Téma: Juno

Kaily 2008 júl. 25. - 09:22:20 Előzmény nik861128
(78/178)
Persze hogy díjaznak az amerikaiak mindent a "saját készítésû" filmjükön... Az tény, hogy ha 1-két jelenetet megváltoztatnak az amerikaiak, akkor már valóban nem remake... ^^ Hogy is lehetne...
Mint ahogy a törvényeket az sérti, ha valaki egy az egyben lemásol egy könyvet és úgy terjeszti, de ha már egy oldalt kihagy belõle, az nem ütközik törvénybe, teljesen legális...
Így van ez ennél a filmnél is... Ne csak utána nézz, hanem nézd is meg, és akkor majd meglátod hogy mennyire "nem remake" ^^
Az meg hogy az amerikaiak csinálnak azért jó filmeket, tény... Ezt nem is vitatom... Csak mostanság a forgatókönyvírók kissé kiégtek, nem jut eszükbe semmi új, ezért lopkodják az ötleteket...
Fehér emberek többsége meg ugye nem néz ázsiai filmeket... Így az emberek nagy részének nem tûnnek fel a remakek...
A körtõl kezdve az átok, a szem, Megérzés, Ház a tónál, dark water, a Juno, a legújabb Shutter film, one missed call mind-mind remake, és ázsiai, és még folytathatnám a sort...
Most pedig egy nagy ázsiai sikerfilmet akarnak még az amerikaiak ellopni, a Death note-ot... Elég nagy sikere van Ázsiában ezért az amerikaiak vérszemet kaptak, és remakelni akarják ezt is. És kérlek hidd el, hogy eredetiben mindegyik film sokkal jobb...
De persze azért vannak az amerikaiaknak saját ötleteik is... Csak egyenlõre nagyon jól rejtegetik... ^^
Rezorcin 2008 júl. 24. - 13:09:31
(77/178)
Nem reális, egyszer nézhetõ, de a zenéje jó.
1/10
toerix_ 2008 júl. 24. - 12:52:23 1/10
(76/178)
Nekem egyáltalán nem tetszett. Felénél abba is hagytam, szerintem tök dilis film :(
10/10
nik861128 2008 júl. 16. - 20:32:37 10/10
(75/178)
Bocsi, de szerintem te nagyon általánosítasz... Az, hogy a két film címe hasonló, és fiatalok "hibájáról" szól, még nem remake... Direkt megnéztem, amit említettél, és véleményem szerint egészen más a szerinted "eredeti"...
Ha remake, akkor miért kaphatott díjít a legjobb eredeti forgatókönyvért?
Szerintem nagyon jó film: humoros, és mégis komoly mondanivalója van...
Én csak ajánlani tudom mindenkinek, aki jó filmet szeretne nézni, akár kikapcsolódáként, akár tanulságért...
Bocsi, de néha azért vannak jó amerikai filmek:-)
Kaily 2008 júl. 16. - 12:55:57
(74/178)
Ja igen! Az eredeti film címe: "Jenny & Juno", és többek között megnézheti bárki a www.crunchyroll.com -on.
Kaily 2008 júl. 16. - 12:53:13
(73/178)
Ha tetszett nektek ez az amerikai remake, nézzétek meg majd az eredetit! Mostanában az amerikaiaknak abszolúte semmi ötletük nincs, ezért az ázsiaiak ötleteit lopkodják! A sok zseniális nyugatinak meg fogalma sincs persze minderrõl, mert õk csak nyugati filmeket néznek...
Ne is beszéljünk szegény spanyolokról. Szerintem sírva fakadtak, mikor megnézték az õ jó kis "Nyis ki a szemed" filmjük után a Vanília égboltot! Vagy a Rec spanyol változat után az amerikait! És még sorolhatnám!
Nem is folytatom, mert csak felhúzom magam... ^^
Még hogy oscarra jelölnek egy remaket!!! Ez nevetséges!
wirtha 2008 júl. 14. - 14:08:26
(72/178)
A film abszurd, poénos, meghökkentõ, a vége kicsit érzelmes. ötös.
muzsika kiváló.
kicsijyz 2008 júl. 13. - 19:00:29
(71/178)
Szerintem nagyon jó kis film, és teljesen illik hozzá a zenéje, mindenkinek ajánlom a soundtracket, nagyon jó. :)
Ez egy könnyed vígjáték, szóval szerintem nem érdemes veszekedni a színészi játékon és ilyeneken, inkább figyeljünk a poénokra... :)

"épp a hamburgertelefonomról hívom..." :)

10/10
nikoXXX 2008 júl. 12. - 07:56:17 Előzmény lilcso
(70/178)
a velemenyek jok letoltom,szeretem a szep lanyokat es ez nagyon is az!elegem van mar a horrorbol es thrillerbol,egy kicsi lazasag!
9/10
lilcso 2008 júl. 03. - 20:42:25 9/10
(69/178)
Nem értem, miért mondják azt azok, akiknek nem tetszett, hogy "nem értem, miért lett oscarra jelölve" meg "fel sem ér a Vérzõ olajhoz" - nem igaz, hogy képtelenek vagytok elvonatkoztatni a többi jelölttõl. Az Akadémiának amúgy is mindig megvoltak a kedvenc összetételei minden kategóriában, és egyáltalán nem baj, ha végre nyitnak egy kicsit. Senki nem mondta, hogy egy lapon kell említeni a nagy drámai eposzokkal, senki nem számított rá, hogy esetleg Ellen Page Oscart nyer, mert itt az újdonság a lényeg. (Amúgy se szoktak ennyire fiatal elsõ jelölteset díjazni, pláne ha vannak idõsebbek a kategóriában, akiket valóban díjazni kell...)
Az újdonságért pedig meg is kapta, ami megillette.
DeborahJane 2008 jún. 28. - 21:02:07 Előzmény Juventeeno
(68/178)
Teljesen egyetértek, és megértem, hogy miért jelölték annyi díjra. És a zenéje is isteni :D
Juventeeno 2008 jún. 19. - 15:48:29
(67/178)
Sokan mondják, hogy hiteltelen. Szerintem ez egyáltalán nem így van. Ebben az õrült világban szerintem simán megtörténhetne a film összes mozzanata. Ennyi erõvel a Hotel Rwanda vagy a Walk the Line is hiteltelen történetek, csakhogy megtörténtek. Ez a történet is igaz történet, szinte biztos, hogy már megtörtént valakivel, valahol, de ha mégsem, az 104 százalék, hogy meg fog.
Ami igazán tetszik, hogy ez a film a világ "másik" felérõl szól. Nem a kirakat arcokról (persze Page ettõl függetlenül gyönyörû), a világ divat felérõl, akikrõl már mindenki tud mindent, hanem az alterebb felérõl. Fõ példának a csaj zenei ízlését hoznám fel. Jack Black filmjein kívül nem is tudok példát mondani ilyenre. És nehogy valaki azt mondja, hogy össze akarom hasonlítani Jack Black bármelyik "alkotását" ezzel a filmmel! Isten ments!
Kíváncsi vagyok hány millió tinédzser srác lett szerelmes Junoba.
Vikke 2008 jún. 17. - 15:48:03
(66/178)
Az tetszett az egészben a legjobban, hogy olyan laza. Nem akarják túldramatizálni, felesleges érzelmi alûrökkel traktálni a nézõt.Amikor a fõszereplõk érzelmi mélypontra kerülnek az a nézõ is megérzi, de amúgy teljesen könnyed már persze a témához mérve. Az egész nagyon valóságszerû szinte átlagosnak mondható éppen a lazasága miatt. Ellen Page dob rajta a legnagyobbat. Erre a szerepre egy ilyen lány kell.
Bubbba 2008 jún. 16. - 13:01:22 Előzmény June87
(65/178)
NEkem is nagyon tetszett, érdemes megnézni. Szerintem a zenéje is iszonyat jó. Le is töltöttem.
June87 2008 jún. 10. - 13:49:24 Előzmény Noncsa
(64/178)
ne máááár! tényleg untad?:S
nekem nagyon tetszett! bár a kiscsaj reakcióit ne mindig éreztem túl reálisnak, de hát ez egy ilyen film, õ egy ilyen kiscsaj...én meg egy emilyen vagyok.
Noncsa 2008 jún. 05. - 11:46:29
(63/178)
Én is eléggé untam, a zenéje nagyon idegesített, és miért vígjáték?? A kiscsaj állandó beszólásai miatt? hát nem tom, szerintem is túl lett értekelve...
6/10
efes 2008 máj. 27. - 20:52:25 6/10
(62/178)
Kicsit megszaladt a kezük azon amerikai akadémiatagoknak, akik jelölnek az Oscarra, nincs egy súlycsoportban sem a Vérzõ olajjal, sem a Coen-filmmel. Ettõl fügetlenül kedves kis film, jó volt a kiscsaj, egészen viccesek a párbeszédek, és külön gratula, hogy tabutémához nyúlt: nem nagyon szokás gyereklányok terhességével foglalkozni, fõleg nem könnyedén, okosan. Jó pont Iggy papáért.
10/10
beo71 2008 máj. 22. - 14:57:42 10/10
(61/178)
10/10-es.36 éves hapsi vagyok(2 gyermekem is van)nem szégyellem bevallani,hogy ezta filmet végig sírtam és nevettem,kiemelkedõen jó film.Nem értek egyet azzal,hogy nem fogunk emlékezni rá,mert ott a helye a filmes legendák között.Ja mielõtt érzelgõsnek tûnnék a Család kicsi kincse egy gyenge életérzés utánzat volt.6/10.
10/10
nienna 2008 máj. 11. - 01:08:08 10/10
(60/178)
én meg úgy vagyok vele, h a család kicsi kincse óta nem láttam ilyen jó amerikai vígjátékot. vagy mit.
7/10
DJ Boss 2008 máj. 10. - 02:03:29 7/10 Előzmény lilcso
(59/178)
A felirat dologgal totál egyetértek... Ha jól sejtem, mindketten feliratokat fordítunk, és itt Lnoor munkája mondhatni alulról nyúlkál az elfogadható szint felé, de... -_-
A szinkront már meg se merem próbálni, az eredeti szöveg az igazi. God bless, mikor angolul kezdtem tanulni...