Téma: Hilal Saral

maryriddle 2018 márc. 12. - 23:23:30
(1057/1897)
Amikor azt mondom a fodrásznak hogy csak az eltöredezett hajvégeket vágja le. Az eredmény:
maryriddle 2018 márc. 12. - 23:18:38
(1056/1897)
Ó, viszont legalább már lehet hozzászólásokat törölni.

Csak hogy a képfeltöltést is ellenőrizzük.
2018-19-es szezon új trendje.
maryriddle 2018 márc. 12. - 22:27:39
(1055/1897)
Fú de nem jó ez az új dizájn...
Az idézőjeleket, felkiáltójeleket nem jeleníti meg...a hosszú magánhangzók helyett valami hullámjeleket ír. Az adatlapok megszűntek, már csak holmi nevek vagyunk...ilyet a világon nem láttam még. És ha jól látom privát üzenetet sem lehet már küldeni... mobilról ráadásul középre igazított minden szöveg.
Afferin port.hu!

De legalább a moziműsort mindig látni fogom itt oldalt. De jó. ...
A Hely-et lehet hogy megnézem. Te láttad esetleg Mankos? Olasz film, ma olvastam egy érdekes kritikát róla az indexen.
https://index.hu/kultur/cinematrix/2018/03/12/megolned-e_mas_gyereket_hogy_a_tied_tovabb_eljen/

FI megnézve. Várom majd a véleményeiteket, aztán én is nyilatkozom.
Michonne 2018 márc. 11. - 21:00:29
(1054/1897)
https://www.instagram.com/p/Bf3SR6xnQQt/?taken-by=sara_engin

a macskám reinkarnálódott….:D
de tényleg
Michonne 2018 márc. 11. - 20:59:30
(1053/1897)
Szép estét Ablák!

Gyors bekukk életjelet adni!
Vagyok, veszem a levegõt, de elfoglaltságaim annyira csúcsra járódtak az utóbbi hetekben, hogy nem volt idõm jönni.
A FI utolsó két része még hátra van. A SAK-ot hosszú utazásom alatt (legalább erre jó volt…) próbáltam pótolni úgy ahogy, a 7-bõl még hátra van a java... (váááááh majdnem 3 órás lett ez a rész, és ez ki tud borítani).
Marry, legyen csak kritikád! Reményeim szerint az elõttünk álló hosszú hétvégén lesz módom végre érdemben is reagálni.

Puszi mindenkinek,
és hurrá visszavonhatatlanul itt a tavasz!
maryriddle 2018 márc. 11. - 19:29:02
(1052/1897)
Iyi aksamlar....

A törökök úgy látom megihlették Amerikát is :-) https://www.youtube.com/watch?v=_pRqNMZQ3Ug

Az új sorik közül valaki nézni fog valamit? Egy csomó érdekességet találtam de sajna semmire sincs idõm.
Dip - Neslihan - Ilker Kaleli- Özge netes sori A fragi hangulata nagyon bejött. Elvileg csak 10 részes lesz.
https://www.youtube.com/watch?v=BK97J2RdUJ8

Török Orange is new black:
https://www.youtube.com/watch?v=F2hw6PpmTDw

Cansu Dere sori. Sahsiyet -erre nem is a fragi hanem a promókép miatt figyeltem fel:
https://www.instagram.com/p/BfgAEhMgWJk/
https://www.youtube.com/watch?v=tWywkCcguqQ

Simay új sorijának promója sokkolt: https://www.youtube.com/watch?v=hNY1B4bltY0 de a többi fragija is aranyat ér.
De mi folyik itt? Nem úgy volt hogy a török ortt végleg véget vet ennek az erkölcstelenségnek??!?!?

SAK:

Michonne nem tudom hogy állsz, úgyhogy próbálok nem lelõni minden poént.
Ponéról jut eszembe, a 6. bölüm óta kezdi elveszíteni a humorát a sori, :-( túl sok a dráma.... Szerintem telegraf Naciyének sokkal több szerepet kellene kapnia!

Tahirkához visszatérve... Fejlõdõ tendenciáról talán még túlzás lenne beszélni, hisz nyilván nem a gondolkodása változott de tény hogy már kevésbé idegesítõ :-) és sokszor egész aranyos.
A szerelmi történettel kapcsolatban akartam kicsit ünnepet rontani, hogy kicsit mintha ovis lenne , de a 7. bölümre be kell látnom hogy kezdik elkapni a fonalat nem csak a cukiskodásban de a romantikában én is. Bár én még mindig Serdar dokit várom :-) a múltkori kritikámat ugyanis továbbra is fenntartom. De azt is kezdem belátni hogy Nefes nem az a karakter akire számítottam. Õt az átélt szörnyûségek teszik különlegessé, de önmagában talán kevésbé "mély" és intelligens karakter, mint pl. Narin. Ezzel csak oda akarok kilyukadni hogy talán mégsincsennek túl nagy szakadékok köztük Tahirral. Tudom ez kicsit gonoszul hagzik, de nem piszkálódásnak szánom, az egyszerûbb karakterek is lehetnek szerethetõek.
Egyszerûségrõl jut eszembe, Mercan leányt meg sajnálom. Róla még nem tudom eldönteni, hogy eredendõen ilyen ostoba vagy csak a szülei + karadenizi légkör kötötték ennyire gúzsba az elméjét szegénynek. Néha mintha megvillanna nála valami reményre okot adó..., aztán mégsem. De még nem mondtam le a karakterrõl.
Nazartól viszont kezdek félni...

Oyy Mistafam oyyy :-)
https://www.instagram.com/p/BgCgyO3HxMX/
maryriddle 2018 márc. 10. - 10:51:39
(1051/1897)
Köszi a virágot Kenan :-)

Szia Réci!

Általában vasárnap hajnalra szokott elkészülni a fordítás.
Én még nem láttam mi a vége (csak egy Özge -spoilerbe futottam bele) megvárom a feliratot, majd aztán nyilatkozom. Michonne, Tímea szóljatok ha megnéztétek mert nem akarok spoilerezni.

A könyvel kapcsolatos hozzászólásokat én direkt kerültem nehogy spoiler legyen, de esetleg tudok kapcsolatot teremteni ilyen emberekkel ha nagyon érdekel.
Én annyit olvastam csak, hogy.... aki meg akar tanulni törökül és el akarja olvasni a könyveket annak SPOILERES lehet, kapaszkodjatok meg...már nagyon vártam hogy elmondhassam...:
na szóval a könyvben Özge és Deniz egymásba szerettek!!!! azt hiszem össze is házasodtak
Can pedig feleségül vette Bilgét. Azt nem tudom hogy nekik happy endjük lett-e aztán.
maryriddle 2018 márc. 07. - 18:58:11
(1050/1897)
Mankos, találtam egy új képet Kenanról :-))

Neeeem, hazudtam. Csak a dublõre (lehetne). Ugye hogy hasonlít?
https://www.instagram.com/maveritast/
maryriddle 2018 febr. 24. - 12:20:50
(1049/1897)
Az õ stylistja is Basak...
maryriddle 2018 febr. 24. - 12:16:37
(1048/1897)
Utólag is iykiii dogdun Bugra bey. :-)

Egy napon született az én kócos exlegényemmel. Neki is :-)
Új film Bilgével, vay: https://www.youtube.com/watch?v=CDPccmQWTvM
maryriddle 2018 febr. 24. - 12:04:01
(1047/1897)
Merhaba!

Utólag is boldog macskák-világnapját!
Michonne jobbulást!

SAK:

Várjunk csak. Lehet, hogy valamit félreértelmeztem. Szerinted Tahir azt hiszi, hogy nem csak szerelem volt Nefes és az abija között, hanem Allah bocsássa meg, de szex is???? Mert akkor trabzoni tökfejjel nézve valamivel "érthetõbb" a reakciója, és kicsit visszább veszek a stílusomból.

Persze értem hogy mit mondasz. A család hozzáálásán meg sem lepõdtem, hiteles volt, nem várok én el túl sokat tõlük.
Csakhogy ez nem az a klasszikus eset, amikor szegény lányt férjhez adják akarata ellenére, de a a szajha nem bír a vérével és elszökik a szerelmével. Hanem itt megkérdõjelezhetetlenül BTK-béli bûncselekményrõl van szó, mert Vedat kb. annyira férje Nefesnek mint mondjuk a Josef Frizl nevezetû ("amstetteni rém") szörnyeteg a pincében fogvatartott éveken át megerõszakolt lányának... Ez a tény valamiért elkerüli mindenki figyelmét a sorozatban, pedig itt azért nem egy Bulut/Addams familyvel van dolgunk.
Musztafa is azt nehezményezte, hogy nem illik más férfit ölelgetni miközben férje van. Ja de nyilván ha megerõszakolta, "tisztátalanná tette" akkor már jogot formál a nõre, papír, imám nélkül is a férje lehet.
Mardinban ezekszerint modernebbek az emberek, ott senki sem tekintette igazán Narint Musztafa feleségének, nem hurcolták meg a "flörtölgetéseiért" pedig õk vallásos alapon még házasok is voltak.
Cemrééknél meg kifejezetten menõ volt házas asszonyként más férfit csókolgatni:-))


De ha el is tekintünk a trabzoni sajátságoktól, Tahir sértõdöttkisfiú stílusa akkor is gyomorforgató számomra. Persze, értem, hogy hatalmasat csalódott, de elrendezhette volna magában depizve, ahelyett hogy agyonalázza szerencsétlent, mintha minimum exek lennének.
A 4. bölümben pedig végképp öklendeztem azon amilyen stílusban beszélt Nefes halott "szerelmérõl"...szinte gúnyolódva, mit lehet ezen gúnyolódni???
Ezután már nem tudott meghatni a kis bizonyítvány magyarázása a bölüm végén.

De igazából a fõ gondom ezzel a Nefes ex-szerelme dologgal nem is Tahir és a többiek reakciója. Hanem az, hogy azzal hogy igazából nem is a szerelme, valahogy mintha azt érzékeltetné a sorozat hogy ha úgy lett volna,a z valóban csökkentette volna Nefes értékét? Vagy csak én érzem így? Hisz így, hogy csak az abija, elvették a lehetõséget attól hogy Tahir belássa az igazi hibáját, és csak annyit von majd le belõle, hogy szegény Nefest megvádoltuk ezzel a "borzalmas tettel" és bukott nõbõl megint egy védtelen anyalka lesz, hurrá...

Serdar dokit nem feltétlen úgy gondoltam, hogy egy Serdar dokit vártam a fõhõs szerepében. De hiányolok egy karaktert aki által megjelenítõdne az az eszme, amit õ képviselt. Asiye és a papa karakerén keresztül pedzegetik ugyan a témát de azért egyikõjük sem egy szüfrazsett-forradalmár. Az ügyvédlányban még reménykedek, õ talán elõrébbmozdíthat valamit.

Az szép dolog persze, hogy nem verjük, kínozzuk, tartjuk fogva a nõket, fellépünk az erõszak ellen, de ennyi.
Hiányolom viszont sorozatból azt a gondolatot, ami pl- a BBO-ban szerintem nagyon is ott volt (megkockáztatom hogy talán ezért is "kellett" megölni a dokit), a Fatmagülben pedig még egyértelmûbben, hogy a nõ igenis egy önálló individuális lény nem a férfi oldalbordája, aki képes egyedül is megvívnia a harcait. Én nem arra vágyom, hogy szuperhero Tahir vegye a védõszárnyai alá Nefest és zárja aranykalitkába, hanem Nefes álljon a saját lábára és Fatmagülhöz hasonlóan általa bukjon el a Vedat.
Vagy túl sokat akarok?

Persze 4 rész után hülyeség messzemenõ következtetéseket levonni, és azért látom én is a sorozat szereplõiben a potenciált, szóval bízom benne hogy nem egy 2 dimenziós lovagregénnyel lesz dolgunk.

De sajnálom Tahir valószínûleg nem lesz a férfiideálom :-)
Megmondom ki jut eszembe róla... Kuzey. Tudom te nem nézted, de azért gondolom érzed ez milyen fajsúlyos kijelentés a barlangban :-) Viszont nagyon remélem hogy õ valóban képes lesz fejlõdni és nem rendezi le a sorozat a dolgokat annyival, hogy hát õ Tahir és Tahirnak minden szabad, mindenhez joga van mert....õ Tahir.

" Kíváncsi vagyok, hogy mennyire gondolták komolyan ezt a feljelentéses, ügyvédes szálat is"
Sajnos ennél a szálnál Tahir megint kicsit mélyebbre ásta magát nálam..... persze azt értem, hogy a forgatókönyvírók miért döntöttek így, de Tahirt kár volt belevonni. Nem akarok spoilerezni, ha megnézted majd kibeszéljük.

"Egyébként nem volt még idõm karakterekkel kapcsolatos véleményekre sem, Tahir mennyire megosztó? Olvastál errõl vmit? És a többiek?"

Sok véleményt én sem olvastam, de ahogy látom a többség imádja Tahirt, egyedül a Mercannal való viselkedése miatt kritizálják kicsit. A lovestory is nagy népszerûségnek örvend. A többiekkel szerintem hasonló véleményen vannak kb. mint mi. Az Asiye- Misztafa párosért mindenki oda van. Eysant utálják :-) Vedatot csípik mint fõgonoszt.

"És még valami, bár totál lényegtelen, de én a fogadós srác (csak így hívom :D) mindig tökéletesen beállított sasson frizuján és arcszõrzetén is jókat virulok, amitõl neki is olyan entellektüel feje van, a felesége meg totál nem illik mellé…:D"
Igen én is néztem egyet ezen a pároson. De akkor elárulom hogy a felesége igazából is a felesége :-))
Michonne 2018 febr. 21. - 21:50:14
(1046/1897)
Macskák világnapja....Ámen XD
Michonne 2018 febr. 21. - 21:43:00
(1045/1897)
Timi, kukkants bele, ha lesz idõd: https://www.youtube.com/watch?v=7gZCfRD_zWE

3. résztõl már rendesen eteti magát.
Michonne 2018 febr. 21. - 21:40:27
(1044/1897)
Már nekem is búbánatos képem lett, annyira szétszedtük Tahirkát....hehe
ez a kapcsolata legalább tökéletesen mûködik, nem lehet belekötni:)
Michonne 2018 febr. 21. - 21:37:00 Előzmény maryriddle
(1043/1897)
Sziasztok Ablák!:)

Réci küldöm az energiát a gépednek;)

Szia Mary!

Ami összejöhetett az összejött, bocsi, hogy csak most reagálok.
Sem az új FI-re, sem az új SAK-ra nem volt idõm, illetve erõm sem igazán. Dög beteg vagyok, de dolgoznom kell mert határidõs dolgaim vannak:( No de elég a nyavalygásból

„Köszönöm a Cupidót Michonne, de sajnos nem talált el a nyila.... :-( Ahh, Orhan legény hogy veled mindig meggyûlik a bajom....”

Cupido kitartó és nem véletlenül adott egész 1 évet a szerelembe esésre, van idõd bõven elalélni akárki mástól is:)

SAK

„Nekem egy Serdar doktor nagyon hiányzik ebbõl a környezetbõl.”

Lassan már ott tartok, hogy a doki igaz sem volt, és csak a mi képzeletünkben létezik…
No, de viccet félre téve, amit és ahogyan Serdar képviselt, az annyira nem illett bele a török férfiképbe, hogy mielõtt a jelenség megvethette volna a lábát likvidálva lett, és itt most nem a bombára gondolok, ami végzett vele, hanem általánosságban a dizikben elõforduló „jelenlétére”:)

„Sajnos rengeteget kell fejlõdnie ahhoz meg tudjak bocsátani. De szerintem ezzel kicsit mellélõttek, hogy egy ilyen típusú fõhõst választottak egy ilyen témájú sorozatban.... vagy nem?”
„Mert pont egy nõkkel szembeni erõszak ellen szóló sorozatnak nem szabadna még egy kicsit sem hímsovinizmus gyanúját keltenie. A trabzoni sajátságokért nem szólok én, de az ne legyen már trabzoni sajátság hogy az áldozat bármivel is tartozik a támadójának!!!”

Igazad van, mellbevágó ez az ellentmondás, de ha minden rosszindulat nélkül mélyebben szemrevételezzük azt a közösséget és a légkört amiben Tahir szocializálódott azért annyira mégsem irreális ez a bemutatás, és talán közelebb is áll a valósághoz, mint egy Serdaros verzió.
Egy egyszerû, de emellett szerencsére nem asszony és gyerekverõ hagyományokat ápoló közegrõl beszélünk, az emberek szimpatikusak ugyan, segítenek a lányon és a kisfián, de azért megvannak a saját határaik, gondolataik, ez jól kivehetõ abból, hogy némiképp fenntartással vannak Tahir másfeleségétgyerekét rejtegetõs showjával és sztem magával Nefessel is. Ettõl persze nem gonosz emberek, csak a rossz beidegzõdések, társadalmi szabályok alól õk sem mentesültek. Tahir, aki ebben a környezetben nõtt fel, annyiban más kicsit, hogy nyitottabb bevállalósabb egyéniség az ott élõ átlagnál, az „õrült”, aki vidékinek túl városi, városinak túl vidéki, viszont, ha rálépnek a tyúkszemére, akkor belõle is ugyanúgy elõjön a korlátoltság. Emellett persze megáldották olyan finomságokkal, mint a bántóan önérzetes, önimádó, felsõbbrendû, paranoid jegyektõl nem mentes személyiség, amit ha fizetnének sem hagynának el szerintem a török férfi fõhõsök megálmodásakor az írók….szóval ez így együtt borítékolható végeredményt hozott végül is, bármilyen jól is indult a szekere.
Sztem tudatosan nem a fõhõs karakter lett a trabzoni kivétel, hanem Asiye és az apja, akik valóban értik és átérzik Nefes belsõ kálváriáját, ebbõl kiindulva Tahir elõtt nagyon hosszú út áll, hogy eljusson sógorasszonya szintjére, ami ugye sok sok 2,5 órás bölümöt és drámát tartogat a nézõknek, happy….
De vissza kicsit:
Serdar doki személyében, egy szinte teljesen kiforrott, ego mentes egyéniséget kaptunk már a BBO elején is, míg Tahirral nem árultak zsákbamacskát az írók és egy kapkodó, öntörvényû pasinak tálalták, aki azonnal és nagyon sokat akar, és aki hozzá van szokva, hogy minden úgy történjen, ahogy azt õ megálmodja. Tetteiben viszonylag pozitív, de kommunikációjában sokszor antipatikus, pattogós, premenszis fõhõssel kell megbirkóznunk:) No innen szép nyerni. Mert jelenleg csak egy felületes hõs, aki ugyan nem tolerálja a nõkkel szembeni erõszakot és ez nagyon szuper, az meg fõleg, hogy ezt fel is vállalja, és szembeszáll családdal, társadalmi normákkal, mindennel és mindenkivel, de kb. ennyiben meg is áll a tudománya. Egyelõre csak Nefes külsõ sebeit látja, ill. az ezáltal generált dühét hõsködéssel váltja ki, kvázi megoldva ezzel a szituációt, pedig egy férfi nem ettõl férfi. A lány belsõ sebeire viszont még nincs igazán felkészülve, és nem is tudja kezelni azokat, ezért nem érti, hogy mit miért tesz, vagy tett Nefes, ez egyébként számtalan közös jelenetükbõl kiderült. Nefes és tulajdonképpen Mercan is Tahir érzelmi éretlenségébõl kapott ízelítõt a 3. bölümben. Abból az éretlenségbõl, amit, ahogy már fentebb is írtam, nem igazán takargattak vele kapcsolatban az írók, tehát az ominózus jelenetben reakciójának a hevessége nem volt váratlan, de a mélysége engem is meglepett bevallom.
Tahir egyetlen szerencséje, hogy a Kaleli férfiakban van pozitív alapanyag a változáshoz, tehát nem teljesen lehetetlen eredményt elérni, bár olyan magasságokba biztos nem tud majd kerülni, mint Serdar doki vagy a kettõ közti Kerim.

Nefes: egyetértek veled….rossz volt nézni, bár most még én is mindent a rossz reflexeivel magyarázok.
Viszont ami már most látszik hogy full szerelmes, K.O. hacsak Tahir ránéz, szóval nem tudom mennyire lesz beszámítható a továbbiakban:) Kíváncsi vagyok, hogy mennyire gondolták komolyan ezt a feljelentéses, ügyvédes szálat is, és hogy a lány valóban olyan erõs és elszánt, mint amilyennek a kezdetekben beállították, vagy egy esetleges bírósági szakaszban elvérezne, mint sokan mások.

Nazar: persze persze Allah mentsen Hazan megidézésétõl:) beérem egy leheletnyivel több bájjal és kevesebb szemöldökráncoló abisággal is, pontosabban utóbbit nyugodtan tartogathatja a leendõ anyósának…haha Cukik voltak amúgy nagyon, a kölcsönösen zavarba jövünk egymástól jelenetben a lánykéréses ajtóban üdvözlésnél:)
És még valami, bár totál lényegtelen, de én a fogadós srác (csak így hívom :D) mindig tökéletesen beállított sasson frizuján és arcszõrzetén is jókat virulok, amitõl neki is olyan entellektüel feje van, a felesége meg totál nem illik mellé…:D

Egyébként nem volt még idõm karakterekkel kapcsolatos véleményekre sem, Tahir mennyire megosztó? Olvastál errõl vmit? És a többiek?
maryriddle 2018 febr. 15. - 00:53:29
(1042/1897)
Vagy inkább nagyon?
Bocs ha szerinted nem.

A VS-es lófejû kistestvérrel viszont nagyon mellé lõttem, azért bocsánat, megvizsgáltam közelebbrõl és nagggyon nem hasonlít Caglarra ...:-)
maryriddle 2018 febr. 15. - 00:44:33
(1041/1897)
Réci, nem Arasos egy kicsit?
maryriddle 2018 febr. 15. - 00:39:19
(1040/1897)
Estét!

Örülök hogy hogy beválltak a Valentin-napi kártyák.
Sajnálom akinél nem :-(
Mankos természetesen nagy megtiszteltetés lenne ha a pártterapeutátok lehetnék :-)
Tímea, hogy érted nolduuu tán exurad is Cansuval jár, vagy bajusza lett, vagy mindkettõ?

A virágot köszönöm SMK szultán. De még át kell gondolnom vele kapcsolatban pár dolgot. Holnap visszanézek valamit a FI-ben aztán nyilatkozom....

SAK:

Köszönöm a Cupidót Michonne, de sajnos nem talált el a nyila.... :-( Ahh, Orhan legény hogy veled mindig meggyûlik a bajom....

Hát akkor dühöngök egy sort.
ÁÁÁÁÁÁÁ ÁÁÁÁÁÁ ÁÁÁÁÁ GRRRRRR AWKAÉFKÉLASDKFÉLAKDF

Igen a nagy Nefes leleplezésre gondoltam.

Tévedtem, a 3. rész utolsó negyedében nem hogy megmentette a becsületét, hanem én Nefes helyében legszívesebben belöktem volna a Kara Denizbe....Fúúú de felidegesített.

NEFES'IN SUCU NE?

Az, hogy esetleg szerelmes mert lenne valakibe? Hogy rá mert nézni egy férfira? Hogy megcsalta Vedatot? Megcsalta??? Mégis kit? A férjét, a barátját? A fogvatartóját, a nemierõszakolóját, a kínzóját "csalta meg". Ha Vedat összes testõrével összefekszik akkor sem csalta volna meg. Egy szörnyeteg 8 éven át fogvatart, erõszakol, kínoz egy lányt, és a lány a bûnös mert megcsalja???. Megáll az eszem. Ennek a tökfej õstulok retardált hülyegyereknek nem esik le, hogy Nefes akaratán kívül volt Vedattal??? És még õ tartozik neki azzal, hogy "ne csalja meg"??, Ha ALLAH ÓVJON TÕLE *lekopog* de beleszeret egy testõrbe aki megmenti õt és a FIÁT egy pszichopata karmaiból és esetleg jobb életet kínál neki, akkor Nefes egy erkölcstelen nimfomán lett volna? Vagy mi van??? Mert a hajós jelenetben kb. úgy állította be Nefest mint egy férfizabálót. Fujj, leköptem volna. És olyankor micsoda Nefes a szemében amikor megszökik a "férjétõl" és ÕT ölelgeti? Ja, olyankor nem egy rosszerkölcsú nõ?
Nefest tényleg nem akartam bántani, de neki is az az alázatos, bûnbánatos arca... Még jó hogy nem kért elnézést Tahirtól.... Az õ mentségére annyit hogy amilyen közegben felnõtt (apja se lehetett semmi), ezt "tanulta" de hát nem pont ezért kellene talán igazán fellázadnia az ilyesmi ellen?
És csak reménykedni merek hogy ezt a sorozat sem gondolta komolyan, és inkább kritikának szánta, mert ezzel hogy kiderült hogy Nefes bátyja volt az illetõ kb. az jön le mintha Tahir jogosan sértõdött volna meg azon hogy Nefesnek "szeretõje" volt.. Egyedül Asiye vetette fel hogy ettõl még nem rossz ember, ez az egy mondat tartja bennem a remény hogy Osman Sinav azért tisztában van vele hogy mit csinál... Mert pont egy nõkkel szembeni erõszak ellen szóló sorozatnak nem szabadna még egy kicsit sem hímsovinizmus gyanúját keltenie. A trabzoni sajátságokért nem szólok én, de az ne legyen már trabzoni sajátság hogy az áldozat bármivel is tartozik a támadójának!!!

Hát sajnálom. Pedig a 3. bölüm 3/4-ig én is egyre jobban szerettem Tahirkát. Yigittel extracukik voltak és a szerelmetes jelenetekben is sokat fejlõdött (megjegyezem a Karadayiban az összes szerelmes jelenetérõl el kellett tekernem). A bátorságáért elismerésem, de az IQ-lightossága nem nyerõ.... (lehet hogy jobban összeillik Mercananl mint gondolná :-)))))
Sajnos rengeteget kell fejlõdnie ahhoz meg tudjak bocsátani. De szerintem ezzel kicsit mellélõttek, hogy egy ilyen típusú fõhõst választottak egy ilyen témájú sorozatban.... vagy nem? Nekem egy Serdar doktor nagyon hiányzik ebbõl a környezetbõl.

Anúgy errõl a színészhez így fej alapján valamivel intellektuálisabb szerepeket társítanék, de valamiért folyamatosan ezeket a forrófejû macsólegény szerepeket kapja...külsõre ideálom, belsõre antiideálom... így nem nagyon lesz közös jövõnk. :-( Egyedül a Rüyában volt jó kis anyagyilkos pszycho, ott el is indult valami,erre nem visszahozza a Karadayis fogyatékos énjét?? na ezért vagyok magányos valentin napon...

"Mary! Nem tudom, hogy csak bennem van hiba, de a kiindulótörténet ellenére, én továbbra is többet nevetek a részeken, mint sírok:)"

Nyugi, ugyanígy vagyok vele :-) Imádom a sorozat humorát, és persze én is olyan vagyok hogy ahol nincs direkt humor, ott is megtalálom a poént, pl. igen a police nuku az örök klasszikus török dizikben, már csalódás lenne ha 80 feletti IQ-s rendõröket látnék a törököknél :-) Ay Asiyem, és ney Misztafám továbbra is csúcs, a Mami az anyósok rémálma vs. Ayise jeleneteken is dõlök, és az akció jelenetekben is szenzációsak vegyítik az izgalmat a humorral, utoljára az Icerdében oldották meg ilyen jól ezt.

A Nazar - Murat lávsztori engem is érdekel. Amikor Nefesrõl pofázott én is lekevertem volna egyet neki, (oh, az eü-s dolgozok és az empátia sajnos nagyon sokszor nem járnak kéz a kézben...) de amúgy bírom a csajszit. A királylányt azért nem kell túlzásba vinni nehogy úgy járjon mint Hazan :-)) Egyébként Nazar (arcra) engem Gigi Hadidra, Murat pedig Réci exurára emlékeztet- :-)

Bulvárhír:
Tahir / (nekem) Orhan (hosszúnevû színészbácsi) kikövette Öykür instán! (exek) De a szégyentelen még mindig követi...

iyi geceler!
https://www.youtube.com/watch?v=qbCAwVB3Dq8
HZsuzsanna70 2018 febr. 14. - 22:43:10
(1039/1897)
Sziasztok :)

Köszönöm a postáskisasszonyok áldozatos munkáját, hogy az üdvözleteket magkaphassuk :)

Így utólag is boldog Valentin napot mindenkinek :)

https://www.instagram.com/p/BehRkMUll5R/?taken-by=caglar_yagiz_
Timea Hakmen 2018 febr. 14. - 13:45:24
(1038/1897)
Postáskisasszonynak inkognítós SMK küldi sok szeretettel. :) Bocsánatodért esedezik és ígéri, hogy többé nem kollaborál csúnya, gusztustalan bácsikkal és ásót sem vesz többé a kezébe.

Kitartó udvarlómnak megüzenheted, hogy a gödreit csókoltatom, de õt, addig amíg nem kapok olyan üzenetet, mint Michonne Engintõl, NEM!