avanger 2008 jan. 03. - 14:55:39
(7/227)
Hát pedig nagyon tévedsz, ugyanis van ok besz@rni. Pontosan az üzleti alapú biztosítás elsõ lépésének vagyunk tanúi Magyarországon! Vagy te azt hitted, egy lépésben át fognak állni csak úgy? Az kivitelezhetetlen lett volna. De ne legyenek kétségeid, hogy megközelítjûk rövidesen az amcsi modellt. Hogy mennyivel lesz jobb, arra jó példa Szlovákia, ahol a magáncégeket semmi más nem érdekli mint a profit, és sz@rnak a betegre. Amúgy a filmhez: Denzel Washingtontól rossz filmet még nemigen láttam, így ezt is megnézem, mert a neve garanciát jelent arra, hogy jó lesz a film.
apinter2 2008 jan. 03. - 13:33:44
(6/227)
Nem, Magyarországon nem amerikai modell kerül bevezetésre, tehát senki nem kerül majd a filmben bemutatotthoz hasonló helyzetbe. Úgyhogy nem kell besz*rni. Én csak jót várok az új rendszertõl - pl. bízom benne, hogy lesz WC-papír a kórház közös használatú illemhelyein, többek között. Egyébként a filmet még nem láttam, de Denzel Washington-t nagyon szeretem, úgyhogy megnézem, a leírás alapján érdekes filmnek ígérkezik.
10/10
zsolti974 2008 jan. 03. - 11:36:31 10/10 Előzmény Parker_tol
(5/227)
Hát igen...Sajnos egyet kell, hogy értsek veled, de az emberek (nagy része!), csak akkor fogja fel igazán, hogy mi is történik az eü-ben, ha vagy beteg lesz, vagy eü. alkalmazottként dolgozik.Na de mit is tudunk tenni ez ellen -ebben a "nagy demokráciában"-, hogy ne így legyen???...
8/10
unisol1 2008 jan. 01. - 16:44:15 8/10
(4/227)
Nekem nagyon bejött! Akciófilmet vártam, de egy király thriller lett. Nálam benne van a Denzel TOP 5- ben (talán top3-ban is...)! kb. 7.9
Parker_tol 2008 jan. 01. - 04:24:24
(3/227)
Eljött a rémálom Magyarországra is, mert a politusok, pont ezt a lehetõséget igyekeznek meghonosítani, kicsi országunkban, amit a film bemutat. Ki szeretne ilyen helyzetbe kerülni?
Márt csak azért is érdemes megnézni a filmet, hogy láthassuk, hogyan hoznak döntést, egy ember életérõl, csupán a biztositásra, vagy a pénzre hivatkozva. (Így személytelenül egyszerûb pálcát törni a beteg élete felett. Lesz - Van még egy áthatolhatatlan akadály, amikor lehet, hogy gyorsan kell a segítség!)
Mindenki figyelmébe ajánlom Michael Moore dokumentum jellegü filmjét, amely több különbözõ ország betegbiztositási rendszerét ismerteti, és bepillantást enged arra vonatkozóan hogy miért és kinek éri meg a magánbiztositási renszer.
Ki érzi jól magát, és ki húzza a rövidebbet ebben a renszerben. De inkább csak tekintsék meg a filmeket! A film címe : Sicko - Michael Moore filmje.
Mindenkinek boldog új évet kívánok!
rockqueen 2007 dec. 26. - 11:10:58
(2/227)
Szerintem jó film,és örülök,hogy végre adják a TV-ben,mert már nagyon régen láttam.
Zolkó 2007 febr. 08. - 16:39:36
(1/227)
Nem rossz film, DW jobb filmjei közül való (mondjuk nem emlékszem hogy valaha rosszat láttam volna tõle:) ). Jó sztori, jó alakítás.