Téma: Jóbarátok

sarahangel 2012 ápr. 21. - 13:15:36 Előzmény rea1
(1350/2190)
"És gondoljátok el,Phoebenek és Joeynak milyen gyerekei lennének!! XD"

Egy kicsit lökött, egy kicsit együgyû, de azért szeretnivaló. ;))

Azért az hihetetlen nekem, hogy a régi Monica olyan sokat le tudott dobni, hogy egy kimondott vékony nõ lett belõle, aki soha nem hízik egy dekát sem (amellett, hogy ráadásul szakács is). ;) Vígjátékba persze elmegy, de gyanítom, hogy CC-nak soha nem voltak ilyen gondjai.
sarahangel 2012 ápr. 21. - 13:11:54 Előzmény nikato
(1349/2190)
Az a rövid haj tényleg nem volt az igazi Rachel arcformájához, kicsit keményítette az arcvonásait (szerencsére gyorsan nõ a haja). ;)
sarahangel 2012 ápr. 21. - 13:09:54 Előzmény greghouse
(1348/2190)
;))))
Erre a részre hirtelen nem is emlékszem, pedig biztos, hogy láttam.
10/10
nikato 2012 ápr. 21. - 12:15:18 10/10 Előzmény greghouse
(1347/2190)
Igen, amúgy eredetileg C. Cox lett volna Rachel, csak megmondta, hogy hozzá inkább Monica karaktere passzolna.
10/10
nikato 2012 ápr. 21. - 12:14:38 10/10 Előzmény greghouse
(1346/2190)
Ma már olyan hajvasaló is van, ami egyben göndörítõ is. :D
10/10
greghouse 2012 ápr. 20. - 20:22:52 10/10
(1345/2190)
...Azért így sokadszor nézve ("friendsoholic", függõ vagyok) néha elgondolom, milyen lett volna, ha az eredeti ("nulladik") verzió szerint J.A. játsza Monicát a rendmániás séfet, és C.C. játsza a kissé lökött, macskás természetû lazább Rachelt...nagyon nehéz elképzelni, már belém égtek a szerepek..
...ja, és a haj. A fõcímben, mikor táncolgatnak, látszik, hogy a legelején Rachel és Phoebe is hullámos hajat hord. Mikor Jennifer bevezette (állítólag az egész fodrásziparban tõle vették át) ezt a tök sima, hosszú hajat (J.A. sajátja a sötét-világos melírozás vagy mi), akkor mind kiegyenesedett, csak néha rövidebb, néha hosszabb.
....C.C. nek a fiús rövidre vágott is jól áll, Jennifernek nem, mert nagyok a fülei.
10/10
greghouse 2012 ápr. 20. - 19:43:02 10/10
(1344/2190)
Én lehet, hogy csak nem haladok a korral, de egészen addig az epizódig, mikor leég Jens és Phoebe lakása, és kijönnek a tûzoltók hogy mitõl gyulladhatott ki, nem tudtam, esküszöm, hogy van olyan, hogy haj egyenesítõ. Azt hittem természetes, csodálkoztam is kicsit, hogy görög létére ilyen a haja J.A.-nak, aztán utánanéztem, tényleg van olyan, hogy haj egyenesítõ. A hajgöndörítõ sütõ izét ismertem. Vagy ez ugyanaz? Mindegy, tudatlan vagyok e téren.
...Vagy csak pasi vagyok....
10/10
nikato 2012 ápr. 20. - 17:05:06 10/10
(1343/2190)
*(Mármint a hosszú hajas frizurájára célzok.):)
10/10
nikato 2012 ápr. 20. - 17:04:27 10/10 Előzmény greghouse
(1342/2190)
Jajaja. Én is ismerem a sztorit. Bírom Jennifert. Hasonló a frizurám, kivéve a színét.:D
10/10
greghouse 2012 ápr. 19. - 22:53:00 10/10 Előzmény nikato
(1341/2190)
Ja, hogy Rachelnek "nem áll jól a rövid haj", az is folyton kisérletezés eredménye (legkevésbé a színésznõ szólhat bele, hogy milyen legyen a frizurája, még nálunk is megmondják a fontosaknak, pl. esti hírolvasóknak, mikor kell változtatni), és idõnként kell változtatni, és figyelik a nézõk reakcióit. A hosszú egyenes, sávosan sötét-világos szõke hajat viszont tudtommal tényleg J.A. találta ki (eredetileg barna és hullámos), csak hát nem lehetett volna olyan, ha a producerek nem bólintanak rá, és bejött.
10/10
greghouse 2012 ápr. 19. - 22:45:57 10/10
(1340/2190)
Na és Bruce Willis?...Ja, hülye vagyok, õ lehet, hogy jó pasi, de tényleg, talán a legunalmasabb volt a szerepben (ellentétben valós énjével. Utánanéztem, tényleg fogadás volt Matthew Perryvel, és tényleg ingyen játszott, és noha eredetileg két epizódot "vesztett", három lett belõle..)
rea1 2012 ápr. 19. - 15:55:40 Előzmény greghouse
(1339/2190)
Köszönöm,kedves tõled. =)
Ismerõs a lányod felfogása,én sem szívesen adom ki a dvd-gyûjteményem darabjait. Leeszik,megrágja a
kutya,stb,de viszont megnézheti nálam aki akarja. A CC-n nem ment soha Jóbarátok,csak megjegyeztem,hogy
mûfajilag beleférne. Egyébként észrevettem valamit: Rachelnek vannak a legunalmasabb pasiválasztásai.
Majdhogynem Ross volt közülük a legizgibb. :) De komolyan,fantáziadúsabb legényeket is tehettek volna mellé. Másrészrõl,a lányok közül õ a legnormálisabb,de ha hatukat nézem akkor is elég elõkelõhelyen áll. :)
10/10
greghouse 2012 ápr. 19. - 10:53:40 10/10
(1338/2190)
Érdekes dolog ez az "unokatestvér" szó. Angol eredetiben a "cousin", ott a huszonhatodik unokatestvérre is alkalmazható. A magyarban csak az elsõre.
Mások kérdezték: hogy lehet, hogy csak Monicanak unokatestvére, akkor Ross-nak is.
Nem feltétlen, ha mondjuk egy apától vannak, de Ross születése után az apjuk elvált, és Monica és a csaj már másik anyától van, akkor már lazább a kapcsolat.
Harmadszor, az unokatestvéri szex önmagában etikai tabu csak. Az utódnemzés a veszélyes, ahol a hibás gének erõsíthetik egymást. De ha nincs utód???
Negyedszer. Több uralkodói házban, a britben is, gyakorlatilag egymás közt házasodtak a királyok és hercegek, unokatestvérek házassága teljesen rendben volt. (Rossz nyelvek szerint ezért kellett Angliában létrehozni a kétkamarás parlamentet, mert a felsõházbeliek - a Lordok háza - olyan idiótákkal volt teli, öröklõdési jog miatt, amit az egymás közti, unokatestvéri házasságok okoztak fõleg.)
...Szóval nem értem, egy Denise Richards-zal egy egyéjszakás szex...miért is lenne rossz?
10/10
greghouse 2012 ápr. 18. - 22:29:05 10/10
(1337/2190)
Azért ez a Denise Richards (Monica unokatestvére) nem semmi csaj volt. És akkoriban volt a tévében ez után következõ Charlie Sheen felesége...
10/10
greghouse 2012 ápr. 18. - 13:56:53 10/10
(1336/2190)
Te tudod, még szerencse, hogy nem te vagy a fõnök a Viasatnál.
Elõször is, még van vagy hatvan csatorna ami közül válogathatsz.
Másodszor, "egy újszülöttnek minden vicc új", mindig lesznek akik nem látták, és hidd el, azok nagyon élvezik.
Harmadszor, aki látta, az is szeretheti, mert nagyon addiktív sorozat, - én is az áldozata vagyok. Sokkal inkább ezt a "tíz éves régi" valamit nézem, mint a Való Világot, meg az Éden Hotelt (sajnos ezt folyton reklámozzák, már a reklámjától rosszul vagyok), vagy valamelyik Tehetségtelenség kutatót, nem is beszélve a Marslakókról.
A Marslakókat ugye jó idõben mutatják? Kár, hogy senki nem nézi. (Talán a bolygót választották meg rosszul, a Marson kéne mutatni.)
Meklód fia 2012 ápr. 18. - 13:27:56
(1335/2190)
Én azért a fõmûsor idõbõl kivenném, mégiscsak egy több mint 10 éves sorozat, kiégett már a humora.
10/10
greghouse 2012 ápr. 18. - 11:42:36 10/10 Előzmény rea1
(1334/2190)
Comedy Centralom van, azon sok minden megy, de Jóbarátoknak nyomát sem láttam. A Viasat 3-n megy csak, nálam. De egyrészt láttam ezerszer majdnem mindet, még Amerikában kezdtem el nézni eredetiben, aztán itthon még volt Sky One, ami angol adó volt és csak angolul adott, még felirat sem volt, de kivették a csomagból, ott is ment. Aztán a sógornõm hozott Angliából pár VHS kazettát, amit nem tudok már használni. Aztán meg a lányom beszerezte valami osztálytársán keresztül jogtisztán mind a 11 évadot DVD-n, csak rajta ül mint a kotlós és nem hajlandó szívesen kiadni a kezébõl. Még az anyjának (volt feleségemnek) sem szivesen, csak nekem. (Hát, legalább ennyi elõnye azért van lányos apának lenni..bár a tinédzser lányoknál azért jön ám hirtelen fordulat, nem baj, türelem, türelem. És legyek jóban az éppen aktuális pasijával. Most nem tudom, ki az éppen aktuális, tõlem több száz kilométerre vannak.) Szóval ha nagyon akarom, megnézhetem, másrészt meg láttam. ...És a tegnapi Bergman film megérte. Azért kösz az együttérzést, és boldog Andrea napot.
rea1 2012 ápr. 18. - 10:08:49 Előzmény nikato
(1333/2190)
Na igen,nem rossz az alapötlet. A tegnapit megnézem majd ma is,ugyanis hatalmas volt benne,mikor nem J. kapta a díjat,majd vette a kamera,és hiába gyakorolta a megbocsájtó vesztes-arcot,csapkodott meg mutogatott. :DD Hangosan röhögtem. :DD
rea1 2012 ápr. 18. - 10:05:13 Előzmény greghouse
(1332/2190)
OFF Ó te szegény! Pedig a Filmmúzeumon egyre jobbakat látok,bár ott sem értek több mindent,pld Hitchcock filmeket miért kell éjjel 1 ,meg 2 órai kezdésre tenni? Nehogy valaki véletlenül megnézze? :D Bergman viszont nem a kedvencem.. :) Rég láttam tõle filmet egyébként. Comedy Centralod van? Azon kellene mennie a Jóbarátoknak,mûfaja szerint,de tökmindegy végül is,mert ott is reklámokkal szakítják meg,meg itt is. :))
10/10
greghouse 2012 ápr. 17. - 21:45:47 10/10
(1331/2190)
Egy érdekesség. Ma visszatértem gyökereimhez, és Bergman legjobb filmjét néztem, a Hetedik pecsétet, és van benne egy mondat, ami idevág, akármilyen furcsa.
Ugyebár Bergman enyhén szólva nem komédia, ez a film pedig kimondottan a Halál körül forog. Mégis (a csatlós mondja a szerelmi csalódástól szenvedõnek a kocsmában):
(kb.) "Ha minden tökéletlen ezen a világon, akkor a szerelem a legtökéletesebb, mert a szerelem a legtökéletesebb tökéletlenség."
Hogy mik vannak. Bergman, és a Jóbarátok....