10/10
richardix 2012 jún. 09. - 01:03:39 10/10
(186/226)
Én meg azokat nem értem, akiknek nem tetszett, szerintem egy nagyon jó animációs film. Oké, a történet csontvelõig le van rágva, annyira sablonos, meg van 1-2 olyan dolog, amit szakmai szemmel kifogásolni lehet rajta, de ha odaérünk, hogy élveztem-e, a válaszom: Mindenképp! Semmi más célja nem volt, minthogy másfél órára szórakozást nyújthasson kicsiknek, és gyereklelkû nagyoknak, és ezt kifogástalanul elvégezte, sõt... A fõhõs cinikus megszólalásai, és a kötelezõ "ó, de megható" jelenetek mellett látvány terén is megvolt a magam kedvence: Konkrétan az elsõ éles repülés, amikor a sárkány hátáról láthattuk, ahogy végigszántják az eget, sziklák között szlalomoznak, és a többi... Na akkor szinte éreztem, ahogy zuhanok velük együtt! :)

Én azt mondom, hogy nagyon szórakoztató mese, és szerintem van olyan jó, mint a Shrek.
5/10
Shiviatar 2012 márc. 03. - 13:38:10 5/10 Előzmény Beyond silence
(185/226)
Én sem értem ezt az imádat áradatot. 100x jobb anim filmek vannak, Pl. ott az Up!, vagy az e-walley...

Jó film, hangulatos, de nagyon gyerek. Persze gondoltak a felnõttekre is, kicsit cinikus, vannak benne komolyabb poénok is, de ez akkor is a nagyon tipikus kisgyerek rajzfilm.
12-es tûzsebzés? Repülési sebesség? Tolóerõ nincs? Meg a gyerek fõszereplõk csúfolódnak a nagy sárkánnyal? Kinyútják a nyelvüket és próbálják megsérteni? Mi a faxom.... Meg a mindent tudó lexikon gyerek, aki felsorolja melyik sárkány mit tud...már látom is magam elõtt a megvásárolható kártya játékot, ahol az én fúriám 25-öt üt beléd, de a te bénító sárkányod lámlehelt, ezért két körbõl kimaradsz....
Az éjfúria egy F107-es és egy F22 vadászgép keveréke, plazma ágyúval felszerelve. Ja és persze 5 sebességes váltóval, ami a kapcsolgatja a farkát. Rückwerz nincs?

Értem én a sárkány és a gyerek közötti szimbiotikus kapcsolatot és megható. Azt is megkönnyeztem amikor SPOILER az apja lemegy érte, a sárkány meg visszahozza SPOILER VÉGE. Összességében aranyos, sablonos, de épp olyan gyerek mint a Potter film. Az is a legutolsó részére lett igazán nézhetõ, amikor felnõttek, ott kellett volna elkezdeni....de pont ott hagyták abba. (pottyert végig kellett szenvedni. Gyûrûk urát végtelen számban megnéztem.) Ennél a filmnél is ugyan ez a helyzet.

Összegezve nem rossz film, egyszer nézhetõ, de teljesen sztenderd értékes üzenettel (ismerd meg), na de hogy oscar??!
10/10
matany001 2012 márc. 01. - 19:03:34 10/10
(184/226)
Szerintem ismételten megérdemli nálam személy szerint 10/10 pontot a film. A legvégén bánatosan néztem a stáblistát, hogy de nézném még egész este a további sárkányos kalandokat. A sztori kellõ képen úgy jó ahogy az van. A szereplõk közt is mindegyik szerethetõ, a párbeszédek is jók, illetve a humoros részeknél is derültem rendesen. A látványvilágban semmi hiba nincsen, teljesen magával ragadt az egész mese. Ide is csak egy mondat jöhet zárás képen: Jöhet a folytatás, de addig is, várom már a sorozatot is, amihez már van egy fél perces bemutató :) Sárkány kiképzésre fel!
liusz 066 2012 febr. 22. - 18:06:41
(183/226)
Nagyon nagyon szereteeem minden a helyén nagyon szórakoztato :)szépséges táj fantasztikus karakterek éss a zene az leirhatatlan élmény hallgatni:)<3
8/10
technokrata 2012 jan. 31. - 21:07:34 8/10
(182/226)
Nagyon aranyos film, szépen kidolgozott és a történet is rendben van. Gyereknek és felnõttnek egyaránt kellemes kikapcsolódást nyújt. De ebben a kategóriában azért akadnak jobbak is.
9/10
NADALFAN 2012 jan. 17. - 20:07:54 9/10
(181/226)
nem vagyok egy animációfan , de ez a film annyira profin van meg csinálva , hogy nagyon tetszett,mindenestre ezekután nyitott vagyok az animációra:))
10/10
AuSS 2011 dec. 28. - 23:33:19 10/10
(180/226)
Amúgy szép történet
10/10
AuSS 2011 dec. 28. - 23:32:59 10/10
(179/226)
Nagyon gyökérnek kellett lennie a fõhõsünknek, hogy ilyen kis vézna maradjon, azokban az idõkben, mikor mindenki egy kigyúrt állat volt a sok fegyverforgatástól meg munkától.
10/10
yannfan 2011 nov. 26. - 10:36:07 10/10
(178/226)
Szerintem nagyon jó kis mese:) Bár amit a 6évesekre mondtok többen is, hogy nem terhelnétek cinikus fõszereplõvel egy gyereket....Igaz, de ez talán inkább tinédzser kortól ajánlható. Szép megvalósítás, jó sztori, és egészen élethûek a figurák, mármint mozgásukban és az érzelmek kifejezésében az arcokon. Tegnap sárkányos filmre vágytam, hát ez lett a választás. Érdemes megnézni, én még párszor meg fogom. Így kellett volna filmre vinni az Eragont is,szerintem jobban jártak volna :)
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 22. - 16:22:12
(177/226)
úgy néz ki csak nekem nem tetszett, a történet oké, de a látvány egy borzalom, meg ezek az alakok..
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 22. - 16:19:19
(176/226)
tudom hogy ezt a filmet a kb 6 éveseknek szánták, de ez akkor is borzasztó rossz
Io 2011 aug. 28. - 20:17:59
(175/226)
Nagyon aranyos kis mese, szép a mondani valója, ezért gyerekeknek is nagyon ajánlott, különösen a sok nem verbális kommunikáció miatt.
Ford Mustang 2011 aug. 22. - 17:07:55
(174/226)
Érdekes, az újság 'Így neveled a sárkányodat'-nak írta. :D
M.Zs.F 2011 jún. 24. - 12:25:17
(173/226)
Miközben néztem végig leveleztem egy ismerõsömmel facebook-on. Emiatt újból meg akartam nézni, mert azt gondoltam, hogy biztosan lemaradtam valamirõl. Aztán másnap inkább egy filmet választottam ehelyett, s érdekes módon annyira lekötötte a figyelmem, hogy eszembe sem jutott másik oldalt nyitogatni. Tehát ez nekem sajnos nem jött be, annak ellenére, hogy szeretem a meséket nagyon, meg az animációs filmeket.

10/3
Seraphin 2011 jún. 07. - 10:07:44
(172/226)
Sziasztok

27 éves vagyok és ez volt az egyik legjobb, legszórakoztatóbb amerikai rajzfilm, amit az elmúlt 10 évben láttam. Kedves, aranyos, frappáns, szimpatikus, vicces, az animáció és a karakterek fantasztikusak. Idõsebbeknek is simán ajánlom, egyáltalán nem gagyi, nincsenek benne béna kiszólások, hülye reklámok, hasraesõs gagyi mellékszereplõk sincsenek, a szinkron is hibátlan. Szóval nem kell fújolni, nincs miért.
McJames 2011 máj. 17. - 00:37:42
(171/226)
Régen jártam erre... De a lényeg: megnézted végül is?
10/10
drtimcsi 2011 márc. 31. - 16:08:29 10/10
(170/226)
Nem emlékszem, hogy mikor elõször moziban láttam, utána írtam-e véleményt, de ma megnéztem újra, és sztem ez az egyik legjobb mese, amit mostanában láttam. és gyönyörû :)
Csekély értelmû medvebocs 2011 márc. 19. - 13:13:23
(169/226)
Nem rossz 1-szer meglehet nézni.
Citromfû 2011 márc. 18. - 20:08:37
(168/226)
Le a kalappal John Powell elõtt, hogy ilyen csodálatos filmzenét komponált! Én nagy rajongója lettem a filmnek, kiolvastam a könyvet is (bár nem teljesen egy a film meg a (gyerek)könyv,) és van, amikor este elalvás elõtt megnézek a filmbõl egy fél órácskát...teljesen elvarázsol a film világa, és a többi, hozzám hasonló fanatikusnak üzenem: jön az Így neveld a sárkányod 2!
The Man Who Laughs 2011 febr. 28. - 00:19:02
(167/226)
Igazából a filmnek egy hibája van, de hiába gyakori hiba ez manapság egy másodpercig sem zavart. Konkrétan az eredetiség (szinte) teljes hiányáról beszélek, hisz a történetett (ha nem is ebben a körítésben) de számtalanszor láttuk már (tipikusan olyan film ahol az elõzetes megtekintése után nem fog meglepetés érni). De hát nehéz manapság azért valami teljesen új dologokkal elõ jönni (fõleg ebben a kategoriában) és szerencsére a Dreamworks már régóta nem is ezt csinálja, ha nem inkább - konkrét utalásokkal vagy anélkül - felelevenít müfajokat és tiszteleg elöttük (wuxia/kung fu - Kung Fu Panda, tündér mesék - Shrek, gengszter filmek - Cápamese). Most épp a sárkányos, vikinges, "zero to hero" témák vannak terítéken.

És, hát a körítés az kiváló. Az animácíó elsõ osztályú (bár az elején nem tetszett a túl macskásra vett sárkány, de aztán már én is kifejezetten aranyosnak találtam). Roppant látványos a film, 3D-be igazán jó lehetett. A karakterek emlékezetesek és szerethetõek, a szinkron hangokat (eredeti) és nagyon jól sikerült el találni. A tempó is remek, a poénok frissek és tényleg viccesek (szerencsére nem csak egy humor forrás van a klaszikus slapstick gegek mellett a jól eltalált szatirikus megjegyzések is moslyt csalnak az idõsebb nézõk szájára). A humor melett meg ott vannak a már említett roppant látványos harcok és a kötelezõ megható jelenetek amik tényleg aranyosak.

Azért Oscarhoz nem érzem anyira erõsnek (a Toy Story gyözelme így is úgy is boritékolható), de mindenkinek nyugodtan tudom ajánlani.

Roppant kellemes, szórakoztató és nem utolsó sorban szivel lélekkel teli szerethetõ mese.

8/10

U.I.: Több sárkányt és vikinget a mozikba, komoly filmként is.