Téma: Joker

8/10
Hozzászóló János 2019 okt. 25. - 13:21:58 8/10
(67/267)
Első látásra ez egy jó film. Nagyon jó színészi játék, J. Phoenix valószínűleg megkapja érte az Oscart. És egy jó, társadalomkritikus dráma.
De belegondolva, valójában nem annyira jó. Egyrészt csak egy kicsit újragondolt Taxisofőr sztori. Csak az annyival jobb volt, hogy De Niro karaktere nem volt szimpatikus, míg Jokeré az. És ez a film legnagyobb problémája. Joker egy vicces, de egyáltalán nem szerethető, kíméletlen, gonosz figura. Arthur Fleck viszont egyrészt egyáltalán nem vicces. Pont ez a karakter lényege. Másrészt nem is igazán gonosz. Ezt a figurát nem utáljuk amiatt, hogy ilyenné vált, inkább sajnáljuk, még szimpatizálhatunk is vele, azzal együtt, hogy persze nem ez a megoldás a problémájára. Ez a Joker csak azokat nyírta ki, akik rosszak voltak vele, de a törpét pl. elengedi. Az igazi Joker mindenkit kinyír, nem szívbajosodik.

Az vajon mennyire volt tudatos, hogy csak a Joker által írt szövegeket csinálták meg magyarul (a naplóját, a kártyáját), másokat, pl. az újságokat, vagy az anyja kórlapját nem? Nem hiszem, hogy tudatos lenne, hiszen az eredetiben minden angolul van. Inkább csak hanyagság.

Szerintem lehet abban valami, hogy az utolsó jelenet alapján azt feltételezzük, valójában az egészet csak hallucinálta. Hiszen az a fehér, steril környezet annyira más mint a film egésze, hogy ez jelezheti, valóban ez az igazság, a többi csak hallucináció. Bár az elég furcsa megoldás lenne, hogy a halluciáción belül hallucinál.

Arra sem kaptunk egyértelműen választ, hogy Thomas Wayne az apja-e, vagy nem. Lehet, hogy valójában csak bedugta az asszonyt a diliházba, miután az teherbe esett, és elintézte a hamis papírokat. Ebben az esetben Batman és Joker féltestvérek.


10/10
amira_daa 2019 okt. 25. - 12:22:09 10/10
(66/267)
Régen láttam ilyen jó filmet, megérte beülni rá igaz az emberben egy hullámvasutat elindit, de nem tudok nagyon szohoz jutni még a hatása alatt vagyok teljesen. Aki nem olvasta a képregényeket azoknak is simán meg lehet nézni.
10/10
Nikki Sutus 2019 okt. 24. - 10:38:13 10/10
(65/267)
10/10
Nincs is nagyon miről beszélni. Mindenféle ukmukfukk technika nélkül, csupasz színészi játékkal, fantasztikus zenével készült egy igazi film, ami minden bizonnyal be fog vonulni a mozitörténelembe, és én mindig örülni fogok, hogy láthattam megjelenéskor. Most néztem másodszor, de még harmadszor is simán megnézném. Sajnos, ami ennyire "egyértelműen" Oscar-film, az nem sűrűn váltja be a reményeket, de bízom benne, hogy Joaquin kap egy szobrocskát, mert egyszerűen elvitt a játékával. A többi színészt gyakorlatilag észre sem vettem, pedig Robert De Niro is nagy kedvencem.
10/10
funfun 2019 okt. 23. - 14:54:26 10/10
(64/267)
10/10 pont. Zseniálisan jó film, nekem nagyon bejött. Egy beteg ember sötét lelkének drámája. Zseniális színészi játék, remélem, Oscart fog kapni. Joaquin Phoenix.
gmanarts 2019 okt. 21. - 09:52:08
(63/267)
Miért? Lehet, hogy nem tudott azonosulni az egyébként is szinte azonosulhatatlan főkarakterrel és érzékenyebb nézőként szenvedve ülte végig. Vannak így páran..
1/10
lapototo 2019 okt. 19. - 13:52:02 1/10
(62/267)

Ide írd a spoileres tartalmat


A legrosszabb és a legunalmasabb film amit mostanság láttam.
8/10
amaurote 2019 okt. 18. - 20:52:32 8/10
(61/267)
akinek bejött a film, és a taxisofőrt is szereti, ajánlom ezt a filmet:
https://www.imdb.com/title/tt1653700/
7/10
jn 2019 okt. 17. - 04:08:52 7/10
(60/267)
Annyira nem okozott katartikus vagy mellbevágó élményt, mint amennyire a beharangozók alapján vártam, de azért nem bántam meg, hogy megnéztem. Nem volt unalmas, főleg a szuper színészi játékkal. Voltak olyan vélemények, hogy iszonyú durva és véres, így nagyon félve ültem be a moziba, mert az ilyet átlagon alul bírom, de egyáltalán nem vészes, eszegettem is közben ;) Nem mondom, hogy egyetlen lövés vagy egy csepp fröccsenő vér sincs benne, de nem ez teszi ki a film lényegét, és a komolyabb dolgokat premier planban és részletesen nem mutatják. A lélektani vonal itt a kemény.

Ami nem tetszett, hogy már túl sok dolog volt kicsit nyitva hagyott vagy nem eléggé megmagyarázott a történetben, több kis finom apróságot csak utólag, az elemzéseket olvasgatva raktam össze (ilyen szempontból kis hátrány volt nálam az is, hogy nem voltak előismereteim, nem olvastam a képregényeket sem). Oké, az egyértelműen kiderült, hogy a Sophie-s randik csak Arthur képzeletében léteztek, de pl. hogy megölte-e Sophie-t is, hallucinálta-e a film utolsó pár jelenetét is stb...sok kétes dolog van, amiket egyébként online külföldi kritikák és elemzések is előszeretettel boncolgatnak most, egyes jelenetek többféleképpen is értelmezhetőek. Azt hiszem, érdemes ezeknek az elolvasgatása után egyszer újra megnézni a filmet :)


10/10
Péterrrrrr 2019 okt. 16. - 09:56:40 10/10
(59/267)
Megnézem újra a moziban. Nagyon tetszett. Ritka jó filmnek tartom.
8/10
blaze86 2019 okt. 16. - 09:09:51 8/10
(58/267)
A Joker nem tipikus szuperhősfilm, de mindenképp egy előzményfilm. A rendező ezt a feladatot kapta, és gondolta, kicsit feltupírozza társadalomkritikával meg látványos képi világgal (Operatőr érdeme is!). Abszolút pozitívum, hogy nem egy fekete-fehér világban játszódik, hanem egy elcs*szett világ termékeként lesz bűnöző egy szerencsétlen emberből. Végül is, ilyen a való világ. Mint ahogy Bruce Wayne sem fekete-fehér, ahogy azt mondjuk, Tim Burton ’94-ben megrajzolta. Ő is revansot akar venni majd. Szóval Jokert nem fogjuk a film végén sem szeretni, sem utálni. Elfogadjuk, mint ahogy ezt a romlott világunkat. Ebben mindenképp előremutató film, ma nem csinálnak ilyet multiplexbe, de még fognak biztosan.

Azért 8-as nálam, mert dramaturgiában a film közepe egészen leült, az első és utolsó fél óra érdekes igazán, a társadalomkritika is csak ott van elhintve. Továbbá a láncdohányzás és az állandó slow motion nagyon túl volt tolva szerintem.
J.P. valóban erősen játszotta a beteg embert, és ez Oscar-gyanús manapság, de színházat látott emberként annyira nem nyűgözött le kifejezetten. (Ettől függetlenül mindenképp szép teljesítmény.)
gmanarts 2019 okt. 15. - 22:25:46 Előzmény Péterrrrrr
(57/267)
Az, hogy nem érti miért nem kellene egy lőfegyvert bevinni a gyerekkórházba, hogy ezzel az állását kockáztatja az azért túlmutat az elmebetegség és a gyógyszerek szintjén. Az egyéni felelősséget sok mindennel el lehet kenni az biztos, de amit páran ki is kérnek maguknak, hogy a mentális problémákat a film valamelyest összemossa az erőszakossággal is azt jelzi, hogy jobb e téren elválasztani a lélektant az erkölcstől.
10/10
Péterrrrrr 2019 okt. 14. - 20:44:19 10/10 Előzmény Joci86
(56/267)
Úgy látom, te nem figyeltél eléggé. Figyelmen kívül hagyod, hogy alapból elmebeteg..., akinek az állapota gyógyszereket igényel...
9/10
Joci86 2019 okt. 13. - 23:51:07 9/10
(55/267)
Nos, hát mit is mondjon az ember, nekem nagyon nehéz volt ez utána a film után megszólalni! Én aki nagy filmimádónak tartom magam, de nagyon nem vagyok a családi vígjátékok híve, inkább a szélsőségeset, a különcöt- a különlegest keresem, azt kell hogy mondjam, ez most az volt! Több tekintetben is. Nagyon groteszk dolgokat mutat be a film, aki akciódús filmre számít és ebben érzi jól magát, nem biztos hogy megtalálja ezzel a számítását, de azt se mondanám, hogy úgy fog kijönni a filmről, hogy nem fog neki tetszeni. Több tekintetben is igazi képregényfilmnek mondanám, nagyon egyedi, főleg a személyiség vonásokra koncentrálóan. Épp ezért ennek a filmnek nem is állna jól ha pörögne, hagy időt a mozzanatoknak és így kicsit olyan mintha a nézőnek is lenne ideje megélni a karakter cseppet sem fájdalom mentes útját. Hallkan jegyzem meg, ezek közül a sérelmek közül sokat, nem hogy ennyit egyszerre, egy erősebb egészséges elmével bíró ember sem tudna teljességgel feldolgozni! Sajnálni viszont nem sajnálnám az illetőt, mert az nem igaz hogy nincsen egyetlen élethelyzetben sem választása. Úgy dönt, hogy nincsen veszítenivalója, pedig nagyon is van, hisz mindenki önmagáért felel, én legalábbis ezt tartom az életről, és a felelőtlenséget választja, mert a felelősségbe képtelen belenőni! Nagyon nem átlagos helyzete, hiányosságai- pszichés állapota pedig erre rá is erősít. A végén már teljesen kifelé keres mindent, vádaskodik és gyilkol. Érdekes kis tükör lett ez, mert nagyon sokan kerülnek ebbe a székbe és lesznek utána olyanok amilyenek. Kicsit olyan mintha a film a jót, e gondolattal választaná el a rossztól, a felelőtlenség fogalmával, ami igen életszerűvé és nem valósághűvé teszi (Ezt a fogalmat korábban nagyon erőltették a DC-re és nekem nem tetszett!) Szerintem ez most egy nagyon jól eltalált vonala lett ennek a képregény karakternek. Lehet hogy nincsenek benne végtelen kövek, és nem felezünk meg semmit, de hogy lekötött legalább annyira mint a végjáték az is biztos. Bár lehet, hogy óriási hibát vétek el, hogy hasonlítom, mert az egyik egy több szálon futó, igen összetett, több karaktert felvonultató film, tehát lényegében teljesen más egyenlet. Viszont, ha azt mondom, hogy élvezeti érték, akkor nálam most ez az íz is ütött! Méghozzá igen rendesen.
7/10
botta-melinda 2019 okt. 13. - 16:38:51 7/10 Előzmény Emerenzke
(54/267)
Ez is
7/10
botta-melinda 2019 okt. 13. - 16:30:15 7/10 Előzmény Towner
(53/267)
Tökéletes! Jó, a Keresztapa nekem tetszik.
10/10
Péterrrrrr 2019 okt. 13. - 13:18:53 10/10
(52/267)
Ez a FILM tükör az álszent világnak. Nagyon tetszett. Phoenix egy zseni. Azok a szemek... Zseniális a film, a színészi alakítás, a zene. Imádtam. 10-es.
10/10
Péterrrrrr 2019 okt. 13. - 13:17:15 10/10 Előzmény Emerenzke
(51/267)
Nem ismertem ezt a verset. Sosem olvastam. Igazad van...
Emerenzke 2019 okt. 13. - 10:29:35
(50/267)
Petőfi "Az őrült" című verse tökéletesen leírja a főszereplő lelkivilágát.
10/10
piciborso 2019 okt. 12. - 19:07:10 10/10
(49/267)
Ez nem sima mozifilm, hanem egy filmalkotás. Ebben pedig nem egy mezei mozisztár játszik, hanem egy színész. Egy igazi hús-vér színész. Úgy hívják: Joaquin Phoenix. Csak azért írom ezt, nehogy összezavarodjanak a Marvel, Dwayne Johnson meg hasonló fanok mielőtt beülnek rá. Ez a film tarolt a Velencei filmfesztiválon, akkor már tudni lehett hogy nem a szokásos popcorn egyszernézős mozi lesz. Mint egy falat kenyér úgy hiányzott ez a film már az igazi filmrajongóknak. Joaquin Phoenix zseni. A film hangulata, zenéje monden ott van. 10/10!!!!
Gollam24 2019 okt. 12. - 13:21:22 Előzmény Towner
(48/267)
Nagyon jó ez a kritika.
Annyival egészíteném ki, hogy az igazi Joker-hez közel álló alakokat nem a szerencsétlen sorsú, anyagilag is lecsúszott emberek között kell keresni. Ezek az emberek a valóságban a társadalomból kitaszított vagy a társas életből önként kivonult, magányos emberek, akik közül sokan követnek el végül öngyilkosságot.
Sokkal nagyobb eséllyel találnánk lelkiismerettel nem rendelkező szocio- és pszichopatákat a politikusok közt, felsőoktatási intézmények tanári karában, komoly nagyvállalatok vezetői között stb. (igen ezek közt bármilyen hihetetlen, az elegáns öltözködésük senkit ne tévesszen meg).
Ám ezeket azért nehezebb észrevenni, mert nincs a homlokukra írva, hogy elmebetegek és nem is viselnek Joker-hez hasonló álarcot vagy sminket.

A filmről röviden: az ötlet jó lenne, de a megvalósítás nem jött be, mert hibás konklúziót próbál a néző arcába tolni.