Téma: Hilal Saral

Timea Hakmen 2016 nov. 27. - 14:01:02
(217/1897)
Én se csalódtam Mahirban, sokkal inkább Feridében hogy egyáltalán eszébe jutott feladni Mahirt... Yasin és Suna több megértést tanúsított iránta, mint a szerelme... Nem vagyok híve az állandó szerelmi drámázásnak, de nem bántam volna, ha kicsit megsértõdik Mahir és elfogadja Belgin börekjét ;) (csakis szó szerint és nem átvitt értelemben persze:))
Songül mondom, hogy regényhõsnõ akar lenni, de nem az a típus, aki önálló gondolkodásra képes, hanem akit az anyakönyvvezetõ asztaltól rabol el a lovagja. :') Yasin sokkal jobban fog járni Sunával szerintem.
A nõalázásban egyébként van valami, Songül reménytelen eset, rajta én már nem idegeskedem, de hogy a szintén mûvelt, tanult, felvilágosult és Mahirral meg másokkal szemben annyira önérzetes Hakim asszony milyen alázattal viseli az apja ordítozását, zsarnokoskodását, azon mindig felhúzom magam.

Korkut Ölmez (Halhatatlan Félelem :D ) talán Turgutnál is nagyobb arc. Én a fejeken is jókat röhögtem, amikor meglátták :D Imádom én is Belgint és Yusufot, de Cancazimnál nincs nagyobb sztár! :') <3

Hogy Nilay miért kaphatott szerepet egy ilyen színvonalas sorozatban, arról nekem is csak rosszindulatú elméletek jutnak eszembe. Egyébként figyeltétek Orhan milyen romantikusan praktikus legény? Virág helyett sajtot visz a hölgynek. :D

Az Icerdében én is a csúnyább tesót lestem. A Szulejmánban is figyelgettem, egész jó színész. Nem tudom melyik amerikai színészre hasonlít, de engem kölyökoroszlánra emlékeztet.:)
maryriddle 2016 nov. 27. - 12:50:48
(216/1897)
Nem a Viasztestekbõl a szõke gyerekre?

Nem, inkább õszült és a rendezõ valamiért nagyon szereti premier plánban mutatni azt a guszta bajszát:-) Mondanom se kell sírvaröhögõs az antréja:-) Egyébként a harmadik évad tobzódik egyéb zseniális pszichokákban (többek között ÉK-Esra) és zseniális alakításokban, mindenképp fejezd be egyszer. ;-)

Még egy kis Songül. (Bocsi lehet ezzel vezetem le a felgyülemlett napi feszültségeket:-)) Valószínûleg csak költõi kérdés lesz, de ha valaki érti ezt szóljon. Miért mondja Oszmánnak hogy õ állítsa meg az esküvõt? Neki nincs szája? (Dezsavûûûû) Az ilyen nõk akkor gyakorlatilag legálisan erõszakoltatják meg magukat? Feltéve ha nem sírják el magukat a nászéjszakán ugyebár. Cemrét még elfogadtam fogyinak. De egy tanult, mûvelt felvilágosult kislány, Nazif papa lánya hogy gondolkodhat így? Vagy most direkt a nõket akarják alázni ezzel a forgiírók???
Valaki nyugtasson meg hogy soha nem fog lediplomázni mert nélküle is elég gázos a török jog és igazságszolgáltatás. Bocsi de neki tényleg a konyhában lenne a helye.

Tényleg a Makranczi szinkronizálja Emírt akkor vajon ki lesz Kuzey az Izaurán ha egyáltalán lesz?

Ja egyébként a Burak Deniz soriba belenéztem a múltkor. Látom õk is elkezdték a drámázát, sírós nászéjszaka itt is megvolt:-)
hanga549 2016 nov. 26. - 21:54:50
(215/1897)
Arany szívem, hát visszatért? :)) Kicsit megsötétedett a haja, nem? ;)
Ha a többit nem is (egyelõre!) de a feltámadós visszatérõs jelenetet mindenképpen meg fogom nézni! :))
hanga549 2016 nov. 26. - 21:51:55
(214/1897)
Már a 2. bölümtõl érdekes a kis szöszi! :)
Segítsen már valaki, melyik amcsi színészre hasonlít? (Mert neki is van hasonmása, és láttam már filmben, csak a név nem ugrik be.)
hanga549 2016 nov. 26. - 21:42:26
(213/1897)
Úgy látom, az elsõ részig jutott mindenki. Nos kérem szépen, itt a hiba: a 2. bölümtõl ÜTÕS! Engem legalábbis innan csapott meg. Itt elég sok érdekesség kiderül, és innen válik igazán érdekessé a sztori.
A zene pedig: https://www.youtube.com/watch?v=N7w-eujttwc
Hiszem és vallom, hogy aminek ilyen zenéje van, az rossz nem lehet. :) Isiklit régóta zseninek tartom, ezzel csak még jobban megerõsített.
maryriddle 2016 nov. 26. - 21:27:27
(212/1897)
Korkut Ölmez!!!! <3 Sírtam ezen a jeleneten :-) Meg kb. az összesen. A színész úr meg kimaxolta/ja a szereptúljátszás fogalmát, de mégis annyira zseniálisan csinálja, és látszik mennyire élvezi hogy visszakaphatta a szerepét hogy nem sajnálom tõle:-)
Egyébként Mahir most miért bánik ilyen agresszíven cancazimommal? Nem úgy volt anno hogy a beismerõ vallomásáért cserébe segít megszökni neki a böribõl? A vallomás megvolt, Nazif papa ennek köszönhetõen jött ki. Akkor most mi a problem?

Mankos, egyébként fura mert én a harmadik évadban kezdtem el kételkedni Kenanban, vagy csak addigra szoktak össze színészileg is Bergüzarral hogy néha már a színészkedésen túlmutatónak tûnjön a dolog. Meg ugye Mahir se olyan szûzies már mint az elsõ évadban;-))

Icerde elsõ részébe belenéztem anno. Hát jó volt, mert jót röhögtem egyes jeleneteken, fõleg a wc-s bunyóján Cagataynak. De amúgy a sorozat nagyon nem az én ízlésemnek tûnik. Cetin Tekindor bácsit meg imádom, de ebben a szerepben borzalmas élmény volt látnom. :-( Viszont a csúnyább tesó egész jó, mind a karakter mind a színész, róla majd esetleg mesélhetsz ha valami kis Güneyes lehet hogy bevállalom egyszer.

Ez a zene húú de menõ már:
https://www.youtube.com/watch?v=XX3OrFmNG8Q
hanga549 2016 nov. 26. - 20:38:36
(211/1897)
Jóóóóóóó estét, Réci ablacim! :)))

Nekem már inkább az lenne a furaság, ha egyszer nem éreznéd meg, amikor idesettenkedek. :))

Trüffeles szaloncuki... Tudunk élni! :)) Én meg sem merem mondani, melyik a kedvencem, mert mindig döbbenet fogadja az ismeretségi körömben (hasonlóan ahhoz, mint amikor elárulom, hogy török sorozat rajongó (és függõ!!!) vagyok. ;)
Amúgy képzeljétek el, rendszeresen járok Szabadkára a piacra, és jómúltkorában tök véletlenül sikerült hazahoznom egy eredeti török bonbont (mindig szoktam csokikat, édességet hozni). Ésésésés annyira, de annyira finom volt, hogy csak na. Meg is õriztem a dobozát, de sajna azóta sem kapok olyant sehol.
Amúgy a szabadkai árusok még nem tudják, hogy nálam a varázsszó a "török". :)) Amikor meghallom, hogy ez, vagy az eredeti török cucc, feláll a kabátom alatt az összes szõröm, és onnantól kezdve biztosan TUDOM, hogy meg fogom venni. (Csak a vicc kedvéért alkudozok az áráról (megjegyzem mindig nagyon sikeresen!). ;))

Jééé, Mahir Kara tényleg kinyír valakit? :O Nem baj. Nálam simán belefér. :))

Amúgy mi a baj Szinetár Dóra hangjával? ;)))))
(Na jól van, inkább lelépek). :))
hanga549 2016 nov. 26. - 19:23:12
(210/1897)
Amúgy jókat vigyorogtam azon, hogy ahányan vagyunk, annyifélét nézünk. :)))) De szerintem ez tök jó, így tudunk ajánlgatni egymásnak. :)) Én a Ti ajánlataitokba még sosem csalódtam, úgyhogy csak nézzetek sokfélét. Ha elõbb nem, a nyugdíjas éveimben sort kerítek mindegyikre. (A franc essen ezekbe a törökökbe, honnan a fenébõl tudnak ennyi jó sztorit kiagyalni és aztán kivitelezni???) :))
hanga549 2016 nov. 26. - 19:18:12
(209/1897)
Abláim, újabb õrület kerített a hatalmába, melyet úgy hívnak, hogy \"Icerde\". :)) Nézi, vagy nézné még ezt rajtam kívül valaki? Mert ha IGEN, a megérthetõségében teljes körû segítséget tudok nyújtani az összes eddig megjelent részhez. :)) Akit érdekel, írjon privit.

Szemezgettem vele már egy ideje, de mivel bonyodalmak voltak az angol nyelvû feliratozásban, meg szerzõi jogi mizéria, így offoltam. De tegnap este a véletlen az utamba sodort egy megérthetõségi lehetõséget (valaki odafent nagyon azt akarja, hogy láthassam) :)). Szóval éltem vele, és nem csalódtam: itt az újabb nemtudomabbahagyni sorozatom. :)) NÉZZÉTEK, mert nagyon jóóóó!! Emiatt szegény KPA az 50. bölümnél kispadra került (szegény Ömerék... Talán sosem tudom meg, mi történt velük). És a kispadon ott ücsörög az összes többi a Dirilisen és Cesuromon kívül. A Karadayi is. De azt egyszer esküszöm, végignézem. :))
maryriddle 2016 nov. 25. - 22:45:35
(208/1897)
Sziasztok!

Jelentem még mindig nem jutottam el az angol feliratos Cesúrig, de lehet idén még meg lesz:-) Most minden sorozatnézésre fordítható kevés idõcskémet a Karadayira szánom, amit nem, azt meg a Bulutra. Az Annéval is le vagyok maradva, azt se tudtam hogy áttették péntekre. Hú akkor konkurenciája lett Baris Ardúcnak.

Kara sevda szinkronos elõzetesbe belehallgattam... A férfiak még hagyján, de thájprostit miért egy 15 éveshangú, szinkronhangnak alkalmatlan lány szinkronizálja?

Murderer Mahir: Ohh, hát azért nagyon rafináltak voltak a fogiírók, ügyeltek, hogy olyan szintû pszichopatát csináljanak Seyitbõl hogy Mahir mindenképp felmenthetõ legyen jogilag és érzelmegileg is. (És nagyon szépen megcsinálták a Bahar gyilkossághoz való visszakanyarodást, így az sem maradt büntetlen).
Kegyes halál volt ez a rohadéknak. Legalább is én egyáltalán nem ítélem el Mahirt, még akkor sem ha nem önvédelem lett volna hanem hirtelen felindulás. Vagy ti ezt csalódásként éltétek meg hogy képes volt ölni? Nekem igazából tetszik hogy nem maradt tiszta a keze. Egyrészt mert ezen az úton haladva már túl meseszerû lett volna. Másrészt szerintem jól áll ennek a korábban mindig tiszta lelkiismeretû, a legnagyobb problémák között is érzelmileg kiegyensúlyozott, magabiztos karakternek ez az önmagába fordulás. Kenan alakítása meg valami katartikus. Annyira jó volt az a monológ a gyilok után Nazif papával a kertben.
Mondjuk az egész Isztambult a vállamra akarom venni szövegnél már mosolyognom kellett. Csak azt mondja meg valaki nekem, hogy Mahirnak honnan van pénze az egész városon segíteni, és a csicskásait (mm Sari Cemal elkobzott embereit) fizetni? Vagy õk a csak úgy ingyen szegültek mellé?

Nilay karakter meg levakarhatatlan... Kenan ekkorban szingli volt? Vagy nem féltékenykedett rá Sinem?:-) De lehet mással is volt nagyon jóban a "színésznõ" a stábból...

Na megyek cancazimozni:-)) Hanga abla anno érdeklõdtél, ha még érdekel a 95. bölümben derül fél a feltámadásának körülményeire;-)

Egyébként Jasszus nerede?
hanga549 2016 nov. 25. - 20:20:57
(207/1897)
Nah, drágám: :))))
A vörös bige: Cesur egykori iskolatársa, ma pedig az ügyvédje. Õ bonyolította a telek adásvételt. Egykor régen, régesrégen, anno volt valami kis szerelmi történet közöttük, de az már a múlté. Kivo részérõl legalábbis,mert a hölgy szemmel láthatóan még mindig odavan az én szépséges szerelmemért. (Féltékeny is a lelkem Miss Sühanra). Ez a vörös kis nõci tudja Cesur terveit és segít a bosszúja kivitelezésében (legalábbis eddig úgy van - késõbb szerintem lesz itt (is) még bonyodalom).
A kiskölök pedig állítólag a gyereke. (A nõci elvált). Azért mondom, hogy állítólag, mert legalábbis Sühannak ez van beadva. Bõvebben nem fejtették ki (lehet, hogy a fordításból majd világosabb lesz).

A másik kérdésedre: IGEN, Cesur bosszújának része, hogy Sühant (Kordulag papa legnagyobb kincsét) el akarja venni tõle (mármint a papától). Elvileg a cél érdekében magába akarja bolondítani, de közben Ámor õt is sajna célba vette... Még nem találta telibe szerintem, de Cesur érzi, hogy bajban van/lesz hamarosan). Mindenesetre a kémia beindult...
(Huhhhh, de izgi!!!!) :)))
hanga549 2016 nov. 25. - 14:04:59
(206/1897)
Szia drága Réci, és kedves abláim!

Hát én teljesen rá vagyok kattanva erre a Cesur sztorira. Nekem változatlanul, sõt egyre jobban bejön. És hát a tegnapi 3. bölüm (és pláne a vége!!)... hú, de baromi jó volt! :) Puszizkodtak is, bizony, és mindjárt kettõt is. (Sõõõt, majdnem hármat, ha Cesur nem böki ki magának a nagyszüleit a falon.)
Mondjuk az elsõ egy muszáj puszi volt, de a másodikat sokkal érdekesebbnek találtam. Kezd rácuppanni Sühanra az én szerelmem. Cok enteresan! ;))

Én eddig úgy gondoltam, hogy Kivonak Kuzeynél testhezállóbb szerepe nem volt és nem is lesz, de könnyen lehet, hogy ezt át fogom értékelni (már ha ilyen vonalon viszik majd tovább a Cesur karaktert - és nagyon remélem, hogy igen). Szerintem nagyon nagyot alakít! Azt, hogy mennyire nagyon jól néz ki, már nem is mondom. :)) Mindenesetre Basak nagyon ért hozzá, hogy mit kell ráadni erre a jóemberre, hogy a nõi nézõk beledögöljenek a látványába.

Necdetünk ismét remekelt tegnap. Olyannyira, hogy többször meg is esett rajta a szívem. Amikor megláttam Songült a tévéjükben az esti közös mozizásnál, hirtelen azt hittem, hogy Karadayit néznek (itt is, ahogy KPA-ban). Még somolyogtam is, hogy naháááát, mekkora csavar, Korhan nézi Necdetet. :))) De aztán visszatekerve láttam, hogy ez egy másik film volt. Tényleg, milyen mozi premier mehet most törökéknél? Mert ugye mindig azt promotálják. (Mintha olvastam volna valami Songülös filmrõl, de ebben nem vagyok biztos.)

Többre most nem futja.
Mindenkinek sok puszi és jó hétvégét! :))

UI: Kara Sevda Duna tévés premierje kimaradt tegnap. Csak fórumokon olvastam, hogy nagy volt a felháborodás a szinkronhangok miatt. És ne máááár, Emirnek tényleg Kuzey hangját adták? Nemnormális... Lehet, hogy nem is fogom akkor nézni.
maryriddle 2016 nov. 21. - 21:47:06
(205/1897)
Valóban ez zavar engem is. Nem is az hogy Songül egy orospu:-) vagy hogy idióta, hanem hogy a forgiírók el akarják adni nekünk hogy a Songül - Oszmán egy lávsztori amiért nekünk rajongani kellene. És egyáltalán nem vagyok egy Yasin-fan de szánalmas hogy felépítették az õ szerelmi szálukat, majd egy mozdulattal tönkreteszik. Mert ha rendesen ki lett volna dolgozva, bemutatva a folyamat hogy Songül rádöbben miért is Oszmán neki az igazi, akkor még érdekes is lehetett volna... Vagy behoztak volna egy új, érdekesebb legényt...
Azt meg fõleg nem vártam a Karadayi íróitól hogy õk is bedobják a mást szeretek, de máshoz kell hozzámennem toposzt, fõleg hogy nem is kell máshoz hozzámennie!!!! Ergo tényleg a nagy semmin problémázik. Ami szintén Cemrés hogy magasról tesz mind Yasin és Oszmán érzésére, csak neki legyen jó. És ahogy szemrebbenés nélkül, ártatlan arccal hazudik... Dezsavûûûû.... Kb. még a színészi alakítás is egy színvonal, de megkockáztatom még Öykünek is több érzelem volt a tekintetében...
Bocsi de bár nem értek vele egyett az a pofon akkor is jól esett a lelkemnek, a magamfajta nézõk nevében is adta volna Nazif papa:-)
Timea Hakmen 2016 nov. 21. - 19:25:25
(204/1897)
Túl unalmas volt ez az eljegyzett egyetemistalány életmód, csinált hát magának a semmibõl egy szerelmit drámát. Regényhõsnõi magaslatokra akar õ is emelkedni, mint Cemre. De Cemre karaktere legalább következetes volt annyiból, hogy neki Güney "menetjegy" volt Üsküdarból, és Kuzey mindig is tetszett neki, azonban, hogy Songül miért is undorodott meg szinte élete szerelmétõl és lángolt fel a korábban észre sem vett Osmanért, azt elég jól eltitkolták elõlünk a forgatókönyvírók.
Egyébként a magyar "Yasin egy vén kujon, Songülhöz sokkal jobban illik az aranyos Osmanka" vélemények után kíváncsi voltam a törökök hogy vélekednek errõl... nem csalódtam, a youtube alatti kommentekben a Songül neve elõtt leggyakrabban elõforduló szó az 'orospu' :)) Bocsi, de a Süreya házában dolgozó lányok sem kevésbé tisztességesek, mint ez a Kara lány...
maryriddle 2016 nov. 21. - 15:26:52
(203/1897)
Hát igen, minden szép kezdeményezésnek így a feminizmusnak is vannak nevetséges túlkapásai. De amíg elképedve kell olvasnunk a szexuális zaklatásokra, családon belüli bántalmazásokra vonatkozó statisztikákat, addig pont az fog a legkevésbé érdekelni hogy szegény férfiak erõszakos ösztönlényszintre degradálva érzik magukat az ilyen egyezmények miatt....

Songült direkt nem akartam felhozni, de ha már megtetted.... Ennél nevetségesebb bölümhúzást életemben nem láttam, hogy a világ legliberálisabb török sorozat-apuka lányának meg kell szöknie a szerelmével, mert nem a võlegényét szereti. Direkt a szájába rágta Nazif papa, hogy ha nem szereti Yasint, akkor nem kell hozzámennie. És erre mit csinál miután örökszerelmet ígért Oszmány legénynek? Igent mond annak, akit nem szeret!!!! És mit csinál miután annak ellenére hogy szabad akaratából igent mondd s közben megjátssza hogy mennyire szégyenli magát mert megcsalta a võlegényét? Elszökne, hogy Yasin mindenképpen megszégyenüljön, Oszmánt bajba sodorná hogy agyonverje Yasin és Mahir, Nazif papának pedig újabb infarktust okozzon. Azt hittem hogy Orhan a sorozat fõgyökere, de a jogászkisasszony százszorosan túltesz rajta. Meg Orhannak legalább vannak elvei, de Songült a saját viszketésén kívül tényleg nem érdekli az égvilágon semmi. Húú de ismerõs valahonnan....

A romantika nekem is tetszett a 2. évad végén, azzal sosem volt gond, de a Sinan - MS akció, Mahir már megint börtönben, bezárták Ismet pékségét stb. hülyeségek már annyira erõltetettek voltak. Na meg Tugutom is nagyon hiányzott/zik, most legalább möszijõ Yusuf, Belgin valamennyire pótolják a szerethetõ pszicho szerepet. Valahol azt olvastam hogy elég gyér volt már a nézettség azért kellett visszahozni cancazimot, de akkor jól van, mert nekem annyira tetszik a 3. évad, nem értettem volna hogy mi volt a probléma vele.
Timea Hakmen 2016 nov. 21. - 09:52:55
(202/1897)
Ami még furcsa, hogy ez egyszeri intézkedés lenne, vagyis csak a 2016 novemberi elõtt letartóztatott férjek kapnának amnesztiát. A miniszterelnök szerint mert "õk valószínûleg nem ismerték a törvényt." Viszont akik decembertõl házasodnának ilyen naivan, õk ugyanúgy mehetnek 16 évre a dutyiba. Ilyenkor óhatatlanul is eszembe jut, hogy tényleg kifogytak a börtönök a helyekbõl, vagy aközött a 3000 letartóztatott közt van egy pár haver is...

Az isztambuli egyezmény miatt már dühöngtem egy pársort az elmúlt évben. Nálunk azért szavazták le, mert most akkor szegényeknek ezért az egész BTK-t módosítani kellene elõször, mivel Mo.-n a családon belüli erõszaknak, szexuális erõszaknak nem minden formájára van még büntetõeljárás!!! Európa. 21. század. No comment...
Férfijogi aktivisták. :DDD Néha még én is beállnék közéjük, minden irónia nélkül szólva, mert egyes közösségi oldalakon (pl. TUMBLR) tényleg nem követhetsz el nagyobb bûnt annál, minthogy heteroszexuális fehér férfinak születtél... De mindig rájövök, hogy nem találhatnak ki akkora hülyeséget a feministák, amivel kompenzálni tudják az elmúlt pár ezer év hímsoviniszta agymenéseit...

Mary, akkor már megvolt a "Songül el akar szökni Osmannal - mintha bárki is kényszerítette volna, hogy hozzámenjen Yasinhoz - miközben az apja nemrég kapott szívinfarktust" címû jelenet, gondoltam ám rád közben, remélem jól vagy:))
maryriddle 2016 nov. 20. - 23:28:20
(201/1897)
Igen, ez is igaz. Bár olyan esetek is bizonyára vannak hogy nem akartak 18 év elõtt házasodni, csak a hormonok közbeszóltak, és ha útban van a baba, akkor ugye nincs mit tenni, házasodni kell... De most erre mondjam, hogy aki nemi életet él a 18 év alatti barátnõjével, akkor számoljon ezzel? Sajnos tényleg annyira abberált a világ/törökhon, hogy ha a gyerekek védelmében a fiatalok szexuális szabadságát kell korlátozni 18 évig, akkor nem tartom túl nagy áldozatnak. Csak hogy azt meg szintén nem fogja törvény szabályozni, és ahogy látjuk a 18 éves korhatár se igazán védte meg a gyerekeket.
Látom a sztárvilágban is nagy felháborodást keltett a dolog. Ha a nyári események után most van bátorságuk neki menni egy kormányjavaslatnak, annak bizony nyomós oka lehet...

Az Asu ügyre már nem teljesen emlékszem. Ott nem az volt, hogy a szõrös prostinak vitte ki Németországba, azért szökött meg?

Mankos: Bevallom engem annyira felhúzott a szultána alakítása az ÉK-ban hogy még Fahriyét is szívesebben látnám Kenan mellett. Õ legalább tud törökül, Meryem akcentusától kész vagyok. Azt sem értem miért kell feltétlen a celebnõk közül választani, úgy is a hapsik miatt nézik általában ezeket a sorozatokat, inkább nem kerítenének egy kisebb nevû de tehetséges színésznõt?
Jobb lett volna ha Barbibabának összejön a KS, mert Neslihan viszont szerintem tök jó lett volna Enginnel.

Akartam ma Cesúrozni, de bocs most elkapott a Karadayi-láz. Komoly hogy a Szappanparca elõzte be anno a 3. évadot??? Neden??? Szerintem a 2. évad végi vergõdés miatt mondhattak sokan le a sorozatról, és nem tudták hogy a 3. évad ennyire jó. :-(
Vayy és meg kell jegyeznem (a 91. bölümnél tartok), hogy Mahirunk meglepõen pajkos mostanában ;-)))
maryriddle 2016 nov. 20. - 13:05:43
(200/1897)
Hát ha jól értelmeztem akkor azoknál az eseteknél akiket most kiengednének a börtönbõl az fel sem merül, hogy a lány nem volt együttmûködõ. Tehát cél az lenne hogy a kölcsönös beleegyezésen alapuló, 18 év alatti lányt feleségül vevõ fiúkat/férfiakat ne sorolják a nemierõszakolók, pedofilok közé. Csak ha ennyi lenne, nem hiszem hogy tüntetnének a törökök emiatt, mert valóban itt felmerül amit Michonne és Tímea is írt, hogy nem lehet 100%-osan kiszûrni ezeket az eseteket... Nyugaton se valami fényes a statisztika a nem bevallott nemierõszakok számában, hát még ott ahol elõfordul hogy a lány válik megbélyegzetté emiatt meg feleségül kell mennie a támadójához.

Az isztambuli egyezményrõl olvastam.... De errõl még nem hogy magyar férfijogi aktivisták tiltakoztak ellene, az szép.... Ne is lepõdjek meg hogy nemiszervcsonkítás nálunk 4 évet ér...
maryriddle 2016 nov. 19. - 23:47:43
(199/1897)
Hóóóha most láttam a Cesur 3. bölüm fragit, majdnem csók, már most??? És a nõcinek van võlegénye közben? Ezek aztán nem vesztegetik az idõt...
maryriddle 2016 nov. 19. - 23:14:29
(198/1897)
Gondolom épp a gyerekházasságok miatt vezették be ezt a 18-as korhatárt... hát sokat ért... Ezek sajnos olyan dolgok, amit nem fog szabályozni semmilyen törvénykönyv, amíg az emberek gondolkodása olyan amilyen.
Én azt nem értem még hogy ezek a házasságok akkor hivatalosan köttettek meg vagy csak az imám elõtt? És ha törvénytelen akkor miért adja össze õket akár az anyakönyvvezetõ akár az imám? Ilyenkor õket is elõ lehetne vennie, nem?

Tímea, nekem tetszik az orra, cuki :-))))
Egyébként megnéztem a Kösemben ezt a magyar hercegnõt. Farya Bethlen, Bethlen Gábor lánya... ufffff yaaaa:-))

Balibégné: Azt nem mondom, hogy mentes mindenféle színészi hajlamtól. De én két filmjét próbáltam végignézni... és nem sikerült, mert az egyik olyan színésztípust képviseli amit nem bírok hosszútávon nézni, ez pedig a MODOROS. Szóval igazolni tudom amit te csak megérzésbõl írsz, a szenvedélyrõl meg zsigerrõl.
Nekem az lerí róla hogy hatalmas mûvésznõnek, amolyan török Audrey Hepburnnek képzeli magát és próbál is úgy játszani, mint a "nagyok", de a tehetsége és a szándékai köszönõviszonyban sincsenek egymással sajnos... Igazából nem lenne vele bajom, ha nem nyomnák ennyire (akárcsak Meryemet), az felfoghatatlan számomra hogy mivel is érdemelte ki õ hogy toplistás színésznõk között legyen emlegetve??? Na, talán majd most Engin mellett bebizonyítja, kac-kac :-))