Téma: Kapcsolat

offtopic
jani.ferenc3 2009 jan. 08. - 17:50:10
(44/524)
Reklám,REKLÁM-hát ebbõl él a kereskedelmi TV- sajnos ezen nem tudsz segiteni.Engem is borzasztóan zavar és sokszor be is alszom alatta,vagy távirányitó, aztán már azt sem tudom mit néztem.Ha le tudnák 15 percrõl 2-3 percre csökkenteni az volna a jó- azt még ki lehetne birni,de ennyi reklám valóban a film nézhetõségének rovására megy.
offtopic
jozso34 2009 jan. 08. - 16:51:35 Előzmény Tika
(43/524)
Üdv
Emberek nem lehet valahol, valahogy tiltakozni a sok filmközbeni reklám ellen .
Bolykottálni kéne egy idõre az egész tv -t
Bár gondolom ezt nem sokan bírnák ki .
Seretkezzetek, ne reklámot nézzetek !!!
RSZ1974 2009 jan. 08. - 16:18:35
(42/524)
Ez miért thriller?
10/10
panka2008 2009 jan. 08. - 16:00:48 10/10
(41/524)
A film remek! Egyetlen dologról szól a kapcsolatról. A kapcsolatról ember és ember, ember és a hit, ember és a tudomány,között. Ezt mindenki másképp látja, és másképp éli meg.Nem számít mit hisznek az emberek, az számít mit hiszel te. A tudósnõnek a film végén a abban kell hinnie, amit nem tud a tudomány eszközeivel bizonyítani és ez a lényeg.
9/10
BonFire 2009 jan. 08. - 15:02:34 9/10
(40/524)
Mi az, hogy THRILLER!!! Ajánlom a figyelmébe a mûsorszerkesztõ Uraknak/Hölgyeknek, hogy nem csak kettõ mûfaj van a világon (akciófilm/thriller). Továbbá ha már arra nincs ideje, hogy minden filmet végignézzen ami adásba kerül, legalább olvasson már róla 5 teljes percig, és akkor nem fog ilyen egetverõ baromságokat leírni! Ennyire nem kéne lazára venni a figurát, munka helyett.

A film jó. Nem véletlenül olyan hosszú. Egy bizonyos mondanivalót nem lehet rövidebb idõ alatt kifejteni. Akiknek nem tetszik, nem feltétlenül az õ hibájuk. Sokkal inkább az, hogy el vagyunk árasztva (és egyre inkább) szeméttel, amin nem kell 2 percet sem gondolkodni (óriáshangyák, óriásméhek, óriáspókok, óriáskígyó, meg a gyilkos felvonó támadása). Ha valaki erre van trenírozva, és soha egy könyvet sem olvasott, esetleg nem erõssége az önálló gondolkodás, nem csoda, ha nem tetszik neki. Igen, ez sci-fi és dráma egyben.

Semmiképpen nem THRILLER, ütõdöttek!
10/10
Tika 2009 jan. 08. - 14:08:18 10/10
(39/524)
Tetszik, hogy nem is próbáltak zöld kicsi lényeket kreálni szilikonból meg gumiból, hogy az egész film nem errõl szól. Illetve nem ez van a középpontban, hanem tényleg a 'kapcsolat'. Szóval ez egy eltalált cím. Már elõre 'félek' a rengeteg reklámtól, amit benyomasztanak a 2 és fél órába!

10/10
perry 2009 jan. 08. - 13:58:35
(38/524)
Jelen estben egyezik a véleményünk, az idegenekkel történõ kapcsolatfelvételnek új felvetését láthatjuk, a témának egy sokkal emberibb oldalát : az emberiség és egy idegen faj kapcsolatteremtése bontakozik ki a szemünk elõtt, amit a különbözõ nagyhatalmak hirtelen keletkezett, szövevényes konfliktusainak kereszttüzében mutatnak be. Az ebbõl egyenes ágon eredõ tanulság pedig látható módon sulykolja a nézõbe, hogy az emberiség még nem készült fel egy idegen civilizációval történõ kapcsolatfelvételre. Erre ugyanis csak akkor lesz lehetõség, ha ezt megelõzõen megtanulunk átlépni a saját magunk által, kényszerhelyzetben alkotott, felülrõl nézve gyerekesnek tûnõ, ám megélve mégis komoly konfliktusainkon, melyek esetlegesen gátat szabhatnak a sikeres kapcsolatfelvételnek, ha „egy idegen világ kezét nyújtja a földnek”.
A mozi három pilléren nyugszik: Sagan, a mûfajban míves könyvén, Zemeckis egyedi elbeszélõ módszerén, valamint Foster színészi hitelén.
7/10
zee944 2009 jan. 08. - 12:24:40 7/10
(37/524)
Pedig remek kis film. A gond csupán annyi, hogy remek nagy film is lehetett volna belõle. Matthew McC....hey valóban totál kilóg innen is, a szerepe is, a játéka is, az egész romantikus szál, azaz a film elsõ fele mintha egy másik filmbõl pottyant volna ide. Ami viszont utána jön, az átgondolt és izgalmas, cseppet sem hülyeség. Nem ad igazi válaszokat, mégis minden a helyén van.
10/10
veroni 2009 jan. 08. - 11:12:27 10/10
(36/524)
Az egyik legjobb film,amit valaha láttam!Nekem felejthetetlen élményt adott.Mivel én is csillagász akartam lenni és vonzódok az ûrkutatáshoz ez számomra kötelezõ darab.Mindenkinek csak ajánlani tudom,kiváló a rendezés,a forgatókönyv,a színészi játék,nagyon egyben van a film.Egy nagy 10-es!!!!
10/10
cereza 2009 jan. 08. - 11:06:24 10/10
(35/524)
Persze, lélegezzetek jó mélyeket - beszívás, kifújás :) Semmi baj azzal, ha valakinek nem tetszik; vannak olyan filmek, amik állítólag nagyon jók, nekem mégsem tetszenek. Ettõl tarkabarka a világ, hogy nem vagyunk egyformák, és ez így jó :)
EnyingFM 2009 jan. 08. - 10:44:13
(34/524)
én még nem láttam de alapból bírom a scifiket :]
Évibébi 2009 jan. 08. - 09:56:31
(33/524)
nekem is egyik kedvencem ez a film

ma felveszem és Cereza ötletére én is megmutatom a 11 éves lányomnak. kíváncsi vagyok...

MM tényleg nem való ebbe a filmbe, ebben Moldtunnal egyetértek. de szerencsére nem rontja le teljesen a dolgot.

halivúdinak halivúdi, de nem lett csöpögõsen giccses szerencsére

igazából nem értem, miért nem lett belõle híresebb alkotás besepert díjakkal

mindenkinek ajánlom. nem menjetek tovább: ez mára az esti program :-)
planeta 2009 jan. 08. - 09:54:20
(32/524)
Hûha, cereza, azért aki nem ájul el tõle teljesen, attól még joga van levegõt venni ezen a bolygón? Ez csak egy film... és nekem pl. nem tetszett. A regény rendben van, de a filmtõl (talán Jodie Foster is közrejátszott, nem kedvelem) nem voltam elragadtatva.
10/10
cereza 2009 jan. 08. - 09:38:52 10/10
(31/524)
Nekem is életem egyik legjobb filmje. Rongyosra néztem videókazettán is (igen, megvan hivatalosan is, nem lemásolva :D): Szerintem ezt minden épeszû embernek látnia kellene. Aki meg nem épeszû, annak meg azért, hogy végre azzá váljon :D

Azt hiszem, 6-7 éves lehetett a fiam, amikor elõször látta, és azóta is többször felemlegette bizonyos részeit. Hihetetlen, hogy a gyerekek is mennyire képesek felfogni azokat a finom kis rezgéseket, melyeket a film közvetít. Kötelezõ tananyaggá tenném minden korosztálynak.

Bár vizsgaidõszak van, az esti programom megvan mára :D

Jó kapcsolatot mindenkinek! :)
mst84 2009 jan. 07. - 21:31:02
(30/524)
Nagyon regen lattam , de csak ajanlani tudom mindekinek szerintem nagyon jo ..
10/10
srizs 2009 jan. 07. - 13:16:59 10/10
(29/524)
Talán át kellene gondolnod mit is néztél meg valójában. A film címe nem egy bizonyos kapcsolatról szól, sokkal több annál. Az alkotás eleje fõleg a szerelmi kapcsolatot veszi célba, majd ezt követi a tudományos illetve vallási kapcsolat. Végezetül pedig azt a szívszorongató érzést tárja fõhõsünk elé, hogy újból átélheti édesapjával való találkozását, aki valójában rég elhunyt. Elképesztõ film, hibátlan színészi alakítással és rendezéssel. Maximális 10/10
10/10
peppe 2009 jan. 06. - 22:22:32 10/10
(28/524)
SETI ügyben tán a legjobb teória; továbbá nagyon jól bemutatja a tudósok küzdelmét a pénz világával, és azt, hogy a legnagyobb ipar-gazdasági nagyhatalom elsõ emberét tanácsadóként mennyí 'degenerált zseni' veszi körül. Nemzetbiztonsági tanácsadónak tán el kéne tudnia számolni 100-ig...
Steve1 2009 jan. 05. - 20:45:00 Előzmény HorvathX
(27/524)
Alig várom már a csütörtököt. Még nem voltak azt hiszem multiplexek, amikor ezt moziban láttam, de az élmény frenetikus volt. Az emberiség ki volt éhezve az ezredforduló környékén egy "kapcsolatra" valakikkel, mert azért az élet nagyon nagy valószínûséggel nem csak a Földön létezik. Ez a produkció azt hiszem mindent megmutat, amit meg lehet, giccs nélkül, irracionalitás nélkül úgy, hogy a film megnézése után is tele lehessünk kérdõjelekkel. Biztosan a kultuszfilmek között van a helye. Hollywoodi produkció, hollywoodi költségvetéssel, de mégis megmarad hihetõnek és szerintem a nézõk nagy része befogadó lesz rá (aki még nem látta). Az, hogy nem egy "Világok harca", csak kimondottan jót tesz neki. Úgy jó, ahogy van, szerintem. 10/10
10/10
HorvathX 2009 jan. 02. - 17:08:52 10/10
(26/524)
Az összes hibapont levonása után 10 pontot adok neki.
A tudományos és a fantasztikus legnemesebb ötvözete.

Carl Sagantól pedig tessék mindent elolvasni!
Ezt is.
Aki hozzájut, az bátran megnézheti a Cosmos sorozatot is.
10/10
ottofon 2009 jan. 01. - 16:33:46 10/10 Előzmény djhusi
(25/524)
Igazat adok abban hogy nem lett kultuszfilm, pedig a MÁTRIX-szal egyenértékû alkotás. Persze más stílusban, de valóban a hit és az élet értelmét és célját kutatja. Amikor láttam 1999-ben a Corvinban voltam és mikor kijöttünk négyen voltunk nem tudtunk megszólalni. Kb negyed óra mulva tértünk magunkhoz. Életem legjobb filmjének tartom a mai napig. Imádom a filmeket, ez messze a legjobb. A regényt is olvastam, tényleg nagyon jót hoztak ki Carl Sagan regényébõl. És aki unalmasnak tartja az elejét azt butának tartom. Butának, mert be kell mutatni hogy milyen kutatások vannak a világon, hogy emberek tudósok ezrei szentelik életüket olyan dolognak amiben hisznek és talán milliárdok életét tehetik eredményeikkel jobbá. (Habár a tudomány az ami nem tette boldogabbá az emberiséget- mondja a teológus). Igenis fontos hogy a kutatók is emberek, érzéseik vannak, szeretnek, lelkesednek. A film minden egyes perce pont ott van ahol kell, és egyetlen képkocka sem felesleges, unalmas. Mindössze egyetlen hibát találtam benne (kb 100-szor láttam), de azt nem árulom el.