõ, hogy él a testvérem.
Dantes 2008 máj. 23. - 11:29:52
(798/14087)
Az különben sem helyesírás hanem hejjessiras.
Dantes 2008 máj. 23. - 11:29:09
(797/14087)
Felétek fél disznót adnak?
Nem rögtön szûnt volna meg és lehet meg se szûnt volna...de ezért találták ki.
Dantes 2008 máj. 23. - 11:28:10
(796/14087)
Igen? De jó neked..én jövõre se leszek nagyon marasztalnak még..úgy szeretnek....XD

Mindegy, nem felvágni akartam, de nekünk azt mondták a nálunk okosabbak hogy ez egy elnézést aki fejezsért de egy lóf*szt számítez a 300 forint.

Én inkább hiszek egy több diplomás közgazdász-atyaúristennek, mint Viktorunknak.
4/10
meszag 2008 máj. 23. - 11:20:05 4/10
(795/14087)
Hülyéskedek. Folytatva az elõzõt, igen, azt is értem, hogy az "alacsony bér" tette õket (még mindig orvosozok) ilyenné, de nem fogadom el.
Én, ha ennyit váratnám az ügyfeleket, mint amit mûvelnek velünk marha gyorsan éhenhalnék.
4/10
meszag 2008 máj. 23. - 11:15:18 4/10
(794/14087)
NA most egy dolog, hogy mennyit kéne keresni az embereknek, és mennyit tudok fizetni. Maszekban annyit keres amennyit tud. Szakmákat meg nehéz összehasonlítan. Én azért, mivel voltam már nagy beteg nem osztom az általános "csodálom az orvosokat" megjegyzésedet. Az emberségük nagyon sok kívánni valót hagy maga után. Akiket én láttam, legtöbbjük sajnos pénzéhes szemétláda volt. NEm tisztelem öket. egyszerû statisztikusoknak tartom õket, mint bármely karbantartó szakmában, akik egyéni képességeiknek megfelelõen vagy jól diagnosztizálnak, vagy nem. És ezt pontosan az emberiesség hiánya miatt írom. Nem kell, hogy sírjon az ágyamnál, de könyörgöm õ is szolgáltat nem? Nem szívességet tesz.
ZackDieBohne 2008 máj. 23. - 11:13:15
(793/14087)
Akkor olyan lépést fontolgatsz, amit valójában elítélsz? ;)
ZackDieBohne 2008 máj. 23. - 11:05:34
(792/14087)
Örülnék neki, ha butaság lenne, de sajnos nem az.

Különben meg, én nem sajnálom tõlük (az orvosoktól) a sok pénzt.
Sokkal több hasznot hoznak (persze, tudom, hogy nem mind) a társadalomnak, mint rengeteg közgazdász és jogász, persze itt sem ildomos általánosítani.
Magam ellen beszélek részben, de tényleg úgy érzem, nem azok a munkaterületek vannak anyagilag megbecsülve, amik a legnagyobb fontosságúak a társadalom számára.

Az orvosi munka felelõssége közvetlenül tetten érhetõ, mûhiba után per következik, ezért igen sok stresszel járó munka.

Ezzel szemben más munkaterületeken egy "jogi pontatlanság" (ugye tudjátok, kit idézek (?!)), bocsánatos bûn.

Minden tiszteletem a lelkiismerettel dolgozó orvosoké!
Ne irigyeljük õket, becsüljük meg munkájukat, mert ha nem fog nekik tetszeni, ami itt van (munkakörülmények, általánosan szított orvosellenesség, méltánytalanul alacsony fizetés a felelõsséghez képest), még a végén eszükbe jut, hogy el lehet menni, itt lehet bennünket hagyni, és akkor bajban leszünk...
4/10
meszag 2008 máj. 23. - 10:56:12 4/10
(791/14087)
Nem rögtön. Persze tudod Te is, csak csipkelõdsz.
4/10
meszag 2008 máj. 23. - 10:53:26 4/10
(790/14087)
Ez meg butaság. Az tény, hogy régen az állam beklkulálva mesterségesen tartotta alacsonyan az orvosok bérét, ezt elítélem. De azt is elítélem, hogy adózatlanul néhányan közülük bõdületes pénzeket keresnek. Ezt kezdték volna a helyére tenni, de hát az orvosok egy részének - juszt se mondom meg melyikeknek ( ez itt vicc volt) - mélyen sértette volna az érdekeit.
A befizetett adóforintjaink kézen-közön is csodásan eltûnnenk az egészségügyi nagy káoszban. Aki kicsit bele mert nyúlni a katyvaszba rögtön majd lenyelték. Tudod én meg elítélem, ha valaki itt tanult ingyen, akkor fenyeget engem, hogy majd jól elmegy nyugatra, sokat keresni. Mellesleg, én is ezt fontolgatom :)
ZackDieBohne 2008 máj. 23. - 10:52:15
(789/14087)
Kedves Dantes!
Nem tudhattad, hogy jövõre már - ha minden jól megy:) - közgazdász is leszek.:)
Ezt meg én nem hagyhattam ki. ;-)

És nem mondták az egyetemen, hogy a trágár szavak használata nem növeli a hiteledet és a meggyõzõkészségedet, hanem épp ellenkezõleg, aláássa?

A helyesírás nem kevésbé fontos.

Ha már arról beszéltél, hogy vannak emberek,akiket le kell nézni...
ZackDieBohne 2008 máj. 23. - 10:47:04
(788/14087)
Nekem nem sok a 300 Ft.

Igen, adok hálapénzt.
Mert pl. az egyik rendkívül súlyos szívbeteg családtagomat azok az elszánt orvosok mentették meg, és ma is õk kezelik, akik már régen itt hagyhatták volna az országot, és kereshetnének 10-szeres összeget pl. Svédországban, és naponta bombázzák õket állásajánlatokkal.
De õk ittmaradtak és itt gyógyítanak, nettó kb. 400 Ft-os órabérért.(!)
Ezért tisztelet érdemelnek.

És mivel a magyar állam nem csoportosít elég pénzt a magyar állam pénzén képzett, nemzetközileg is elismert magyar orvos- és ápolóképzésben tanult orvosok (és ápolók) megbecsülésére, ezért én szívbõl adom nekik, mert tudom, hogy többet érdemelnének.
Minden tiszteletem a lelkiismeretes orvosoké, akik nem mennek el az országból, és itt akarják a magyar emberek javára tudásukat használni.