10/10
kari001 2011 szept. 19. - 16:33:03 10/10
(5124/8584)
Bodolaiék a legnagyobb arcok a JR.ban.
Margit kinyírja magát? De jó:D:D:D:D
barotia 2011 szept. 19. - 15:24:36
(5123/8584)
Jól sejtem, hogy romániai vagy?

Amúgy egyet értek, miért nem jönnek el egyet mondjuk a Gyilkos-tóhoz?
Még valami, egyáltalán nem látszik rajtuk, hogy közük lenne Erdélyhez.
sugarabuga 2011 szept. 19. - 09:34:51
(5122/8584)
Azért egy kicsit változtathatnának szegény Bodolaiék és Emil karakterén.Aki melós és csóró az már sültparaszt?Náluk még a leépült narkós is sokkal mûveltebb.Felhívnám a tisztelt forgatókönyv író figyelmét,hogy akinek nincs diplomája és Romániábol települ át az nem biztos,hogy ütõdött.
Jase Mina 2011 szept. 18. - 16:44:44
(5121/8584)
Köszönöm annak, aki kritikát írt, szamárköhögéssel vegyítve végigröhögtem az egészet. :D (Beteg vagyok).

Annyit még hozzáfûznék, hogy egyszer volt pár rész, mikor Ottónak bejött ez a nyalóka-mánia (na, tiszta Kojak). Meg Konrád sántítása, dr. House. Berobban egy csúnya lány, aki késõbb megszépül és beleszeret a mentorába (tipikus Liza csak egy van, Betty a csúnya lány). Kár, hogy nincsenek saját ötleteik, ez köbö olyan, mint az Álom.net. Rossz minõség, ugri-bugri lánykák, kosaras csapat (Hajrá csajok!). Egyedül, ami kivitelezhetõ volt, az Vera meg Józsi akciója a parancsnok ellen (itt én se értem miért engedelmeskedtek neki, mikor már rég leszerepelt - én tuti elküldtem volna a francba) meg a Betty-Tamás szál, amit jól elcsesztek. Am. volna egy kérdésem: mi ez a nagy babmánia? :D:D Tegnap belekukkantottam a Barátok köztbe és láttam, hogy Luca meg Timike is bab csirát ültetnek, pont mint Szabi. Tiszta vicces, egymástól lopnak az alkotók. xD
Egyébként a hibáktól eltekintve imádom nézni, jobb mint a Béka. Változatosak a helyszínek is (Balaton stb.. Böbéék és Szilváék összefuthatnának:P).
vénasszonyoknyara 2011 szept. 17. - 10:49:16
(5120/8584)
A sorozat készítõi tovább akarják ezt a vonalat erõsíteni. A jövõben álszakállat is akarnak ragasztani neki és egy púpot is felraknak a hátára.
Gvendi 2011 szept. 17. - 10:44:06
(5119/8584)
Vera visszacsúnyulása ha jól emlékszem úgy történt, hogy Fanninak volt egy "kedves" megjegyzése az átváltozását illetõen, aminek hatására Vera másnap megint a régi kinézetével jelent meg.

Egyébként nem értem a lényegét, mert alapjáraton egy szép nõ, szerintem sokkal tovább tart elcsúfítani, mint egy kis sminket rádobni és kiküldeni a kamera elé.
vénasszonyoknyara 2011 szept. 17. - 08:00:01
(5118/8584)
Zámori Olivér nem tudom meddig lesz még a sorozatban, remélem, nem sokáig, páratlanul irritáló figura õ is.

Ez igaz, de talán pont azért, mert nagyon is hiteles. Igazi drogos karakter, aki mindenre képes, hogy megszerezze az adagját.
barotia 2011 szept. 17. - 02:19:55 Előzmény Rak'Shiri
(5117/8584)
Jó kis kritika.
Nem tudom, hogy blogolsze, de szerintem wowozol :p
3/10
Semprini 2011 szept. 17. - 00:30:54 3/10 Előzmény Rak'Shiri
(5116/8584)
Remek írás, minden sorával teljes mértékben egyetértek.
A Bodolai családnál idegesítõbb, irritálóbb, ostobább és nézhetetlenebb karaktereket ki sem találhattak volna, élükön Böbével, akirõl egyszerûen képtelen vagyok elhinni, hogy "civilben" színésznõ, annyira nincs egyetlen természetes hangsúlya sem, mindent ezerszeresen túlkarikíroz, mintha saját magát parodizálná.
Bejácskát még viszontlátjuk, azonban akkor már más fogja játszani, remélem a karakternek is használni fog a szereplõcsere (ahogy Bodolay Orsi esetében).
Zámori Olivér nem tudom meddig lesz még a sorozatban, remélem, nem sokáig, páratlanul irritáló figura õ is.
Akiktõl még rosszul vagyok: Elvira nõvér, Vidovszki Nándi, Rózsika, illetve nagyon idegesítõ volt, amikor Fehér Konrád a fõnõvérrel nyomult.
Margit és Vera a két kedvenc karakterem, Margitot sajnos pont most írták ki a sorozatból, aligha tér már vissza, Vera egyszer már megszépült, aztán gondolom szólt valaki nekik, hogy ez azért mégsem járja hogy egy rút kiskacsából minden átmenet nélkül topmodell külsejû bombázó válik, aztán a következõ részre visszacsinálták az egészet. A férfi karakterek közül egyvalakit bírok, Józsit, neki jó a dumája és rokonszenves is. Emil és Pongrácz doki is az elviselhetõbbek közé tartoznak, azonban Emil túlságosan lúzerre és együgyûre van írva, Pongrácz meg néha nagyon ellenszenvesen tud viselkedni.
A sorozat legtenyérbemászóbb figurája (Várnagyot leszámítva) természetesen Fehér Konrád/Richárd, akit azonban remekül (értsd: gyanúsan jól) formál meg Mihályfi Balázs (kérdés, vajon el tudna-e játszani egy legalább ennyire végletekig pozitív karaktert is?)
8/10
mushi 2011 szept. 16. - 21:28:12 8/10
(5115/8584)
azért köszi tv2, hogy már a szünetben lelõttétek a "poént" Margit öngyilkosságáról.. Néhányan még nem tudták.. (én igen, de pl nálunk a család többi tagja nem). Na mindegy, úgyis 'csak' egy részt kellett hozzá megnézni..

de mekkora poén már, hogy utána átkapcsoltam az rtk klubra, és ott meg a barátok köztben dumált babcsíráztatásról valami kisgyerek.. :D ennyi csíra gyerekek...
vénasszonyoknyara 2011 szept. 16. - 21:27:25
(5114/8584)
Kiderült, hogy kutyakölyköket fog világra hozni.
mimi169 2011 szept. 16. - 21:23:42
(5113/8584)
Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani, hogy a Margit miért volt a mai részben annyira kiborulva? Sajnos lemaradtam róla...
vénasszonyoknyara 2011 szept. 16. - 21:10:23
(5112/8584)
Most, hogy mondod: az egy egészen jó alakítás. lehet, hogy tényleg drogos a srác?
10/10
CsizmásPandúr 2011 szept. 16. - 20:49:19 10/10
(5111/8584)
Végeredményben jó fej az az Emil. Na majd most, hátha összejönnének a rocker csajjal. Nem is néz ki olyan vészesen a nõ.
Hát azon szakadni fogok, ha a tóparton felolvas a nõnek, és majd együtt kibeszélik a regényt xD
1/10
loma06 2011 szept. 16. - 19:32:59 1/10
(5110/8584)
A tegnapi részben a JR-ban és a BK-ben is babot csíráztattak a gyerekek. :D
vénasszonyoknyara 2011 szept. 16. - 15:28:38
(5109/8584)
Tökéletesen összefoglaltad és elemezted a karaktereket. Nekem az az érzésem, hogy a többségnek halvány fogalma nincs a színészmesterségrõl, ezért legjobb esetben önmagát adja, de még azt is nagyon tehetségtelenül:
Bejácska a felfutó szemöldökével szabályosan egy rémálom.
(írsz rendszeresen újságba vagy blogolsz?)
NewZoo 2011 szept. 16. - 13:41:39
(5108/8584)
..márhogy szakápoló... (Bandi)
NewZoo 2011 szept. 16. - 13:33:51
(5107/8584)
Teljesen egyetértek! ..én már csak ritkán pillantok bele (család úgyis nézi, én meg látom), de kb. ugyanezt írnám le. Olivér-ügyben is, (bepancsolnék ennek a sálas-papucsos-bundás-képû visszataszító humanoidnak) Bea és borzalmas Bodolai-család-ügyben is. Eleve egy szakapóló ennyire nem lehet sötét, mint ez a "Baaaandi!', Böbikéim, meg...keresem a megfelelõ szót...ha megtaláltam megírom. :D
Rak'Shiri 2011 szept. 16. - 01:43:36
(5106/8584)
Üdv!

Nem bírom megállni hogy kb. félévente ne írjak a sorozatról valamit... Hajj Istenem remélem néha felnéznek ide a forgatókönyvírók, mert nem kevés jogos észrevétel születik itt, és nem feltétlenül a sajátomra gondolok :D

Csapjunk bele! Helyzetjelentés/elemzés következik.

Bodolaiék. Istenem irgalmazz. Eleinte idegesítõek voltak, aztán némileg szerethetõbb irányba változtak (a jeleneteik alatt megnyomott "Mute" gomb megnyomásának közremûködésével), és az az érzésem nem tudják eldönteni hogy irreálisan fullparaszt vagy intellektuális jóparasztot csináljanak-e belõlük. Mármint Bandiból, mert Böbe drágám, nem állt sorba kétszer amikor az észt osztották. Bandi hol adja a mûvelt jó munkásembert, hol pedig egy tanulatlan idiótát. Ez az Egyiptomos reinkarnálós blõdség volt az a mélypont, ahonnan lazán elkezdtem áttekergetni a jeleneteiket. Ja igen, és továbbra is ordítanak mintha minimum egy kétmûszakos légkalapács mellett nõttek volna fel. Továbbra is kiborító, hogy szerencsétlen Szabit, bármit mond, meg akarják verni, legalábbis ha szavakkal ölni lehetne nem Ibolyka lenne a falu rekordere az fix. Ez a brazil lottós mizéria pedig csak annyira volt izgalmas vagy elõre nem látható mint a holnapi dátum.

Betty-Tamás szál: Én drukkoltam nekik. A családban nálunk volt kiugrott pap, aki a szerelmet választotta, szóval értem én ezt a dolgot, legalábbis nem ítélkezek. Nagyon vártam hogy visszahozzák az atyát, mivel a közte és Betty közt lassan érlelt vonzalom valószínûleg az egész sorozat legkedvesebb és legérdekesebb szála volt. Addig rendben van, hogy amint visszatér nem veti rá magát azonnal Bettyre, de az álom kérem... Isten hívta magához, de õ visszafordult Bettyhez. Tuti agysérülést is szenvedett ha ebbõl nem rakta össze a valódi égi mondandót. Nagyon remélem nem azzal fog elmenni az évad hogy Betty végig-viháncolja fél tucat pasival, míg az atya rezignált mosollyal tûri a fordulatokat, hiszen vezekelnie kell. És azt is remélem, hogy legalább az évad végére lesz valami elõrehaladás, és mondjuk 2016 õszén össze is jöhetnek. Akár.

Bejácska: Rutinos túsz a szentem de hát szellemileg nem fejlõdõképes, Rolika pedig kihasználhatná az alkalmat hogy megszabaduljon sipákoló arájától. Amúgy meg csak ki kellett volna várni mikor dobják ki Bejácskát a túszejtõk Kardos lakása elõtt, és még õk fognak perelni. Örülnék ha sosem kerülne elõ, mert ritka tehetségtelen, irritáló és ostoba karakter, akit le kéne tiltani a képernyõrõl, vagy minimum büntetési tételbe kéne foglalni.

Fehér-banda: Ez a Fehér Ricsike üzérkedik a háttérben dolog, jaj mit csináljunk!-dolog iszonyú nagy marhaság, bele se kezdek a logikai bukfencek és következetlenségek taglalásába, egész egyszerûen nem értem mi lehet olyan érdekes egy ilyen naaaaaaaaagy maffiacápánának egy röcsögealsói kis klinikában hogy ezért képes kinyírni szinte mindenkit, legalábbis megpróbálja.

Kardos-MArgit-Áron: Kardos egy idióta, soviniszta és vak vadbarom, kell a francnak. Margit aranyos lenne Áronnal, kár hogy ebben a sorozatban még egy gyerek se született élve - ja bocsi, a mostani Orsika egy másik szerepben már igen, évekkel ezelõtt. Ó, meg Vilike, aki ugye Barbikának megszûnt létezni annak ellenére, hogy elõtte ölt volna érte.

Pingi-Pongi (Pongrác): No komment. Izgalmas mint egy tál zabkása.

Halászék: István ellenkezése erõltetett, értelmes családos ember nem adja fel harc nélkül, fõleg ha jók az esélyei. Szilvia a képmutatás bajnoka, de már megszokhattuk. Mióta a fiaik és az a piti futtató (nem tudom mi a neve) a háttérbe kerültek egész elviselhetõek, leszámítva amikor hosszú perceket szentelnek mindenféle felesleges családi zabálás mutatására ahol Halászék mindig makulátlan konyhájában terülj-terülj asztalkám van. Magdikának is jót tesz hogy hetente kap egy "sziasztok jó reggelt!" hosszúságú szöveget.

Zámori Olivér: valaki adagolja már túl.

Elvira és zsarukomáék: Én talán ha egy bûntényt tudok felemlíteni amit megoldottak, nevezetesen Ibolyka ámokfutása, de se az elsõ kórházrobbantást (amiben a polgármester asszony ideiglenesen megvakult) sem Barbika képen robbantását, sem a terrortámadást, se Bejácska elsõ vagy második emberrablóit, sem Elõd és Pongrác egymás kölcsönös elrablását, sem a mostani merénylõket, sem az ég világon semmit és senkit nem tudtak kideríteni/elkapni. És ezek után még kitüntetik õket? A negatív rekordért? Nem értem.Elvira kotnyeles és idegesítõ, egy pletykagyártó kisiparos ahogy Jenõ egyszer megfogalmazta, simán versenyre kel Gyöngyikével.

Rózsika: neki is jót tesz hogy szinte képernyõre sem kerül, egészen elültek bennem a fojtogatós hajlamok mióta nem hallom/látom napi rendszerességgel.

Vera és Józsi: Jó húzás volt az amit a Goni-Konival (gonosz Konrád nálam így fut) tettek, bár nem értem miért engedelmeskedtek neki mikor megbüntette õket ezért, nem a fõnökük. Vera tartósan megszépülhetne, és mellõzhetné az olyan ostoba kijelentéseket, hogy Karcsi bácsi és Józsi mellé kell egy nõ aki utánuk feltakarít. Hol él ez?! Az elõbbiek pedig netán debilek?

Na, ettõl függetlenül nem utálom a sorozatot, de a 2 epizódot kb 20 perc alatt megnézem :D
8/10
mushi 2011 szept. 15. - 20:25:52 8/10
(5105/8584)
Így a visszajátszást nézve jöttem rá, hogy még valamit (valamiket) akartam írni..
Egyrészt.. már szerintem kicsit túl sok Tamás atya "a hivatásba nem fér bele a szerelem"-elve.. Még Olivérnek is errõl beszél, mikor Veráról beszélgetnek. Ez már azért túlzás. Egy orvosi hivatásba se fér bele a szerelem?? Akkor mibe igen? Inkább tenné félre az elveit, és smárolná le Bettyt úgy istenigazából. Szerintem sokan örülnének. Elvégre is ez egy sorozat, a Tövismadarakba is belefért egy ilyen szál.
Másrészt.. nem kéne a sorozat készítõinek erõltetni ezeket a kávéivós jeleneteket.. Tisztán látszik mindig, hogy semmi sincs a csészében..