10/10
JYJ.3 2022 szept. 30. - 21:27:06 10/10
(120184/120405)
Naomi Osaka és Steph Curry izgatottan várják, hogy találkozzanak a BTS sztárjával, Sugával
A K-Pop szupersztár felkeltette Naomi Osaka teniszszupersztár, Steph Curry és más Golden State Warriors csapattagok figyelmét.

Írta: Olympics.com
2022. szeptember 30. 18:23 GMT+2
Naomi Osaka
Stephen Curry
Naomi Osaka és Steph Curry izgatottan várják, hogy találkozzanak a BTS sztárjával, Sugával
Ez az a popkultúra-kereszt, amelyre a világ várt.

Ezen a héten Japánban a sportsztárok, Naomi Osaka és Steph Curry találkoztak a K-Pop szenzációjával, Sugával – és nem is lehettek volna izgatottabbak.

Kedden (szeptember 27-én) Curry idézet tweetelte a BTS egyik bejegyzését, amelyen Suga büszkén mutatja a Golden State Warriors mezét, azt az NBA-csapatot, amelyben Curry szerepel az Egyesült Államokban.

Azt írta: "Imádom a SUGA mezt! Hamarosan találkozunk ✈️"

Ez a találkozó csütörtökön (szeptember 29-én) valósult meg, amikor a páros találkozott egymással, miután Curry két soron következő meccsen gyakorolt ​​Japánban a Washington Wizards ellen.

"Izzadt vagyok, keményen dolgozom, de nagyon örülök, hogy találkoztunk" - mondta Curry a Warriors által közzétett videóban. "Nyilvánvalóan nagy rajongója vagyok, ahogy a gyerekeim és a család többi tagja is."


Aztán Oszaka, aki a tavaly nyári, 2020-as tokiói olimpián meggyújtotta az olimpiai lángot, pénteken (szeptember 30-án) posztolt a sztárral való találkozásáról.

"lol, szóval azt mondtam Sugának, hogy az őszi levelek egy nagyszerű dal" - mondta Osaka egy Twitter-bejegyzésben, mielőtt egy következő bejegyzésben hozzátette: "Nem tudom miért, de ez volt az egyetlen dolog, amit elhatároztam, hogy elmondom őt, ha valaha összeütköztünk 💀😂."
10/10
JYJ.3 2022 szept. 29. - 20:19:55 10/10
(120183/120405)
https://twitter.com/i/status/1575198626766209024 A Golden State Warriors játékosai J-Hope zenéjére táncoltak a #3YearWithCNS #3Year_CNS_JHopexBeckyG kosárlabda-mérkőzésükön🫧
10/10
JYJ.3 2022 szept. 29. - 19:53:36 10/10
(120182/120405)
"Nagy rajongó vagyok, minden gyerekem és a család minden tagja. Örülök, hogy találkoztunk." - Stephen curry Sugának
10/10
JYJ.3 2022 szept. 27. - 13:04:33 10/10
(120181/120405)
Official BTS Accounts
Social Media
Twitter (bts_twt)

https://thebtsguide.wordpress.com/official-accounts/ A BTS hivatalos fiókjsi. A többi nem az!Érdemes átnézni,és nem a hamis fiókokat követni!

Instagram (bts.bighitofficial)

Instagram (rkive)
Instagram (jin)
Instagram (agustd)
Instagram (uarmyhope)
Instagram (j.m)
Instagram (thv)
Instagram (jungkook.97)
YouTube (BANGTANTV)

Weverse

TikTok (bts_official_bighit)

Facebook (bangtan.official)

Spotify (BTS)

Spotify (RM)
Spotify (Jin)
Spotify (SUGA)
Spotify (Agust D)
Spotify (j-hope)
Spotify (Jimin)
Spotify (V)
Spotify (Jung Kook)
Soundcloud (bangtan)

VLive

Official
BTS’s Website

BANGTAN BLOG

YouTube (HYBE LABELS)

Twitter (BIGHIT_MUSIC)

Twitter (bts_bighit)

BTS’s Naver Blog

List of ALL BTS-Related Accounts (All For ARMY)

List of ALL BTS-Related Accounts (US BTS ARMY)
10/10
JYJ.3 2022 szept. 24. - 14:06:26 10/10
(120180/120405)
J-hope 30 perc alatt megtanulta a koreográfiát.Az OMG crush azt mondta, hogy 2-3 hétig mindennap gyakorolta a táncmozdulatokat a csúcsidőben, majd a j-hope 30 perc alatt MEGYARÁZTA őket. a táncvezető, mindenki! https://youtu.be/oq9PT3rorHg
10/10
JYJ.3 2022 szept. 22. - 14:06:46 10/10
(120179/120405)

Crush „Tisztelem a BTS J-Hope-ot, nem hiába vagyok itt most” [Q&A]

https://youtu.be/PS0qkO5qty0

[Hírek Hírriporter, Hwang Hye-jin] Crush szólóénekesnő kifejezte érzéseit a csoport BTS tagjával, J-Hope-pal való együttműködéssel kapcsolatban.

A Crush P-Nation ügynöksége szerint szeptember 22-én a Crush kiad egy új kislemezt, a „Rush Hour” (Feat.

A két év után visszatérő Crush nemcsak koreográfiával, hanem új koncepciókkal is megpróbált átalakulni, miközben erre az új dalra készült.

A kiemelkedő muzikalitással és előadói képességgel rendelkező J-Hope ráadásul nem csak szerepelt és készített rappelt, hanem videoklipekben is feltűnt, ezzel is emelve a globális hallgatóság elvárásait.

Az új dal megjelenése előtt a Crush felforrósította a visszatérő hangulatot különféle visszatérő poszterek, koncepciófotók és zenei videó előzetesek kiadásával. Közülük a rá váró rajongóknak készített egy kérdezz-feleletet, amely az új dal bevezetőjét és a dal kulisszatitkait tartalmazza.

K. Hogyan vélekedik a visszatéréséről?

[Crush] Hello, Crush vagyok. Nagyon örülök, hogy körülbelül két év után a „Rush Hour (Feat. j-hope of BTS)” című dallal köszöntöm önöket. A szünetben nagyon szerettem volna mielőbb találkozni egy jó dallal. Hogy így térjek vissza, minden napra érzelemmentes és csapkodó szívvel nézek szembe.

Azt akartam mondani a rajongóknak, hogy "Szeptember 22-én jövök!", ezért minden nap mutattam különféle visszatérő előzeteseket a közösségi médiában, de nem tudom, hogy ők hogyan látták. Különféle tartalmakat készítettem, hogy kifejezzem hálámat a rajongóknak, akik régóta várnak rám, ezért remélem, hogy elnyeri tetszését új dalommal, a 'Rush Hour (Feat. j-hope of BTS)' címmel.

K. Kérem, mutassa be az új dalt, a „Rush Hour (Feat. j-hope of BTS)”. [Crush] "Ez a Crush Hour". Elég annyit akartam kifejezni, hogy „A Crush ideje visszatér” és „A Crush ideje most kezdődik” ahhoz, hogy egy szóban lehessen összefoglalni. Ez a dal összehasonlítja azt, ahogy az emberek összegyűlnek, hogy élvezzék a Crush Hour-t, és a forgalmi dugót. Ez egy nagyon energikus és izgalmas dal, amely megragadja ezt a szenvedélyt, mivel a szünet alatt tele volt lelkesedéssel a munka iránt. K. A dal melyik részére fordítottál a legtöbb figyelmet? [Crush] Mivel a műfaj a funk, igyekeztünk a lehető legjobban igazi funky hangzást létrehozni. Ráadásul a dalnak gyors a BPM-je és izgalmas, de nem akartam, hogy csak egy könnyű táncdal legyen. Mivel a szűk és fülledt forgalmi dugó helyzetét dalszöveggel fejeztem ki, sokat gondolkodtam, hogy ponthangszerekkel a kürt megszólaltatásának érzetét keltsem. K. Mivel ez egy új dal, ami már régóta megjelent, van valami új oldala, amit meg akar mutatni?

[Crush] Sok olyan elem van ebben az új dalban, ami nagyon különbözik attól, amit korábban csináltam. Vizuálisan is sokat változtattam, hogy megfeleljek a dal műfajának. Funky és vintage stílusú fotókat és új tartalmakat készítettünk, amelyeket még soha nem mutattunk meg. Remélem neked is tetszik a másik oldalam.

K. Mi inspirált arra, hogy a BTS J-Hope előadóművészével dolgozzon?

[Crush] J-Hope és én korábban sokat beszélgettünk zeneileg, de rájöttem, hogy a zenei irány, amit az új dal elkészítése során kerestem, és azok a részek, amelyekkel szimpatizálok, hasonlóak a J-Hope-éhoz. Így a J-Hope-nak szóló javaslatom, hogy „dolgozzunk együtt”, valóra vált, ezért csatlakoztam szolgáltatásként. Azt hittem, hogy a J-Hope jobban passzol ehhez a dalhoz, mint bárki máshoz, ezért nagyon szerettem volna vele dolgozni, de úgy gondolom, hogy sok szempontból szinergiahatást kaptunk.

K: Vannak különleges epizódok, amelyek a J-Hope-pal történő felvétel és forgatás közben történtek?

[Crush] J-Hope erősen izzadt, még a mosdóba sem ment, és keményen dolgozott a felvételen. Az egész felvétel alatt láttam J-Hope-ot, amint azt mondta: "Hyung, újra megcsinálom. Tudok jobbat. Még egyszer!" Azt hittem, hiába vagyok ott, ahol ma vagyok, és nagyon tiszteltem őt. mint művész.

Még J-Hope is készségesen szerepelt a videoklipben. Amikor a táncos jeleneteimet forgattam, amikor fizikailag elfogytam, az oldal adott energiát. Arra is emlékszem, hogy nagyon hálás voltam a közös megfigyelésért és edzésért.

K. Mik a tervei a jövőbeli tevékenységekkel kapcsolatban?

[Crush] Először is nagyon hálás vagyok a rajongóknak, akik várták az új dalomat. Keményen dolgozom különféle tevékenységeken, hogy ezt az érzést viszonozzam. Reméljük sok helyen találkozunk, úgyhogy várjuk szeretettel. Hamarosan újra találkozunk jó hírekkel.

Remélem, hogy az új dalom, a 'Rush Hour (Feat. j-hope of BTS)' ezúttal erőt ad nektek a nehéz időkben és a boldog időkben is. Remélem, örömmel hallgatod.

(A fotót a P-Nation készítette)
Hyejin Hwang blossom@newsen.com
10/10
JYJ.3 2022 szept. 21. - 18:54:46 10/10
(120178/120405)
10/10
JYJ.3 2022 szept. 21. - 18:53:52 10/10
(120177/120405)
10/10
JYJ.3 2022 szept. 21. - 18:52:43 10/10
(120176/120405)
Nézd csak meg, hogy mennyi k-médiás cikk írt Namjoon 100 milliós adományáról… mindegyik „világosztályvezetőnek” és „igazi hazafinak” nevezi.🥲
10/10
JYJ.3 2022 szept. 21. - 18:52:05 10/10
(120175/120405)
K-média: A BTS Jungkook ismét új rekordot állított fel a „LEGGYORSABB ELADÓ K-POP SZÓLÓIDOL” címen: 80 nap alatt 500 000 darabot adtak el az Egyesült Államokban a #LeftandRight segítségével , és most jogosult a RIAA arany minősítésére.
10/10
JYJ.3 2022 szept. 21. - 18:51:24 10/10
(120174/120405)
A #BTS becslések szerint évente 4 milliárd dollárt hoz Dél-Koreában – ez a duplája annak, amit a Google + Apple hoz Dél-Koreában.
A Google, az Apple és más külföldi technológiai cégek 2,8 milliárd dollárt tettek közzé. értékű eladások Dél-Koreában 2021-ben
10/10
JYJ.3 2022 szept. 16. - 14:42:25 10/10
(120173/120405)
Jungkook!
10/10
JYJ.3 2022 szept. 16. - 14:41:01 10/10
(120172/120405)
Elő közvetítés lesz
10/10
JYJ.3 2022 szept. 13. - 13:47:16 10/10
(120171/120405)

KIVÁLÓ‼️🔥‼️ Gratulálunk a #SquidGame sztárjának, Lee Jung-jae-nek, amiért ELNYERTE a drámasorozat kiváló főszereplőjének járó Emmy®-díjat.
10/10
JYJ.3 2022 szept. 11. - 20:45:07 10/10
(120170/120405)
BTS vezetője..
10/10
JYJ.3 2022 szept. 10. - 10:33:18 10/10
(120168/120405)

CHUSEOK


추석 잘 보내세요 🥳🤩 - HAPPY CHUSEOK 🥳🤩
DE MIT IS ÉRDEMES TUDNI A KOREAI HÁLAADÁS NAPRÓL?
CHUSEOK (추석), vagy másképpen HANGAWI (한가위) Dél-Korea egyik legnagyobb ünnepe.
Ilyenkor a családok összejönnek, hogy hálát adjanak őseiknek a bőséges termékért.
Ezt persze eszem-iszommal ünneplik.
MIKOR VAN CHUSEOK?
A holdnaptár szerint a 8. hónap 15. napján ünneplik. Bár a pontos nap minden évben változik, így a koreai hálaadás napját általában szeptemberben és októberben ünneplik.
2022-ben – szeptember 9-12.
2023-ban – szeptember 28-30.
2024-ben – szeptember 16-18.
2022-ben CHUSEOK szeptember 10-re esik.
A CHUSEOK előtti nap az, amikor a koreaiak általában elutaznak szülővárosukba az ünnepekre.
HOGYAN MONDJUK KOREAIUL, HOGY 'HAPPY CHUSEOK'?
Ha valakit szeretnél ez alkalomból üdvözölni, akkor mondhatod ezt:
추석 잘 보내세요 (chuseok jal bonaeseyo) - ami azt jelenti, hogy 'Jó Chuseokot' - vagy ahogy angolul mondják 'Happy Thanksgiving'.
Vagy mondhatod ezt is:
즐거운 한가위 되세요 (jeulgeoun hangawi dideyo) - ami pedig azt jelenti, hogy 'Boldog Hangawit'.
De vannak akik ezt mondják:
즐겁고 풍성한 한가위 되세요 (jeulgeopgo pungseonghan hangawi dideyo) - amelynek a jelentése 'Boldog és Virágzó Hangawit'.
MI CHUSEOK TÖRTÉNETE?
A legenda szerint a királyság ősi királya, Silla egy hónapig tartó szövőversenyt indított két csapat között. A legtöbb ruhát szőtt csapat nyert, akiknek a vesztes csapat étellel, itallal és egyéb ajándékokkal kedveskedett. Így közel 2000 évvel ezelőtt elindult a hálaadás hagyománya.
Egyes tudósok Chuseokot is Korea történelméhez kötik, ahol a mezőgazdaság a mindennapi élet fő részét képezte. A koreaiak általában rituálékat ajánlottak fel őseiknek, hogy hálát adjanak és megünnepeljék a betakarítást.
MILYEN HAGYOMÁNYOK VANNAK CHUSEOK IDEJÉN?
Hagyományosan ennek az ünnepnek a célja, hogy a családtagok összegyűljenek a telihold idején. Telihold pedig általában a holdnaptár 8. hónapjának 15. napján jelenik meg az égen.
A régi idők szokásai közül sok még mindig sok a mai napig fennáll.
Például:
CHARYE (차례) – koreai ősimádat rituáléi
A Charye-t, vagyis az ősök felé történő rituálét a CHUSEOK napjának reggelén tartják. Ilyenkor a családtagok összegyűlnek otthonaikban egy speciálisan megterített asztalnál, hogy ezzel mutassák ki tiszteletüket az őseik felé.
Ilyenkor a jellemző ételek a frissen betakarított rizs, a songpyeon rizssütemények és az alkohol.
BEOLCHO (벌초) – az ősök sírjainak rendezése
Az ünnep alatt teljesen megszokott, hogy felkeresik őseik sírjait és rendberakják. Ezt családi kötelességnek és az odaadás jelének tekintik, és gyakran már nem sokkal maga a CHUSEOK ünnep előtt elvégzik.
MELYEK ILYENKOR A TRADÍCONÁLIS ÉTELEK?
SONGPYEON (송편)
Ez a hagyományos koreai rizstorta, amely rizsporból készül, szezámmaggal, vörös babbal, gesztenyével stb.
Félhold alakúak, s már a CHUSEOK előtti estén elkészítik.
A hiedelem szerint, akinek gyönyörű félhold alakúra sikerülnek a songpyeonjai, annak gyönyörű gyerekei lesznek, vagy sikeres lesz a házassága.
JAPCHAE (잡채)
Ezt szezámolajon sült tésztaétel gombával, hagymával, sárgarépával, spenóttal stb. Az ételhez néha marhahúst is adnak, az ízesítéshez pedig általában szójaszószt használnak.
JEON (전)
Ez a hagyományos koreai palacsinta. Ezt halból, édesburgonyából, cukkiniből és más hozzávalókból készítik, tojással és liszttel összekeverve, majd serpenyőben megsütve.
(nagyon szeretem, ilyet én is gyakran készítek itthon, persze hal nélkül)
GALBIJJIM (갈비찜)
Ez mondjuk kissé drágább, hisz alapvetően párolt marhahús tarjával és zöldségekkel keverve. Édes-sós étel, amit általában rizzsel tálalnak.
ÉS MIT AJÁNÉDKOZNAK ILYENKOR EGYMÁSNAK?
Bár nem kötelező CHUSEOK alatt az ajándékozás, azért szép gesztusnak számít, ha a vendéglátó családot (általában a nagyszülőket vagy a család legidősebb fiát) megajándékozzák, amikor elmennek hozzá az ünnep alatt.
Vannak, akik jóindulatú gesztusként úgy döntenek, hogy megajándékozzák annak a cégnek a partnereit vagy időseit, akiknél dolgoznak.
Mivel a CHUSEOK családi esemény, sokkal praktikusabb olyasmit adni, amit az egész család megoszthat. Valószínűleg az étel a legjobb választás, különösen azok számára, akik egy másik család otthonába mennek ünnepelni.
Azonban rengeteg más ajándékötlet is létezik, és a szupermarketek és áruházak megtelnek mindenféle ajándékozásra alkalmas ajándékkészlettel.
KOREAI LÖNCSHÚS KÉSZLET (SPAM)
Ez az egyik legnépszerűbb ajándék CHUSEOK idején.
Koreát volt, hogy a legnagyobb löncshús fogyasztónak tartották. Ugyan amerikából származik, de az íze miatt jól beilleszthető a koreai konyhába.
GYÜMÖLCSKOSÁR
Mivel a CHUSEOK hagyományosan a jó termésért való hálaadás ünnepe, a gyümölcsök (körte, alma stb.) vagy más mezőgazdasági termékek megfelelő ajándéknak tűnnek a családot és szeretteik, látogatóik számára.
Ezért a gyümölcskosár remek ajándék ezen időszakban.
HÚSOS SZETT
Pláne ha egy húsevő családhoz látogatsz, a hús készlet remek ajándék. Különféle húsok közül lehet választani, különböző árkategóriákban. Ha drágább opcióra vágysz, akkor vigyél magaddal Hanwoo-t (한우) vagy koreai marhahúst. De készülj erre dagadt pénztárcával, mivel ez Korea egyik legdrágább húsa!
MILYEN EGYÉB DOLGOKAT CSINÁLNAK CHUSEOK IDEJE ALATT?
GANGGANGSULLAE (강강술래)
Ez egy hagyományos női néptánc, igazából a gyümölcs termésért való imádság. Megragadják egymás kezét és forognak a hölgyek egyre gyorsabban.
SSIREUM (씨름)
Ez hagyományos birkózósport Koreában. Két ellenfél úgy birkózik, hogy az ellenfél övét fogja, amit satbának (샅바) hívnak. Az a versenyző nyer, akinek sikerül ellenfelét kitolni, kilökni, lelökni, ledobni a homokos talajra. (Ezzel gyakorta találkozunk koreai sorozatokban is.)
ÉS A KÜLFÖLDIEK MIKÉPPEN ÉLVEZHETIK A CHUSEOKOT?
Ha éppen ebben az időszakban jársz Szöulban, akkor biztosan tapasztalod, hogy kiürül a város.
Az ünnep hagyományait leginkább úgy élvezheted, ha van egy koreai ismerősöd, aki meghív, hogy csatlakozz a családjához.
De például a kultúrális helyszínű Namsangol Hanok Village környéke ünnepi eseményeket kínál.
Akkor hát 추석 잘 보내세요! 🥳🤩
(forrás: https://www.90daykorean.com/)
#HappyChuseok #Chuseok #추석잘보내세요 #추석
10/10
JYJ.3 2022 szept. 07. - 18:21:26 10/10
(120167/120405)
https://seoulspace.com/the-10-best-kpop-fandoms-of-all-time/?fbclid=IwAR2LaILPZc3gF2krOknzKszBD1O2giPaeCtWsnLoINCXzkKNdLsUNWZJvY8

Minden idők 10 legjobb Kpop rajongója

BTS – ARMY
BLACKPINK – Villog
EXO – EXO-L
Kétszer – EGYSZER
Szuper Junior – ELF
BIGBANG – VIP
SNSD – Sone
StrayKids – Marad
SHINee – Shawol (SHINEe World)
TXT – MOA
GOT7 – Ahgase (I GOT7)
A Kpop rajongói nagy szerepet játszottak a Kpop globális elterjedésében. Hűségük sok Kpop-csoportot segített abban, hogy a YouTube-on nagy nyilvánosságot kapjon, és még rekordokat is megdönthessen. Míg az interneten szinte bármire találhat rajongót, a Kpop rajongók a legszenvedélyesebbek. Néhány szuperrajongónak még blogja is van a Kpopról . Míg a legjobb Kpop-fandomok túlnyomó többsége legális rajongó, a fandomokon belül egy kis kisebbség mérgező rajongó, amely rossz hírnevet kelt a rajongók számára.

A legtöbb Kpop-rajongó nagyszerű munkát végzett az ellenséges és gyűlölködő rajongók kiáltásával, akik lerombolják a Kpop közösséget. Egy dolog szeretni és támogatni kedvenc Kpop csoportját, de egy másik dolog gyűlölni és megvetni valakit, amiért kedvel vagy nem szeret egy adott csoportot. Az igazi rajongók 99%-a azonban csodálatos munkát végzett kedvenc Kpop csoportjának vagy csoportjainak támogatásával. Ezért ez a cikk a Kpop Fandom pozitív aspektusaira összpontosít, és nem tesz említést néhány mérgező eseményről.

BTS – ARMY

Az ARMY a BTS hivatalos rajongói neve. 2013 júliusában alapították. Lehet, hogy sokan nem tudják, mit jelent az ARMY. Az ARMY az Adorable Representative MC for You rövidítése. A hadsereg hivatalos fénypálcikája az Army Bomb, amelyet nagyon nehéz megtalálni az interneten, mert gyorsan elfogy. Az ARMY a BTS áruk iránti szenvedélyéről ismert . Például egy átlagos BTS-rajongó több mint 1400 dollárt költött BTS-termékekre, koncertjegyekre és exkluzív tartalmakra.

Amikor a BTS-nek le kellett mondania szöuli fellépéseit a Covid miatt, és vissza kellett fizetnie a rajongóknak. A hadsereg ezután közösségi média mozgalmat indított, hogy a koncertjegyek visszatérítését (333 000 USD) adományozza a koronavírus elleni küzdelemre. A hadsereget Suga 83 000 dolláros adománya ihlette a COVID-19 segélyezési erőfeszítéseire. Az ARMY odaadása meglehetősen lenyűgöző és csodálatra méltó. Bebizonyítják, milyen erősek tudnak lenni a Kpop-rajongóságok, és mennyi szeretet és támogatás képes megmozgatni egy csoportot.

Becsült ARMY: több mint 40 millió tag

A Blink a BLACKPINK hivatalos rajongói neve. A név a fekete és a rózsaszín kombinációjából jött létre. A csoport tagjai maguk találták ki a fandom nevet 2016 végén. Hivatalos fénypálcikájuk az egyik legismertebb, mivel mindkét oldalán két világító szív található. Lehet, hogy ők az egyetlen Kpop-rajongó, amely a közösségi média befolyása terén versenyezhet az ARMY-val. Rose és Lisa 2021-ben debütálnak szólóban, így a Blinks is támogatni fogja őket. Megvan az oka annak, hogy a BLACKPINK folyamatosan megdöntheti a nézettségi rekordokat a YouTube-on, rajongásuk elkötelezett.

Becsült pislogás: több mint 20 millió tag

EXO – EXO
Az EXO-nak vannak a legerősebb rajongói Ázsiában. Hivatalos rajongásukat 2014 augusztusában hozták létre EXO-L néven. Az L a szerelem rövidítése. Az EXO nagyszerű munkát végzett a közösségi médián keresztüli kapcsolattartásban a rajongókkal, annak ellenére, hogy az elmúlt néhány évben nem voltak túl aktívak. Azonban nem tagadhatja az EXO-L-ek szenvedélyét. Volt rá egy egyértelmű példa, amikor az EXO-L's készített egy fényshow-t, amely az EXO WE ARE ONE kifejezést írta le az egyik stadionban tartott koncerten. Ez minden idők egyik leglenyűgözőbb rajongói koreografált bemutatója.

Becsült EXO-L: több mint 4 millió tag

A Twice rajongást ONCE-nak hívják. A mondás tartja: ha egyszer is szeretsz, kétszeresen is viszonozzuk. A csoport megígérte, hogy keményen fog dolgozni, hogy egyszer rájuk nézhessen, és kétszer is megszeresse őket. Kétszer hivatalos fénypálcika a cukorkabomba. Ha elmész egy Twice-koncertre, nem hagyhatod ki, hogy rajongóik ezekkel a fénypálcikákkal készítsenek látványelemeket. A koreai Twice rajongók számára ONCE Candy, a Koreán kívüli rajongók pedig ONCE Jelly nevet viselnek. 2021 hatalmas év volt KÉTSZER számára, és 2022-ben nagyobb dolgokra számíthatunk.

Becslések EGYSZER: 4 millió+ tag

Szuper Junior –
A Super Junior a Kpop egyik leghűségesebb rajongója. Sokan türelmesen várták, hogy minden tag visszatérjen katonai szolgálatából. Sok mindenen mentek keresztül, és kitartottak a Super Junior mellett, a távozó tagoktól kezdve a tagok randevúzásáig. Azt mondhatjuk, hogy az ELF-ek a legérettebbek az összes Kpop-rajongó közül.

Becsült ELF: 3 millió+ tag

BIGBANG – VIP

A BIGBANG a történelem legnagyobb Kpop turnéi közé tartozik, és megmutatja, mekkora volt ez a rajongás a csúcson. Az ARMY és az EXO-L előtt voltak VIP-k. Nagy szerepet játszottak abban, hogy a Kpop nemzetközivé váljon, és hogy a BIGBANG minden idők egyik legnagyobb Kpop fiúcsoportjává váljon . Sokan más rajongók felé költöztek, de a VIP-nek továbbra is szerepelnie kell ezen a listán, mivel továbbra is vannak hűséges rajongóik Koreában és szerte a világon, különösen nyugaton. Bár az öttagú visszatérés nem valószínű, az elkövetkező években megvan rá az esély, hogy egy négytagú visszatérés megtörténhet.

Becsült VIP: több mint 3 millió tag
Az SNSD volt az egyik első lánycsoport, amely Dél-Koreán és Ázsián kívül is sikereket ért el. Rajongásukat Sone-nak hívják, ami koreaiul „kívánni” jelent. Ők voltak az egyik első rajongók, akik olyan közösségi média csatornákat használtak fel, mint a Twitter, a Facebook és még a Tumblr is, hogy népszerűsítsék csoportjukat. Ráadásul a közösségi médiának köszönhetően az SNSD nagyon gyorsan tudta növelni rajongói közösségét. Míg az SNSD-tagok más egyéni sikereket is elértek, soha senki sem hagyja el igazán a rajongást. EGY FIA egy életre szóló fiú.

Becsült Sone: 2 millió+ tag

StrayKids – Marad

2021 hatalmas év volt a StrayKids számára , ami azt jelenti, hogy a tartózkodások hónapról hónapra nőnek. Az általános rajongói kör nagyon pozitív és hihetetlenül támogató. Míg másoknak sokkal nagyobb a rajongói köre, a Stays a legjobb rajongók közé tartozik. A STAY a Stray Kids hivatalos rajongója. A Woojin Entertainment készítette a rajongók segítségével. A STAY a Stray az r nélkül. Az „r” a Stray-ben az értelmet jelenti. Ezért a rajongóik az oka és a tartózkodási helyük.

Becsült tartózkodási idő: több mint 1,8 millió tag

SHINee – Shawol (SHINEe World)

FORRÁS: SHINEEUSA.NET
A Shawol a SHINee World rövidítése. Az SM Entertainment nagy és kisebb webhelyeket hozott létre minden egyes csoport számára. Ezen túlmenően a legtöbb tag saját weboldallal rendelkezik promóciós igényeinek kielégítésére. Például Jonghyunnak és Taeminnek van saját weboldala a SHINee hivatalos webhelyén kívül. Még külön weboldaluk is van a japán rajongóknak SHINee World J néven. 2021-ben Key az év egyik legjobb Kpop szólóalbuma volt a Bad Love-val, és a Shawols támogatása volt a fő oka a sikernek.

Becsült Shawol: 1,5 millió + tag

TXT – MOA

A TXT (TOMORROW X TOGETHER) elképesztő 2021-es és a legjobb Kpop-csoport albuma volt a The Chaos Chapter: Freeze-zel. Rajongói nevük MOA, ami a „Moments of Alwaysness” rövidítése. A TXT-rajongók sok ötletüket megosztották, de a csoport végül a MOA-val ment fel. Úgy érezték, ez megmutatta, hogy a TXT minden pillanatát mindig és örökké megosztják rajongóikkal.

Becsült MOA: több mint 1,5 millió tag


Az Ahgase a GOT7 hivatalos rajongói neve, ami koreaiul „baby bird”-et jelent. A fandomot 2014-ben alapították egy bejelentés révén a YouTube-csatornáján. Jackson úgy tette teljesen hivatalossá, hogy Ahgase néven hivatkozott a rajongókra. A madárbébi kulcsfontosságú tervezési tényező volt a hivatalos fénypálca megalkotásában.
10/10
JYJ.3 2022 szept. 06. - 18:56:29 10/10
(120166/120405)
Jimin új koncepciófotók előzetese az új albumához