Téma: Juno

9/10
lilcso 2008 márc. 08. - 23:50:48 9/10 Előzmény Cinkos
(14/174)
a stáblista szinte legalján volt egy magyaros nevû tag, gondolom ezért
buzsuforever 2008 márc. 03. - 15:53:15
(13/174)
Sziasztok!

Amikor elõször hallottam a filmrõl, de fõleg a témájáról, bevallom õszintén, tele voltam elõítéletekkel. De ha jobban meggondolom, nem is ebbõl volt sok, hanem az elvárásaimból. Ha egy alkotás egy ilyen témát választ, a nézõ már alapból kicsit közhelyként tekint a filmre, és mint a “bûnös” rendezõtõl várva várja, hogy valahogyan - kellemesen, vagy kellemetlenül - csalódásra bírja.

Véleményemrõl bõvebben:
http://www.film5let.com/nojj-fel-tini-juno.html

Szép napot!
baghyra88 2008 márc. 02. - 22:13:51
(12/174)
Már biztos vagyok benne, hogy meg fogom nézni ezt a filmet: tudtam, hogy valahonnan ismerõs a leányzó, de eszembe nem jutott volna, hogy éppen a Cukorfalatból. Az után a film után azt hiszem, nem okoz neki gondot eljátszani semmit sem... És maga a történet is érdekel, ráadásul, bevallom, a véleményeitek is felcsigáztak. :D
Zempy 2008 febr. 25. - 19:40:46
(11/174)
A helyzet viszont az, hogy NEM más befejezése lett, hanem ez, és NEM dráma. Ellen Page nagyon bájos, vannak igen vicces jelenetek és humoros karakterek, és kellemes a film naivitása is, az emberek jóságába vetett optimizmus. Én emiatt egy aranyos, kedves történetnek érzem.

Ja, és nagyon kemény, hogy a méltán Oscart nyert forgatókönyvíró, Diablo Cody egykor sztriptíztáncosnõ volt! Az a ruha, amit a gálán viselt, nagyon ezt juttatta az ember eszébe! :)
nem akar az ökörcsorda 2008 febr. 25. - 08:37:40
(10/174)
A forgatókönyv szerintem teljesen megérdemelte az Oscar-díjat, eredeti, életszagú történet, "megeshet" egy mai fiatallal a dolog. A lányt alakító színésznõ játéka kiemelkedõ- nem hiszem, hogy valaha lehetne kishazánkban egy ilyen szerepet rábízni egy ennyire fiatal, zsenge korú hölgyre. A család kicsi kincsének lányszereplõjéhez talán a vagányságában hasonlít a mostani fõszereplõ, valamint az Arkin által alakított Little Miss-es nagypapa életfelfogása Juno apjánál szintén megfigyelhetõ, más hasonlóságot én nem vettem észre. Érdekes volt emellett egy olyan filmet látni, ahol a mostohaanya kedvesebb, gondoskodóbb mint sok ember vérszerinti édesanyja és az egykori katona is a sereget otthagyva ember tudott maradni és nem is akármilyen apa, tehát ebben szembemegy az átlag amerikai filmekkel és azok forgatókönyveivel. Egyetlen egy negatívumot tudok megemlíteni, ami a befejezés. Személy szerint én sokkal drámaibb befejezést képzeltem el, pl. egy zenész-Juno kapcsolattal a háttérben (ami a mai világban szintén extrém lenne, de abszolút nem elképzelhetetlen). Végül kitérnék az aranyos jelzõre, amit megmondom õszintén, nem értettem. A Nicsak, ki beszél vagy valami kisgyerekes, beszélõ állatos film lehet aranyos, de egy olyan film ami egy másik befejezéssel akár megrendítõ dráma is lehetett volna véleményem szerint nem fér bele ebbe a kategóriába, persze nem lehet összehasonlítani a 4 hónap 3 hét 2 nappal sem.
Zempy 2008 febr. 24. - 22:50:10
(9/174)
Nagyon aranyos, és mégis életszagú film! Jó látni, hogy egy ilyen egyszerû, kis költségvetésû mozi is ott versenyezhet a nagyokkal. Bár Oscart nyerni nemigen fog, de valóban nem is ez a lényeges.

Ellen Page bámulatos, egy az egyben viszi a filmet és nem hibázik- nélküle fele ilyen jó nem lenne. A filmnek amúgy a mellékszereplõk is erõsségei: Allison Janney, JK Simmons, Jennifer Garner mind szerethetõ karakterek és kitesznek magukért- de a kisebb szerepekben feltûnõ tinik, mint Michael Cera vagy "a piteóvszeres" Emily Perkins felbukkanása is élmény. A forgatókönyv szintén eltalált, és ami fontos, hogy EREDETI, manapság az adaptált és lemásolt ötlettelen forgatókönyvek már többségben vannak... A zene kellemes, úgy hallom, nagyon fogy a soundtrack az Usában.

Sztem mindent elmondtam, ami fontos. Tényleg egy szívhez szóló, ám nem nyálas, és tanulságos, de mégis laza és gyakran poénos alkotásról van szó, amit mindenkinek ajánlani tudok!
10/10
Mike Wazowski 2008 febr. 24. - 17:04:25 10/10
(8/174)
Ez nekem sem világos :)
gemini22 2008 febr. 24. - 15:54:08
(7/174)
Most "végeztem" a filmmel. Eddig nem nagyon tudtam Ellen Page-rõl, de most már abszolút megértem a jelölését. Kíváncsi vagyok, megkapja-e, vagy még túl fiatalnak tartják az Oscar-ra.
Cinkos 2008 febr. 24. - 15:14:12
(6/174)
meg tudná nekem mondani valaki, hogy ez a film mitõl amerikai-kanadai-MAGYAR??
10/10
Mike Wazowski 2008 febr. 23. - 22:18:30 10/10 Előzmény frame
(5/174)
gagyi? kis pocsék? Hmmm... Furcsa meglátás... Véleményen szerint az utóbbi évek egyik legszerethetõbb filmjérõl van szó, csupa kedves emberrel, hibátlan zenével és egy zseniális Ellen Page-el. Egyedül a pótszülõs jelenetekben találtam némi kivetni valót, amúgy hibátlan. Ez az oscar dolog meg olyan, hogy felõlem aztán elviheti elõle bárki a jelöléseket. Kb annyira hiteles az a díj, mint a Grammy............
10/10
Charmmy 2008 febr. 22. - 19:51:49 10/10
(4/174)
nekem tetszett, szép film.Elle Page pedig elég jól játszott ahhoz hogy oscart kapjon érte, szerintem...
Lolly 2008 febr. 20. - 20:28:19 Előzmény Karolka
(3/174)
Igen én se jeölném Oscarra.Szerintem jó film,tanulságos!De összevetve nekem tettszett,aranyos film:)
frame 2008 febr. 20. - 17:23:49
(2/174)
õszinte szólva másodjára kezdtem bele...az elsõ képkockákat nézve elég kis gagyi:),dialógusok is kis pocsékak:), húúú olvasom h oscar-jelölt...nah végignézem!!
szeretném ha az átlag amerikai filmek ilyen szinten lebegnének...szó sincs oscarról, de kis aranyos=)
8/10
Karolka 2008 jan. 31. - 14:06:04 8/10
(1/174)
Elsõre olyan Család kicsi kincse-feelinges! Kis aranyos, összetett történet, happy end-el! Egy 16 éves lány terhes lesz, és az õ megpróbáltatásairól egy egyszerû történet, nincs túlcsavarva! Kellemes film! bár Oscart nem feltétlen adnék neki, nálam 10/8!