Téma: Hilal Saral

Timea Hakmen 2019 jan. 24. - 12:53:52
(1237/1897)
Hanga abla, miféle alkudozás? Hiszen még csak nem is ajánlott cserébe semmit! Pedig szerintem minimum két tevét megérne a csávó. Na tessék,.. végre itt lett volna a lehetőség, hogy végleg lepattintsam sótlanjégcsap Selamfriendet, erre kiveszik a kezem közül az új embert... Én is minek mutogattam... De OLSUN. Vajból van a szívem, mindenki láthatja: ha szereted Mary, természetesen lemondok róla, legyen a tiéd. Én csak egy kis helyet kérek a hárem legtávolabbi sarkában, amíg tart ez a sorozat, én leszek a kis veréb háremnő, akit sosem hív halvetre a szultán. Olur mu? :(
Neyse, ha vége a sorozatnak, én valószínűleg úgyis elfelejtem. Az Elifben játszott amúgy szegény... de ez ne tántorítson el, még csak 30, sikerülhet befutnia.... Bocs, nem akartam gúnyos lenni. Amúgy 10/10-es legény,színésznek sem rossz, tényleg sok boldogságot, örülök, hogy végre ASIK OLDUN. :)
Remélem én is kapok meghívót az esküvőre, ígérem, nem szöktetem meg a vőlegényt. Viszont, hogy dupla esküvő? Erika abla, yavassss! Off, mi 3 évig törvényes házasok voltunk, de szerencsére kénytelen voltam elválni. Az újraházasodásomhoz a három feltételemből - 1. szabaduljon meg a bajusztól 2. szálljon ki az Avluból 3. váljon el a másik törvényes asszonyától - legalább kettőnek teljesülnie kell, de egyelőre egyikre sem mutat hajlandóságot Selamfriend uraság... (Csúcs ez a becenév, elterjesztem a PVE-ben.:))

Mary, igen, én is úgy emlékszem, hogy az elsőben nem szerepel a gerilla de kicsit összefolyik már a kettő, mert egymás után néztem. Nem feltétlen kell látni az első részt, a másodikban mindent elismételnek, de ha ki akarod röhögni az exuramat, nem árt látni.

Hanga abla, nem emlékszem pontosan, hogy mikor bukkant fel Cem először. Szerintem már az első pár részben is volt róla flashback, de a 8. résztől kezdenek beindulni vele az események. Egyébként Cem nem azért ilyen robotos, mert szinkronizálva van?
Filiz színésznő beszédét még le is csekkoltam anno, és igen, tényleg ilyen hülyén - vagy ahogy a liberális nyelvészek mondanák, nem standard módon :D - beszéli a törököt. Bár én azt hittem ősnémet török; ha csak 5 évesen költözött ki, addigra már megtanulhatta volna az a fránya RRRR-t, - ha csak nem alapból raccsolós, meht még egy echte némethez képest is hettenetesen haccsol.

"Csírizes csókjelenet ajaj, ez a csók nem csak a török listán kerülne a top 5be szerintem. Szinte én jöttem zavarba, látván hogy a két színész mennyire élvezte az egészet" Oh, akkor nem csak nekem tűnt úgy? :D Egy videó alatt ejnye-bejnyéztek is, hogy Burcu Birincinek, hogy dehát nemrég mentél férjhez kiz, mitszólazurad?!?!
Hülya teljes múltjáról még csak sejtéseim vannak, ezért egyelőre nem freduzozok, de érzem, tudom, igazad lesz Michonne.
Askok:
" no a Fazi, ill. SAK vergődős askok megtépáztak, így a jól bevált nyekergő hegedű, révedés mártír arccal a semmibe, „igen de aztán mégsem” attitűd bevallom nem rántott most annyira be."
Ja, értem, megértem. Nem tudom, lehet, akkor valószínűleg én is ki fogok készülni tőlük :D Én is ritkán vagyok oda a hegedűszóra mártírarcot vágó askokért, a Melek - Hüsót inkább a karakterek személyisége miatt kedvelem. Amúgy maga ez az egész szerelem-téma nekem annyira lerágott csont már, nem tudok minden jöttment szerelmi életéért izgulni, már bocs XD de ezért tudom értékelni az olyan egyedi megoldásokat, mint pl. Hülya - Kerim ASK. ;))
"A Hüseyint alakító színész szerelem játéka ezért még górcső alatt…hihi" Ja, nekem nem a színészi alakítással van gondom, hanem, mint férfi nem jön be. Ha valami kis szőrös, mondjuk a gerillám, izé, Mary gerillája alakítaná, akár gyengébb színészi teljesítménnyel is, valszeg jobban olvadnék.

Hanga abla, megvolt hát, a híres 4. bölüm. Nem szoktam káromkodni, de gondolatban még az én számat is elhagyta egy "qwsda@skdfédfkd te hly krv". Azonban nem lehet sokáig haragudni rá, akarva akaratlanul beleszeret az őrült nőszemélybe nem csak a Kerim, a nézők is (no lesbianism :D). Én sem tudom, hogy mikor fogjuk megsajnálni... egyetértek Michonne-val, szerintem soha :D Vagyis, úgy mondanám, vannak sajnálatra méltó események az életében, de valóban a bestia mivoltja nem engedi, hogy sokat pityeregjünk a karakter felett, és akármi is derüljön ki a múltjáról, az max. árnyalni fogja a dolgait, semlegesíteni biztosan nem. Az egyetlen árnyaló tényező eddig nálam, hogy a tettei legtöbbször nem nyers rosszindulatból (kivéve a 4. bölümös dolgot) fakadnak, mint sokszor Zeynepnél, hanem egyszerűen valahogy fenn kell tartania azt a hazugságspirált, amibe belekeveredett. Szegényke. xD
Ahogy korábban is írtam, szerintem őt egyszerűen nem kell erkölcsi mércével méregetni, mert akkor tényleg csak utálni lehet, és teljesen jogosan. Karakterfejlődés gondolom lesz, remélem a forgatókönyvírók nem esnek a hipózás hibájába (lsd. Fi-s Duruka).
Kerimre én is úgy tekintek, mint azokra a nőkre,férfiakra, akik pénzért házasodnak, és még ha nyílt lapokkal játszott is, ezért nem tudtam megsajnálni, főleg azután, hogy olyan érzéketlenül beszélt Filizzel az abortuszról... Gonosz vagyok, de dőltem a röhögéstől a fején, amikor visszaérkezett Kenyából, és az a szürreális látvány fogadta, ami. XD Persze az ő "bűnlajstroma" azért jóval kisebb, mint Hülyajé. Mostanában viszont sokszor megesik rajta a szívem, néha olyan kis naiv, és sokkal lágyszívűbb lett, mint az asszonykája...

"Timi, vizuális típus vagyok, úgyhogy ezen most nagyon nevetek, elképzeltem, ahogy Ferihegyen búcsúzkodtok és dudál a 100E-s busz mert elálljátok az utat:)))"
Muhahaha XD Őszintén szólva, pont így tudnám amúgy én is elképzelni magunkat. Well, szerelmi életem kicsit bonyolult és skizoid. A párhuzamos univerzumban élő Timea Hakmen nem szingli, hanem egy gőzhajón szeli a világ tengereinek habjait hatalmas szerelemben urával, Baris Hakmennel. (bocs, Kuzey Güney-es inside joke) Mindeközben az ezen univerzumban játszódó életben valóban megszűntem Cagdas Selamfriend Onur Öztürk asszonyának lenni. Legalábbis papíron. XD (A KALBIM :'( [olvassátok síros Hazan-hangon] sajnos nem mindig van ezen a véleményem). De a lényeg, hogy a hűség időszakának vége, és nem zárkózom el a lehetőségek elől, sőőt....Insallah eltalál horror Cupidó február 14-ig.

Erika abla, valóban nem tűnik rossznak a legény. ;)) Nekem is szoktak írogatni törökök, csak nem ilyenek...Általában bizonyos kor felettieknek, vagy bizonyos küllem alattiaknaknak vagyok az esete... (Erről jut eszemben ma visszakövetett instán Selamfriend apja. XD) A fiatalabbaknak régen párszor visszaírtam, csak tesztből, de minden beszélgetésnek az lett a vége, meg akarják téríteni a gyaur lelkemet. :D

Michonne, megelőztél esküszöm ugyanezt a cikket akartam belinkelni. XDDD Akarok egy ilyen kastélyt!!!
Michonne 2019 jan. 23. - 23:54:57 Előzmény hanga549
(1236/1897)
Na tessék;)
Michonne 2019 jan. 23. - 23:51:03
(1235/1897)
Csók Mindenkinek,

Mankos, megtiszteltetésnek veszem, hogy az uram egy biztos török pontod;)
A szerelem és vérbosszút nem ismertem eddig, de olvasva a rövid tartalmat, nyomokban az Ezelre emlékeztet, vajon miért?:)

Hanga Abla,

"ezen most meghatódtamJajj, Michonnecim, nehogy már szabadkozzál a nyálascsiga fotóért!!! :) Vannak még ennél is sokkal szörnyűbbek. :))) A lényeg a pozitív változás, a nagyon helyes pályamódosítás szerelmem részéről. Amúgy kíváncsi lennék, Ő hogyan vélekedik MOST erről a korszakról, ezekről a fotókról. Nyilván akkor ez volt a feladat, ezekért kapta a sok-sok pénzt, valószínűleg a helyében más sem mondott volna nemet. Fiatal volt, belecsöppent ebbe a világba, kipróbálta magát benne (közben nem mellesleg jól megszedte magát), aztán jött egy másik lehetőség, és szerencsére váltott. Valahol azt olvastam, hogy nagyon szégyenlős voltés annyira nem volt ínyére ez a modellkedés. "

Na ez az, látod a modelleknek még erre is van mentségük, mármint a rossz képekre!:) Mellesleg a modellkedéssel szerintem nincs probléma, mindent lehet ésszel csinálni, és valószínű löketet is adott neki a filmes pálya felé. A szégyenlős vagyok szöveget meg mintha már én is hallottam volna modellektől, de valahogy a mai napig nem tudom bevenni …hehe

Kadin: igen, az a fragiból is lejött, hogy komolyabb, mint a Cukurova, én csupán a jelenlegi hangulatom miatt gondoltam elsőként rá, de a Kadinba is bele fogok nézni mindenképp.

HS- Mini Hüly
Ez esetben kitartást;) és persze hogy nem gáz, hogy nem jön be a kiscsaj:)
Az én benyomásaim nem ilyen rosszak vele kapcs., nálam kimaxolta az antiszoc maugli szerepkört:) bár engem nem lehet azzal vádolni, hogy otthon lennék a török gyerek színészekben, szóval azt is aláírom, hogy mindig van jobb. Max. annyitól tartottam, hogy egyszer tuti megfullad, mert annyira egy szuszra küldött mindent:D Anne-s kislányról írtátok korábban is, hogy nagyon jó, hiszek nektek;)

Felnőtt Hülya,

„A múltkor még bírtam, de most kifejezetten rühellem”

Megfogalmaztad a Hülya jelenség lényegét;) Biztos vagyok benne, hogy a későbbiekben is meg lesz ez a hullámzás köztetek, és hidd el a nem elfogult nézők mind így vannak vele.

„Pár percet megnéztem már az 5. részből is, és kíváncsian várom, hogy mikor teljesedik ki annyira ez a karakter, hogy az ember elkezdi megsajnálni. (Nem a gyerekkorában elszenvedett sérelmekért, mert azokért eleve adott.).”

Megsajnálni később sem fogod sztem. Karakteridegen lenne ugyanis. Meleket, Filizt (igen őt is) lehet, sőt néha még Zeynepet is, de a Hülya típusokat nem, sőt kifejezetten sértő lenne rájuk nézve;)
Az én értelmezésem szerint Ő az a szürreál karakter, akinél arra kell törekedni nézőként, hogy „olyannak fogadjuk el amilyen” (ami nem teljes feloldozást jelent persze), és a viselt dolgaihoz kevesebb érzelemmel kell hozzá állni, mert ha ez nem sikerül, akkor elég nehéz kibírni vele a dizi végéig. Csúcs Bestia!:) Ahogy Timi is írta korábban, pont ez a dizi lényege!

„Allah óvjon minden férfit az ilyen rafinált nőktől. :)) Én személy szerint sosem tudnám egy olyan pasival elvetetni magam, aki engem nem akar, nem szeret, stb. Elvégre női büszkeség is van a világon. Ez a nő nagyon durván nyomja.”

Igen Te nem, mert minden bizonnyal van tartásod, de a rafinált nőknek más a fontossági sorrend, előbb elvetetik magukat, utána pedig kirafinálják a szerelmet is…hihi Az érzelmein túl, azért ez a házasság mégis csak az élete projektje volt, Hülya pedig szereti a kihívásokat:)
Ami Birkucinkat illeti szilárd meggyőződésem, hogy már gyerekkorában szerelmes volt Hülyaba XD
Na jó, visszaveszek kicsit, hogy ne nézzetek teljesen hülyének, oké, ha szerelemes nyilván nem is volt, de a maga gyermekded módján azért egyszerre vonzotta és taszította a leányzó már akkor is, szóval Hülya annyira nem lőtt mellé ezzel a házassággal, még ha ármánnyal is jutott hozzá:)

„Nem tudom, mi lesz még a tarsolyában, de a bébis, ill. itt a 4. bölüm beli (nagyon durva!!!) húzásával igencsak kiverte máris a biztosítékomat. A. Szegény Kerim... Igen, nem volt szép tőle a nászéjszakás húzás, de ő már az elejétől kezdve nyílt lapokkal játszott. Erre odamegy ez a nő Berlinbe és fenekestől felfordítja az életét már az első napon. „És minden ott töltött újabb 24 órájával tudja még fokozni a fokozhatatlant. :)) Remélem megkapja majd mindezekért a magáét a kis bestia, aki kétségkívül egyre jobban tetszik a mi kis birkucinknak.”

A házasság dologban én Kerimet egy percig sem sajnáltam, mert aki a saját apanázsa miatt házasodik, az nehogy már egy alázatos szent szüzet kapjon a nyakába, ámen!:)

A kirúgatós agyrémben egyetértünk, talán még a Melek-Kaya csapdán és a babás ügyön is túltett, és nyilván ilyen karmát azért senkinek nem kívánunk, de pont ez az az ügy, ami már Hülya ingerküszöbét is megpiszkálta, és talán életében először lelkiismeret furdalást érzett.
És természetesen Allah szeme mindent lát, így meg fogja kapni, ami jár érte, de mint tudjuk minden cirkuszt békülés követ ...hm ;)

„Amúgy kétségkívül szórakoztató ez a dizi, de az ember lányát (pláne fiús anyát!) mire kellően kiálmélkodta és időnként kiröhögte magát rajta, egy idő után elkezdi kirázni a hideg a gondolattól, hogy egy ilyen kis meny jusson neki (a fiának feleség). NAGYSZÉLYES!!! :))”

Ajaj milyen parát szabadítottunk itt rád a HS-el, kész vagyok:) Btw, elsősorban a fiadban bízz ne a sorsban;) Ja, meg Bayram babában, ő a kezdetektől szerette Hülist (:D), ami azért csak jelent valamit;)

„Persze van egy olyan sejtésem, hogy a történések másfajta fordulatot fognak venni, sőt látatlanban még akár a 180 fokos fordulatot is meg merem kockáztatni, ismerve a török forgatókönyv írók furfangosságát. (Apropó, ennek a sorozatnak ugye nem dráma a műfaja?)”

„imdb: Drama, Family, Romance”

És még mindig HS, de ez már Timinek szól, a nagy izgalomban legutóbb el is felejtettem reagálni Ardára…… ugyanez nálam is, sírva röhögős, komolyan rejtély honnan tudnak ennyire szélsőséges karaktereket leakasztani a törökök, lépcsős jelenet mindkét fél részéről EPIC, vagy 100x visszanéztem én is:)))

No leléptem mára csajok szép álmokat!
De, ha valaki nem tudna aludni, annak egy kis olvasnivaló XDXD
https://index.hu/kulfold/2019/01/21/elhagyatott_gotikus_kastely_lakopark_torokorszag_szellemvaros/

pápá
hanga549 2019 jan. 23. - 22:07:23
(1234/1897)
HS: enyhülök megfele... Tök aranyosak ezek ketten. :))) (Szívecske)
hanga459 2019 jan. 23. - 10:41:59
(1233/1897)
Most találtam Messengerem szűrt üzijei között. Nekem is van selamfriendem (friend nélkül). Chöhhh, nem is csúnya... :D :D ;)
hanga549 2019 jan. 22. - 21:42:58
(1232/1897)

Jajj, Michonnecim, nehogy már szabadkozzál a nyálascsiga fotóért!!! :) Vannak még ennél is sokkal szörnyűbbek. :))) A lényeg a pozitív változás, a nagyon helyes pályamódosítás szerelmem részéről. Amúgy kíváncsi lennék, Ő hogyan vélekedik MOST erről a korszakról, ezekről a fotókról. Nyilván akkor ez volt a feladat, ezekért kapta a sok-sok pénzt, valószínűleg a helyében más sem mondott volna nemet. Fiatal volt, belecsöppent ebbe a világba, kipróbálta magát benne (közben nem mellesleg jól megszedte magát), aztán jött egy másik lehetőség, és szerencsére váltott. Valahol azt olvastam, hogy nagyon szégyenlős voltés annyira nem volt ínyére ez a modellkedés.

Cukurova: "békafejű Hilal Altinbilek is játszik benne" :))) Tényleg kissé fura feje van. És köszi, már nem agyalok tovább, hogy honnan volt ismerős a nő. (Hát persze, a MŰVÉSZFILMBŐL!) :))
Amúgy tényleg könnyedebb szórakozás Cukurova, de korántsem jobb, mint Kadin. Esküszöm, tényleg nem tudnék választani közülük, ha arra kerülne a sor.

HS első 4 rész kivégezve. Hát ööö.... nem is tudom, mit mondjak, lányok.

1. Michonne, nekem nem a kislány Hülya karakterrel van bajom, hanem magával a kislánnyal, mint ijfú kis színésznővel. Biztos gáz, de egyszerűen ki nem állhatom, és szerintem nem is alakít jól. Mondjuk nálam magasra tette a mércét tehetségben a kis Anne-s és Kizim-es lányzó (a nevét most nincs kedvem kigooglezni, fejből meg nem tudom). De több sorozatból is tudnék tehetséges kis színész palántákat felhozni. Mindig elámulok, hogy a törököknek mennyi édes kis gyerekszínészeik vannak, ezért nem értem, miért pont erre az ifjú hölgyre esett a választás. Na mindegy.

2. Felnőtt Hülya, MINT KARAKTER (4. bölüm végéig): Allah óvjon minden férfit az ilyen rafinált nőktől. :)) Én személy szerint sosem tudnám egy olyan pasival elvetetni magam, aki engem nem akar, nem szeret, stb. Elvégre női büszkeség is van a világon. Ez a nő nagyon durván nyomja. Nem tudom, mi lesz még a tarsolyában, de a bébis, ill. itt a 4. bölüm beli (nagyon durva!!!) húzásával igencsak kiverte máris a biztosítékomat. A múltkor még bírtam, de most kifejezetten rühellem. Szegény Kerim... Igen, nem volt szép tőle a nászéjszakás húzás, de ő már az elejétől kezdve nyílt lapokkal játszott. Erre odamegy ez a nő Berlinbe és fenekestől felfordítja az életét már az első napon. És minden ott töltött újabb 24 órájával tudja még fokozni a fokozhatatlant. :)) Remélem megkapja majd mindezekért a magáét a kis bestia, aki kétségkívül egyre jobban tetszik a mi kis birkucinknak. Pár percet megnéztem már az 5. részből is, és kíváncsian várom, hogy mikor teljesedik ki annyira ez a karakter, hogy az ember elkezdi megsajnálni. (Nem a gyerekkorában elszenvedett sérelmekért, mert azokért eleve adott.).

Amúgy kétségkívül szórakoztató ez a dizi, de az ember lányát (pláne fiús anyát!) mire kellően kiálmélkodta és időnként kiröhögte magát rajta, egy idő után elkezdi kirázni a hideg a gondolattól, hogy egy ilyen kis meny jusson neki (a fiának feleség). NAGYON VESZÉLYES!!! :))
Persze van egy olyan sejtésem, hogy a történések másfajta fordulatot fognak venni, sőt látatlanban még akár a 180 fokos fordulatot is meg merem kockáztatni, ismerve a török forgatókönyv írók furfangosságát. (Apropó, ennek a sorozatnak ugye nem dráma a műfaja?)

Michonne abla: Hüseyin színész fiú igen szépen ki van varrva, TETSZIK, még mindig és így is. Köszi a fotót! :))

Mary, elfelejtettem a múltkor reagálni a Cukurova angol feliratos ajánlásodra. Köszi, de egyelőre jó nekem a magyar fordításos tempó, mivel - mint ahogy már írtam - sok egyéb dizit is nézek mellette, és már így is elmaradásban vagyok sokszor.
ÉS: nagyon ügyes vagy, hogy ilyen hamar megfejtetted szőke hajú Yakup mibenszerepelt feladványt. Bevallom, én nem jöttem rá ilyen hamar, így google-t, a barátomat (aki nem a medvesajt) kellett segítségül hívnom. Zaklatásos szexbotrány? :O Erről nem is hallottam. Ritka ellenszenves feje van Carpisma-ban is, de ezek után még jobban fogom utálni.

Mankos: török szajrék, amik nem szarjék téma: valóban, meglepően jó minőségűek a cuccaik. Ezt már szabadkai vásárolgatások alkalmával is megtapasztaltam. Akkor még nem kifejezetten török holmikra utaztam, csak néha csusszant be véletlenül egy-egy "Made in Turkey" darab, de azok kivétel nélkül minőségi, strapabíróknak bizonyultak, akár több év hordás után is. Isztambulban persze jóval olcsóbban jutottam hozzájuk, és eddig még mindegyik állja a sarat. Talán egyetlen vékony karláncom szakadt el összesen, de az sem az ő hibája volt. A ruhák, cipők, táskák is kifogástalan állapotban vannak 5 hónapnyi nyűvés után is. Nyáron beszerző túra folyt. köv. :))
mankosy 2019 jan. 22. - 14:15:37
(1231/1897)
Hali!

michonne: köszi a felhomályosítást a H-ról, talonba rakom

"Csajok én már fel sem fogom ki kicsoda, meg ki miben játszott…, de annyi azért körvonalazódik a lassú felfogásom ellenére is, hogy talán Marynknek mégiscsak bekötik a fejét feb. 14-ig? a tavalyi Cupido nyila célba ér végre;)"
én már egyáltalán nem tudom, hogy ki ki név alapján, aztán ah rákeresek ,akkor tudom, de neveket nem bírok megjegyezni ...Erika egyedül a biztos pont :D..na jó még Engin

találtam egy szintén olasz sorozatot a címe sokat sejtető Szerelem és vérbosszú biztos ment a tv-ben is mivel szinkronos


erika: teás cuccokat nem vettem, csak a teára írtam, hogy ugyanazt lehet kapni, mait én is hoztam anno és olyan íze volt, mint amit kint lehet inni, meg itthon is
én ruhaneműben utaztam, cípőben :D...kendők meg olyan jó kis gagyi NB cipő, ami azóta is kirat és mindenki szerint tök jó...kb 3000 ft volt párja :D
a valami hímneműre rápörgés egy egy alkotásban meg teljesen természetes viselkedés, az életben is csak hűséget, fogadtunk, de nem vakságot....kell a vizuális élmény (az utcán vagy bárhol is he egy pasi mondjuk rámmosolyog vagy szemez, az jólesik, főleg mivel a melóhelyen max leszbikus lehetnék, de akkor inkább kössz apáca

képzeljétek a zuram az igazi, aki igazából nem is a zuram pont török csoportot visz egy hétig.


és ha már szóba került a Dallas (BP is elég géz volt fiatalon).
https://www.youtube.com/watch?v=mvNVaaskVic
Michonne 2019 jan. 22. - 00:35:08
(1230/1897)
És végül tetkós Hüsinket Erika Ablának címzem, remélhetőleg tompítva ezzel a múltkori mellé nyúlásomat;)
Michonne 2019 jan. 22. - 00:30:14 Előzmény mankosy
(1229/1897)
Elisa:
Preziosi vad és pimasz Fabrizioja verhetetlen volt, én is bírtam, bár néha orrba vágtam volna:) és igen, a nápolyi vonal egyértelműen bukta, talán le sem kellett volna forgatni. Rém gyenge volt Elisa lamúrja az új pasival, meg úgy egyáltalán az egész, bár nem tagadom a labda elég magasra volt lőve. A harmadik évad nekem bejött Elisa és Lukrécia gyerekeivel, és a már felnőtt Martino Ristorival, sőt ő jobban is mozgatott, mint a fiatalok. Az utolsó évadot volt szerencsém olaszul nézni magyar felirattal, ami csak hozzá tett az élményhez. Az Elisa fanok hosszú évekig reménykedtek egy esetleges 4. évadban, de ez végül nem jött össze.
Egy kis pletyka még, Prezosi és Vittoria Puccini (Elisa) az életben is egy pár lettek, gyermekük is született, majd a szakításuk pár év múlva elég viharosra sikeredett, ha jól emlékszem. És nem meglepő módon a 3. évadban is születtek szerelmek a forgatás alatt, mégpedig a szépfiú G. B. jött össze a gonoszt játszó színésznővel, Anna akárkivel, akivel egy ideig együtt is éltek.
No de a Blikk lehúzza a rolót mára, pletykák befagyasztva:)))

Medici:
Haha szóval te az apjára én meg fiára. Madden egyébként nem az esetem, valszeg inkább a karaktere volt ami vonzott, a jóságos kis Stark fiú, észak királya, red wedding, olyan kis cuki brühühü:)
öööö habár ezek a jelzők akár Havasra illenének, de ő meg soha nem mozgatott meg, no de mindegy is a sorozatról azért semmiképp nem beszélnélek le, mert nekem főképp Richard Maddenel voltak gondjaim. A feleségét alakító színésznő viszont nagyon meggyőző volt, vitte a hátán a sztorit, no meg Ricsit is:)) Btw több olasz szereplővel töltötték fel a produkciót, szóval lehet, hogy Preziosin és Sarahan kívül látsz még más ismerős arcot is, hiszen te jobban otthon vagy az olaszokban.
A zenéje el lett találva, a főcímet, régi nagy kedvencem a Skunk Anansies csaj énekli:
https://www.youtube.com/watch?v=TETgHZf6ho0

A Harlots története két madame ősrégi viszályára, és az erre alapuló bosszúra épül a XVIII. századi Angliában, azon belül Londonban. A sztori szerintem annyira nem erős, viszont karakterekben és színészi munkában, illetve a korállapotok bemutatásában nagyon igényes a sorozat, Lesley Manville, mint Lydia Quigley hatalmas alakítást nyújt, csak pilláztam néha, persze a többiek sem szégyenkezhetnek. A Harlots egy kosztümös, de már új hullámos darab, gondolok itt zenére, kép világra stb. Humor is van bőven, hiszen félig azért csak brit cuccról beszélünk. Egyébként magamon is meglepődtem, mert nem jellemző rám, hogy egy 90%-ban női vonalra alapuló sorozat hosszabb távon lekössön, szóval valamit tud a Harlots:)

"a kosztümös filmekben-sorik sierének megfejtettema titkát: az apsik qurva szexik azokbana bő ujjú fehér, ingekben, főleg mikor kicsit hanyagul elül szét van nyílva, vagy éppen vetkőznek"

Tádááám, és már vissza is tértünk Mr. Darcyhoz.. ;)


Michonne 2019 jan. 22. - 00:18:14 Előzmény maryriddle
(1228/1897)
Mary, igazán nincs mit, örülök hogy kedvedre való volt az interjú.
Bennem is ez a felnőtt filmes mondat tartja egyébként a lelket, és nem gyökérkedsz, a vérfanok külön fajta mint tudjuk, megkockáztatom van olyan akinek az elképzeléseimben Engin úgy él, mint akinek még mindig az Anyukája viszi be reggelente a kakaót:) szóval bármilyen reakció lehetséges a film után.

„Vérfanok szerint nyilván a 21. század irodalmának császára.”
Ó hát persze….irodalmi Nobelt azonnal!:))

A novellák a Kafasina Göreben jelennek meg, nagy részét olvastam persze, a képen látható saját példány (ajiba kaptam;). Ezen novellák lettek csokorba fűzve, és kiadva nem oly régen, Sessizlik – Csend címen:
https://www.dogankitap.com.tr/t/?src=%2Ffiles%2Fkitaplar%2Fimg%2Fsessizlik_o.jpg&w=400&zc=1
Nem vagyok nagy novella elemző, volt közte jobb és gyengébb is, és volt olyan is, amiben talán jobban elveszett, mint kellett volna. Gyermeki érzéseit, emlékeit, benyomásait vegyítette kitalált történetekkel, ami érint mindent, szerelmet, barátságot, családot, gyökereket. Az egyikben megemlíti egy mondat erejéig az esztergomi várfolyosót is (remélem azt, mert ha másikat akkor örökre leszerepelek, mint Engin fan..haha). De az én kedvenceim főként a kardisos, grundos sztorik, azokat szerintem jól elkapta. A stílusa többnyire olyan finom Engines, és ezt tényleg nem tudom jobban megfogalmazni:)

Szegény Bergüzar sok oltást kapott a haja miatt. Egy terjedelmes levélben rendesen ki is osztotta a népet, szóval én már meg sem merek szólalni:-)

Pedig annyira azért nem rossz, de tény, hogy nem is olyan dögös, mint anno Tuba "rövidülése".

"Engin vérfanoktól olvastam egyébként, hogy a Cocuklar maga a nagybetűs művészfilm (!!!) ergo csak az arra érzékenyek érthetik meg a mondanivalóját!" Hidd el ezt elég sok remekművel kapcsolatban olvastam már, pl. Kara Sevda, Kuzey Güney...

Muhaha

Sahsiyet:
Akkor jól emlékeztem én, hogy volt amikor a puhu blokkolt…..Ó de sajnálom, remélem összejön a teljes fordítás. Még szerencse, hogy nem spoliereztem el a nyomozás végét, meg mást sem, mármint remélem.

SAK :
Uhhh bevallom én még fragikat sem…..de csak nem beteljesült a nász? vagy túl sokat várok, mert a HS fertője elvette az eszem és csak csókcsata volt? hmm azt hiszem át kell pörgetnem a fragikat, felcsigáztál. Váhhh pedig Mercanban annyi potenciál lenne, hiszen az elsőben is vitte a sót, piszlik írók grrrr.


Michonne 2019 jan. 22. - 00:08:08
(1227/1897)
Hayat Sarkisi:
Csajok, nekem is happy, hogy többünk rákattant, kell néha a móka és kacagás, bár ennek a sorozatnak is megvannak azért a maga személyes drámái, melyek szépen lassan bontakoznak csak ki. Erika, nem tudom mennyire keserítelek el az infóval, de a gyermeki ének többször fognak még megjelenni. Ezek a visszaemlékezések fontos pillérét képezik a történetnek, jobban rávilágítanak a szereplők személyiségére, és arra, hogy felnőttkori reagálásukban milyen szerepet játszik a kemény gyermekkoruk (itt nyilván a lánytestvérekre gondolok elsősorban). Ezzel talán jobban érthetőbbé teszik Hülya nagyon mély dühét, és szerintem ez az a momentum ami a felnőtt énjét a sok kavarása ellenére is szerethetővé teszi, mert azért az jól látható, hogy a vagány kavarógép tulajdonképpen egy bizalmatlan, szeretetéhes kislány a mélyben, továbbá ezen visszacsatolásokból Melek kényszeres áldozatvállalása is tisztább képet kap. Láthatjuk, ahogy a kifejezetten kedves kisugárzású, lágy gyermek Melek a sok lemondás hatására, hogyan és mivé formálódik, vagy, hogy a szinte antiszociális Hülya bizonyos szempontból mennyire lágyabb felnőtt lesz.
Timi egyetértek, nekem is pont a főbb karakterek tökéletlensége jön be, ránk fér egy kis kitérő a túlzó pátosszal átitatott, majdnem tökéletes hősnők és hősök világából;)
Kungfu Bade …hihi hát igen, az egész csaj egy nagybetűs jelenség, nagyon passzol Bayram babához (még alkatilag is:D), Sülisel való szürreális kapcsolata pedig hab a tortán:) Azért nem semmi a török Annék élete, mert nem elég, hogy a szerető gyereke a lábtörlőn landol, de pluszban még tini korban is van, dupla szívás:) Casanova Bayram baba arcán azért vastag a bőr, és lesznek itt még rég elfeledett askok, de pssszt nem pletyizek.
Csírizes csókjelenet ajaj, ez a csók nem csak a török listán kerülne a top 5be szerintem. Szinte én jöttem zavarba, látván hogy a két színész mennyire élvezte az egészet…hmmm és ahogy Kerim megkoronázza az egészet azzal a finom kis „pardon”-al a végén na az külön ahhh pulzusnövelő jelenetekből szerencsére később sem lesz hiány, szóval nyáladzásra felkészülni lányok!;) És az, hogy Kerimet hagyták az egész dizi alatt félmeztelenül garázdálkodni csak arra enged következtetni, hogy a HS-t skandi földön cenzúrázták:D De ha már Deniz Baysalt emlegetted Timi, több részen keresztül gondolkodtam, hogy a Sülist (:D) játszó színésznő kire emlékeztet, mikor is beugrott „drága” Hazanom pofikája. Képes voltam rákeresni nincs e vmi közük egymáshoz esetleg (anyuka, nagynéni, unokatestvér, tb), de nincs.
Hüseyin bátor lázadása nálam is pozitív, sőt az is, hogy a testvére támogatja ebben, végre nem egy kakaskodó, irigykedő testvér kapcsolat. A Melek-Hüseyin ask klasszikussága, szépsége pedig vitathatatlan, és kiindulva áldozatvállalós típusukból más nem is illett volna hozzájuk, az én idegeimet inkább a szokásos megjelenítés viselte meg, hiába no a Fazi, ill. SAK vergődős askok megtépáztak, így a jól bevált nyekergő hegedű, révedés mártír arccal a semmibe, „igen de aztán mégsem” attitűd bevallom nem rántott most annyira be. Biztos az is közrejátszott, hogy az átpörgetés alatt én inkább a Hülya-Kerim kapcsolat alakulására koncentráltam erősebben. Szóval vannak homályos részek bőven, amire majd a felirat válaszokat ad, de annyi biztos, hogy Zeynepel kiegészülve az Ő hármasuk is hoz majd bőven érdekes fordulatokat a jelenlegi állapotokhoz képest. A Hüseyint alakító színész szerelem játéka ezért még górcső alatt…hihi
A Kaya szóterror engem is kikészít, és még Nilay, aki az egészségügyben dolgozik az is alkalmazza (nem tudom mi van ezekkel a török nővérekkel...XD). Csak az menti meg a Bestiákat, hogy ha kívülről bántják szegénykét, akkor általában azért összezárnak és megvédik.
Filizről mindig barátnőm anyukája jut eszembe, aki német anyanyelvű, és ugyanilyen raccsal beszéli a magyart, mint Filiz a törököt:) A színésznő 5 éves korától Németországban él, gondolom ezért az erős akcentus. De az a Mahir is néha felismerhetetlen nyelven karattyol észrevettétek?:)
No és Robot Cem „náber”-e? … grrr kiráz a faszitól a hideg, igazi kis genya pszicho.

Michonne 2019 jan. 21. - 23:59:22
(1226/1897)
Sziasztok!:)

Ajjaj úgy érzem sebeket téptem fel itt sokakban csiga Kivoval, nem volt szándékos, illetve higgyétek el nekem Mankos és Erika Abla, hogy a fényképcsatát tuti én nyerném, mert Engin korait lehetetlen túlszárnyalni ..XD igazatok van maradjunk a szőrnél, íme Kücük Pasa ha nem baj.

Csajok én már fel sem fogom ki kicsoda, meg ki miben játszott…, de annyi azért körvonalazódik a lassú felfogásom ellenére is, hogy talán Marynknek mégiscsak bekötik a fejét feb. 14-ig? a tavalyi Cupido nyila célba ér végre;)
Gáz egyébként hogy nekem a kendős képen a pasiról Halit Ergenc ugrott be? de csak a kendővel, nyugi!:)

„De tudjátok, én mindig olyan love storyt képzeltem el köztünk, mint - a HS-es Melek - Hüseyin, meg hogy Sezen Aksu - Biliyorsun számára búcsúkodunk a reptéren mint Yagiz és Hazan, szóval ez a selam friend komolyan kiölt belőlem minden romantikát. Undok, sótlan, töketlen jégcsap. BITTI.”

Timi, vizuális típus vagyok, úgyhogy ezen most nagyon nevetek, elképzeltem, ahogy Ferihegyen búcsúzkodtok és dudál a 100E-s busz mert elálljátok az utat:))) No de majd ha kinevettem magam, akkor fog ám tudatosulni ez a kegyetlen BITTI. Ami lényegében azt jelenti, hogy most akkor Te leszel szingli a szerelmesek napján??
Hát megőrül most már veletek az ember lánya! Elő kell kaparnom gyorsan horror Cupidót, Ámen!

Hanga Abla: én is megnéztem a Kadin és a Cukurova fragiját, hozzám talán közelebb áll az első, viszont hangulatilag a kevésbé depresszívnek tűnő másodikkal kellene nekem is próbálkoznom.
Szóval ha lesz egy kis időm az első részt mindenképp lecsekkolom, bár annyit már kiszúrtam, hogy békafejű Hilal Altinbilek is játszik benne, ő volt a Cocuklar remekműben Kerem rövid életű felesége.
Dallas sztájlt én is vágom ne viccelj, örök darab….:)))) https://www.youtube.com/watch?v=nCEjeTb1rrs
hanga549 2019 jan. 21. - 23:40:47
(1225/1897)
Aztanemjóját neki, micsoda alkudozás folyik itten... Timea ablám, én úgy, de úgy megszavaznám Marynek azt a kis gerilla harcost! Olyan szépen kéri... Persze én könnyen beszélek, mert szerencsére az enyémet még senki nem próbálta meg elkunyizni tőlem. :)) (Nem adnám!!). De neked tényleg ott van selamfriend, ami komoly előrelépéseket kezd tenni a kapcsolatotok elmélyítése érdekében. Tessék ezt értékelni! Mary amúgy tuti biztos kölcsönadná neked néha a kis gerillaboyt, ha selam nem viselkedne megfelelően és kicsit meg akarnád leckéztetni. Szerintem fontold ezt meg! Nem beszélve arról, hogy Marynek, mint barlang alapítónak már erőteljesen kijárna egy férj. Éséésss mehetnénk végre egy bazi nagy turkish lagziba. És mondjuk Te megkönyörülhetnél rajta is hozzámehetnél hivatalosan is selamhoz, és akkor dupla frigyet ülnénk. Jujj, és csinálnánk henna éjt is!
A dizit időhiány miatt még nem kezdtem el. De mindenképpen tervben van (jujj, szorítsatok, hogy én ne kattanjak rá a gerillára!) :))

Bu arada, szerintetek ledérségnek számít, ha Hanga szinte kivétel nélkül minden sorozatban rápörög valakire a férje mellett? De most komolyan. Most például HS-ben ez a Hüseyin fiúcska zavarta fel az állóvizemet. Minél tovább nézem (már 4. bölüm!), annál inkább. És végre nem érzem magam pedofilnak, mert ő azért már korosabb, nna. Persze (jelenleg) Kadir Adalit nem tudja sosem senki letaszítani a trónról, de akkor is... Ha Bayram papának lehet egyik héten egy törvénytelen gyereket hazavinni, a másikon a régi szeretőjét befogadni a családi fészekbe, és ezt egy "zsebkendőnyi problémának" :))) titulálni, akkor én is szemezgethetek. Nem igaz?

Mary, azóta Cukurova 2xháromszögbajusz átment nagyon csúnyába,és kiderült még róla ez-az, úgyhogy tényleg psycho, és nincs is már rá mentsége. A múltkor még nem tudtam, amit most már tudok...

Carpisma Kadirom felsőteste valóban kidolgozottabb volt Kuzey bokszolós korszakában, azonban nekem tetszik ilyen kis husisabban is. Talán még jobban is. Basak szerencsére jól tartja, bár biztos nem főz olyan jól, mint én. És olyan finom és óriási képviselőfánkot sem tud sütni, mint amilyent nekem sikerült szombaton 25 évnyi kudarcba fulladt próbálkozás után... :)

Mankos, török teát, teáscsészét Magyarországon venni én szentségtörésnek tartom és nem is esne olyan jól, mint az, amit onnan kintről személyesen én magam hoztam. Bevallom, miután hazajöttünk pár nap múlva tettem egy erőtlen próbálkozást itteni boltból, de nem hozott lázba, mindösszesen néhány fűszert és egy üveg grillezett paprikát vettem. Mondjuk elég szegényes volt a választék az egy szem helyi boltban, és nem csak török áru volt, hanem egyéb országokból származó is. Viszont a főtéren megrendezett adventi vásárból hazafelé botorkálva felfedeztünk egy török kebabost, akinél teát is lehetett kapni, eredeti szépséges csészéből. (Ott eszembe sem jutott csészéket kunyizni, mert az sem ugyanaz, mint kintről haza zsákmányolni).

Iyi geceler, ablácskáim!

UI: Mary, esetleges alternatívaként ő nem jöhetne szóba gerillaboy helyett/mellett? Szerintem ez sem rossz. :) Ő állítólag Cennet főszereplője.
mankosy 2019 jan. 21. - 08:28:28
(1224/1897)
Lehet kapni török boltban kilós fekete teát (fekete tenger partjáról való),mi isztambulból hoztunk még anno, de néztem a tötök boltban is van olyan, meg jó erősre főzik,a ttól lesz olyan kicst fanyar íze.
Ez egyszer nem leszek szarkasztkius, további száp hétfőt és hetet mindekinek..big hug :D....és áramoltassátok az a csít rendesen ám.
maryriddle 2019 jan. 21. - 00:11:01
(1223/1897)
Baba + babababa
maryriddle 2019 jan. 21. - 00:10:27
(1222/1897)
Szemek
maryriddle 2019 jan. 21. - 00:03:47
(1221/1897)
Selamlar!

Gerilla bácsiról először is annyit hogy WOW! A múltkori képen nem volt ilyen jó, de ezen a telefonoson nagyon ott volt. Olyannyira hogy belenéztem a sorozatba, az első részben jól látom hogy nem szerepelt? Csak a másodikban találkoztam vele, és hát bevallom én sem tudtam levenni a szemem róla, pedig ismertek hogy nem vagyok egy nyálcsorgatós fajta.
Tímea abla, mit jelent az hogy összeszűrtétek a levet? Szerintem te maradj csak az uradnál akit annyira imádsz. Mert én úgy érzem, hogy életemben először ASIK OLDUM egy török színészbe. Komolyan. Ugye lehet az enyém? Adok egy esélt a dizinek, ha nem jön, be az ő jeleneteit akkor is lepörgetem. Muszáj az első részt is megnéznem ahhoz hogy képben legyek?
Amúgy így hogy mondod, tényleg van benne egy kis kenanság.

Köszi a dizi ajánlásokat Hanga ablacim. Mindkettő elég meggyőző volt. Most valahogy a Cukorova jobban vonz, a bajszos legények ellenére is... Háromszögbajszon nagyot röhögtem, tuti hogy végig erre fogok koncentrálni ha nézem. Én Ok.ru-n találtam meg angol subbal, nem kell?

Ja igen láttam hogy Kivanc focihuligánkodik. A hátsófertájt elismerem, a felsőtest viszont már nem olyan azért, mint a Kuzeyben. :-) Ez is Basak műve :-))

Szerintem nem alma tea volt, mert nem volt alma íze. Legközelebb elkérem a receptet.
Berkay Hardalomról ez a kép szörnyűűűű....
Szőke fiún egy napig gondolkoztam, analizáltam az arcát, de végül beugrott azt hiszem: a Fi-ból Bilge bongyorihajúja? Neki volt valami zaklatásos szexbotránya nemrég, fura hogy az Ayyapim alkalmazni merte.
Timea jót röhögtem, szerintem te vagy az első lány a világon aki azért dobta a kedvenc sztárját mert túl sok meztelen fotót posztolt :-)) De igen, értelek és igazat adok neked.

HS-t továbbra is nézem hajtom imádom , next time írok róla.
hanga549 2019 jan. 20. - 16:52:29
(1220/1897)
Hoppá, Melek babája... Hát persze!!! Most esett le... ;)) (Még izgisebb!)
hanga549 2019 jan. 20. - 16:43:15 Előzmény Timea Hakmen
(1219/1897)
Mutlu pazarlar dostlar!

Kivosságot én nem látok benne, de kétségkívül jó pasi. Jöhet! :))) Hányadik résztől lesz csodálható a munkássága? ;) Merthogy EVET, EVET, HS-be belemélyültem, már mindjárt végzek a 3. bölümmel. Abláim, köszönöm az ajánlást, valóban fogamra való ez a dizi. Lököttek ezek egytől-egyig, és nekem most pont ennek a török szeleburdi családnak a hihetetlen kalandjaira van szükségem. :)) Bevallom egy kicsit már kezdtem bedepizni a sok drámától, amiket nézek, egyedül Cukurból Salih/Vartolu-Medet kettős hat rám igen felüdítően, illetve Kizim Güney (Demir bey) tud még megnevettetni, mert a szomorú téma ellenére a készítők azért csempésztek bele némi humort is.

HS Filiz beszédstílusán-akcentusán lehidaltam. (Vagy a nő tényleg ilyen hülyén beszéli a törököt?) :) A kislány Hülya valóban ijesztő és semennyire nem szimpi - emiatt az 1. bölümöt kissé fenntartással néztem. De szerencsére túl vagyunk a múlton, a kiscsaj is már egyre ritkábban kerül elő a visszaemlékezésekből. A felnőtt Hülyát azonban rettentően bírom, nem semmi csaj. Igazi tökös, belevaló, rafinált és nagyon-nagyon okos. :)) Most tartok ott, hogy Kerim visszahívta a lakásba (és az életébe). Persze nem kicsit önző céllal, de tetszik, ahogy olvadozik a jég és egyre többször néz rá úgy máshogy, persze csak titokban. :) A kedvencem Bayram papa. Szakadtam, amikor előrántotta az pisztolyt és fejbe akarta lőni magát. Olyan hirtelen történt, és annyira meglepődtem, hogy majdnem megakadt a torkomon a karácsonyról maradt szaloncukor.
Melek és Hüseyin nagyon helyesek együtt is és külön-külön is, remélem összejönnek. Nekem Hüseyin mint pasi is bejövős. Nem ugrik be, hol láthattam azelőtt.

Ti azt hittem Tatli Intikam. Már kezdtem büszke lenni magamra, hogy megfejtettem, de akkor ezek szerint nem az. Most komolyan Fi paródiája? :)) Belenéztem. :))) Ahogy elnézem, nem csak Fi paródia, hanem pl. utalnak benne Cukurra is (3:20-nál). Egy az egyben Cukuros Yamac (alias Aras Bulut barátunk), a fülhallgatós zenehallgatás (már maga a zenei stílus is), a tánc, a mozgás. Na, megnézem majd mindenképpen én is ezt a Ti-t, hátha lesznek még benne egyéb gyöngyszemek. Habár már maga az alapkoncepció is nagyon jó. :)) Honnan találtok ti ilyeneket? :))

Egyébként érdekes, amiket írsz Alpról, Timea abla. Fura, de abban a pár részben, amit láttam én is pont ilyesmit éreztem. Én úgy vettem le, hogy a pasi szemmel láthatóan nagyon el van magától ájulva és a felsőtestével szándékozik meghódítani a női nézőket. Soha semelyik sorozat semelyik karakterénél nem éreztem ilyesmit, csak ennek a srácnak a vetkőzös jeleneteinél. Számomra visszatetsző volt ez is.

Megérkezett az új Cukurova rész, elmentem nézni.
mankosy 2019 jan. 20. - 12:10:21 Előzmény Timea Hakmen
(1218/1897)
Ja emlékszem, ő volt nekem a nem odavaló pasi, vagyis nem egy török dizi ugrott volna be róla ott abban a szerkóban és kinézetben...az már gáz, hogy akkor született, mikor érettségiztem :D