Téma: Holdfény

7/10
transylvanianmixedgrill 2017 febr. 19. - 23:24:34 7/10
(8/48)
Nem, azt gondolom, hogy a melegek sem ilyen egysíkúak, akik folyton szerelmesek és kitaszítottak, mintha minden idejük ekörül forogna.
perry 2017 febr. 19. - 23:08:55
(7/48)
Már bocs, neked nem elég, hogy rengetegen utálják õket?
7/10
transylvanianmixedgrill 2017 febr. 19. - 23:04:59 7/10
(6/48)
Túl lassú és túl egyszerû ez a film. Kicsit olyan érzése van az embernek, hogy ülnek a fejesek hollywoodban, hogy milyen meleges sztori nem volt még, aszongy az egyik, hogy fuxos gettó feka még nem volt meleg, és a fejükhöz csapnak, hogy tééényleg, akkor most csináljunk már róluk is egyet. Innentõl már tényleg csak a meleg Birodalmi rohamosztagosokról sztori van hátra, és ki van maxolva egy életre a melegvonal. Apropó: miért van az, hogy a melegeknél mindig a szerelem körül jár a téma, mesélje már el nekem valaki? Az nem lehet, hogy két meleg nem szerelmes egymásba? Könyörgöm, legalább egyszer csináljanak már egy olyan melegekrõl szóló filmet, ahol két meleg utálja egymást!
Lili Marleen 2017 febr. 19. - 22:50:56
(5/48)
sajnos untam :( nekem lassú, vontatott, nem túl érdekfeszítõ film volt, sokkal jobbra számítottam, csalódás :(
Edmond Dantes 2017 febr. 18. - 16:45:12
(4/48)
Háromfelvonásos (film)dráma, nem teljesen kiegyenlített színvonalon. A gyermek Chiron azaz a Little-felvonás kimagasló filmmûvészeti teljesítmény, a környezet- és lélekábrázolás elsõrangú, igényes a képi-operatõri megvalósítás, a színvilág, a zenei háttér és remek a Little-t alakító kisfiú (Alex R. Hibbert) alakítása. A mindenkiben, már a kisgyermekben ott lakozó Gonosz színre lép az iskolatársak képében, hogy eltapossa a "kicsit", a gyengé(bbe)t, a "másmilyent", noha ez a másmilyenség ekkor = egy kisiskolásnál még jelen sincs. A középsõ, "Chiron"-felvonás egyenes folytatása az elsõnek, korrekt, jó színvonalon, ebben a szakaszban érik be a szó minden (nemi, tudati, elszántsági) értelmében a fõhõs és itt ér Oscar-magaslatra a drogos-prosti anya (Naomie Harris) alakítása is. A harmadik felvonás: Feka (Black), a felnõtt Chiron, aki kitört a gyermekkori megalázottságból, van saját élete, a saját lábán áll (más kérdés, hogy mily módon), de nem biztos, hogy boldogabb lett. A rendezõ-forgatókönyvíró (Barry Jenkins) úgy tûnik, mintha elbizonytalanodott volna, mit is kezdjen a felnõtt Chironnal és további életével, a film az utolsó harmadban kicsit (kicsit?) leül. Mégis: a halmozottan hátrányos kisebbségi lét megannyi attribútumát felvonultató igazi mûvészfilmet láttunk. Oscar? Ha van két össze nem vethetõ film, akkor a La-La-Land (Kaliforniai álom) és a Moonlight azaz a két legesélyesebbnek tartott alkotás az. A GG-on könnyebb volt: amannak jutott a zenés-vígjáték kategória fõdíja, emennek a drámaié. Az Akadémiának - ha e kettõ közül választ!- döntenie kell: a saját aranykorát reinkarnáló, könnyed, szellemes, önironikus-parodisztikus Álmot választja vagy kihasználva saját egyetlen "voksolási" lehetõségét, azt a filmet díjazza, amely egy zavaros, baljós jövõjû világban (amilyen most a miénk) korunk égetõ problémáit: a gyermekerõszakot, kisebbségek kirekesztését-üldözését, másság kezelését boncolgatja.
elemes 2017 febr. 18. - 15:51:13
(3/48)
5/10
ko.ga 2017 febr. 18. - 06:54:22 5/10
(2/48)
A film két érdekes kérdést vet fel:
1. Hogyan lesz egy introvertált, vézna, fekete, meleg kisfiúból kigyúrt, drogárus "gangszta nigga"?
Ezt a részt a film nagyvonalúan átugorja, egyszer csak hopp, és a fõhõs felnõtt!
2. Mi történik, amikor hosszú évek után ez a srác immár férfiként újra találkozik "az egyetlen férfival aki valaha megérintette"?
Ezen a ponton a film véget ér.
Értem én, hogy "bízzuk a nézõ fantáziájára", de a nézõ nem azért jár moziba, hogy kitalálja a film kulcsjeleneteit.
Az erõs színészi játék (már ha a némán-dühösen nézés annak számít) és helyenként érzelmes jelenetek dacára így ez csak egy vontatott és semmitmondó alkotás, fájdalmasan primitív párbeszédekkel.
9/10
bb2626 2017 febr. 13. - 22:46:43 9/10
(1/48)
Remek film, mély érzelem és mondanivalóval. Az enyhe mûvészi aláfestés (zene, kameramozgás) szerintem csak emeli a film hatását. Elgondolkodtató, õszinte, és csak sorolhatnám a pozitív jelzõket, de aki egy könnyed filmre vágyik annak nem ajánlott.