10/10
JYJ.3 2022 aug. 06. - 10:03:10 10/10
(120145/120405)
Megjelent a kormány 287/2022. (VIII. 4.) Korm. rendelete
a veszélyhelyzet ideje alatt a tűzifaigények biztosításához szükséges eltérő szabályok alkalmazásáról
A Bakonyvasút oldalán nem szoktunk a közösségi közlekedés, a vasúti személyszállítás ügyeitől eltérő dolgokat megjeleníteni, kommentálni, de ami most történik, mindenkire, így ránk is tartozik. Ráadásul a Bakony erdejét, mely nélkül a Bakonyvasút csak egy vasúti pálya lenne a sok közül, közvetlenül érinti. Idézzük:
"A Kormány
az Alaptörvény 53. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, figyelemmel a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXXVIII. törvény 51/A. § (3) és (4) bekezdésére,
a 3. § tekintetében az Alaptörvény 53. cikk (3) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, a szomszédos országban fennálló fegyveres konfliktus, illetve humanitárius katasztrófa magyarországi következményeinek elhárításáról szóló 2022. évi VI. törvény 2. § (1) bekezdése szerinti országgyűlési felhatalmazás alapján,
az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:
1. § (1) Fakitermelés tilalmi időszakára vonatkozóan jogszabályban vagy hatósági döntésben megállapított korlátozást nem kell alkalmazni.
(2) Védett természeti területen
a) idegenhonos fafajokból álló állomány kitermelése után az erdő felújítása során - a természet védelméről szóló 1996. évi LIII. törvény (a továbbiakban: Tvt.) 33. § (3) bekezdésében foglaltaktól eltérően - nem szükséges fafajcserés szerkezetváltást végezni, és az erdőfelújítás természetes úton is elvégezhető;
b) őshonos fafajokból álló és sarjeredetű természetes felújulásra képes erdőállomány véghasználata az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról szóló 2009. évi XXXVII. törvény (a továbbiakban: Evt.) 10. § (2) bekezdésében és a Tvt. 33. § (5) bekezdésében foglalt korlátozásoktól mentesen végezhető.
(3) Az Evt. 1. mellékletében felsorolt állami erdészeti társaságok által az erdőgazdálkodáshoz szükséges és földmunkával járó közelítőnyom-hálózat hatósági engedély nélkül alakítható ki.
(4) Az Evt. 71/A. § (2) és (3) bekezdésének rendelkezéseit az állam 100%-os tulajdonában álló erdőre is alkalmazni kell.
(5) Az Evt. 51. § (5) bekezdésében foglalt rendelkezést cser és nemestölgy főfafajú erdő esetében is alkalmazni kell.
(6) Az erdő felújítása során az Evt. 51. § (6) bekezdésében foglaltakat nem kell alkalmazni.
(7) Az Evt. 1. mellékletében felsorolt állami erdészeti társaságok vonatkozásában - az Evt. 41. § (3) bekezdésében foglaltakon túlmenően - erdőtervben nem szereplő fakitermelésre az erdőgazdálkodásért felelős miniszter ez irányú döntése alapján is sor kerülhet.
(😎 Az Evt. 41. § (1) bekezdésében foglaltaktól eltérően az erdőgazdálkodó a tevékenység megkezdését legkésőbb 8 nappal megelőzően az erdészeti hatóság részére tett bejelentést követően végezheti. A bejelentés elbírálása során szakkérdés vizsgálatában közreműködő hatóság az állásfoglalását 3 napon belül adja meg.
2. § (1) Ez a rendelet - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - a kihirdetését követő napon lép hatályba.
(2) A 3. § az e rendelet kihirdetését követő 15. napon lép hatályba."
Mit jelent ez?
- az idegenhonos fafajok letermelése után nem lesz fafaj váltás, sőt telepíteni sem kell, majd nő az akác, nyár magától, ha tud
- az állam 100%-os tulajdonában álló,
természetvédelmi, Natura 2000, tájképvédelmi vagy közjóléti elsődleges rendeltetésű,
b) természetes, természetszerű és származék erdők
c) az erdőfelújítási kötelezettségre vonatkozó előírást alapul véve természetes mageredetű erdőfelújításra alkalmas
erdők a erdőtörvényben foglalt tilalom ellenére mostantól tarra vághatók.
- felfüggeszti a védett természeti területeken jelenleg külön engedéllyel végezhető tarvágás területi korlátját , ami jelenleg típusoktól függően legfeljebb 3, 5 ha.
- ezen túlmenően a fakitermeléshez szükséges új erdészeti feltáró utak mostantól engedélyeztetés nélkül kialakíthatók, azaz bárhol szét lehet taposni az erdőtalajt, az aljnövényzetet és az ott élő adott esetben védelem alá tartozó élőlényeket is.
A Bakonyban az elmúlt években már e rendelettől függetlenül is intenzív fakitermelés folyt, és folyik ma is. Számos erdőre, erdőrészletre rá sem lehet ismerni. Magyarország az elmúlt két évtizedben sikeresen felszámolt szinte mindent abból a természeti örökségből, ami az élővilágunkból a szocializmus 40 évének elzártsága révén megmaradt. E tekintetben nálunk is a leglátványosabb a rovarok és a kétéltűek állományának pusztulása, amely egyre gyakrabban a madarak fiókanevelésének sikertelenségéhez, éhezésükhöz vezet.
Az utóbbi évtizedben erdőállományunk már nem gyarapodott, az erdők minősége, egészségi állapota tovább romlott. A fokozódó erdőírtás, mely a védett területekre is kiterjed az immár két éve tartó súlyos csapadékhiánnyal együtt számos területen a flóra és a fauna gyorsuló pusztulásához vezet, Magyarország egyre nagyobb terüle.....
10/10
JYJ.3 2022 aug. 04. - 15:05:32 10/10
(120144/120405)
https://youtu.be/jua3rvDqFdE

Egy MÁV szerelvényen utazás.....ja nem....
10/10
JYJ.3 2022 aug. 04. - 12:26:06 10/10
(120143/120405)
A Kmedia jelentése szerint Korea első ösvénykereső holdpályája (KPLO) augusztus 4-én este 7:08-kor indul (8/5 8:08 KST). A KPLO tesztelni fogja, hogy egy űrvezeték nélküli internetkapcsolat össze tud-e kapcsolni robotokat/műholdakat a Holdon.
A BTS Dynamitja a Holdról a Földre kerül, hogy ellenőrizze, megfelelően működik-e a technológia. Az űrinternetes eszközökön tárolt fájlok tartalmaznak majd ETRI promóciós videókat, Delay/Disruption Tolerant Network magyarázó videókat és a BTS Dynamite című dalát, amelyeket tesztelnek, hogy lejátszható-e a fájl és elküldhető-e a Földre.
Ez a cikk azt írja, hogy megpróbálják majd a BTS Dynamite MV-jét közvetíteni az orbiteren!!
10/10
JYJ.3 2022 aug. 02. - 21:14:15 10/10
(120142/120405)
https://youtu.be/ler3CbM9aoI Felirattal!

https://www.youtube.com/watch?v=BDhHGIYY5HY

Hobi koreai befejezése: Majdnem egy órája versenyzem, de most beszélek először koreaiul. Üdv mindenkinek, j-hope vagyok, j-hope, igen. Ez egy igazán jelentős pillanat számomra. Ez a kapzsiságomra és heves ambíciómra épülő albumfolyamat nagyszerű befejezésének része. Az összes album ütemezése a húsom és véremmé vált. És a Lollapalooza végzése során, valamint a hadseregeink és a nagyközönség révén szilárdabb hitet, biztosabb hitet alakítottam ki. // (HUN) Nem tudom, mit mondjak. Oké. // Komolyan, ez olyan nagy megtiszteltetés, és nagy köszönetemet fejezem ki a sok embernek, aki eljött. Őszintén szólva, ez a sok menetrend a félelem megismétlése volt, de ennek ellenére ez egy nagyon értelmes momentum és pillanat volt.
És bár ez egy kicsit kínos, szeretném elmondani magamnak, aki elérte ezt a pillanatot, hogy büszke vagyok. Oké. Túl sokáig beszéltem. Ezzel együtt ez egy igazán különleges és tartalmas dal számomra. (HUN) Ez a következő dal mindannyiunk jövőjének szól. //
10/10
JYJ.3 2022 aug. 02. - 15:32:17 10/10
(120141/120405)
J-hope élőben a 2022-es Lollapalooza rendezvényen: A BTS rapper igazi szólóként érkezik a történelmet alkotó főcímkészletbe
J-hope lett az első dél-koreai művész, aki ma este (július 31-én) chicagói fellépésével fellépett egy amerikai fesztivál főszínpadra.

2022. augusztus 1

J-hope HITEL: Michael Hickey/Getty Images
A J-hope számára nem idegen a történelemírás. Ezt többször is megtette a BTS részeként – többször is megdöntött YouTube-rekordokat, ő volt az első koreai fellépő, aki a Billboard Hot 100 első számú helyére került, és túl sok elismerést kapott, hogy itt felsoroljuk. De ma este (július 31-én) a rapper, táncos és producer határozottan a reflektorfénybe kerül, és ő lesz az első dél-koreai előadó, aki egy nagy amerikai fesztivál nagyszínpadán áll.

A 2022-es Lollapalooza utolsó napján a Bud Light Seltzer Színpadon a számlát tetsző J-hope monumentális szettje egyben diadalmas visszatérésnek és bemutatkozásnak is tűnik. Főszereplése a BTS tagjának első élő szóló próbálkozása azóta, hogy júniusban belekezdtek a csapat „második fejezetébe”; amely nagyobb hangsúlyt fektet az egyes projektekre. Ha a második fejezet lehetőséget ad a hét tagnak, hogy egyéni művészként, valamint a világ legnagyobb csoportjának tagjaként bizonyítsanak, akkor ma este a J-hope több mint megfelel a kihívásnak.

Szimbolikus érzés, hogy ezt a következő lépést úgy kezdi, hogy kirobban egy olyan díszletből, amely úgy néz ki, mint egy bubi a dobozban – mintha új, ismeretlen terepre ugrálna, de ezt robbanékonyan és magabiztosan tenné, ahelyett, hogy félénken lábujjhegyen tágítana a tágabb világ felé. Pirotechnika felröppen a színpadról, ahogy áll, és egy pillanatig szemléli az előtte összegyűlt tömeget, majd belevág a legújabb rock-rap kislemezbe, a 'MORE'-be, és nekilát bebizonyítani, hogy egy ilyen hatalmas platformra tartozik. amit a főcsoportjával eddig elért.

Ahogy debütáló szólóalbuma, a „Jack In The Box” meséli el alkotója történetét, úgy a ma esti szett is. Az első fele nagyrészt az újabb anyagokkal és annak sötétebb, pörgősebb stílusával foglalkozik, de belesző a régebbi számokba is, amelyek illeszkednek az ambíciók, kapzsiság és hírnév narratívájához. A „HANGSANG” és a sztárokra koncentráló dalszövegek adásba kerülnek, mielőtt a „POP (Peace Of Piece)” bemutatja a sztár vágyát, hogy olyan előadóvá váljon, aki pontosan azt tudja nyújtani, amit a cím sugall

Ahogy J-hope tovább fúrja az előadást, a történet is továbbhalad. A fényes, enyhén funky "= (Egyenlőségjel)" a szeretet üzenetét osztja meg, amely még szebben hangzik, ha a tömeg egyhangúan énekli. Egy gyújtógyújtás után – amely úgy nyílik meg, hogy egyetlen láng lobban fel a dobozban lévő emelő tetején a színpadon – a rapper visszatér az óriási játékdoboz belsejébe, hogy percekkel később kitörjön egy új, fehér ruhában. .

A következőkben napfényesebb dalok következnek katalógusából, amelyek a BTS „Dynamite” című számának trópusi remixével indulnak, mielőtt továbblépnének a „Daydream”-re, amelyen elfogadja, hogy álmai nem tartanak örökké. Mindegyiket megerősíti egy élő zenekar, amely az előadás kezdeti részét keményebbé és nehezebbé teszi, és élénkebbé teszi az utolsó részt.

J-hope mindvégig soha nem felejti el, honnan jött, és gyakran visszahív a gyökereihez. Az „Alapvonal” alatt a színpadot szegélyező képernyőkön koreai tereptárgyak és utcák képei láthatók, beleértve a szülővárosában, Gwangjuban található Sajik Park Obszervatóriumot. Amikor előadja a BTS 'Cypher Pt. 1', klipeket mutatnak be hat bandatársával. Zenéjének gyökerei sem merülnek feledésbe – amikor a szett vége felé bemutatja a Chicken Noodle Soup-t Becky G különleges vendégével , gondoskodik arról, hogy DJ Webstert és Young B-t, az eredeti dal íróit kiáltsa. a pályán.

Mindegy, hogy a rapper sötét vagy világos területen tartózkodik ma este, minden dalba mindent belead. „Szívemet és lelkemet öntöm a zenémbe” – mondja már korán a közönségnek, de ez olyan, mintha a nyilvánvalót kimondaná, amikor az előadását nézi. Amikor J-hope belevág egy lassan égő „Biztonsági zóna” feldolgozásába, úgy tűnik, teljesen elveszett a zenében, minden mozdulata összefonódik a zenével és a benne rejlő érzelmekkel és energiával. Szettje is remekül mutatja sokoldalúságát – a „What If…” és a „MORE” rocksztár rapper öblösen sikoltozó soraitól, a „Dynamite” sima táncosától és az „Outro: Ego” és „Hope” fergeteges lelkületű előadóitól. Világ'.

Abban az alig több mint egy órában, amíg J-hope megvilágítja a színpadot, röviden beszél a közönséggel, üdvözli az ARMY-kat és a nem rajongókat, és végig elmondja gondolatait („Mi a fasz… Úgy érzem, meghalni” – jelenti ki egy energikus „Reményvilág” után). Mielőtt elbúcsúzik, koreaiul beszélget, megvitatja az albumával kapcsolatos gondolatait és a Lollapalooza főszerepének megtiszteltetését.

„Magamnak, aki képes voltam legyőzni ezt a pillanatot” – kezdi egy ponton, utalva az útközben érzett bizonytalanságra – „Kicsit félénk vagyok, de azt akarom mondani magamnak, hogy nagyon büszke vagyok rád.” Ahogy a 'Future' utolsó szám felemelő kezdőhangjai beindulnak, és a rapper még utoljára elkápráztat, ez egy olyan érzés, amivel nem lehet nem egyetérteni. A Lollapalooza-nál J-hope ismét történelmet ír, de ennél is több, pontosan bebizonyítja, mire képes bárki mellett, vagy anélkül – az igazi nagyság.

J-hope játszott:
'MORE'
'Pandora's Box'
'Base Line'
'Cypher Pt. 1'
'HANGSANG'
'POP (Békedarab)'
'= (Egyenlőségjel)'
'STOP'
'Blue Side'
'Biztonsági zóna'
'Mi lenne, ha…'
'Arson'
'Dynamite (trópusi remix)'
'Daydream
' Outro: Ego,
Hope World,
Trivia: Just Dance
, Chicken Noodle Soup
, Future
10/10
JYJ.3 2022 júl. 30. - 10:51:14 10/10
(120140/120405)
BTS x SNICKERS EGYÜTTMŰKÖDÉS


A BTS a világ legbefolyásosabb k-pop előadójává vált, s ezért a világmárkák keresik őket együttműködés reményében.

Így volt ez már a McDonald's, a CocaCola, a Baskin Robbins, a Samsung, a Louis Vuitton és még sok más márka esetében.

A közelmúltban pedig a híres amerikai csokoládémárkával, a Snickers-szel indított el különleges kampányt a Fülöp-szigeteken, Thaiföldön, Szingapúrban és Vietnamban.
Az együttműködést egyébként már évekkel ezelőtt előrevetítették. Pl. amikor a BTS 2018. májusában kiadta a „FAKE LOVE” című MV-jét. Az egyik jelenetben J-Hope egy Snickers medencében feküdt.

Sőőőőt, már korábban, a „WINGS Short Film #6 MAMA” című filmben is J-Hope egy Snickers szeletet eszik 2016-ban!

A jelenlegi promóció a híres csokoládé különleges csomagolásának meglepetésszerű kiadásával indult a felsorolt országok boltjaiban.

Amint a csokoládék a boltokba kerültek, a rajongók természetesen vásárlás után a közösségi oldalakon azonnal fotókat osztottak meg az új csomagolású csokoládéról, mely csomagoláson ismert dalcímek olvashatóak a BTS logója és lila színe mellett.
Most pedig az ARMY-k bíznak benne, hogy világszerte vásárolható lesz majd a BTS-Snickers.

(forrás: https://www.allkpop.com/)
#BTS #Snickers #BTSxSnickers
10/10
JYJ.3 2022 júl. 27. - 13:16:27 10/10
(120139/120405)

Nem Tudsz Eljutni Chicagóba? Készüljön Fel A Hobipalooza Megtapasztalására A Nappalijában
BTS Hírek
27/07/2022
Bízza rá a BTS-t, hogy minden rajongó számára eljöjjön.

Július 31-én a BTS J-Hope a Lollapalooza főszereplője lesz Chicagóban. Ez az esemény két okból is különleges az ARMY-k számára. Egyrészt ez J-Hope első szólókoncertje, másrészt ez lesz az első alkalom, hogy dél-koreai fellépő kerül egy nagy amerikai zenei fesztivál főcímére.

J-Hope július 25-én Chicagóba indul
Így nem csoda, hogy az ARMY-k felálltak, hogy minél hamarabb megszerezzék a jegyeket. Valójában a Lollapalooza 3. napjára (jelenleg Hobipalooza néven emlegetett) egynapos jegy iránti kereslet a legmagasabb a fesztivál történetében.

Korábban bejelentették, hogy a Hulu élőben közvetíti az előadást. Ez azt jelentette, hogy csak az amerikai rajongók nézhették élőben J-Hope szettjét.

Július 27-én azonban a Big Hit Music bejelentette a Weverse-en keresztül, hogy a műsort valós időben sugározzák a Weverse App/PC és a Weverse TV App segítségével. Az élő közvetítés július 31-én, 21:00 CST-n kezdődik (augusztus 1., 11:00 KST).

Bár a hivatalos setlist nem került nyilvánosságra, J-Hope várhatóan előad majd számokat új Jack In The Box albumáról, valamint néhány régi slágerét. A rajongók azt gyanítják, hogy J-Hope és Becky G együttműködési szakasza is megtörténhet, mivel J-Hope táncos csapata, a The Lab közzétette az Instagramon a „Chicken Noodle Soup” történeteket.

A Weverse élőben közvetíti a TXT Lollapalooza előadását is július 30-án, 19:45-kor CST (július 31-én 9:45 KST).

További részletek várhatóan hamarosan.
10/10
JYJ.3 2022 júl. 18. - 10:55:24 10/10
(120138/120405)
A Kmedia jelentése szerint a BTS továbbra is szöuli promóciós nagykövetként működik majd, és várhatóan augusztusban új tartalmakat forgat majd. 18-án a Szöuli Turisztikai Org bejelentette, hogy a BTS promóciós tartalmat forgat 2022-ben. Ez a hatodik évük Szöuli nagykövetként.
10/10
JYJ.3 2022 júl. 16. - 19:12:54 10/10
(120137/120405)
Psy @ Psy Summer Swag 2022 koncertjével a Jamsil Olimpiai Stadionban!
SUGA megjelent , és előadták a "That That" című dalt 70 ezres közönség előtt.
Psy 7 állomásos koncertkörúton van.

https://twitter.com/i/status/1548280441915854848

https://twitter.com/i/status/1548278006002491394
10/10
JYJ.3 2022 júl. 15. - 10:27:39 10/10
(120136/120405)
"J-Hope nem korlátozódik a fényes dolgokra": A BTS sztár megszakítja teljes hosszúságú szólódebütálását
J-Hope belemegy a Jack in the Box folyamatába , támogatást kap a többi BTS-tagtól, és megmutatja sötétebb oldalát


RM, Jin, Suga, J-Hope , Jimin, V és Jung Kook 2013 óta hivatalosan is együtt vannak BTS néven , fáradhatatlanul dolgozva, miközben a világ legnagyobb bandájává váltak . A csoport a közelmúltban bejelentette, hogy új közös fejezetbe kezdenek, amely egyelőre az egyéni tevékenységekre helyezi a hangsúlyt. Bár az egyes tagok már korábban kiadtak mixtape-eket vagy kislemezeket, hivatalosan egyikük sem adott ki teljes hosszúságú szólóalbumot – egészen mostanáig.

Első pillantásra J-Hope tűnhet a BTS legkönnyedebb és legvidámabb tagjának, arcán állandóan széles mosollyal. De sokkal több van, mint amilyennek látszik. Ő a csoport vezető táncosa, de minden BTS album alkotói folyamatában is részt vesz. Különös gondot fordít a mesterségére, és nem fél a kísérletezéstől.

A Jack in the Box című új albumával J-Hope – született Jung Hoseok – önmagába fordul, személyének egy sötétebb oldalát is megmutatja, arról nem is beszélve, hogy mennyire sokdimenziós. Az album előzetes rock/hip-hop kislemezével, a „ Továbbal ” meglepte a közönséget, sőt még a bandatársát is, RM-t is. (Az album címe egy játék Pandora szelencéjén, amely művésznevét is inspirálta.)

A 28 éves fiatal koreai nyelven beszélgetett a Rolling Stone -nal a zoomon keresztül, és belemerült az alkotói folyamatba, és abba, hogy mit jelent számára a Jack in the Box .

Az egész világ hallani fogja Jack in the Box . Hogy érzed magad?
Félig idegesség, félig izgalom. Mivel én vagyok az első, aki egyedül megy, felelősségérzetet érzek, és határozottan van némi nyomás is. Jack in the Box csak azokkal a dolgokkal van tele, amelyeket személyesen szerettem volna megtenni, szinte addig a pontig, hogy magamban aggódom: „Túl sokat koncentráltam arra, amit csinálni akartam?” [ Nevet. ] Szerintem innen ered a fél idegesség. Ez az album nagyon fontos számomra, és leginkább büszke vagyok és izgatott vagyok, hogy megjelenik.

Bár a BTS tagjai korábban is adtak ki mixtape-eket és kislemezeket, Ön az első, aki teljes hosszúságú szólóalbumot adott ki. Hogyan született ez a döntés?
Ahelyett, hogy azon gondolkodtam volna, hogy ki adjon ki először, miközben BTS-ként hirdetem, folyamatosan feltettem magamnak a kérdést: „Milyen zenét tudok csinálni a BTS J-Hope-jaként?” Mindig felteszem magamnak ezt a kérdést, és folyamatosan kitalálok egy tervet. Azt hiszem, ezzel természetesen előkerült a [2018-as] mixtape Hope World … és attól, hogy többet elmélkedtem, rájöttem, hogy több táncot akarok mutatni, ami a fő alapomnak tekinthető. Ez vezetett a [2019-es szóló kislemez megalkotásához] „Chicken Noodle Soup”, amely többet tartalmaz ebből. Kezdtem arra gondolni, hogy J-Hope-nak több őszinteséget kell mutatnia a zenében, és erre összpontosítottam, amikor a Jack in the Boxhoz közeledtem . Azt hiszem, időzítési szempontból én lettem az első, mert folyamatosan készültem. Nem úgy közelítettem meg a projektet, hogy az első szeretnék lenni.

Mióta készül a Jack in the Box ? Korábban említetted, hogy mindig vannak terveid, és a legutóbbi V Live-ban megerősítetted, hogy a „Blue Side” tavalyi teljes verziójának grafikája némileg spoiler volt ennek az albumnak a jack-innel. -a doboz illusztrációja és a „Pandora szelencéje” felirat.
A jack-in-the-box koncepció tulajdonképpen erősen kötődik a művésznevemhez, úgyhogy azt hiszem, mindig is a hátsó zsebemben volt az ötlet. Mindig is úgy éreztem, hogy a jack in the boxhoz kötött zenét tematikusan lelepleznem kell régóta. Pandora szelencéje is hasonlat a nevemhez. "Mikor adhatom ki ezt? Mikor készíthetek olyan albumot, amely tartalmazza ezeket az elemeket?” Mindig ezek a kérdések jártak a fejemben. E témák spoilereit szerettem volna belefoglalni a „Blue Side” alkotásába, és miközben a mű mögött álló művésszel beszéltem, egyértelműen kijelentettem, hogy ezeket az elemeket szeretném. Ilyen szisztematikus volt a hozzáállásom, amikor előkészítettem az albumot és annak számait.

Sötétebb oldalakat mutattál meg magadnak az olyan számokban, mint a „1Verse” 2015-ből. Még a Hope World esetében is, bár vizuálisan színesnek tűnik, a dalszövegek mélységet mutatnak. Hogyan döntöttél úgy, hogy vizuálisan sötétebb és nehezebb lesz a „More” és a teljes album?
Először is, honnan tudod, hogy „1 versszak”? [ Nevet .]

Szerintem ez a következő: Miközben 10 éve a BTS tagja vagyok, sok mindent megtapasztaltam. Ebből a szempontból természetesen vannak történetek, amelyeket el szeretnék mesélni, és rájöttem, hogy nehéz lehet ezeket a történeteket zenén keresztül elmondani a J-Hope meglévő arculatával és hangulatával. Éreztem, hogy meg kell mutatnom néhány sötétebb aspektusomat… és azt hiszem, tényleg valami ilyesmit akartam csinálni. Azt akartam, hogy az emberek felismerjék, hogy a J-Hope nem korlátozódik a fényes dolgokra. Meg tudja valósítani ezeket a koncepciókat, és széles spektrummal rendelkezik. Erre a képességre akartam felhívni a figyelmet önmagam kihívásával. Nem sokat gondoltam a jövőre.

Teljesen arra koncentráltam, hogy mit akartam csinálni, mit akartam kifejezni, mit akartam megmutatni – ez volt a hangsúly, és a Jack in the Box megvannak ezek a nyers elemek. Amikor ez az album „megnyílik”, egy kicsit aggódom, mert csak azt tartalmazza, amit én akartam. [ Mosolyog. ] Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan reagálnak majd az emberek. De igazából azt akarom mondani, hogy az album tele van a lelkemmel és az őszinteségemmel. Ebből a szempontból ez egy egyedülálló album, és az album nagyon tartalmas, mert a muzikalitás szempontjából ugródeszkaként szolgál majd a J-Hope számára a továbblépéshez.

Az ütemekkel többet használsz az old-school hip-hop hangzásból alapként; A „What If…” még az Ol' Dirty Bastard „Shimmy Shimmy Ya”-ját is megkóstolhatja. Mi késztette arra, hogy ebbe az irányba vigye az albumot?
Ha hallod a zenét, tudni fogod, de ez a hang az alapja. A zene, amit tánc közben hallgattam [ táncok ], az a hangulat, amiben volt… ezt fejezem ki a zenében, és ez az, ami bekerült a Jack in the Box-ba, visszatérve arra, amit csinálni akartam, mire vagyok képes, mint bázisomra. Szerintem ezen keresztül őszintébb, J-Hope-szerűbb lett, miközben vizuálisan egészen mást tudok mutatni. Úgy gondolom, hogy az album szórakoztató és vonzó elemeket tartalmaz mind vizuálisan, mind hangzásban. Szerintem a rajongók számára határozottan vannak olyan elemek, amelyeket nagyon J-Hope-szerűnek találnak.

Amikor a „Tovább” megjelent, néhányan megdöbbentek. „J-Hope? J-Hope csinál ilyen zenét? Szikla? Emo? Hip-hop? Emo-rock?” De azt hiszem, ha meghallgatod az albumot, rá fogsz jönni, hogy egyértelmű oka van annak, hogy J-Hope miért választotta ezt a zenét, miért választotta ezt a számot, miért ezt a vonalat választotta.

A Jack in the Box két címadó dalt tartalmaz, a „More”-t és az „Arsont”. [A koreai zeneiparban a „címszám” kifejezést gyakran használják az album vezető számának leírására, függetlenül attól, hogy a számnak ugyanaz a címe, mint az albumnak.] Említette, hogy meglepődött, amikor a „Tovább”-t választották. tőlük. Hogyan döntöttél úgy, hogy az „Arson” lesz a második címadó szám?
Amint meghallottam, úgy éreztem, hogy ennek így kell lennie. Mindent, amit át tudok adni, és csak… az energiám nagy részét ebbe a dalba fektettem. Azért választottam, mert úgy éreztem, hogy a dal stílusa J-Hope érzelmeinek zenitjét mutatja. Az „Arson” egy olyan dal, amely fordulópontnak és válaszútnak tűnik. Benne van az a tűz, a szenvedély, amit szerettem volna, hogy ez az album birtokoljon. A dal a számlistán is az utolsó. Ennek egyik oka, hogy rájöttem, hogy ez a dal szépen összefoglalja a gondolataimat, ami mögött megalkottam ezt az albumot. A szám egy mondatvégi pontként működik, és világosan leírja, hogy mit akartam kifejezni ezzel az albummal.

Megosztottad, hogy a BTS tagjai mind veled voltak, amikor megjelent a „Tovább”. Hallották a tagok a teljes albumot? Vannak kedvenceik?
Az első ember, akivel megosztottam az albumot… nekem mindig ugyanaz. Először mindig RM-el osztom meg. Megoszthattam volna Sugával is, de ő szereti nagyon tiszteletben tartani a folyamatot. Azt mondta nekem: "Meghallgatom, ha megjelenik." Mindig ezt mondja nekem. Ezt hallva jön egy kis sokk és motiváció. "Amikor kiadják, utánanézek, és meghallgatom." Szóval hagytam, hogy RM hallja először… és utána Jung Kook. A többi tagnak megmutattam a címadó dalokat, de a teljes albumot nem.

Amikor RM meghallotta az albumot, azt mondta: „Hú, nem gondoltam volna, hogy ilyen zenéket fogsz csinálni. Kicsit lefagy az agyam.” [ Mosolyog .] „És te így vagy. Az a tény, hogy most elhoztad ezt a zenét… Nagyon tisztelem, és szeretem, hogy te vagy.” Ezt a visszajelzést adta nekem.

Jung Kook számára ez nagyon vicces volt. Miután meghallotta az albumot, hirtelen a stúdiójába ment. [ Nevet ]. Szerintem érezte a motivációt az induláshoz. Szeretem, hogy az egyik legnagyobb motivátorunk egymás. Én magam is ilyen vagyok. Amikor az egyik tagom egy bizonyos típusú zenét csinál vagy egy albumon dolgozik, látom az egyéniségüket és a színüket, és azt gondolom magamban: „Nekem is van saját színem. Én is szeretném felfedni az enyémet.” Pozitívan befolyásoljuk egymást, és jó motivátorok vagyunk egymás számára.

Amikor a „Tovább” megjelent, mindannyian együtt dolgoztunk. [ Mosolyog .] Nagyon meglepte őket az erős vizuális irányítás, hogy J-Hope ilyen típusú zenét csinált... Meglepődtek.

És természetesen gratulálok Lollapaloozához. Te vagy az első dél-koreai művész, aki egy nagy amerikai fesztivál főcímeként szerepel, ami óriási hír! Hogyan reagált, amikor hallott róla?
Óriási megtiszteltetés, hogy meghívtak egy ilyen nagy fesztiválra, és egyben főszereplőnek is lenni. Ha hallottad a „Tovább”-t, és amikor meghallgatod a Jack in the Box -ot , akkor világosan rájössz, hogy miért mondtam „OK”-t Lollapaloozának, és miért választottam a részvételt. Nagyon szeretném megmutatni a muzikalitásomat, és meg akartam mutatni J-Hope élő [műsorát] nagy közönségnek. Gyakorlás közben megszoktam, hogy a BTS J-Hope-jaként szerepeljek, a hét egyikeként. Most, hogy egyedül próbálok kitölteni egy órás setlistet, rájöttem, hogy ez nehéz. [ Mosolyog.] Úgy érzem, hogy valóban koncentrálnom kell, és a részletekre kell koncentrálnom, miközben ellenőrizem a dolgokat. Ez az a tér, ahol mostanság készülök.

Lehet, hogy gőgösnek vagy meggondolatlan kihívásnak tűnik, de még ez is csak attól függ, hogyan akarod felfogni. Rengeteg tanulnivaló van még, és én most kezdem el a kihívást. Szeretnék néhány spoilert adni, de szerintem a legjobb lenne személyesen ott lenni, hogy megnézhessem. Meg fogom mutatni a muzikalitást, ahogy a Jack in the Box -ban tettem , de nem csak ez, a J-Hope imázs elemei is kifejeződnek majd... Ez az én nem túl spoiler-szerű spoilerem.

Azt mondtad, hogy minden albummal tanulsz valami újat és érett. Mit tanultál a Jack in the Box-ban ?
Azt hiszem, egy kicsit korai lenne elmondanom. Szeretem kitartóan hallgatni. Ha valami megjelenik, szeretem következetesen hallgatni, és folyamatosan visszajelzéseket gyűjteni. Ezzel az albummal sok embertől kértem visszajelzést. A visszajelzések alapján sok mindenre ráébredek. Hallgatópartit tartok művészekkel és iparosokkal, hogy együtt élvezhessem a zenét. Ennek egyik oka az, hogy megmutatjuk nekik: „J-Hope ilyen típusú zenét csinál. Mit gondolsz róla?" Megkapni ezt a visszajelzést, befogadni, és fejlődni.

Azt hiszem, most még korai lenne elmondani, mit tanultam. Azt hiszem, július végén vagy augusztus elején tisztább képet kapok arról, hogy mit tanultam. Ez most a kezdet. Ez a kezdete mindannak, amivel kihívást akartam magam elé állítani és megmutatni a Jack in the Box -ban, úgyhogy úgy gondolom, hogy a továbbiakban még lesz mit feldolgoznom.

Ebben a cikkben: BTS , J-Hope

https://www.rollingstone.com/music/music-features/j-hope-bts-album-jack-in-box-lollapalooza-1380778/?fbclid=IwAR0jYpDRR2LyOo2NSsX8p6fxNpehzKY6rwgibyKal8TB9tq58tGBNlJv3ss
10/10
JYJ.3 2022 júl. 12. - 08:43:18 10/10
(120135/120405)
A BTS bejelenti a „BTS MONUMENTS: BEYOND THE STAR” című új dokumentumfilmet, amely valamikor jövőre látható lesz a Disney+
A zenekar dokumentumfilmje betekintést enged a mindennapjaikba is „a második fejezetükre készülődve” – mondta a Disney & HYBE közös nyilatkozatában.
A BTS Permission To Dance On Stage LA is elérhető lesz!
» https://t.co/RIBYSPzBAB

https://youtu.be/_27da6Qg8QA

10/10
JYJ.3 2022 júl. 08. - 20:51:14 10/10
(120134/120405)

2022. július 8., 10:31 PT
A BTS ARMY születésnapját a Google Search Lila lufit nyitó húsvéti tojással ünnepelte, üzenetekkel a zenekartól

Írta: Todd Spangler

A BTS ARMY érzi a Google szeretetét .

A BTS ARMY – a K-pop szupersztárok hatalmas rajongótáborának elnevezése – keletkezésének kilencedik évfordulója tiszteletére 2022. július 9-én a Google pár új együttműködést indított a BTS-szel.

Péntektől azok a rajongók, akik a „BTS” kifejezésre keresnek a Google Keresésben, feloldhatnak egy titkos húsvéti tojást. A BTS keresési eredményoldalán (mobilon vagy asztali számítógépen) a felhasználók a bal felső sarokban, a BTS fejléc mellett megjelenő lila szív ikonra kattinthatnak. Ez felszabadítja a lila léggömböket, amelyeket egy kattintással vagy koppintással felpattanhat; A mikrofonos léggömbökre kattintva különleges hangüzenetek jelennek meg maguktól a zenekar tagjaitól.

„A BTS-nek olyan pozitív energiája van, és ezt szerettük volna egy kicsit átvinni a Keresésbe” – mondta Elissa Wolf, a Google vezető örömére szolgáló szoftvermérnöke a Varietynek adott nyilatkozatában . "Én magam is rajongó vagyok, ezért nagyon örültem, hogy dolgozhattam ezen a projekten!"


Ezenkívül a Google Arts & Culture megünnepli a BTS ARMY-t a BTS-szel együttműködve, a „BTS x Street Galleries” néven. Az együttműködéssel a rajongók egy Utcakép körútra vezetik azokat a városokat és épületeket, amelyek különleges emlékeket őriznek a BTS számára. Mind a 14 helyszínen a rajongók létrehozhatják saját utcai galériájukat a zenekar által gondozott alkotásokkal, valamint RM, Jin, SUGA, j-hope, V, Jimin és Jung Kook exkluzív fényképeivel és alkotásaival.

A BTS a YouTube Shorts-szal is összeállt, hogy kizárólag a #MyBTStory kihívást rendezze . Az egy hónapig tartó kihívás, amely arra hívta az ARMY-t és a zenerajongókat mindenhol, hogy megosszák legfeledhetetlenebb BTS-emlékeiket, ma véget ér, és egy különleges ARMY tribute videóval zárul a BTS hivatalos YouTube-csatornáján jövő szerdán, július 13-án.

A BTS 2013-ban hivatalosan ARMY-nak nevezte el imádó rajongóit – ez a mozaikszó az „Adorable Representative MC for Youth” rövidítése.

A K-pop csoportnak jelenleg több mint 67 millió feliratkozója van hivatalos YouTube-csatornáján, a BangtanTV -n , ezzel ők a platform harmadik legtöbb előfizetője (Blackpink és Justin Bieber mögött). A csapat eddig hat zenei videót szerzett a YouTube Billion Views Clubjában. A „Butter” című videót 108,2 millióan nézték meg az első 24 órában – ezzel a mutatóban a YouTube első számú helyét őrzi . A második helyen a BTS „Dynamite” című műsora, amely 101,1 millió megtekintést ért el a kezdeti 24 órás időszakban.

10/10
JYJ.3 2022 júl. 08. - 20:42:20 10/10
(120133/120405)
.
10/10
JYJ.3 2022 júl. 08. - 20:41:49 10/10
(120132/120405)
Google!!!Ha beütjük a keresőbe h BTS.. és a képek alatt jobb oldalt rákatt a lila szívre, majd a lufikra, lehet gyűjteni mikrofonokat.

Boldog Army napot kíván a BTS!
10/10
JYJ.3 2022 júl. 07. - 08:58:27 10/10
(120131/120405)
In the Soop: Friendcation Featuring V a BTS-től a Disney+ közvetítéséig bizonyos országokban
Egy későbbi időpontban világszerte elérhető lesz

A Wooga Squad nyaralni megy! Dél-Korea legexkluzívabb baráti társasága, amelyben a BTS' V ( Kim Taehyung ), a K-dráma színésze, Park Seo-joon , a rapper Peakboy, a Parasite sztár Choi Woo-shik és a ZE: A énekes Park Hyung-sik szerepel majd. a dél-koreai In the Soop , In the Soop: Friendcation új iterációjában . A dokumentumfilmek követni fogják a fiatal férfiakat, amint néhány napot kint töltenek az erdőben pihenve és szórakozva négy epizód során.

A rajongók már egy ideje tudták, hogy a sorozat érkezik, de szerdán bejelentették, hogy a Disney+ lesz a sorozat streaming otthona, és az epizódokat hetente adják ki július 22-től. A hivatalos In the Soop Twitter-fiók azonban bejelentette A Disney+ elérhetősége szerda reggel, a sorozat csak a Disney+ Korea-n (helyileg Hotstar néven ismert), és más országokban is sugározható...egyelőre.


A TV Guide úgy értesült, hogy a szezon világszerte elérhető lesz a platformon röviddel a koreai megjelenési dátum után, de pontos világméretű megjelenési dátum nem volt elérhető. Az In the Soop: Friendcation továbbra is helyben lesz sugározva Koreában a JTBC-n, és elérhető lesz a Disney+-on Japánban, Malajziában, Thaiföldön, Indonéziában és Szingapúrban is.

V-nek természetesen nem idegen az In the Soop . A BTS két évadot forgatott a dokumentumfilmekből, amelyekben a globális szupersztárok videojátékokat játszottak, vacsorát főztek egymásnak, és kipróbálták magukat a lábröplabdában. HYBE-címketársuk, a Seventeen egy évadot is forgattak a járvány idején. Ez az új spin-off lehetővé teszi a rajongók számára, hogy bepillantást nyerjenek a Wooga Squad belső dinamikájába, miközben a barátok egy kis időt távolítanak el a reflektorfénytől, hogy élvezzék az egymással való lógást.

Az In the Soop: Friendcation Episode 1. egyes országokban koreai idő szerint délelőtt 11-kor, a JTBC-n pedig aznap este 21:00-kor kerül adásba a Disney+-on.

A szerkesztő megjegyzése: A történet egy korábbi verziója azt írta, hogy az In the Soop: Friendcation csak a Disney+-on fog streamelni Koreában, és most frissítettük, hogy a többi ország is szerepeljen, ahol a streaming szolgáltatásban szerepel majd.
10/10
JYJ.3 2022 júl. 06. - 08:30:46 10/10
(120130/120405)
[INSTIZ] LOLLAPALOOZA ZENEI FESZTIVÁL elkelt a BTS J-HOPE NAPON
Júniusban, miután megjelent a hír, hogy J-hope megjelenik a Lollapalooza zenei fesztiválon, azonnal elfogytak a jegyek a július 31-i részvételre. Az SNS-en, a Twitteren... rajongók szerte a világon és az USA-ban is megerősítették, hogy jegyet vettek a J-hope előadására.
Miután július 1-jén megjelent a 'MORE' szám, július 31-én 4 féle GA, GA+, VIP, Platinum jegy elkelt. A VIP jegyek 550 dollárba kerültek (körülbelül 700 000 won ~ 13 millió VND) és a Platina jegyek körülbelül 2000 dollárba kerültek (körülbelül 2,6 millió won ~ 47 millió VND).
Az amerikai Lollapalooza fesztivál szervezői meglepetést fejeztek ki: „Ez az első alkalom, hogy a vasárnapi jegyek elővételben elfogytak. "
4 napig tart a Lollapalooza zenei fesztivál, j-hope pedig a fesztivál zárónapjának főhadlinere, amely 31-én 9:00-től 10:00-ig lép fel.
-VISSZATÉRÉS-
10/10
JYJ.3 2022 júl. 05. - 20:06:50 10/10
(120129/120405)
https://www.allkpop.com/article/2022/07/netizens-react-to-btss-kim-taehyungs-17-million-krw-13100-per-night-5-star-hotel-in-paris?fbclid=IwAR1U73Tr-aT9B8QtTQF7ATgQH-l7r1Z5aLMb01bbRyeThajmFB8bQJI-NVg


A netezők reagálnak a BTS Kim Taehyung 17 millió KRW (13 100 USD) éjszakánkénti 5 csillagos szállodájára Párizsban.

A K-media beszámolt a fényűző, 5 csillagos szállodáról , Kim Taehyung , a BTS V - je, nemrégiben Párizsba tett utazása során szállt meg, amikor a CELINE divatbemutatóján való részvételével meghódította a divatvilágot.

Az amerikai VMAN férfidivatmagazin interjúvideót adott ki Taehyunggal, és megerősítette, hol tartózkodott. Azt mondták: „Celine Homme Summer 23 kollekciója előtt betekintést kaptunk a BTS V felkészülési folyamatába a párizsi Peninsula Hotelben a bemutatóra”.

https://www.allkpop.com/article/2022/07/netizens-react-to-btss-kim-taehyungs-17-million-krw-13100-per-night-5-star-hotel-in-paris?fbclid=IwAR1U73Tr-aT9B8QtTQF7ATgQH-l7r1Z5aLMb01bbRyeThajmFB8bQJI-NVg

A videóban Taehyung jóképűnek és gondtalannak látszik a természetes fényben. Elárulta, hogy saját ruhát állított össze a bemutatóhoz , és személyesen hívta meg a CELINE kreatív igazgatója, Hedi Slimane .

Úgy tűnik, a CELINE megadta Taehyungnak a jogdíjas kezelést, és biztosította, hogy a legjobb élményben legyen része Párizsban. Amint azt a VMAN Magazine közölte, a "The Peninsula Paris" ötcsillagos szállodában szállt meg .

A szállodáról készült fotók és Taehyung Instagramja szerint a "Rooftop" kerti lakosztályban volt, amely terasszal, kerttel és szép kilátással az Eiffel-toronyra volt.

Egy éjszaka szállás a gyönyörű lakosztályban körülbelül 17 millió KRW-ba (kb. 13 100 USD) kerül, és V feltehetően ugyanabban a szállodában töltötte mindhárom éjszakáját, ami 51 millió KRW-t (körülbelül 39 300 USD-t) tesz ki. A párizsi Peninsular Hotel is felkeltette a figyelmet, amikor elkezdték követni V-t az Instagramon.
10/10
JYJ.3 2022 júl. 03. - 15:59:39 10/10
(120128/120405)
„Taehyung, a huszonhét éves, tizenhat évesnek tűnő, és oly hieratikus szépség, hogy néha irreális, ugyanabban a befolyási ligában játszik (ahogy Ronaldo és Messi), egészen addig a pontig, hogy az est fénypontja objektíve az ő jelenléte volt.” – Vogue Italia
10/10
JYJ.3 2022 júl. 03. - 09:00:59 10/10
(120127/120405)
"Nincs idő semmi másra.
Ez az élet, és senki sem menekülhet el élve ebből a világból.
Még van idő, szóval élj, kérlek, holnap már nem lesz.
Egyél, amit akarsz, sétálj a napon, mártózz meg a tengerben.
Mondd el az igazat, amikor érzed.
Légy őrült, légy buta. Légy furcsa.
Légy önmagad, nincs időd semmi másra."
/Richard Gere/
Szép napot kívánunk!
10/10
JYJ.3 2022 júl. 01. - 08:51:18 10/10
(120126/120405)
Radnóti Miklós: Julius

Düh csikarja fenn a felhőt,
fintorog.
Nedves hajjal futkároznak
meztélábas záporok.
Elfáradnak, földbe búnak,
este lett.
Tisztatestü hőség ül a
fényesarcu fák felett.