10/10
JYJ.3 2020 nov. 19. - 09:57:27 10/10
(119578/120438)
A BTS ARMY belsejében, az odaadó rajongó páratlan szervezettséggel

2020. NOVEMBER 18. 14:35 EST
énJiye Kim első BTS koncertje volt. Izzó gömbök hullámzó tengere alakult ki, amikor a tömeg fénypálcákat lengetett, és egyhangúan kiabálta a zenekar rajongó énekét - Kim Nam-joon! Kim Seok-jin! Min Yoon-gi! Jung Ho-seok! Park Ji-min! Kim Tae-hyung! Jeon Jung-gook! BTS!

Kimnek már tetszett a csoport zenéje , de 2017 májusában, a sydneyi Qudos Bank Arénában, a több mint 11 ezer fős tömeg körében nézve rajongóvá - pontosabban az ARMY, a K-pop hivatalos rajongói neve - tagjává vált juggernaut . "Vettem magamnak egy jegyet, és ennek a kis stadionnak a legkínosabb helyzetében a legmagasabb sarokban ültem" - mondja Kim, az ausztráliai születésű és nevelkedett középiskolai tanár. A BTS világszerte a Wings turné közepén járt . "Arra számítottam, hogy tisztességes élő énekesek lesznek, reméltem, hogy jól táncolnak, érdekes zenére számítottam" - mondja Kim (26). De ami megdöbbentette, az a koncert üzenete volt.

Kim egy egyszerű szolidaritási nyilatkozat volt, amely erőteljesen visszhangzott. A turné előtt a septet kiadott egy albumot a You Never Walk Alone címmel , közel 20 számmal a témáról. Az „Tavasz” -t egy barát iránti vágy érzelme töltötte meg, és a „2! 3! ” arra kérte a hallgatót, hogy „törölje el az összes szomorú emléket” és „mosolyogjon egymás kezébe fogva”. Ezeket a dalokat hallva a koncerten Kim mélyen meghatott. "Amikor kifelé sétáltam, egyszerűen emlékszem, hogy felnéztem az égre, belélegeztem és gondolkodtam. Ez az első alkalom, hogy egy csoport nemcsak arra késztetett, hogy jobban törődjek velük, hanem jobban érdekeljen a világ, amelyben élek" - emlékszik vissza.

Ki az ARMY?
Már millióan erősek, az ARMY-nak új toborzása volt. A BTS már jóval azelőtt összegyűjtötte a rajongók légióját, hogy ez lett az első egész dél-koreai fellépés, amely a „Dynamite” -nel a Billboard Hot 100 élére állt, vagy a koronavírus-járvány idején világrekordot állított fel a legtöbb néző számára egy élő koncert közvetítéséhez. A septet rajongása felkeltette a nemzetközi média figyelmét, amikor arra ösztönözte az együttest, hogy nyerje meg a rajongók által szavazott Top Social Artistot, több mint 300 millió szavazattal a 2017-es Billboard Music Awards-on. A BTS hatéves győzelmi sorozatot vetett végbe Justin Bieber kategóriában, és megverte az olyanokat, mint Ariana Grande, Shawn Mendes és Selena Gomez. Abban az időben Bieber több mint 100 millió követővel büszkélkedhetett a Twitteren, és Grande volt a harmadik legjobban követettfiók az Instagram-on. A nap egyik legsürgetőbb kérdése a zeneiparban a következő volt: Ki az ARMY?

Bár az ARMY mindig személyesen jelent meg - a rajongók napokig sorakoztak a New York-i Times Square környékén, hogy 2020-ban a BTS-szel csengessenek Dick Clark Rockin 'New Years' Eve-jén, nem is beszélve hatalmas jelenlétükről a csoport teltházas stadionjában. koncertek - a létező egyik legaktívabb online közösség is. Az ARMY, amely az Ifjúsági Imádnivaló Képviselő jelentése, 40 millió tagja feliratkozik a BTS YouTube csatornájára , és több mint 30 millióan követik mind a tagok által üzemeltetett Twitter-fiókot, mind a Big Hit hivatalos BTS Instagram-fiókját. Az ARMY elkülönül a többi rajongótól azáltal, hogy páratlan szervezettséggel mozgósított, aminek a vágya az volt, hogy a BTS hét tagja elhagyja nyomát olyan területeken, amelyeket korábban semmilyen más dél-koreai poptevékenység nem ismert.

A fordítási beszámolók elmélyítik a kötelékeket
Jiye Kim ma Sydney- beli otthonából vezeti a BTS— @doyou_bangtan egyik legnagyobb Twitter-rajongói fordítási fiókját , több mint 270 000 követővel. A rajongói fordítási beszámolók - amelyek a dalszövegektől és videotartalmaktól kezdve a tagok közösségi médiás bejegyzésein keresztül foglalkoznak - elsődleges példa arra, hogy az ARMY elmélyíti a csoport megértését a meglévő rajongók körében, és bemutatja a BTS-t az új közönségnek. "A fordítás vágya mindig a csoport szeretetéből és annak felismeréséből fakad, hogy nem nagyon fordítottak angolra" - mondja Kim, aki 2017-ben alapította fiókját.

Amikor Kim először fordított koreai angolra egy BTS-interjút, öt órába telt. Manapság a fordítással töltött idő a csoport tevékenységétől függ. "A promóciós szezonban, körülbelül két héttel az album megjelenése előtt valószínűleg a lehető legjobban kitisztítanám a munkarendemet a nem munkával kapcsolatos eseményekről" - magyarázza. - Az alvási órám megváltozik. Az előző években Kim ébresztőt adott KST-kor (koreai szokásos idő szerint) 12 órakor - gyakran akkor, amikor a Big Hit új tartalmat dob ​​le - minden nap két hónapon keresztül, egy új BTS kiadás időpontja körül.

A New Orleans-ban élő egyetemi hallgató Claire Min szintén Korea-központú menetrend szerint működik rajongói fordítási számláján. Min, 18 éves, 2018 elején @ btstranslation7 indult - amelynek mostanában több mint 350 000 követője van a Twitteren - szakosodott a BTS-tagoktól származó élő videofolyamok fordítására, amelyeket általában az amerikai középidő éjfél után sugároznak a V LIVE platformon.

"Nagyon örömteli látni, hogy a nemzetközi rajongók és a nemzetközi ARMY képesek megtanulni koreai nyelvet és valóban érdeklődni a koreai kultúra iránt" - mondja Min. Minden rajongói fordítási fiók egyedi stílusú, és megközelítése magában foglalja a BTS-tagok közösségi média bejegyzéseinek szóról-bontásra történő felosztását, amelyet a #BTSvocab névvel illet. "Nagyon sok embernél megkerestek és azt mondták, hogy valójában nem akartam koreai nyelvet tanulni, mert egyszerűen olyan nehéz volt" - magyarázza Min. A rajongók a #BTSvocab bejegyzések alapján kézzel írt jegyzetek fotóin címkézik.

A hashtag ereje
Az adatorientált fiókok, amelyek a rajongói szavazások felhívásától kezdve a zenekar zenei listákon elfoglalt helyének nyomon követéséig mindenre elkötelezettek, szintén részét képezték a rajongásnak. Monica Chahine és Maggie Su, mindketten 21 éves, egyetemi hallgatók Torontóban, akik egy ilyen fiókot vezetnek. Chahine és Su egyaránt a BTS rajongói lettek 2017-ben, és kapcsolatba léptek egymással a Twitteren. Egy másik ARMY-val együtt, aki azóta visszalépett az iskolai feladatai miatt, a következő évben elindították a @BangtanTrends alkalmazást . A több mint 130 000 követővel rendelkező Twitter-fiók a BTS-hez kapcsolódó hashtagek létrehozására és felkapására összpontosít. "A cél az, hogy vagy több ARMY-t lássunk, vagy hogy a BTS-t lássuk, vagy új rajongókat szerezzünk" - magyarázza Chahine.

A múltban, amikor az ARMY-k túl sok hashtaget használtak egyszerre, közülük kevesebben jelennek meg a Twitter trenddiagramon. "Ahogy a rajongás nagyobb lett, nehezebb volt összehangolni" - mondja Su. Tehát a BTS Festa számára 2018-ban - az aktus debütálásának ötödik évfordulója alkalmából 2013. június 13-án - a @BangtanTrends csapata különleges hashtageket tett közzé. Az egyik a # 5thFlowerPathWithBTS volt, amely a „2! 3! ” amelyben J-Hope rapje megköszöni ARMY-nak, hogy „virág lett az élet legszebb pillanatában”, valamint azt az elképzelést, hogy a virágút a siker és a boldogság része. A hashtag több mint 800 000 tweeteléssel a Twitteren a világ első számú trendjévé vált . Láthatósága felerősödött, amikor az UNICEF ügyvezető igazgatója, Henrietta Fore egy bejegyzésben felhasználtaa szervezet #EndViolence kampányáról a BTS-szel. Most, amikor az ARMY-k a világ minden tájáról csatlakoznak, a BTS hashtagek hosszabb ideig uralják a Worldwide trendek listáját.

A valós problémák megoldása
A közösségi médián túl az ARMY szervezete és mobilizálása offline projektekre is kiterjed. Ezek közül sok jótékonysági célú , a BTS filantróp erőfeszítéseinek mintájára - kezdve az erőszakellenes Love Myself kampány elindításától az UNICEF-en át az adományok egyéni adományozásáig a zenekar tagjainak születésnapján. Az OIAA , rövidítve a One In An ARMY rövidítéssel, egy csoport, amely a világ nonprofit szervezeteivel működik együtt és ösztönzi a mikrodonálást. Első kampánya, amelyet 2018 áprilisában indítottak a nonprofit Medical Teams International céggel partnerségben, segített a szíriaiak orvosi ellátásában.

"Nagyon szeretem, hogy néhány olyan szervezettel, amelyekkel dolgoztunk, fennmaradt a kapcsolatuk velük" - mondja Erika Overton (40), az OIAA alapító tagja, aki Fairburnben él, Ga. Overton idézi a KKOOM , egy amerikai székhelyű nonprofit szervezet, amely támogatja a dél-koreai árvaházakat. Ez év elején az OIAA pénzeszközöket gyűjtött azoknak az árvaházaknak a gyermekei számára, amelyek kötelező karantén alá kerültek a koronavírus-járvány miatt. A két szervezet együttműködése 2018 augusztusában kezdődött, amikor az OIAA mozgósította az ARMY-t, hogy több mint 3800 dollárt gyűjtsön- elég egy maroknyi ösztöndíj finanszírozásához. Kevesebb, mint két évvel később, júniusban a BTS egymillió dollárt ajánlott fel a Black Lives Matter-nek - és az ARMY-k több mint napok alatt teljesítették ezt az ígéretet az OIAA által létrehozott adományhelyen keresztül.

"A zene és a srácok szelleme áll a középpontban és az inspiráció mindehhez" - mondja Overton. Hivatkozik RM gyakran idézett kommentjeire egy koncerten: „Ha a fájdalma 100 a 100-as skálán, ha ezt csökkenthetjük 99-re, 98-ra vagy 97-re”, akkor „a létezésünk értéke elegendő”.

Mivel a BTS továbbra is mérföldköveket ér el a listákon és a közösségi médiában, az ARMY mozgósításának mértéke és hatása is megsokszorozódik. Az egész platformon a rajongók osztják azt a reményt, hogy a BTS még nagyobb teret nyerhet egy olyan zeneiparban, ahol kevés nem nyugati művész emelkedett a csúcsra.

„Egy ponton egy kis koreai vállalattól származnak. A világ egy kis országából származnak ”- mondja Jiye Kim. "Úgy tűnik, ez a folyamatos várakozás kívülről azt várja, hogy a BTS és az ARMY nem fog jól menni, és azt gondolom, hogy ez még jobban megnehezíti az ARMY munkáját, hogy bizonyítsák magukat a BTS számára."
https://time.com/5912998/bts-army/
10/10
JYJ.3 2020 nov. 18. - 18:47:46 10/10
(119577/120438)
https://www.soompi.com/article/1438740wpp/bts-to-perform-on-good-morning-america-next-week?fbclid=IwAR22Ja7lpOxuYolcAToqk7t9Aj7q7QrLSuSmaGU3zhPqCxDWY93605GlzTE

A BTS a jövő héten a „Jó reggelt Amerikában” előadáson szerepel

2020. november 18

Az ABC reggeli beszélgetős műsor bejelentette, hogy a BTS november 23-án, hétfőn fog fellépni, biztosítva, hogy rajongóik hete remekül induljon.

A BTS november 20-án készül visszatérni teljes „BE (Deluxe Edition)” albumával, amely a „Life Goes On” címadó dalt tartalmazza. Ezen a hétvégén a 2020-as American Music Awards-on is fellépnek , ahol két trófeára jelölik őket.
10/10
JYJ.3 2020 nov. 18. - 16:46:24 10/10
(119576/120438)
# Privát élet OST #Jaejoong #Dolgok, amiket szeretnünk kell
[Magánélet OST] Jaejoong Kim'Things, amit szeretnünk kell 'MV

https://youtu.be/jXy87RtlA_o

[Magánélet OST] Kim Jaejoong'Dolgok, amiket szeretnünk kell 'MV részeg pár szerelmi története és Kim Jaejoong drámai éneke!
10/10
JYJ.3 2020 nov. 14. - 19:25:41 10/10
(119575/120438)
Song Sohee-Tavasz Nap [Immortal Songs 2] 20201114

https://youtu.be/I_GgHlASCAwű

Nekem Song So Hee, a gukak (koreai tradicionális zene) előadásával tetszett a legjobban.
Egy másik szintre emelte a dalt,ami eddig is a világ örök ranglistán szerepel.
Még soha nem hallottam ezt az énekes nőt..
10/10
JYJ.3 2020 nov. 14. - 19:17:01 10/10
(119574/120438)
Záró beszédükért Suga elmondta, hogy a Grammy-díjátadón akarnak fellépni. RM azt mondta: "Mondjuk csak magabiztosan, hogy Grammyt akarunk." Hozzátette: „Ahogy sokan számíthatnak rá, ez az egyik célunk a sorban. De ironikus módon az „offline” koncert elvégzése új álmunkká vált. Reméljük, hamarosan eljön a nap, amikor ismét színpadot oszthatunk meg a közönséggel. Ez most a célunk.

https://youtu.be/Zfk8gG-Gy8k
10/10
JYJ.3 2020 nov. 14. - 19:16:30 10/10
(119573/120438)
Végül Son Seung Yeon szerezte meg a show utolsó győzelmét.

https://youtu.be/WlIQBUp7FGs
10/10
JYJ.3 2020 nov. 14. - 19:16:05 10/10
(119572/120438)
A BAE173 lépett legközelebb az „I NEED U.” dallal. A BTS azt mondta: "Ez a dal olyan, mint Pdogg babája." Jin hozzátette: „Ez volt az első dal, amellyel az 1. helyet vittük el. Ez a dal felért minket a csúcsra, tehát egy értelmes dal, amelyhez mindannyian nagyon szeretünk. ” J-Hope azt mondta: "Amint meghallottam a bevezetőt, azt mondtam:" Mi ez? "- mondta Jungkook." Tudtam, hogy ez a dal jól fog menni. "

https://youtu.be/fDA7tvTw-wI
10/10
JYJ.3 2020 nov. 14. - 19:15:39 10/10
(119571/120438)
Sunwoo Jung-A előadta a BTS „Fake Love” változatát. A dal 2018-as bemutatójáról a BBMA-n Jimin azt mondta: "Olyan ideges voltam, hogy majdnem feldobtam." Élő közvetítés volt, és a magas hangmagasság miatt nehéz dal volt élőben énekelni. A BTS megosztotta: „Nagyon sok energiát kaptunk a rajongóktól. Az ARMY hangján bizalmat nyertünk.

https://youtu.be/ZcFArItxuSc

10/10
JYJ.3 2020 nov. 14. - 19:15:05 10/10
(119570/120438)
A következő fellépés Son Seung Yeon volt, aki együttműködött az AleXa-val, a „DNA” borítójával. A BTS azt mondta: "Gyakran gondoltuk, hogy ez a" kezdet ". Ez a dal megerősítette: "Nagyon sok szeretetet kapunk a tengerentúlról." Idegesek voltunk miatta, de a rajongók magabiztosak lettek bennünk. Amikor a dalunk megjelent, az éljenzés volt a leghangosabb. Büszkék voltunk és felismertük, hogy sok szeretetet kaptunk. Amikor stadionkoncerteket csináltunk, arra is rájöttünk. ”

RM azt mondta: „A dal hangulata egy húszas évei elején járó ember egyoldalú összetörése. Ez az a romantikus álom, hogy érezd, mintha születésed pillanatától kezdve szerelembe esnének, a génjeidbe íródott. "

https://youtu.be/LgiGzbytwVk
10/10
JYJ.3 2020 nov. 14. - 19:14:38 10/10
(119569/120438)
Harmadik fellépett a Yook Joong Wan Band a „Blood Sweat & Tears” c. RM elmondta: „Először éreztünk ilyen globális választ. Arra gondoltunk: „Valami biztosan jól megy” és „Valami elképesztő történik itt.” Jimin hozzátette: „Olyanok voltunk, mint:„ Nem lehet ”, majd„ Lehetséges? ”

A Billboard Music Awardsról Pdogg azt mondta: „Egyáltalán nem számítottam rá. A Billboard Music Awards-ot Koreában nem sugározták, ezért Bang Si Hyuk házához mentünk, és ott néztük meg. Amint kiáltották a BTS nevét, káoszban átöleltük egymást.

https://youtu.be/8CJHZGVxyYI
10/10
JYJ.3 2020 nov. 14. - 19:14:12 10/10
(119568/120438)
Song So Hee, a gukak (koreai tradicionális zene) énekesnő a „Tavasz Nap” mellett lépett fel. RM és Suga elmondta, hogy a dal személyes tapasztalataikra épült. - Nincs mindenkinek olyan tapasztalata, hogy elváltak volna a barátaiktól? - kérdezte Suga.

RM azt mondta: „Fiatal koromban találkoztam a barátaimmal, és elmentem az internetes kávézókba. Beszélnénk arról, kivel lógtunk, mit csináltunk. Azok a barátok akkoriban értékesek voltak számomra, de miután Szöulba mentem és gyakornok lettem, ezek az emlékek halványulni kezdtek. A dalt a barátaimra gondoltam. ”

Hozzátette: „A dalt a yeouidói Hangang parkban írtam. Utána elküldtem Pdoggnak és Bang Si Hyuknak, és Pdogg azt mondta: - Jónak tűnik, de az én éneke miatt nem tudom megmondani. Kicsit sokk volt, de az eredmények egyébként jók voltak. ”

V azt mondta: „Először írtam szöveget a dalhoz, és Pdogg szerint nagyon jó volt. Felkeltettem a reményeket, és néhány nappal később megkérdeztem tőle, hogy megy ez, és azt mondta, hogy RM szövegeivel ment.

https://youtu.be/I_GgHlASCAw
10/10
JYJ.3 2020 nov. 14. - 19:13:21 10/10
(119567/120438)
Nézd: A BTS megosztja a slágereikről szóló történeteket a produceri Pdogg Special of „Immortal Songs” című kiadványában

2020. november 14

A KBS “ Immortal Songs ” november 14-i epizódja a BTS producere, Pdogg slágereit tartalmazta.

Produktoruk támogatására a BTS egy speciális videointerjút forgatott, hogy megossza a kulisszatitkokat a slágereikről és a Pdogg-mal végzett munkájukról.

A műsor vendégénekesei között szerepelt Sunwoo Jung-A, Son Seung Yeon, Song So Hee, Yook Joong Wan Band, Goon Jo és ALiEN, valamint a BAE173. A BTS megosztotta, hogy örültek, amikor meghallották, hogy a Sunwoo Jung-A szerepel majd a műsorban.

- Óriási rajongó vagyok - mondta RM. "Nagyon élveztem hallgatni a" Run with Me "című dalát." V hozzátette: "A legjobban várom a fellépését. Olyan énekes, akinek minden tagja nagyon tetszik.

V azt mondta Son Seung Yeonról: „Egy barátom szülővárosomból nagy rajongó. Azt mondták, hogy olyan énekes, akit legalább egyszer meg akarnak látni, mielőtt meghalnak. Son Seung Yeon válaszul azt mondta, hogy a jövőben meghívja őket a koncertjére.

A Pdogg-ról RM azt mondta: "Ő a BTS zenéjének gyökere és alapja." Jimin azt mondta: „Ő a tanárunk, de kollégánk is. Olyanok vagyunk, mint a család. V azt mondta: „A BTS-t a Pdogg producer révén hozták létre.” Jin azt mondta: - Nagyon lágyszívű ember. Nagyon aranyos.

Pdogg maga osztotta meg, hogyan kezdett bele a zenébe. "Klasszikus vokális zenére szakosodtam" - mondta. „Amikor elmondtam szüleimnek, hogy klasszikus énekzenét akarok csinálni, habozás nélkül támogattak. Amikor azt mondtam nekik, hogy bálványzenét csinálok, először ellene voltak, de aztán arra késztettek, hogy végigcsináljam.

Beszélt sikerének nyomásáról is. Két éve egymás után a szerzői jogdíjak terén az ország első helyét foglalja el. A „DNS” -ért produceri díjat kapott. Azt mondta: "Örültem és hálás voltam, de sokat gondolkodtam azon, hogy mit tegyek ezután."

Elsőként Goon Jo és ALiEN lépett fel, akik a BTS Tűz című művét ismertették. RM azt mondta: „Ez egy olyan dal, amely sokféle változatban jelenik meg. Amikor az emberek főznek vagy mérgesek, mindig felmerül. ” Suga azt mondta: „A dalt a„ felgyújtottam ”kulcsszóra alapoztam. Hallottam, hogy Daegu-ban, amikor biztatottnak érzi magát, azt mondják, hogy „fel vannak rúgva”. Eleinte nem voltam biztos abban, hogy az emberek valóban ezt mondták-e. A dal lényege, hogy magabiztosan lendüljön ki.

https://youtu.be/blSjw2YZV_4
10/10
JYJ.3 2020 nov. 14. - 16:01:32 10/10
(119566/120438)
Eugenia S. Lee
73 napja először, tegnap, 200 fölé emelkedett az új koronavírus betegség fertőzöttjeinek száma Dél-Koreában. Ebből 30 fő érkezett külföldről, a többi belföldi eset. Szöul és környéke, továbbá a mi városunk, Kvángdzsu érintett elsősorban. Egész nap csipog a telefonom, mert jönnek az sms-ek, hogy ha ekkor és ekkor esetleg itt és itt jártam, akkor menjek tesztre mert az ikszedik számú beteg abban az időben épp ott tartózkodott. Szöulban és nálunk, meg még néhány kisvárosban 1.5-re emelték a távolságtartási fokozatot, de ha 300 fölé megy a napi új betegszám, akkor további szigorításokra lehet számítani. Természetesen még mindig nem sok az 52 millió lakosra a 205 új beteg, de addig kell megfogni a folyamatot, amíg lehet, ha egyszer elszabadul, mint látjuk Európa és Amerika példáján, tragikus helyzet állhat elő. Eddig, többnyire az alap vírus fertőzött, majd nyár végén az európai mutáció, most pedig egy eddig még ismeretlen mutáció, már vizsgálják. Nem tudom, hogy ezekre a különböző nevű és tulajdonságokkal bíró vírus csoportokra vajon hogy hat bármelyik védőoltás vajon. Tegnap kirándulni voltunk. Ahhoz képest, hogy hétköznap volt, elég sokan sétáltak ott, ahol mi is, egy nemzeti park teaültetvényei között, bambuszerdőben, kilátóban, ciprusok között. Ugyan, ott nem lenne kötelező maszkot viselni, de egyetlen egy embert sem láttam anélkül, pedig ott nem csupán két méter, de tizenkettő is megvolt a csoportok, párok között. Egyszerűen nincs kedve az embernek le föl rakosgatni állandóan. Egyszer jól megtalálja a helyét arcon, fül mögött, szemüveg alatt, és úgy jó, fölösleges öt percenként le - föl húzogatni, én még mindig nem értem mi olyan elviselhetetlen a maszk viselésben, pedig tegnap egész rendes hegyet is másztunk benne.
Olvastam egy magyar nyelvű cikket, hogy az orosz védőoltás anyagát itt fogják gyártani. Nem tudom, itt ez nem hír, de elképzelhető, miért ne lenne az? Ha valóban úgy van, ahogy a cikk állítja, egy magán cég szerződött a gyártásra.
Azt tudom, hogy bármelyik oltás lesz a befutó, mi azt fogjuk kapni. A szakemberek szerint legjobb esetben jövő nyáron már nem maszkban várhatjuk a monszunt. Korea elővásárolt mindre, ami igen sok pénzt jelent, sajátot is fejleszt, de nem lehetett tudni akkor sem, igazából még most sem lehet, hogy melyik lesz alkalmas védelem, ha egyátalán. A textil és a fogorvosi maszkokat nem ajánlják most már, erősödik a vírus, nem elegendő mindössze a cseppfertőzés elleni védelem, az aerosolos fertőzés téli időszakban komoly veszélyt jelent, úgyhogy vagy KC minősített ezüst, réz ionos tartós maszkokat, vagy KF 80-tól felfelé számozott egyszer használatos maszkokat célszerű viselni. A tömegközlekedés ingyenes maszkokat biztosít az utasoknak, az önkormányzatok is adnak bőven a lakosoknak, hogy ne fordulhasson elő, hogy valaki anyagi okokból védtelen marad, illetve mások maradnak védtelenek ezen oknál fogva.
A demokrácia nevében ilyen - olyan tüntetések voltak ma is, lesznek holnap is. Székeken, kimérve a két métert, meg online, és autóból, a létező összes trükköt bevetik a tüntetés jogának megörzéséért. Mondjuk az online tüntetést elég nehezen tudom elképzelni, de még mindig jobb, mint ha megfertőznék egymást. Persze a konzervatív párti tüntetők tesznek mindenre és mindenkire, ők hurcolták szét idáig még mindig a vírust, hol a szektáikon, hol a rendezvényeiken keresztül. Ettől függetlenül, a fertőzések döntő többsége most is közös étkezések alkalmával keletkezik, illetve szórakozó helyeken, azaz mindenhol, ahol több ember tartózkodik hosszabb időn át összezárva. Koreának egy szokatlan kihívással is meg kell küzdeni, ez pedig az étkezési kultúra hatása a fertőzés veszélyére. Hagyományosan, itt minden otthoni és éttermi étkezés olyan módon is közös, hogy a "páncsán" - oknak nevezett ételek egy-egy kisebb tányérban kerülnek felszolgálásra, azt az asztaltársaság közösen fogyasztja, a pálcikájával nyúlva érte. Ezért aztán itt, a közös étkezés intim, bensőséges dolog, mindig is az volt. Ám, a koronavírus nagyon bírja ezt a szokásunkat, emiatt ma már minden páncsán egy személyes tálkákban kerül felszolgálásra, ilyenből pedig minimum öt féle van, de inkább több, logisztikai szempontból sem kis feladat ezt megoldani. Családi ünnepeken aztán végképp nem megy ez a külön-külön evés, persze, hogy a virulógusok minden ilyen attrakció előtt frászt kapnak, nálunk is vannak hátráltató kulturális tényezők. Viszont itt nincs európai értelemben vett karácsony, új évből ezzel szemben kettőt is tartunk, a Gergely naptár szerintit, és a Hold újév ünnepét. Ez utóbbi az év legnagyobb családi ünnepe. Nos, jelenleg ez a koronavírus helyzet Dél-Koreában. Mellékelek két fotót, egyet a páncsánokról, tegnapi kép, vacsoráztunk egy étteremben, kettőnknek hoztak ennyit, egyet a ma kapott sms-ek közül, nálunk így figyelmeztetik a lakókat, hogy menjenek tesztre, ha esetleg ugyanakkor ugyanott jártak, ahol a beteg. A teszt természetesen ingyenes.
10/10
JYJ.3 2020 nov. 13. - 16:48:09 10/10
(119565/120438)
Fantasztikus nagy nevek!!!!!!!

A BTS november 30-án jelenik meg az ABC Disney Holiday Singalong rendezvényén 🌱
"A Singalong franchise erőteljes besorolási mozgatórugó volt a hálózat számára. Ez év elején a The Disney Family Singalong és a TDFS: A II. Kötet összesen 22,3 millió nézőt vonzott be 35 napos késleltetett megtekintés után lineáris és digitális platformokon"
A BTS ELŐADJA A "Mikulás jön a városba" 🎄
10/10
JYJ.3 2020 nov. 11. - 09:48:01 10/10
(119564/120438)
11:11 ébredés kódja, 2020 – Az elmúlt 101 év legerősebb eseménykapuja november 11-én nyílik meg!
Lassan közeledünk a 2020. november 11-i (11:11) naphoz, amely a numerológia szerint az évszázad egyik legerősebb energiákkal rendelkező napja lesz.
A numerológiában a 11-es egy különleges és rendkívül erős szám, a Mesterszámok közé tartozik. Magába hordozza az 1-es és a 2-es szám misztériumát is. Az 1-es az egyéniségről, a szellem ragyogásáról szól, a 2-es a partnerség, az együttműködés, az egyensúly szimbolikája.

Annak ellenére, hogy úgy tűnik, hogy teljesen különálló egyének vagyunk, valójában mindannyian összekapcsolódunk, az univerzális egész részei vagyunk. Önálló egyének vagyunk, de mégis EGYEK vagyunk. Egyéni utakon járunk a Föld bolygón, mindannyian ugyanarra az életútra indulunk. Az egyediség és az egyéniség meghatározó része az emberiségnek, de az ember valóban csak közösségben tud fejlődni.

2020.11.11 – az évszázad talán legerősebb és legkülönlegesebb napja lesz. Minden évben van november 11., de ez most egy teljesen más energiákkal telített november 11 lesz, olyan, ami az elmúlt 101 évben csak egyszer volt. A 11: 11 egy olyan ismétlődő, vagy “megduplázódott” évben lesz most, mint a 2020-as, így a 2-es, a kettősség hatalmát is jócskán érezni fogjuk.

11:11 – Az ébredés kódja!
Arra vagyunk hivatva, hogy legmélyebb álmainkat és vágyainkat kinyilvánítsuk. A numerológiában a 11:11 egy angyali numerikus szekvencia is, ami azt jelenti, hogy a szellemek és az angyalok, valamint a magasabb rendű síkban lévő fénylények védelméből is profitálunk. Így a 11:11 energiája arra is irányít minket, hogy megtaláljuk az egyensúlyt elménk, testünk és lelkünk között. Álmodozzunk nyugodtan, imádkozzunk, meditáljunk, alkossunk, engedjük szabadon a kreatív fantáziánkat ezen a napon, de közben ne felejtsünk el cselekedni, nyissa meg szívünket a szeretet és a megértés rezgése előtt. Az is nagyon fontos, hogy tanúsítsunk megbocsátást és együttérzést önmagunkkal és másokkal szemben.

A csillagok segítségünkre lesznek, hogy fel tudjunk készülni a változásra és az átalakulásra, ha eddig még nem tettük meg, engedjük el a szorongásainkat, aggodalmainkat, készítsünk új terveket, szabaduljunk meg minden olyan negatív érzéstől vagy viselkedési és érzelmi mintától, amely elzárkózáshoz vezetett. Engedjünk teret a megújulásnak, az újjászületésnek, az átalakulásnak.

Eddig soha nem látott bőség áramlik most az életünkbe, végre szabadon meg tudunk nyilvánulni, és ez a lépés a legfontosabb a személyes fejlődésünkhöz. Engedjük át az irányítást most a szívnek, hagyjuk, hogy győzedelmeskedjen az elme öncélú akarata felett. Ezen a napon bármi megtörténhet, teremtsük meg a saját valóságunkat!

https://astralguru.net/1111-ebredes-kodja-2020-az-elmult-101-ev-legerosebb-esemenykapuja-november-11-en-nyilik-meg/?fbclid=IwAR0BwheERjDBE1w0z5MtStQ4ejfUKuOYIaO5Uf9_lB5ztIsFe0FWcyG-HT4
10/10
JYJ.3 2020 nov. 09. - 09:17:37 10/10
(119563/120438)
A BTS nagyot nyer az MTV EMA 2020-ban: Lásd a nyertesek teljes listáját
November 8-án, vasárnap virtuális eseményen hirdették ki az MTV Europe Music Awards 2020 nyerteseit. Nézze meg, hogy valamelyik kedvence elvitte-e a díjat.
Írta: CORINNE HELLER 2020. NOVEMBER 09. 00:50CÍMKÉK

A BTS volt a nagy nyertes a 2020-as MTV EMA-n.

Az idei többi díjkiosztáshoz hasonlóan a koronavírus-járvány miatt az esemény gyakorlatilag november 8-án, vasárnap került adásba. A BTS mellett a nyertesek között szerepelt Cardi B , Lady Gaga , Coldplay , Karol G , Hayley Williams és YUNGBLUD is .

Több híresség forró vörös szőnyeget mutatott be a műsor előtti eseményen a múlt héten. Eközben a művészek és zenekarok elfogadták díjaikat, és előre felvett videókban kiáltásokat adtak rajongóiknak szerte a világon.

A BTS az öt EMA közül négyet nyert, amelyre jelölték. Miután harmadszor nyerték meg a legjobb csoportot, RM tag beszédében elmondta: "Keményen dolgozunk azon, hogy olyan csoport legyünk, amely megérintheti az emberek szívét és reményt adhat számukra a zene révén."

A Little Mix lányzenekar adott otthont az eseménynek, amelyet több helyszínen, köztük Londonban és Budapesten is forgattak. A csoport előadta új kislemezét, az "Sweet Melody" -t is. További fellépők között volt Alicia Keys , Doja Cat , Sam Smith és Zara Larsson .

Különleges fellépéseket tartottak DJ Khaled , Bebe Rexha és Rita Ora is .

Nézze meg a nyertesek teljes listáját alább:
A legjobb videó
DJ Khaled, "POPSTAR" ft Drake Justin Bieber főszereplésével - GYŐZTES
Billie Eilish, "minden, amit akartam"
Cardi B, "WAP" ft Megan Thee mén
Karol G, "Tusa" ft Nicki Minaj
Lady Gaga, Ariana Grande, "Rain Rajtam
Taylor Swift, The Man "
The Weeknd," Blinding Lights "

Legjobb művésznő,
Lady Gaga - DUA
LIPA
Harry Styles
Justin Bieber,
Miley Cyrus
The Weeknd győztes

Legjobb dal
BTS, "Dynamite" - WINNER
DaBaby, "Rockstar" ft Roddy Ricch
Dua Lipa, "Don't Start Now"
Lady Gaga, Ariana Grande, "Rain On Me"
Roddy Ricch, "The Box"
The Weeknd, "Blinding" Lámpák"

A legjobb együttműködés
Karol G, "Tusa" ft Nicki Minaj - WINNER
BLACKPINK, Selena Gomez, "Ice Cream"
Cardi B, "WAP" ft Megan Thee Stallion
DaBaby, "Rockstar" ft. Roddy Ricch
Justin Bieber, "Intentions" ft Quavo
Lady Gaga, Ariana Grande, "Eső rám",
Sam Smith, Demi Lovato, "Kész vagyok"

BTS, MTV EMAs
Az MTV jóvoltából a Getty Images-en keresztül
Legjobb Pop
Little Mix - GYŐZTES
BTS
Dua Lipa
Harry Styles
Justin Bieber
Katy Perry
Lady Gaga

Legjobb
BTS csoport - Nyertes
5 másodperces nyár
BLACKPINK
Chloe x Halle
CNCO
Little Mix

Legjobb új
Doja macska - GYŐZTES
BENEE
DaBaby
Jack Harlow
Roddy Ricch
YUNGBLUD

Legnagyobb rajongók
BTS - GYŐZTES
Ariana Grande
BLACKPINK
Justin Bieber
Lady Gaga
Taylor Swift

Legjobb latin
Karol G - GYŐZTES
Anuel AA
Rossz Nyuszi
J Balvin
Maluma
Ozuna

Legjobb Rock
Coldplay - WINNER
Green Day
Liam Gallagher
Pearl Jam
Tame Impala
The Killers

A legjobb hip-hop
Cardi B -
Győztes DaBaby
Drake
Eminem
Megan Thee mén
Roddy Ricch
Travis Scott

A legjobb elektronikus
David Guetta - GYŐZTES
Calvin Harris
Kygo
Marshmello
Martin Garrix
The Chainsmokers

A legjobb alternatíva
Hayley Williams - A WINNER
feketemackó
FKA gallyai
Gun Gun Kelly
Az 1975-ös
huszonegy pilóta

Hayley Williams, MTV EMAs
Az MTV jóvoltából a Getty Images-en keresztül
Videó a Good
HER-hez, "Nem tudok lélegezni" - GYŐZTES
Anderson .Paak, "Lockdown"
David Guetta & Sia, "Imádjuk"
Demi Lovato, "I Love Me"
Jorja Smith, "Any By"
Lil Baby, " A nagyobb kép "

Legjobb
nyomás YUNGBLUD - NYERŐ
AJ Mitchell
Ashnikko
BENEE
Brockhampton
Conan Grey
Doja Cat
Georgia
Jack Harlow
Lil Tecca
Tate McRae
Wallows

Legjobb Virtual Élő
BTS - Bang Bang Con: A Live - GYŐZTES
J Balvin - Behind The Colores Élő Experience
Katy Perry @ Holnap Land - Around The World
Little Mix - postatiszta
Maluma - Papi Juancho Élő
10/10
JYJ.3 2020 nov. 08. - 19:40:57 10/10
(119562/120438)
https://www.allkpop.com/article/2020/11/yg-entertainment-releases-official-statement-concerning-treasures-mmm-choreography?fbclid=IwAR0rzGGPyiakq79Z6MhpOSW4AJurjDzXcgKtV7ujWwlmaI3h4-P78hL0DTI

Az YG Entertainment kiadott egy hivatalos nyilatkozatot a TREASURE 'MMM' koreográfiájáról

Az YG Entertainment hivatalos nyilatkozatot tett közzé a TREASURE koreográfiájáról.

A közelmúltban számos netező aggodalmát fejezte ki a TREASURE meglehetősen bizonytalan koreográfiája miatt az " MMM " számára. Amint az az alábbi GIF-ben látható , az a rész, amely a netezőket aggasztotta, magában foglalta a tagokat, akik mozgás közben a hátukon támogatták tagtársaikat.

Sztem nem normálisak. Ez nem tánc.....
10/10
JYJ.3 2020 nov. 05. - 21:14:58 10/10
(119561/120438)

[INTERJÚ] Junsu arról beszél, hogy 10 év NEM szerepel a tévében
9 kiválasztott idézet a Junsu által készített, 10 augusztusban megrendezett interjúkból, 2020 augusztusában.
1. "A [nyomtatott] interjúk kivételével nem volt lehetőségem arra, hogy megkérjem az embereket, hogy jöjjenek el a műsoraimra.
Amikor kollégáim fesztiválokon vettek részt beszélgetni és musicaleket népszerűsíteni, természetesen ott akartam lenni velük.
Ha nem hirdettem aktívan, nem azért, mert nem éreztem szükségét. Néha keserédesnek éreztem, hogy mindenkit figyeltem, kivéve engem, de engem meghívtak, de valahányszor ez történt, csak mélyebbre ástam a sarkam. Úgy gondolom, hogy a mai napig sikerült, mert a közönség felismerte, hogy minden másodpercben mindent beleadok. "
2. "Minden nap úgy éltem, hogy kihívásként, idegesen éreztem magam, és mintha egy újabb ütközést túlléptem volna az úton. Nehéz volt, de büszke vagyok arra, hogy feddhetetlenül teljesítettem.
Most is ritka az esély a műsorszórási médiában való népszerűsítésre. Nem tehetek róla, hogy kissé keserűnek érzem magam, mert szeretném megmutatni az embereknek azt a bajtársiasságot, amelyet levegőben közvetítek kollégáimmal. Hálás vagyok tehát azoknak a rajongóknak, akik ennek ellenére eljönnek megnézni a műsoraimat, és miattuk nem hagyhatom magam lassítani. "
"A nyilvánosság számára nehéz természetes módon rábukkanni rólam szóló információkra, de amikor vannak olyan emberek, akik még mindig vásárolnak jegyet és eljönnek megtekinteni az előadásomat, nem tudok lelassulni. Nincs más választásom, mint mindent megteszek. nem vagyok képes visszaadni semmit, de nagyon hálás vagyok azoknak, akik végigcsinálják a jegyértékesítést, jegyet vásárolnak és meglátogatnak; olyan teljesítményt szeretnék nekik adni, amely nem hagy sajnálatot. "
3. "Rendkívül ideges voltam, mert ez volt az első szereplésem 10 év alatt a tévében. Tele voltam vegyes érzelmekkel."
"Olyan furcsa volt látni [Myungsu & Boom] hyungot, akit 10 évvel ezelőtt láttam utoljára. Olyan érzés volt, mintha egy híresség lett volna. Őszintén szólva nem tartom helyesnek, ha hírességnek hívom magam. A hírességek olyan emberek, akiket a tévében lát mint aki csak a zenés színházban tevékenykedik, zavarban vagyok, ha ilyennek hívnak. "
"Nem én vagyok a" Mr. Trot "fő vonzereje, de nagyon hálás vagyok a show sikeréért. Elégedett vagyok azzal is, hogy alkalmam volt megmutatni a közönségnek, hogy még mindig létezem. A teljes műsor Remélem, hogy több lehetőség nyílik tévés szereplésre. "
4. "Feladtam a sugárzott médiát, de a" House of Sharing "és a" Mr. Trot "után nagyon szeretnék még több TV-t csinálni.
A producer úgy gondolta, hogy nem lépek fel, mert "nem éreztem szükségét". Amikor ezt elmondta nekem, olyan érzés volt, mint egy fejlövés. Egész idő alatt azért küzdöttem, hogy bekerüljek a sugárzott médiába.
Egy bizonyos idő elteltével természetesen feladtam egy kicsit, de határozottan voltak olyan pillanatok, amikor egyszerűen nem tudtam áttörni, bármennyire is igyekeztem. Néha, miután megbeszéléseket tartottak és a forgatási dátumot meghatározták, a dolgokat csak törölték. Miután ezek a dolgok megismétlődtek, nehéz volt kitartani a harc mellett. Valahogy hipnotizálnám magam, mondván: "Én nem csinálok tévét."
De az expozíció és az adásokon keresztüli kommunikáció nélkül az emberek kialakítottak egy bizonyos képet rólam: „titokzatos”, szépen fogalmazva, ugyanakkor „hideg” és „barátságtalan” is. Először a hadseregben tudtam meg ezt a képet. Fogalmam sem volt, hogy ezt gondolták rólam az emberek. Amikor közelebb kerültem a srácokhoz, akikkel együtt szolgáltam, megnyíltak előttem, és azt mondták, azt gondolták, hogy ijesztő, nyűgös és nárcisztikus leszek (nevet) Nem ismertek, mert soha nem láttak a tévében.
Az emberek egyetlen alkalommal hallottak rólam a hírekről, a peremről vagy a vagyonomról. Azt hiszem, ezért gondolták, hogy megközelíthetetlen leszek.
Ettől még inkább kommunikálni akartam. Meg akartam mutatni magam az embereknek, amilyen vagyok. Szóval jó volt végre bejutni a tévébe, és megmutatni magam is egy kicsit. "
5. .. még a „House of Sharing” esetében is szkeptikus voltam, hogy sugárzik-e. Aggódtam, mert korábban volt tapasztalatom olyan műsorokkal kapcsolatban, amelyek nem tűztek műsorra a forgatás időpontjának meghatározása után.
K: Úgy tűnik, szívesen látod a fajtabemutatókat. Megteszi, ha felajánlja?
"Remélem, de ez nem könnyű (nevet). Mivel csak régóta zenélek és koncertezek, nyitott vagyok minden olyan előadásra, amelyet kényelmesen megmutathatok magamnak. Titokzatosnak lenni nem olyan koncepció, amelyet szerettem volna, rám kényszerítik, mert nem voltam tévében, de akik nem ismerik a történelmemet, vagy fiatalabbak, azt gondolják, hogy szándékosan.
Remélem, hogy ez az előítélet alábbhagy, amint megmutatom magam olyannak, amilyen vagyok. Még mindig álomnak tűnik, hogy végre egy varietéban voltam.
6. "Azt hiszem, az emberek úgy képzelik el, hogy barátságtalan vagyok, mert engem nem láttak a tévében. Bízom benne, hogy megváltoztathatom ezt a felfogást, ha csak az adásokban tudok megjelenni."
7. „Az elmúlt 10 évben soha nem utasítottam el az ajánlatot, hogy megjelenhessek egy műsorban. Bármilyen kicsi volt is a program, hajlandó voltam megjelenni.
Néhányat még egy lövés megszervezése után is lemondtak. Valamikor el kellett engednem, mert túlságosan fájt. "
"Még mindig ugyanaz vagyok, mint 10 évvel ezelőtt, de az emberek felfogása rólam nem."
8. "Nehéz volt, hogy nem tudtam televíziózni, miközben a zenés színházban voltam aktív
a produkció reklámozásra szorult, nem találtam olyan műsort, amely meghívót nyújtott volna.
Soha nem tudtam megmutatni az arcomat, és azt mondani, hogy "Kérem, gyere, nézd meg a musicalemet".
Kívülről azt gondolhatják az emberek, hogy nem kellett reklámoznom, mert a műsoraim jól sikerültek. De fordítva, mondhatni csoda, hogy itt mindenféle promóció nélkül eljutottam.
Még a kollégáim és a producereim is ugyanazt mondták nekem: "Azt hittem, nem kell népszerűsítened." Különböző világ van abban, hogy nem reklámoznak és nem tudnak népszerűsíteni. Ez frusztráló. "
"Félretéve, hogy milyen jól sikerült egy produkció, szerettem volna csatlakozni a színésztársaimhoz a tévében, beszélgetni és együtt tölteni az időt. Amikor meghívtak minden kollégámat, kivéve engem, ez keserű érzés volt. Ezért összeszorítottam a fogamat, és egyre inkább elhatároztam, hogy mindent beleadok az előadásaim előkészítésébe. Mindig úgy léptem a színpadra, mintha utoljára jártam volna, ezért vagyok hálás a rajongóknak és a közönségnek. Nélkülük nem lennék itt. "
"Ha egy dologban reménykedem, az az, hogy ez nem lesz egyszeri üzlet. Nem is kérem, hogy jó műsorokban szerepeljek. Örülnék, ha csak nem zárnának ki, ha a sztártársaim meghívott.
Nagyon jó lenne, ha a közönség természetes módon megismerhetne, csak ennyit kérek. Azt hiszem, én vagyok az egyetlen színész, aki aggódik emiatt (nevet). "
9. "Csak olyan műsorokban kértek tőlem, hogy töröljék, több százszor. Számos olyan műsorban forgattam, amelyek soha nem kerültek adásba. Tíz éve vagyok elzárva a nyilvánosságtól, de kommunikálni velük. Szeretném megmutatni magam olyannak, amilyen vagyok. Csak koncerteket és musicaleket készítettem; Kim Junsu-t, az embert akarom megmutatni az embereknek. "
"A népszerűség elhalványul. 10 évvel ezelőtt számítottam erre, ezért csodának tartom, hogy idáig eljutottam. Soha nem léptem fel a levegőben - nem azért, mert nem akartam. Szorongtam, amikor mindig egyedül volt kizárva, és aggódtam, hogy ez a szorongás 5-6 évvel ezelőtt valósággá válik. "
"Sokan jönnek a színházba, miután láttak valamit a tévében, de velem csak a színházban láthattok. Tehát nagyon hálás vagyok a rajongóknak, akik ilyen nehéz utat tesznek meg.
Minden műsorban hálás vagyok az életért. Jól vagyok, ha a műsoraim nem fogynak el, vagy a jegyértékesítés csökken. A szeretet, amit eddig kaptam, máris elsöprő.
Még mindig érdemtelennek érzem a most kapott szeretetet. Nem tudom, meddig folytatódik ez a csoda, de hálás vagyok minden napért. Remek előadásokat szeretnék visszaadni, amelyek megérik a pénzét. "
Fordította: Junsu
Megosztotta: Tv5xqForeveraktf
10/10
JYJ.3 2020 nov. 02. - 22:51:38 10/10
(119560/120438)
A BTS "ON" -t a világ legnagyobb táncoló szökőkútjában, a Pointe-ban, a Palm Jumeirah Dubaiban használták. ⛲💜

https://youtu.be/oN-HOPT-sGU
10/10
JYJ.3 2020 nov. 02. - 16:18:39 10/10
(119559/120438)
https://tv2.hu/sztarban_sztar/349710_sztarban-sztar-kozos-produkcio-d.html?fbclid=IwAR3fsyjiSjy6zqNe9EjSwfacpR8X6A6MktxgVYtcqQiG_tpkGKDum_gGSQQ
Sose gondoltam volna....
Mindegy hogy jó vagy kevésbé sikerült, maga az a tény, hogy BTS-t táncoltak és énekeltek az egyik magyar Tv-ben- ez eléggé hihetetlen, még akkor is ha a BB 100 on N1 es számot adták elő.

A Sztárban Sztár versenyzői a BTS slágerével nyitották meg a tizedik adást!😍🥳
Igaz, hogy én egyet sem láttam, ezt sem, de azért örülök neki.