Téma: Kapcsolat

9/10
pozsizsuzsi 2009 jan. 10. - 11:03:55 9/10
(204/524)
Mi a gondod azzal, hogy nekem tetszett?
10/10
Rádiócsillagász 2009 jan. 10. - 08:42:08 10/10
(203/524)
Ondok.
Te jártál valaha Arecibóban, vagy Az N.R.A.O-nál Socorroban (NM)??
De mutatok közelebbit is ide elmehetsz.

http://www.med.ira.inaf.it/index_EN.htm

Nem vetítettem semmit, csak aki jelen esetben Te ilyen téren (korlátozott), vagyis nincs tapasztalatod honnan tudnád, hogy mijen is az valójában?
Nem kell ahhoz földönkívüli "hangot" hallanunk egy rádióállomáson, hogy tudjuk találtunk valamit.
Egy szupernóva felrobbanását is hallhatjuk és figyelemmel kísérhetjük, és ez is kirobbanó élményt okoz.
A film csak azt mutatja be, hogy mi történne ha a SETI jelentkezne.
Számodra gyenge a film persze, mert füttyöd sincs mirõl beszélsz.
Szóval csak például látom a teleszkópon például a "Cassiopeia A"-t, és pontosan vele együtt a rádióteleszkópot ráhangolom..
Ugyanazt hallom amit látok, (nyilván az idõ más míg ideér akár a kép, vagy a hang, de ez más lapra tartozik).
Hallottál te már akár ehhez hasonlót?
Láttál te már ehhez hasonlót?
Élõben természetesen, ahol ott kell, hogy legyél, és nem felvételrõl, meg a hubble képeibõl.
Fogalmad sincs...
Hát errõl beszélek.
ódorfanni 2009 jan. 10. - 02:02:10
(202/524)
ez spec.usa prüdéria, nyilvánvaló. európában szerintem sehol sincs a min.elnöknek vallási tanácsadója, és a min.elnök nem bukik bele házassságtörésbe.
ilyen szemppontból a jenkik közt rengeteg az elfojtás. a filmjeikben is szerintem: halivúd az öncenzúrára épít, a filmek többsége azért ilyen szánalmasan gagyi. az igazán fontos dolgokról nem beszélnek, mert az túl fájdalmas lenne.
ondok 2009 jan. 10. - 01:47:29
(201/524)
Én nem rangsorolnám a vallásokat,hiszen a kiindulásuk,céljuk kb azonos.Azokkal van a baj ,akik a vallások nevében követnek el bûnöket.Pl az iszlám fundamentalista terroristák.Az meg természetes ,hogy a hívõk mindig a sajátjukat tekintik igaznak.Éppen ezért furcsa ,hogy egy ilyen ûrutazásba belekevernek parciális eszméket,aminek pedig az emberiség legnagyobb közös ideológiai vállalkozásának kéne lenni elvileg.Biztos ,hogy ha egyszer igaz lenne egy ilyen vállalkozás nem jönnének elõ azzal a hülyeséggel ,hogy az emberiség képviselõjének kereszténynek kell lennie.
ódorfanni 2009 jan. 10. - 01:34:22
(200/524)
bizonyítsd be, hogy igazad van, akkor elfogadom, amiket állítasz. csak pontosan, szépen, tudományosan, ahogy illik.
kezdd a bizonyítást mondjuk a biblia elején. ott az isten mindenre azt mondta, jó. csak egyre mondta, hogy rossz: rossz az embernek egyedül lenni. azt is mondta, hogy nem az állatok a férfi igazi társai - hanem a nõ. tehát te, hogy bebizonyítsd, leszarod az idióta bibliát, kufircolj állatokkal. esetleg (könnyítésképp) egy másik hímnemû emberi lénnyel. ha a biblia ostoba, könnyen bebizonyíthatod, mennyivel jobb, ha eltérsz annak a korlátaitól. (majd küldd el a videót).
aztán. mi is vagy te? geofizikus? munkából akarsz megélni? miért nem vagy inkább betörõ? ha a biblia hülyeség, élvezetesebb bûnözni, mint tanulással és kutatással fáradozni.
a bibliának nagy értéke a szabadság. dehát ki nem szarja le? bizonyítsd be, hogy a rabság (pl. a heroinfüggõség) sokkal jobb, mint a szabadság. csak néhány szúrás,és máris kiderül, milyen kín a szabadság.
a bibliában fontos a békesség is. ugyan, ember - ez is hülyeség, ugye? fogj egy géppisztolyt és lövesd szét magad. bizonyítsd be, mennyivel jobb a háborúság, mint a szelídség.
és ha azt hiszed, a biblia nem tud földönkívüli civilizációkról, az emberen kívüli, más értelmes lényekrõl, nagyon tévedsz. jó néhány értelmes, földönkívüli fajt felsorol. sõt, még arról is szó esik, hogy ezek közül némelyek itt járva a földön, az emberek lányaival háltak, gyermekeik is születtek. és ezek a keverék lények fejlett civilizációt hoztak létre. az özönvíz õket pusztította el. de minõ véletlen - jó néhány furcsa régészeti lelet azért csak fennmaradt tõlük, amelyekre nincs megnyugtató magyarázat.
ha az írásba belepislognál, nem picsognál. téged bosszantott, hogy a filmesek nem néztek utána a vulkáni tevékenység fajtáinak. igazad van: bosszantó az ostobaság. de a tiéd is az. ha véleményt akarsz valamirõl mondani, elõbb legyen minimális ismereted.
a filmben ábrázolt elnöki tanácsadót nem az önhitt felsõbbrendûség vezette, hanem a farka. a valóságban egyébként egy teológusnak kötelezõ házasnak lennie.
József magtalanságáról: a biblia szerint jézusnak kb. 8 testvére volt. ha olvastad volna, nem töltenéd hülyeségek írásával az idõdet. mária kb. 14 éves volt, amikor teherbe esett (akkoriban ez volt a házasodás idõpontja). bármennyit is lazultak az erkölcsök, egy épeszû nyolcadik osztályos leányzó ma sem szokott félrekúrni, bocs.
az iszlám pont úgy gyökerezik a zsidó-keresztény kultúrában, mint buddha a hinduizmusban.

ennyit az ütõs érveidrõl. ha legközelebb ostobaságról, önhitt felsõbbrendûségrõl papolsz, nézz tükörbe.

abban egyébként igazad van, hogyha végig azt állították, az ûrhajóban lassabban múlik az idõ, akkor hogy múlhatott a film végén mégis gyorsabban?
Finneas33 2009 jan. 10. - 00:56:39
(199/524)
Na jó, de Buddha tanításai a hinduizmusban gyökereznek, hiszen õ maga is hindunak született!!! Buddha kísérlete olyan a hinduizmusban, mint Luther Mártoné a katolicizmusban, csak az elõbbi sokkal jobban sikerült!!! :)

Elnézést kérek a buddhistáktól, hogy egy lapon említettem õket a keresztény szektákkal. :)
Finneas33 2009 jan. 10. - 00:38:38
(198/524)
Persze, hogy mindenre van valami válaszuk.... volt rá 2000 évük, hogy kidolgozzák! :)Ami látszólag teljesen másról szól abba is belemegyaráznak mindent utólag...

Egyszer azt mondja nekem egy geológiával foglalkozó (!)egyetemi oktató, hogy szerinte isten teremtette a Földet, mert a Biblia szerinte annyira meggyõzõen koherens alkotás, hogy minden olyan logikusan van benne felépítve, leírva.

Mondom neki, még jó hogy koherens, hisz azzá tették! Tudva levõ, hogy a biblia eredetileg sokkal több evangéliumot tartalmazott (lásd National Geographic: Júdás Evangéliuma, Jézus Ev., Mária Magdolna Ev., Holt tengeri tekercsek, stb., ezek ma miért nincsenek vajon benne a bibliában???), mint manapság. Amelyik nem tetszett, nem illeszkedett, nem volt koherens a többivel (azzal a 4 emberével, a 4 ember személyes igazságáéval), azt egyszerûen kidobták!!!

Kevés annyira ártalmas, és népbutító, fundamentalista, intoleráns vallás van , mint a kereszténység!!!! :(
ódorfanni 2009 jan. 09. - 23:53:35 Előzmény Moldávia bánata
(197/524)
tetszik, amiket írtál. teljesen igazad van.
ódorfanni 2009 jan. 09. - 23:50:27 Előzmény gerhajdu
(196/524)
te aztán vágod a témát :D a buddhizmus és a hinduizmus két különbözõ világvallás; mint ahogy a kereszténység és az iszlám sem ugyanaz.
ódorfanni 2009 jan. 09. - 23:46:41 Előzmény ottofon
(195/524)
te milyenné teszed a világot?
ondok 2009 jan. 09. - 23:27:47
(194/524)
Jól teszed,bár ezt a filmet 152szer nézni felér egy súlyos börtönbüntetéssel.Én meg rákapcsolok a Kísértetházra,az legalább nézhetõ.
10/10
offtopic
ottofon 2009 jan. 09. - 22:55:47 10/10
(193/524)
Szerinted leállok (lesüllyedek) veled vitatkozni? Csak szeretnéd. Inkább beteszem a filmet (Kapcsolat) és megnézem 152. alkalommal is. Jó éjt kedves barátom!
offtopic
ondok 2009 jan. 09. - 22:45:21
(192/524)
Megnéztem az adatlapodat:23 hozzászólással,7 napos regisztrációhoz képest máris dirigálsz ,hogy ki hol írhat,mit sajátít ki.Nem túlzás ez egy kicsit?
offtopic
ondok 2009 jan. 09. - 22:42:27
(191/524)
Ja és ezek a magas IQ-júak még az undokon kívül az ondót is szokták emlegetni mint kreatív asszociációt.:)
offtopic
ondok 2009 jan. 09. - 22:40:59
(190/524)
Nos ha megfigyelted volna ,én kízárólag a filmre szorítkozom ,egy pillanatig nem minõsítem azt akinek más a véleménye.Míg te személyes sértésnek fogod fel ha valakinek nem tetszik.Akkor hadd súroljam én is egy kicsit azt a határt ,amikor belekeverjük a véleménybe a véleménymondót.Milyen érdekes ,hogy akinek annyira tetszik ez a bárgyú film ,ki van borulva az eltérõ véleménytõl,ami talán inteligencia kérdése is.
10/10
offtopic
ottofon 2009 jan. 09. - 22:34:24 10/10
(189/524)
Te ondok! Szerintem elírtad a neved. Helyesen "undok"-nak kellene írni! Ha ennyire nem tetszik a film miért nem mész máshová? Szerinted mert itt belekötsz mindenkibe akinek tetszik ez a rendkívül jó film akkor a te demagóg hozzászólásaid elolvasása után megváltoztatjuk a véleményünket? Ami jó az jó. Ennyi. Vagy élvezed hogy fikázhatsz? Nem kell válaszolnod, sõt többen örülnénk ha nem sajátítanád ki ezt a fórumot!
offtopic
ondok 2009 jan. 09. - 22:23:05
(188/524)
Igen ,bár el lehet képzelni frappánsabb jelenetsort is Hitlernél.Mondjuk ,ami a jelentéktelenségének ellentétével emelné ki az abszurditást.Pl egy korai lottósorsolás vagy hasonló-:)
offtopic
ondok 2009 jan. 09. - 22:17:07
(187/524)
Nos ,annyira nem hülye az sem ,aki ezt a világ legjobb sztorijának gondolja ,hogy ne vegye észre a hozzászólásotokban a gúnyt.A másik megelõzõ beszóló,meg a köztudottan finoman fogalmazó zéakárhány volt,aki a "hol ,mikor?" szöveggel cikizte a lekes val. színû fiatal beírót.Te pedig egy tudálékos köntösben fellépõ zvel egy plattformon álló fórumozó vagy,ezt bizonyítod is rögvest,hogy a normális ktritikára ,"álszent" jelzõt aggatsz,aminek ostobaságát magad is érzed ,amikor elismered ,hogy joga volt azt írni ,amit írt. Gúnyolódást semmiképp nem érdemelt érte.Akkor meg miért álszent, ha igaz ? Aztán még megfejeled azzal ,hogy aki ezt kifejti az "beleugat".Pedig ,akár azt is írhattam volna pl,hogy: k. humoros vagy ba .meg,ne vágj fel rá ,hogy olvastál egy könyvet.Mondjuk az beleugatós stílus lett volna,bár igaz tartalommal.
Moldávia bánata 2009 jan. 09. - 22:15:38
(186/524)
Idegesítõen egyszerû volt a filmben több megoldás is.
Ilyen volt, hogy amikor elkezdték megépíteni a szerkezetet, szinte minden vélemény képviselve volt a helyszínen, s ahogy J. foster megy a kocsiban, szinte szegregáltan, felszalámizva egymás után jelentek meg ezek a csoportok. A neonácik, a vallásos bigottok stb.
De a film végén sem sikerült túlságosan eltalálni a jelenetsort. Amikor MM beszáll Foster mellé a limóba, akkor minden fény rá, minden kamera rá. Mint aki éppen most fogja megmondani az ultrakonkrétat.
offtopic
Moldávia bánata 2009 jan. 09. - 22:11:51
(185/524)
Azt azért ismerd el, hogy Hitler megjelenése azért ütõs volt! :))