10/10
JYJ.3 2021 febr. 26. - 16:19:09 10/10
(119738/120438)
A rasszizmus BTS továbbra is szembeszáll a nagyobb anti-ázsiai idegengyűlöletben
Az ázsiaiak iránti gyűlölet járvány van, amelyet olyan közéleti személyiségek táplálnak, mint Matuschik, akik szinte mindig azt állítják, hogy nem gondolták ezt komolyan.

2021. FEBRUÁR 26

Ebben az opcióban Jae-Ha Kim író kibontja Matthias Matuschik német rádió műsorvezetőjének rasszista észrevételeit a BTS koreai együttessel szemben az ázsiai emberek elleni globális erőszak növekedésének nagyobb összefüggésében. Tartalmi figyelmeztetés a rasszizmusról és az idézett rágalom használatáról.

Két nappal azután, hogy a BTS történelmi megjelenést mutatott az MTV Unplugged oldalán , egy német rádiós személyiség összehasonlította a koreai septet a COVID-19-vel. Azt javasolta, hogy a csoportot vakcinával kell felszámolni, akárcsak a halálos vírust.

"Ezek a p ----- azzal dicsekedtek, hogy lefedték a Fix You-t a Coldplay-től" - mondta a Bayern 3 műsorvezetője, Matthias Matuschik csütörtökön. „Ez szentségtörés! A következő 20 évre Észak-Koreába kellene küldeni őket! … Csak e fiú együttes miatt nem vádolhatsz idegengyűlölettel. Van egy autóm Dél-Koreából. ”

Kivéve ... nem az. Az Instagram oldalának gyors áttekintése megmutatja Daihatsu Copent, ami egy japán - nem koreai - autó. Úgy tűnhet, hogy Matuschik képtelen különbséget tenni a japán és a koreai autógyártók között, egy kis, tudatlan hibának. De játszik benne az Ázsiával és az ázsiaiakkal szembeni idegengyűlölet-magatartás, amely a COVID-19 2020 -as megjelenése óta az egekbe szökött. Bár hatóköre közel sem olyan széles, mint Donald Trump volt elnöké - aki vidáman és szándékosan utalt a Covid-19-re mint a kínai vírus vagy a kunginfluenza - szavai arra ösztönzik az embereket, hogy koreai férfiak egy csoportját dehumanizálják azzal, hogy betegséggel egyenértékűvé teszik őket.

A BTS amerikai Columbia Records kiadója gyorsan megmutatta támogatását: „A Columbia Records az ázsiai közösség mellett áll, és elítéli a rasszizmus és az idegengyűlölet minden formáját. Mindannyiunknak együtt kell működnünk, hogy törekedjünk a faji igazságosságra ”- tweetelt a beszámoló.

https://www.teenvogue.com/story/racism-bts-continues-to-face-is-part-of-larger-anti-asian-xenophobia-op-ed
10/10
JYJ.3 2021 febr. 26. - 16:15:46 10/10
(119737/120438)
Nem csendesedik a harag.....Világtrend a twitteren...
https://apnews.com/article/race-and-ethnicity-media-social-media-coronavirus-pandemic-south-korea-058022ac915733eb7f86a4070cef3066

A német rádió elnézést kér a K-pop BTS-jével kapcsolatos észrevételekért


File --- File file készült 2020 november 20-án a dél-koreai K-pop zenekar, a BTS tagjai sajtótájékoztatón pózolnak a fotósok előtt, hogy bemutassák új "BE" albumukat a dél-koreai Szöulban. (AP fotó / Lee Jin-Man, fájl)
BERLIN (AP) - Egy bajor rádió elnézést kért pénteken a műsorvezető észrevételei miatt, amelyek a népszerű dél-koreai K-pop együttest, a BTS-t hasonlítják össze a koronavírussal, mondván, hogy a szavainak megválasztása túl messzire ment, de semmiképpen sem volt „bántó vagy rasszista. ”

A kijelentés azután következett, hogy rajongók légiói rasszizmussal vádolták az állomás Matthias Matuschikját az együttes Coldplay „Fix You” címlapjára adott megjegyzéseivel kapcsolatban a közösségi médiába # Bayern3Racist, # Bayern3Apologize és # RassismusBeiBayern3 hashtagek használatával, amelyek fordítása „rasszizmus a Bayern3-nál”. . ”

"A rasszizmus nem opció" - írta egy felhasználó, @ Vroseeeee1 tompa tweetben angolul, németül, koreaiul és spanyolul.

A felfordulás egy szerdai élő show után következett, amelyben Matuschik a BTS „Fix You” változatát „istenkáromlásnak” csúfolta, és a bandát a COVID-19-hez hasonlította, és „valami gagyi vírusként jellemezte őket, amely remélhetőleg hamarosan vakcinát fog kapni. jól."

Ezután mélyebbre ásott, amikor megpróbálta kissé visszaforgatni a megjegyzést, mondván: "Nincs semmi Dél-Korea ellen, nem vádolhatsz idegengyűlöletgel, csak azért, mert ez a boyband Dél-Koreából származik. Korea. A legmenőbb autóm van körülöttem.

Aztán azt mondta, hogy a borító megbánásáért a BTS „Észak-Koreában nyaral a következő 20 évben”.

A 2013-ban debütált BTS a világ legnagyobb fiúzenekarává vált, stadionokat értékesített világszerte, és videoüzenetet adott az ENSZ Közgyűlésén.

A meghitt, társadalmilag tudatos szövegekkel teli dalaik elismerik sikereiket. Ellentétben más K-pop zenekarokkal, amelyek gondosan karbantartják a kiadóik által létrehozott személyiségeket, a BTS a rajongókkal - más néven ARMY - a közösségi médián keresztül folytatott aktív kapcsolatáról ismert. A BTS-nek több mint 33,1 millió követője van a Twitteren.

A megjegyzéseket sértő panaszok nem csak Dél-Koreából származnak, sok szociális média felhasználó Németországban és másutt azonnal elítélte őket.

"Tudom, melyik rádióállomást nem hallgatom tovább, bye @ Bayern3" - írta a @fairesvmns felhasználó egy német nyelvű bejegyzésben, amely Matuschik megjegyzéseinek hangját tartalmazta. "2021-ben nagyon nincs szükségem ilyen formájú és formájú rasszizmusra."

Sok külföldön élő dél-koreai aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a megjegyzések ázsiai-ellenes erőszakot gerjeszthetnek, ami már sok helyen növekszik.

"Ez nem csak a #BTS-ről szól, hanem olyan sok ázsiai emberről szól, akik rendkívüli rasszizmussal küzdenek, különösen a járvány miatt" - tweetelt Hansl Chang, Németországban élő dél-koreai.

Az állomás bocsánatkérésében azt állította, hogy míg Matuschik „ironikusan, eltúlzottan és túlzott izgalommal ismertette véleményét, szavai túl messzire mentek és megsértették a BTS rajongóinak érzéseit.

- De ő - és erről biztosított minket - semmiképpen sem ezt szánta. Csak nemtetszését akarta kifejezni a fent említett borítóváltozat miatt. ”

Megállapította, hogy Matuschik részt vett a menekültek segélyének előteremtésében, és „állandó kampányt folytat a jobboldali szélsőségesség ellen”, és megmutatta, hogy ellenzi az idegengyűlöletet vagy a rasszizmust bármilyen formában.

"Ez nem változtat azon a tényen, hogy sokan közületek kijelentéseit bántónak vagy rasszistának találták" - mondta a Bayern3. „Minden lehetséges módon elnézést kérünk ezért. A következő napokban ismét részletesen dolgozunk az ügyben Mátyással és a csapattal. ”

___

A dél-koreai szöuli Juwon Park hozzájárult ehhez a jelentéshez.
10/10
JYJ.3 2021 febr. 24. - 10:39:43 10/10
(119736/120438)
Áttekintés: A BTS mindent elkápráztat, gyönyörűen meghitt 'MTV Unplugged' szettel
Bryan Rolli

BTS az "MTV Unplugged" -en BIGHIT ENT./MTV
Az elmúlt 12 hónapnak sokkal másképp kellett volna kinéznie a BTS - és a világ többi része számára. Mielőtt a jelenleg zajló koronavírus-járvány leállította volna az élő zenét, a koreai pop septet világszerte felgyújtotta a stadionokat a hatalmas Soul Tour- térképen, a térkép tetején lévő albumának, a Map of the Soul: 7-nek az évfordulója mellett. régi vasárnap. A világjárvány a végtelen időre elhalasztotta a földgolyótúrát, és nem jelezte, hogy a BTS mikor tudja elhozni multiszenzoros élő látványát a BTS ARMY mintegy millió tagjához, akik jegyet vettek.

Szerencsére az utolsó dolog, amit bárki hívhatott a BTS-nek, lusta, és a zenekar tagjai egész évben keményen dolgoztak új zenék kiadásával, extravagáns virtuális fellépések tervezésével és mindenféle eladások és streaming lemezek széttörésével . Októberben a BTS megadta a Map of the Soul: 7 számára a megérdemelt stadionkezelést a „BTS Map of the Soul ON: E”, az állkapocscsökkentő, kétnapos virtuális koncerttel, amely 993 000 nézőt nézett meg 191 különböző országból vagy régióból.

Kedden este a BTS megtisztelte az MTV Unplugged készletét, és merőben más jelenetet mutatott be: hét férfi egy ritka hangszereléssel ellátott szobában, amelyet kölcsönös rajongásuk, mesterségük iránti szenvedélyük és rajongóikkal való kapcsolat iránti vágy támaszt alá. A mesteri öt dalos készlet megerősítette azt, ami az ARMY-nál már közismert: Távolítsa el a csillagok koreográfiáját és a lélegzetelállító pirotechnikát, és a BTS továbbra is a popkarika hét legkarizmatikusabb és legtehetségesebb énekese.

Természetesen ez még mindig BTS-előadás volt, és bizonyos mértékű nagyképűségre lehetett számítani. A csoport a “Telepathy” -vel indította el a készletet, ami egy döcögős disco-pop szám volt a legújabb albumukról, a BE-ről . A zenekar tagjai könnyedén kereskedtek a vonalakkal, miközben körüljártak egy csocsóasztallal és retro arcade játékokkal felszerelt szobában. Könnyen elképzelhető, hogy a BTS tagjai együtt ültek le egy ilyen helyiségben, amikor kivárják a világjárványt, amikor dicsőséges visszatérésüket tervezik a személyes koncertekre, és dühödt ütemben írnak új zenét.

A BE jó hangulatú számai az Unplugged szettet foglalják magukban , mivel a BTS „Dynamite” -vel zárta teljesítményét, a listavezető, rekordot elért juggernaut, amely az elmúlt hat hónap során díjkiosztóvá vált. De a három középső dal teljesen bemutatta a csoport megdöbbentő technikai és érzelmi tartományát. A zenekar a napfényben fürdő üvegházba szállított a „Kék és szürke” pusztító előadásához. Hangjuk egyhangúan szárnyalt a finoman pengetett gitárhúrok és zongoraakkordok miatt, és különösen Jimin elkápráztatta fájó falsettóját.

A BTS 'Dynamite' videója megsemmisíti a YouTube Premiere Record-ot [Frissítve]
V, aki a „Kék és szürke” társszerzője és társproducere volt, kifejtette, hogy a kék szín a „kiégés érzését” képviseli, míg a szürke azt a „szomorúságot tükrözi, hogy nem láthatjuk az ARMY-t”. A „Blue & Grey” Unplugged feldolgozása felerősítette a szám ikerhangulatát, az eufóriát és a melankóliát - a zene létrehozásának és tanúságának közösségi örömét, és a szomorúságot, hogy ezt nem tudtam megtenni személyesen.

Valószínűleg magas nézőpont volt a nézők számára a BTS meglepetés borítója a Coldplay 2005-ös Fix You című balladájáról. Ez tökéletesnek bizonyult a zenekar tagjai számára, egyformán kiegészítve RM gazdag baritonját és Jungkook gyengéd falsettóját. A dal felemelő szövege aligha volt alkalmasabb erre a viharos évre: "És a könnyek áradnak az arcodon, amikor elveszítesz valamit, amit nem tudsz pótolni ... A fények hazavezetnek."

Emberek milliói szenvedtek mérhetetlen veszteséget az elmúlt évben, és ragaszkodtak azokhoz a kényelmekhez, amelyek segíthetnek abban, hogy röviden elfeledjék bánatukat, és újra régi önmaguknak érezzék magukat. Rajongók milliói számára a BTS az a jeladó, és ezt a felelősséget nagy tisztelettel viselik. Ez vezérelvként szolgált a BE számára , különös tekintettel a „Life Goes On” vezető kislemezére, amelyet a csoport egy élő háttérzenekar segítségével gyönyörűen nyújtott. A zenekar tagjai sóvárogva nézték a kamerát, amikor arra reflektáltak, amikor a világ megállt, és egy olyan jövő felé fordították tekintetüket, amelyben testükben újra össze tudtak jönni rajongóikkal.

Eljön az a nap, és dicsőséges lesz. Addig a BTS újabb meghitt, pompásan kidolgozott előadással ajándékozta meg rajongóit, és emlékeztette a világ többi részét, hogy miért örül az ARMY nekik.https://www.forbes.com/sites/bryanrolli/2021/02/24/review-bts-dazzle-all-by-themselves-with-beautifully-intimate-mtv-unplugged-set/?sh=12ff316b2ef9
10/10
JYJ.3 2021 febr. 22. - 21:47:43 10/10
(119735/120438)
https://youtu.be/K7idTDpV7c0

2021-es J-Hope születésnapi hirdetések összeállítása a világ minden tájáról
10/10
JYJ.3 2021 febr. 22. - 18:10:39 10/10
(119734/120438)
BTS stílus..
10/10
JYJ.3 2021 febr. 22. - 18:10:18 10/10
(119733/120438)
Ki fog fellépni a 63 #GRAMMYs jövő hónapban? 🎤
Amerikai stílus.....
10/10
JYJ.3 2021 febr. 20. - 14:56:46 10/10
(119732/120438)
Jhope weverse-en a születésnapi tortájával.
🐿: édes sütemény, amelyet egyedül lehet élvezni (szeretnék megosztani)
A torta nagyon klassz, vannak apró hobbik is-így írja...
10/10
JYJ.3 2021 febr. 19. - 18:32:03 10/10
(119731/120438)
RIPORTBAN BESZÉL SAJÁT MAGÁRÓL KEY (SHINee)
KEY (키) a SHINee tagja nem gondolta volna, hogy még 30 éves korában is k-pop sztár lesz.
A szülei azt szerették volna, hogy orvos legyen. Ehelyett táncolni tanult.
KIM KI BUM (김기범) (KEY családneve) popsztárságról szóló álma valóra vált, amikor 2008-ban csatlakozott a SHINee-hoz.
És most, 12 évvel később is nagyon lelkes: rajongótábora akkora, mint egy kisebb nemzet, reklámokban szerepel, letudta a katonságot, és ebben a riportban van ideje egy kis elmélkedésre....
KEY:
"Attól függően, hogy miképpen számoljuk, mindenképpen 30 éves vagyok már. Technikailag szeptember 23-án leszek 30, de Koreában már most 31 vagyok.
Fiatalkoromban úgy véltem, mire 30 leszek, már családom lesz, férj leszek és apa.
Akkoriban egy 30 éves annyira felnőttnek tűnt. A szüleim 28 évesek voltak, amikor összeházasodtak. Én már erről lemaradtam. És még el sem tudom képzelni!
Arra pedig egyáltalán nem gondoltam, hogy 30 éves koromban még mindig énekelni fogok. Más művészeket nézve úgy láttam, hogy 30 éves korukra már gyengül a karrierjük.
Sosem gondoltam volna, hogy én ennyi idősen még ilyen aktív leszek. De tudod, én most is 18 évesnek érzem magam. Semmi nem változott.
Fiatal koromban nagyon csendes, engedelmes voltam, s azzal foglalatoskodtam, hogy megfigyeljem mások viselkedését, tevékenységét, mondanivalóját. Ha olyan emberek között voltam, akiket kevésbé ismerek, akkor csak csendben figyeltem a környzetemet. De közben a szívem belsejében a saját személyiségem akart kitörni! Egy tűz volt benne!
Édesanyám nővér, édesapám pénzügyi befektetési tanácsadó volt. Nagyon szerették volna, hogy sokat tanuljak és orvos legyek, de a fenébe, én nem!
Titokban táncolni tanultam a suliban és szerettem énekelni is.
15 évesen a szüleim tudta nélkül elmentem az SM ügynökséghez meghallgatásra.
A meghallgatás után leültettem őket és elmondtam nekik, hogy én k-pop híresség szeretnék lenni.
A szüleim megdöbbentek! Sosem látták még korábban ezt az oldalam. "De hát Te olyan félénk gyerek vagy! Te nem lehetsz sztár!" - mondták.
Egyszerűen nem hitték el, amit mondtam. Úgy éreztem, mintha a szüleim lázadnának ellenem.
Ezt követően 3 napig nem aludtak, éjszakákon át csak rólam beszéltek.
Viszont én jól aludtam.
Végül rájöttek, ha megtiltanák is, én akkor is k-pop sztár szeretnék lenni.
Minden hétvégén 2 órát vonatoztam Szöulba, majd gyakoroltam, edzettem és visszavonatoztam Daeguba, a szülővárosomba. Közben nagyon irigyeltem a Szöulban élő gyakornokokat. Ők minden egyes nap bent lehettek az ügynökségnél.
Kétségbeesett voltam minden órán és minden gyakorláson, hazafelé a vonaton pedig sírtam.
Soha nem pihentem hétvégén, de én még annál is többet szerettem volna gyakorolni.
Bizonytalannak éreztem a jövőmet. Pedig nekem biztosnak kellett lennem magamban, hogy debütálni tudjak. És én biztos is voltam! Egyszerűen el tudtam képzelni magam a színpadon!
Hittem a képzelet és a kimondott szó erejében!
Most is ezt teszem, amikor dalokat válogatok. Ha nem tudom elképzelni, akkor általában nem tudom megcsinálni sem. Látnom kell a fejemben a dalt annak érdekében, hogy valóra váltsam.
Amikor a SHINee-val debütáltam (2008), semmi sem olyan volt, mint amilyennek elképzeltem. Ott voltak a színpadi fellépések, a tévé interjúk, a varieté műsorok, készülődés a következő albumra és persze a gyakorlások.
Abban az időben, amikor debütáltunk, minden tagnak megvolt a saját karaktere, a saját szerepe, amit el kellett játszania.
Én voltam a félénk, csendes KEY, amit eleinte nagyon nehezen tudtan megszokni, hisz legbelül pontosan ennek az ellentétét éreztem.
Nem tudom, hogy ez-e a helyes szó, de az SM ügynökség CSINÁLT minket. Nem mi hoztuk létre a SHINee-t. Mi egy MEGCSINÁLT együttes voltunk. Egy hozzá illő képpel és dalokkal, amelyek illenek a képbe.
Az ügynökség munkatársai csak 7 évvel később, 2015-ben kérték ki a véleményünket.
Azt hiszem ez volt a vízválasztó pillanat. Amikor döntéseket hozhattam. És akkor rájöttem, hogy nem is tudom mit válasszak.
A 2015-ös 'ODD' album emlékezetes volt. A többiekkel együtt a "View" című számot választottuk a bemutató dalnak, valamint az egész koncepciót, az kosztümöket én határozhattam meg. Az iskolai öltözék - farmer nadrág, trikók, tornacipő - nagyon meglepő volt a nézők, hallgatók számára, hisz akkoriban a csapatok többnyire egyenruhákat hordtak.
Szóval a "View"-val megdöbbentettük a nézőket.
Többeknek nem tetszett, azt mondták túl modern a megjelenésünk, de én nem bántam.
Először léptünk úgy a színpadra, hogy végre azt mondhattuk, ez az igazi SHINee. Megérkeztünk.
És ekkor úgy döntöttem, hogy mindent megmutatok magamból, a zenémet, a személyiségemet. A szépség és a divat olyan eszközök voltak számomra, amelyek segítségemre voltak abban, hogy magamat tudjam adni és megmutatni.
Nagyon konzervatív, hagyományos családban nevelkedtem. A szüleim azt sem engedték, hogy kilyukasszam a fülem és fülbevalót hordjak.
A debütálás után rájöttem, hogy bármit is viselünk, a rajongóink - főleg a női rajongók - ugyan olyan dolgokat kezdenek el vásárolni maguknak. Ez a felismerés szimbolikus volt számomra, azt jelentette, hogy nincsenek határok.
2019. márciustól szüneteltettem a SHINee-ban a szereplésem, hisz bevonultam katonának és 2020. októberében szereltem le.
És azt vettem észre, hogy most már nem kérem mások tanácsát, véleményét. Inkább megpróbálom meghozni a saját döntéseimet. Már nem félek a kudarctól. Sokkal fontosabb, hogy magabiztos legyek és semmit se szégyeljek, amit teszek. Nem félek attól, hogy elveszítek dolgokat - pénz, hírnév, vagy bármi.
Igaz akarok lenni magamhoz. Ugyan van még mindig egy félénk oldalam, de van egy hangzatos, egy magamutogató oldalam is.
És megtanulom, hogy miképpen fogadjam el mindezt - hisz önmagam mindkét oldala az én személyiségemhez tartozik."
(forrás: https://www.allure.com/)
10/10
JYJ.3 2021 febr. 19. - 18:30:59 10/10
(119730/120438)
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT
Azt hiszem a mai ünnepeltről nem tudok újat mondani.
Aki szereti a k-popot, őt és a csapatát biztosan ismeri.
Tehetség, egyediség, alázat, kemény munka, szerénység, jóképűség... és megannyi jelzővel lehet még folytatni a sort.
(folytasd a sort kommentben 🙂 )
A BTS tagja J-HOPE (제이홉) - avagy családi nevén JUNG HO SEOK (정호석) - ma ünnepli 27. születésnapját.
Ennek okán is ISTEN ÉLTESSE, ÉNEKELTESSE, TÁNCOLTASSA ÉS NEVETTESSE MÉG NAGYON SOKÁIG! 👏🍾🌞🎵🌹🎂🍀🎤🎈🎁🎉💌😘
- 1994. február 18-án született Gwangjuban, Dél-Koreában
- egy 4 évvel idősebb nővére van
- 2013. június 12-én debütált a BTS tagjaként
- korábban, a debütálásuk előtt még nem szerette az aegyozást (cukiskodás), de mára már megbarátkozott vele
- debütálás előtt egy 'Neuron' nevű tánccsoportnak volt a tagja
- a JYP ügynökséghez együtt ment meghallgatásra Youngjae-val (B.A.P) és Dino-val (Halo), de az első meghallgatásról visszautasították
- példaképe az amerikai producer, Benzino
- korábban teniszezett, így többször is kijelentette, ha nem énekes lenne, akkor teniszversenyző lenne
- járt a Seungri Akadémiára táncot tanulni - ez a BigBang tag, Seungri táncakadémiája
- ha bármilyen problémája van, leginkább Suga-val, vagy RM-mel osztja meg
- kedvenc színe a zöld
- mottója: 'ha nem dolgozol keményen, az eredményed sem lesz jó'
- a tagok szerint, ha nem ember lenne, akkor:
* Jungkook: szarvas
* V: szarvas
* Jimin: a 2. nagymama
* Suga: macska
- amiket irigyel a tagoktól: Jimin izmai, RM rap képessége és jó angolja
- ideális randi helye: "Szeretem a tengert. Szeretnék kéz a kézben lesétálni a partra."
10/10
JYJ.3 2021 febr. 19. - 18:27:56 10/10
(119729/120438)
Az MTV (zenetévé USA) még február 9-én jelentette be, hogy a k-pop szupersztár csapat, a BTS lesz a soronkövetkező 'MTV Unplugged' című műsor vendége.
('unplugged' jelentése: csatlakozás nélküli - azaz a műsor akusztikus zenélést jelent, élő zene, élő zenekar és éneklés)
A Grammy díjra is jelölt dél-koreai fiúcsapat 2021. február 24-én hajnali 3:00 órakor lesz látható az MTV csatornáján.
Az MTV Unplugged című műsora 1989 óta van műsoron, és olyan résztvevői voltak már korábban, mint Nirvana, Tony Bennett, Mariah Carey, Aerosmith, LL Cool J, Bob Dylan, George Michael, Bjork, Lauryn Hill, Jay-Z... és még sokan mások.
Az előadáson a 'BE' című albumról lesznek hallhatóak a dalok, eddig még soha nem hallott formában.
A műsor 30 perces lesz.
A sugárzás időpontjai:
Február 24. - szerda
03:00 MTV
21:05 MTV ismétlés
Február 27. - szombat
02:30 MTV ismétlés
07:40 MTV ismétlés
Március 1. - hétfő
02:35 MTV ismétlés
(forrás: https://www.billboard.com/)
10/10
JYJ.3 2021 febr. 18. - 22:12:02 10/10
(119728/120438)
Nézze meg, milyen epikus utazás bontakozik ki február 18-án, csütörtökön, amikor a Kitartás-motorunk leszáll a Marson. Itt megtekintheti a NASA sugárhajtómű laboratóriumának misszióvezérlésének 360 fokos mérnöki szemeit, kép-kép kommentárokkal. A vörös bolygó felszínére jutáshoz a rovernek túl kell élnie a belépő, leereszkedő és leszállóként ismert, kínzó végső fázist. A rover - a legnagyobb, legnehezebb, legtisztább és legkifinomultabb hatkerekű robot, amelyet valaha az űrbe indítottak - csak ezután kutathatja a Jezero-kráterben az ősi élet jeleit, és gyűjthet mintákat, amelyek végül visszatérnek a Földre

https://www.youtube.com/watch?v=GIooAx_GkJs
10/10
JYJ.3 2021 febr. 18. - 16:09:00 10/10
(119727/120438)
Meglepő módon nem negatív cikket olvashatunk..

Megállíthatatlanul hódít a dél-korai fiúbanda: legendák közé kerül a BTS együttes!

A K-pop legnagyobb sztárjai az ikonikus MTV Unplugged-ban lépnek fel
A
Tovább folytatja világhódító útját a BTS! A dél-koreai fiúbanda hamarosan elmondhatja magáról, hogy a legnagyobb könnyűzenei ikonok közé került.
A golyóálló cserkészek ugyanis első K-pop formációként lehetőséget kapnak arra, hogy fellépjenek a legendás MTV Unplugged műsorban és megmutassák, hogyan szól a Dynamite vagy éppen a Life Goes On című slágerük akusztikus verzióban. Koncertjüket február 24-én az MTV Hungary nézői is élőben láthatják.

Az MTV Unplugged című műsora több mint 30 éves múltra tekint vissza. Különlegessége, hogy a nemzetközi sztárok, rock- és poplegendák akusztikus formában adják elő ismert dalaikat. A műsorban olyan népszerű előadók léptek fel az utóbbi időben, mint Miley Cyrus, Shawn Mendes, a 30 Seconds to Mars, de a legemlékezetesebbek közt volt a Bon Jovi, a Nirvana, vagy éppen az R.E.M. koncertje is. Most a K-pop műfaj legnépszerűbb formációja, a BTS kap lehetőséget, hogy újragondolja saját slágereit: február 24-én a magyar rajongók is élő adásban láthatják a maga nemében rendhagyó koncertet!

A 2013 óta nagy sikerrel hódító koreai formáció és az MTV már tavaly is felejthetetlen pillanatokat okozott a rajongók számára világszerte. A banda tavaly augusztusban az MTV Video Music Awards díjátadón mutatta be új szuperslágerét, a Dynamite-ot, de az igazi szenzáció csak ezután következett, hiszen a Legjobb együttes, a Legjobb pop, a Legjobb K-pop és a Legjobb koreográfia díját is bezsebelték. Tavaly ősszel a Magyarországon is zajló MTV EMA során pedig öt jelölésből négyet vihettek haza, többek közt elhódították a Legjobb rajongótábor díját is.

A BTS MTV Unplugged fellépése február 24-én 03:00-s kezdettel, az akusztikus előadás ismétlése pedig február 24-én 21:05-tól lesz látható az MTV Hungary műsorán.

https://www.blikk.hu/sztarvilag/zene/bts-egyuttes-del-korai-fiubanda-zene/4y7q6j9?fbclid=IwAR266twePUlJCRxEa5aF-ejR59Wz0AXQiVGTk9phsoTzjs5zLbL3SgDxLiM
10/10
JYJ.3 2021 febr. 18. - 10:18:46 10/10
(119726/120438)
10/10
JYJ.3 2021 febr. 17. - 11:31:29 10/10
(119725/120438)
20 szokatlan dolog Dél-Koreában, amit szeretnénk kölcsönkérni tőlük

Számtalan olyan apró és példamutató összetevője van a koreai emberek életének, melyeket mi, európai emberek álmunkban sem gondolnánk, hogy ilyen egyáltalán lehetséges. Gondolnád például, hogy a tömegközlekedési eszközökön kialakított terhes-üléseket akkor is szabadon hagyják, ha tele van a jármű? Hát azt, hogy külön fejpárnákkal óvják az utazás közben elbóbiskoló utasok fejét az ablaküvegnek csapódástól?! Az alábbi listán ilyen és ehhez hasonló érdekességeket gyűjtöttünk össze Dél-Koreából, melyeket szívesen látnánk viszont a bolygó más országaiban is.

https://harmonikum.co/20-szokatlan-dolog-del-koreaban-amit-szeretnenk-kolcsonkerni-toluk/?fbclid=IwAR0Hx5UPR9mojIUjaxawe1mRj-F5itx1iuhPsSst0UjmQBUOAddVXfRqSGk

Érdemes megnézi a képeket....
10/10
JYJ.3 2021 febr. 17. - 09:31:17 10/10
(119724/120438)
https://www.allkpop.com/article/2021/02/bts-vs-ost-sweet-night-sets-another-record-as-the-highest-charting-korean-solo-song-in-hungary

A BTS V OST "Sweet Night" újabb rekordot állít fel a legmagasabb rangú koreai szóló dalként Magyarországon

A Sweet Night , az Itaewon OST osztály, amelyet V készített és énekelt , továbbra is újabb rekordot állít fel.

Miután a közelmúltban ez lett a 2020-as legtöbbet sugárzott OST és a koreai férfi énekes leggyorsabb szóló dala, amely elérte a 100 métert a Spotify-on.

A Sweet Night egyben a legtöbbet eladott koreai szóló dal lett a magyar End Year listán.
10/10
JYJ.3 2021 febr. 16. - 12:19:43 10/10
(119723/120438)

FÉM EVŐPÁLCA
Ellentétben más ázsiai kultúrákkal, amelyeknek evőpálcái általában fából készülnek, a koreai pálcikák fémből vannak, és szögletesek. De vajon miért?
(Egyébként miért csodálkozunk rajta, amikor a mi evőeszközeink is fémből készülnek? 😃 )
Az egyik magyarázat, hogy a koreaiak nem szeretnek pazarolni, ezért inkább a fémet részesítik előnyben, mert azt újra fel lehet használni.
A koreaiak által használt rizs meglehetősen kicsi szemű, ezért precízebb eszközre van szükségük, hogy megehessék.
Ezen kívül a koreaiak nagyon óvatosak a baktériumokkal, vírusokkal, fertőzésekkel, a fémet pedig könnyű tisztán tartani. (Korábban vízben forralva sterilizálták a pálcikákat, manapság már speciálisan erre készített elektromos sterilizálót használnak az éttermekben.)
De van olyan magyarázat is, amely sokkal korábbra nyúlik vissza.
Silla királyság idejében aranyban bővelkedett az ország. Annak idején a kutyák, vagy a majmok láncai is ebből készültek. Még a katonai ruházat is arannyal volt szőve.
Amikor a Silla királyság idejéből (ie. 57 - isz. 935) való sírokat megtalálták és feltárták, azokban arany tárgyakat találtak, koronát, fülbevalókat, medálokat. Ezek mindegyike rendkívül kidolgozott, precíz munka volt, jellemezte a Silla nép fejlett fémfeldolgozását. Ez a fémfeldogozási technika fennállásuk 1000 éve alatt megalkotta a fém evőpálcát is.
KIM egy olyan család volt, aki kiemelkedett akkoriban s 700 évig ők voltak a Silla királyság uralkodói.
Jelenleg Dél-Korea 50 milliós lakosságának mintegy 20 százaléka KIM család névvel rendelkezik.
S mi a KIM jelentése? ARANY!
(forrás: https://garlandmag.com/)
10/10
JYJ.3 2021 febr. 12. - 13:04:06 10/10
(119722/120438)
BOLDOG ÚJ ÉVET
SEOLLAL - AVAGY KOREAI LUNAR ÚJ ÉV
Koreában február 11-12-13-án ünneplik az Lunar Új Évet. Elköszönnek a Patkány évétől és üdvözlik a Bivaly évét! 🙂
2021. február 12-én kezdődik egész pontosan a Fém Bivaly éve, ami a felelősségvállalás, a kemény munka, a szervezettség, a kitartás, az elszántság és az érdemek esztendeje lesz mindenki számára, s 2022. január 30-ig tart majd.
De mi is az a SEOLLAL?
A SEOLLAL a Lunar Új Év, vagy hívják Kínai Új Évnek, avagy Tavaszi Fesztiválnak is.
A koreaiak számára ez fontos ünnep, s 3 napig tart. (Kínában 2 hétig ünneplik.)
Az üzletek, éttermek, munkahelyek zárva vannak, különösen a SEOLLAL napján, azaz a mai napon, február 12-én.
Hagyományosan a családok ilyenkor a legidősebb férfi rokonnál találkoznak, hogy tiszteletüket tegyék az őseik és az idősebbek előtt.
Az ünnep középpontjában az ősimádat rituáléja áll, de ide tartozik a közös étkezés, a közös játék, illetve a SEBAE, amikor is a gyerekek és a diákok meghajolnak az idősebbek előtt, akik ilyenkor aprópénzt adnak cserébe.
Ez az ünnep - csak úgy, mint sok más kultúrában - az ételek köré összpontosul.
Több napig tart az előkészülete, majd pedig következik a közös étekezés s az ősök tiszteletének rendkívül strukturált rituáléja a CHARYE.
A CHARYE magába foglalja a hagyományos ételek elkészítését a nők részéről, s az ételek szervírozását, amit viszont a férfiak végeznek.
Az ősök számára készített ételek kissé eltérhetnek régiónként, de az ételek elhelyezése azért általában hasonló.
Az ételek elfogyasztásával megáldják az őseiket, valamint az új esztendőt is.
새해 복 많이 받으세요 🎉🎉🎉 Boldog Új Évet
10/10
JYJ.3 2021 febr. 10. - 11:04:24 10/10
(119720/120438)
Az Universal Music, és a YG Entertainment befektetnek a BIG HIT Live Streaming vállalkozásába. A vállalkozást a BIG HIT és a Kiswe videótechnikai cég hozta létre tavaly szeptemberben KBYK Live néven, és egy hónapon belül együtt elindították a VenewLive nevű élő közvetítésű tartalmi platformot (itt nézhettük már a fiúk live koncertjeit). Most az YG és az UMG nem nyilvános méretű tőkebefektetéssel csatlakoztak, és igyekeznek a párossal együttműködve tovább bővíteni a platform elérhetőségét, javítani egyedülálló több nézetű technológiájának alkalmazását és bemutatni saját előadóikat. A lépés a BIG HIT virtuális koncertjeinek sikereire épít a Kiswe technológiáján keresztül 2020-ban, és segít az ügynökségeknek új módszereket találni a fizető nézők csábítására, amikor a COVID-19 járvány húzódik, megakadályozva a személyes előadásokat.
"Az elmúlt év megmutatta, hogy a megbízható és innovatív élő közvetítés iránti igény soha nem volt nagyobb" - mondta Boyd Muir, az UMG ügyvezető alelnöke, pénzügyi igazgatója és műveleti elnöke. "Örülünk, hogy a KBYK partnereiként csatlakozhatunk a BIG HIThez, a YG-hoz és a Kiswe-hez, miközben arra törekszünk, hogy segítsünk tovább fejleszteni az UMG művészek és rajongóik lehetőségeit és élő közvetítési élményeit a mai napon, és a jövőben is."
Az YG Entertainment ügyvezető igazgatója, Sung Jun Choi elmondta, hogy "Izgatott a beruházás amely magas színvonalú platformot biztosított vezető technológiákkal" a társaság művészei számára. A lépés segíteni fogja az YG-t abban, hogy „több interaktív élményt és új szolgáltatást nyújtson a globális rajongóknak” - tette hozzá.
A KBYK Live platformot megkülönbözteti a Kiswe technológiájának használata, amely lehetővé teszi a rajongók számára, hogy egy folyamatos élő esemény több nézete közül választhassanak, amelyet korábban a cég szélesebb körben alkalmazott az élő sportok területén. A zenei előadásokhoz a technika lehetővé teszi a rajongók számára, hogy a teljes színpadi produkciók megtekintését testreszabják a különféle lehetséges kamerapozíciók és szögek segítségével, amelyek között valós időben lehet váltani. Emellett olyan prémium szolgáltatásokat kínál, amelyek növelhetik a virtuális jegyárakat, például a 4K felbontás, az élő csevegés funkciói és a K-pop stadion show-élményében központi szerepet játszó lightstickek szinkronizált mozgását szimuláló programok.
"A VenewLive a mai művészek számára a leg kreatívabb és legemlékezetesebb lehetőségeket kínálja művészetük és előadásaik globalizálására, a közösség és a rajongói élmény fokozása érdekében" - magyarázta Muir.
Az UMG és az YG hajlandósága a platform részvételére bizalmi szavazást jelent a BIG HIT szórakoztatás terén elért technológiai megközelítéséről.
"A BIG HIT kísérletei a rajongói élmény maximalizálására nem korlátozódnak a szórakozásra, hanem [kiterjednek a különféle technológiák megvalósítására]" - mondta a vállalat globális vezérigazgatója, Lenzo Yoon, kifejtve, hogy a VenewLive része ennek az erőfeszítésnek. "Álmunk és célunk az elérhető legfejlettebb technológia biztosítása, hogy a rajongók bármilyen körülmények között a lehető legjobban megtapasztalhassák a művész tartalmát."
~Moonlight