Téma: Jane Eyre

10/10
gladiátor1 2007 ápr. 29. - 19:23:47 10/10
(311/831)
Igen, könnyen lehet, hogy már elsõ pillantásra tetszett neki, hiszen késõbb mondja az ágyjelenetnél hogy varázslat volt. Milyen izgalmas jelenet volt az elsõ találkozás, ahogy jön a lovon mint valami kísértet. Én arról gondolkodtam, milyen jó lett volna ha Jane nem megy el az esküvõ után és Rochester nem ég meg Bertha miatt, dehát ez ugye csak ábránd. Nem lett volna hiteles, ha így történik.
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 29. - 19:17:23
(310/831)
ráadásul Bertha miatt sem fedheti fel az érzéseit.
Még az jutott az eszembe, hogy én eredetileg nem is a regény miatt néztem meg kb. 2-3 éve Zeffirelli filmjét, hanem a tartalom miatt. Azt írták, hogy nevelõnõ, kastély ura, stb. stb. majd éjszaka sikolyokat hallanak. Nekem ez "tetszett", hogy egy kastélyban ki sikoltozhat éjnek évadján, milyen hátborzongató történet fog kikerekedni. Mikor véget ért a film, szóhoz sem tudtam jutni, hogy megnéztem egy romantikus filmet. :))
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 29. - 19:06:22
(309/831)
Én el tudom képzelni, hogy már az elsõ találkozáskor, ott az úton, amikor hazafelé vágtatott, megtetszett neki Jane, vagy pedig inkább az, hogy mit keres a kietlen úton egy ilyen fiatal lány. Aztán meg is lepõdött, hogy nála lakik. :)
Emlékszem, amikor Zeffirelli filmjében a tûz után vette észre Rochester, hogy Jane újjai vérzik, majd látja, hogy Jane reszket, és akkor hirtelen nagyon közel kerülnek egymáshoz, szóval akkor a film alatt attól tartottam, hogy rögtön csók, csók, szenvedély, stb., és reménykedtem, hogy hátha nem. Ez kb. a film majdnem közepén volt, és abban a pillanatban nem tudtam eldönteni, hogy titokban ki tudnának tartani egymás mellett a film végéig, vagy rögtön lagzi, stb.? (a könyvet akkor még nem olvastam.) Aztán Rochester csak észbe kapott, hogy nem lehet szerelmes Janebe Bertha miatt, stb. stb., örültem, hogy még egy ideig kerülgették egymást. :)
A párbeszéd amit írtál, tényleg kár, hogy kimaradt a filmbõl, szerintem ez egy fontos jelenet, hiszen ugye ha tetszik neki Jane, akkor miért foglalkozik Miss Ingrammel.
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 29. - 19:03:21 10/10
(308/831)
Tökéletesen megfogalmaztad a lényeget, egy ilyen nyers, indulatos, változékony kedélyû férfi mint Rochester éppen attól volt kész, hogy eddig minden nõ a lábai elõtt hevert és mindenkit megkaphatott, ha akarta és jött ez a lány, akinek a szíve végig ott van a szemében, de akkor sem képes semmilyen bûnös dologra, ami az elveivel ütközik. Jane intelligenciája, nyíltsága, önzetlensége, jólelkûsége csak még jobban elvarázsolja a férfit.
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 29. - 19:00:05
(307/831)
1 óra alatt "olvastam" ki a könyvet, az elsõ pár oldal után be is aludtam. :( De ha már ott voltam a könyvtárban, kíváncsi voltam, mirõl is szól az "elõzmény".
csokibeka 2007 ápr. 29. - 18:42:04
(306/831)
Bocsi a tegezés-magázás váltásért, most valahogy így esett kézre.
Szóval Rochester azért szeret bele Jane-be, mert az ellekezni mer vele, nem ijed meg tõle, sem a rangjától, szóval képes magát adni és kimondani a véleményét. Jane azért tudja magát adni, mert egy ilyen udvariatlan hangulatemberrel nem fog jópofizni, aztán lenyûgözi az intelligenciája, beszédkészsége, önbizalma, kiállása stb, és amikor Rochester még kedves is lesz vele, hát akkor teljesen elolvad. :)
csokibeka 2007 ápr. 29. - 18:14:45
(305/831)
A könyvben Rochester késõbb azt mondja (bár a férfiaknak se kell minden elhinni) hogy már az elsõ találkozásnál nagyon megtetszett neki Jane, és aztán figyelgette, és szerintem hamar beleszeretett. Csak visszafogta magát, hogy jobban megismerje és biztos legyen a dolgában, hogy ez most tényleg valami új, valami más, hatalmas, az igazi. :)
A tûz jelenetnél fordul elõ elõször, szerintem, hogy nem bírja visszafojtani a szerelmét, és kiül az arcára és szavaiba. És ezt már Jane is észreveszi, aki viszont ekkor jön rá, hogy szerelmes. Rochester meg megijed attól, hogy nem tudta visszafogni az érzéseit, ezért gyorsan elmenekül, persze csak azért hogy próbára tegye magát, azután meg Jane-t fõleg, kicsit élvezi is hogy kínozgatja (pl jóslás jelenet).
Van a könyben és a musicalben is egy nagyon kedves párbeszéd a lánykérés után, ami kimaradt asszem a sorozatból. (ezt most csak fejbõl írom, nem biztos, hogy szó szerinti)
- Miért akarta elhitetni velem, hogy Blanche Ingramet akarja feleségül venni?
- Hogy féltékennyé tegyelek.
- Miért?
- Hogy ugyanolyan szerelmes legyél belém, mint amennyire én vagyok beléd. Úgy gondoltam, hogy ehhez a féltékenység a legmegfelelõbb eszköz.
kataszombat 2007 ápr. 29. - 18:05:13
(304/831)
Szerintem az elsõ tûz után már egyértelmû, hogy szereti Jane-t,
de még korábban az egyik kerti jelenetben is kifejezi - bár burkoltan - mennyire csodálja a lányt.
Akinek csak a szinkronos változat van lemaradt róla, amikor Rochester a kertben Adéle-nek egy fõnixmadárról beszél szürke külseje mögött rejtõzõ gyönyörû skarlátszín tollakkal. Egyértelmûen Jane-re gondolt. :-)
csokibeka 2007 ápr. 29. - 17:55:53
(303/831)
Köszi, hogy leírtad, akkor még szerencse, hogy hallgattam az elõítéleteimre és nem kezdtem neki. Bár akkor is csak beleolvastam volna egy kicsit... de így azt se kell. :)
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 29. - 11:19:54 10/10 Előzmény miklosildiko
(302/831)
Szerintetek melyik jelenetnél egyértelmû, hogy Rochester beleszeretett Jane-be? Már az elsõ tûznél inog a léc: Annyit se mond, hogy jó éjszakát azután, hogy megmentette az életemet.. vagy Ahogy megláttam, tudtam, hogy a hasznomra lesz... vagy késõbb? A jóslásnál: .. de különben hogy láttam volna a szívébe.
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 29. - 01:40:50 10/10
(301/831)
Nem bírtam ki, megnéztem ismét. Hihetetlen ez a film, a rendezõnõ és a zene elõtt is le a kalappal és azok a dialógusok... lehetséges, hogy a rendezõnõnek ez csupán a második filmje?
Köszönet a saragossa storyért és a tippekért, elõbb azt a 2 filmet nézem meg amit javasoltatok!
csokibeka 2007 ápr. 28. - 23:41:58
(300/831)
Hú, hát ez mind nagyon jó. :) Most a Gosford Park-ra szavaznék, mert azt csak egyszer láttam, még moziban, de nagyon tetszett. Én majd holnap tartok Jane Eyre maratont angolul, ha minden igaz. :)
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 28. - 23:08:49
(299/831)
Elisabeth
"kiolvastam" a Széles Sergasso-tenger regényt. Nagy csalódás volt.
3 részbõl áll.
1 rész: itt Bertha gyerekkoráról van szó, õ beszéli el E/1-ben. A család rabszolgatartó volt, éppen ezért a szomszédok, lakosok nem kedvelik õket, egy idõ után az anyja az egyedüllétbe - férje passz, hogy hol van - belefásul, beleõrül, magának való lesz, Bertha még csak-csak elvan vhogy. Az anyja idõvel feleségül megy Mr. Masonhoz.
2. rész: itt már vegyesen beszélik el a történetet, hol Rochester, hol Bertha, itt is E/1-ben, néha nem tudtam, hogy nõ vagy férfi az elbeszélõ, a történetbõl derült ki. Itt kap levelet Rochester - sosem említették a nevét -, melyben megtudjuk amit tudunk, hogy eléggé terhelt a család, már késõ, mert az esküvõ már megvolt. Rochester felkeresei a levél íróját, beszélgetnek, nagy nehezen elhiszi a történetet.
3. rész: ez a legérdekesebb, ez kap a 10-es skálán 3 pontot, a többi rész absz. zérõ. Megtudjuk, hogy Mrs. Fairfex - a könyvben Mrs. Eff - veszi fel Grace Poolt Bertha mellé ápolónak, a regényben nem igazán derült ki, hogy ismeri-e, tud-e Bertháról, szeirntem inkább csak sejtett vmennyit. Többnyire a szobában játszódik a 3. rész, Bertha éjszakánként a kastélyban járkál, amikor GP alszik. Egyik este nagy vendégség van, megjelenik Richard Mason, kést ránt, megsebesíti, - ezt már tudjuk. Aztán álmodik, álmában tüzet okoz, majd felébred, és rájön, hogy mit kell tennie. Kézbe veszi a gyertyát, stb. stb.
Nagyon sokat nem olvsastam el a könyvbõl, kb. 150-200 oldal, egyszerûen zavaros volt az egész, azon is csodálkozom, hogy ennyire öszefüggõ sztorit tudtam meg belõle. Szinte semmi fejezet tagolás, hogy most éppen mi fog történni, sehol egy cím, sok unalmas rész, legalábbis nekem nem tetszett.
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 28. - 22:41:54 10/10
(298/831)
Igen, elég fura egy helyzet. De ott jóval fiatalabbak voltak mindketten, így nem annyira zavaró talán. Hogy álltok a hétvégi filmnézésekkel? BBC-s Jane Eyre-en kívül, Howards End, Napok romjai, Hamlet, Gosford Park, Értelem és érzelem, Elizabeth és az Ártatlanság kora szerepel a listámon. Melyikkel kezdenétek?
csokibeka 2007 ápr. 28. - 22:29:54
(297/831)
Vicces, hogy a Tenant of Windfell Hall-ban a fõhõsnõ a Jane Eyreben a Mrs. Reed volt.
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 28. - 18:43:55 10/10
(296/831)
Nem tudom, összejön e a csatolás, valami gond volt a nettel. Találtam egy fotót a Hamletbõl.
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 28. - 18:33:43 10/10
(295/831)
Hát amilyen nagy színész, én is szívesen megnéznék vele mindent, amit lehet, de egyenlõre azzal is beérném, amit itthon leadtak már vele.
Lisa111 2007 ápr. 28. - 17:40:35
(294/831)
Oh igen, Hamletként is nagyon jól nézett ki :))
Bárcsak kiadná az RSC DVDn, állítólag már adtak ki pár elõadást, mindenesetre írok nekik majd, hátha használ...

az egyik Shakespeare-es könyvemben meg egy Coriolanusos kép van Tobyról..
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 28. - 17:13:58 10/10
(293/831)
Hát Rochesterként nem is lehet elfelejteni ahogyan Toby ránéz egy nõre... most néztem meg a Hamletbõl részleteket a weblapján, olyan szenvedélyesen játszik hogy az hihetetlen.
Szofika3 2007 ápr. 28. - 17:00:13 Előzmény kataszombat
(292/831)
Nagyob köszönöm! Ezek a dalok! Azóta sem tudok elszakadni a géptõl...De még mindig a könyv az elsõ nekem, viszont nem tudom elfelejteni Toby Stephens arckifejezéseit a filmben! Valami fantasztikusan jó volt!:)