Téma: Kapcsolat

offtopic
Finneas33 2009 jan. 09. - 19:29:50
(164/524)
Akkor mehetnétek együtt Anditosszal (szerintem õ nõ), így minden OK. ;)
Finneas33 2009 jan. 09. - 19:27:23
(163/524)
Persze, hogy kevés, de mégis jobb, mint a 6 napos genezis. A több millió lehet 1 vagy 2 millió, de lehet 4600 millió is!!!

Na helyben vagyunk: szûznemzés. Én inkább úgy mondanám, hogy kúrj félre, és fogd rá az Úrra, vagy a szentlélekre...
De az is lehet, hogy József közismerten magtalan volt, de túl ciki lett volna bevallani, hogy mást is magára engedett az asszony (meg jól meg is kövezték volna a bestét), így kitalálták a történelem legnagyobb átbaszását.

Az is elhangzott a filmben, hogy mindig a legegyszerûbb magyarázat az igaz, akkor????? Nem kell ebbe belekeverni sem az Urat (hát ez is erõsen kérdéses, lehet, hogy nõ, vagy nemtelen...), se senkit....
10/10
Rádiócsillagász 2009 jan. 09. - 19:23:43 10/10
(162/524)
Én mint a szakma egy hozzáértõje az tudom erre mondani, hogy ha kínálkozna a lehetõség, én mennék,akár családot, házat boldogságot, vagyis mindent feladnék, mert élet filozófiámmá vált a csillagászat.
Egyszer élünk, egy életünk van, és a felett mi rendelkezünk, nem holmi isten.
És ha lehetne választani, akkor a jobb élet reményében vissza sem jönnék..
Finneas33 2009 jan. 09. - 19:11:32
(161/524)
Minden csoda csak 3 napig tart!!! :) Aztán már egy hét múlva unnád mindig ugyanazt látni...

Ezen már én is elmorfondíroztam, hogy mi lenne ha széltében, hosszában bejárhatnám az univerzumot, meg a párhuzamos világokat, meg az összes idõsíkot, de itt kellene hagynom ezt a bolygót örökre...

Szeretem a csodákat, a titkokat (de a felfedezés élménye csak akkor teljes, ha megoszthatom másokkal is), de ezek kedvéért sem mondanék le egy jó kis kufircolásról... Ellie is elnyomott egy gumit utazás elõtt!!!! :)Én maradnék!
10/10
Anditos 2009 jan. 09. - 18:55:47 10/10
(160/524)
Tegnap megint ott ragadtama tv elõtt, ki tudja már hányadszorra láttam. Nagyon szeretem ezt a filmet. De ezúttal elkapcsoltam a vége elõtt 10 perccel, közvetlenül az után, hogy Ellie visszatért, mert mindig felidegesítem magam azon, ami azután történik. Tudom, ez csak egy film, de annyira jellemzõ, hogy a világ miként reagálna egy ilyen esemény kapcsán.
Mindig elmorfondírozom azon, hogy én mennék e, mernék e menni, és bánnám e, ha soha nem térhetnék vissza. Aztán annál a résznél, amikor Elli meglátja azt a szépséges naprendszert, odajutok, hogy bizony egy idegen naprendszer látványa az univerzum távoli részén mindent megér. :-)
offtopic
idõjós1010 2009 jan. 09. - 18:47:05
(159/524)
Az elsõ négy sorod teljesen oké, viszont az a több millió éves Föld dolog kicsit meredek. Ugyanis nagyon kevés.
És nem csak szerintem.

A kérdésedre a válasz, hogy mért csak a Kereszténység mindenek felett, és elõtt, talán az lehet, hogy egyedül a keresztény bibliában beszélnek talán olyan isteni leszármazottról, ki a közemberek között élt, így egy kézzel fogható dolog volt valamikor elvileg, ellentétben más vallások isteneivel.
(de ez tényleg csak spekuláció)
(kontár diagnózis)
trillárom 2009 jan. 09. - 18:37:35
(158/524)
Az "UFO"-s filmek egyik (hanem) a legjobbja.
Finneas33 2009 jan. 09. - 17:05:25
(157/524)
Nekem, mint mindig, amikor elõkerül a vallás, az b.ssza a csõröm, hogy ugyan honnan a k.urva anyjukból veszik a keresztények a jogot maguknak ahhoz, hogy valami egyetemes hit nevében nyilatkozzanak???!

A Föld 95%-a hisz valami felsõbbrendõ lényben (ez valószínüleg igaz lehet), az Einstein-kvízt meg csak az emberiség 2%-a tudja megoldani (ez is igaz)... A két állítás között erõs a korreláció!!! :) :P Azaz van még 3%-nyi ember, akivel lehet valamit kezdeni... :)

Ez persze csak rosszízû vicc volt, mert hát én sokra tartom az olyan õsi vallásokat, mint a hinduizmus, az ókori egyiptomiak vallását és a különféle természeti vallásokat. Talán ezek az õsi tudás hordozói. Talán az sem véletlen, hogy a hinduizmus szerint a Föld több millió éves lehet!!! Hoppá! :)

De nem errõl akarok beszélni, hanem arrõl, hogy ki nem szarja le a keresztények elképzeléseit Istenrõl (kinézet, szándék, stb.), mert ha tényleg létezik is Isten, lényege, mibenléte biztos eléggé távol állhat a Bibliai felfogástõl. Hogyan érthetnék meg a laborban tanulmányozott hangyák a tudósok szándékait??? Sehogy sem!!! pedig a hangyáknak a tudós valós fizikai tapasztalat!!!

Hát valami hasonló arányt tudnék felállítani az emberiség és állítólagos Istene között. És hozzá kell tegyem, hogy a hangyák óriási elõnnyel indulnak, mert õk legalább látnak minket...

A kereszténység egy csinált vallás, simán levezethetõ a korábbi korok vallásaibõl.

A másik meg az a önhitt felsõbbrendûség, amivel magukat a többi vallás elé helyezik a kizálólagos igazság birtokosaiként.

Talán rendben van, hogy egy hívõ ember menjen a kozmoszba, de miért épp keresztény???? Ezek még az idegenekre is megpróbálnák ráerõltetnék a saját elképzeléseiket, az tuti. :(


A harmadik meg, hogy a film nem vizsgálta az idegenek viszonyát Istenhez, továbbmegyek a keresztények istenéhez...

Minden bizonnyal nincs semmi közük hozzá, de ha mégis, akkor feltehetõen többet tudnának mesélni róla, mint a keresztények....

A negyedik: teljesen mindegy, hogy a földi vallások hogyan vélekednek az ûrkutatásról, a kapcsolatfelvételrõl, mert ez az idegeneket semmiben sem korlátozza. Vagy a keresztények szerint nem ugyanaz az isten teremtette õket is, mint minket????

Bár a Biblia csak a Föld keletkezésérõl szól, max. a Napról, meg a csillagokrõl... de mi van a többivel??? Mi van a galaxisokkal? Szigorú bibliai értelmezés szerint Isten csak a Földért felelõs beosztott lenne???

Egyébként a film ezzel együtt volt jó!

Persze jobban is kifejthették volna az idõparadoxon jelentését, és akkor a sok hülye politikus sem csodálkozott volna azon, hogy az utazás, ami szerintük csak 1 mp volt, az asztronautának 18 óra...
offtopic
Valezius 2009 jan. 09. - 16:45:14
(156/524)
Talán erre gondolsz, illetve eben a témában szerintem ez a leghíresebb iylen képlet.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Drake-formula

Bár ez a 300K nekem elég légbõl kapottnak tûnik.
Az utolsó 4tag bármennyi lehet, nem hiszem, hogy bármilyen tippet lehetne ma még bizonyítani...
offtopic
Moldávia bánata 2009 jan. 09. - 16:26:25 Előzmény ondok
(155/524)
Ez igen érdekes, vagy 5-8 éve láttam egy doksit, akkoriban indultak az ismeretterjesztõ csatornák a kábeltévéken.
Erre a teóriára egy képlet is rendelkezésre áll, egy tudós állította fel, az õ nevérõl is van elnevezve. Körülbelül 8-10 számból áll, illetve hát 8-10 ismeretlenbõl. Igazából semmire nem emlékszem belõle, de arra nagyon is hogy a képlet alapján az univerzumban még körülbelül 300 000 olyan hely van, ahol van élet.
Moldávia bánata 2009 jan. 09. - 16:12:15
(154/524)
A szócsõ szerepét úgy értem, mintha Sagan magát Gandhit szólaltatná meg az egyik jelenetben. Legalábbis nagyon hasonlatos.
"Az európai civilizáció gazi próbája az a tény, hogy a benne élõ emberek a testi jólétet tették az élet céljává. Ez a civilizáció nem veszi figyelembe sem az erkölcsöt, sem a vallást. Ez a civilizáció olyan, hogy az embernek csak türelemre van szüksége, és látni fogja, hogy önmagát pusztítja el. Az indidai civilizáció tendenciája, hogy felemelje az erkölcsi lényt, míg a nyugati civilizáció az erkölcsnélküliség terjesztése. (...) A gépek elkezdték Európa rombolását. A pusztulás már az angol kapukon kopogtat. A gép a modern civilizáció fõ jelképe, nagy bûnt képvisel."
Moldávia bánata 2009 jan. 09. - 16:01:09
(153/524)
Igazán érdekes és tanulságos volt visszaolvasni a topic hozzászólásait.

Szerintem a sztori lényege az, amit már valaki az elõzõekben szó szerint is idézett. Nagyjából, hogy az üresség legjobb ellenszere a kapcsolat. Érdemes ezen elgondolkodni. Megkockáztatom, hogy Matthew Mclegszexisebbférfiavilágoneghy néhol a rezonõr szerepét tölti be. A film arra mindenképpen jó, hogy kedvet kapjunk tõle a regény elolvasásához.

Nagyrészt azonban hollywoodi giccs.
1/10
real666 2009 jan. 09. - 13:40:42 1/10
(152/524)
hát ez vmi hihetelen gagyi sz@r...
offtopic
hErO 2009 jan. 09. - 13:02:22
(151/524)
Már régebben is adták.
AvatáR Gil Maerth 2009 jan. 09. - 11:49:04
(150/524)
No, most néztem meg a regényt- hát az olyan komlikált kérem, hogy a magyar adóügyi jogszabályozás tanulóórát vehetne belõle.
Úgyhogy a Film magasan szántó eszmeisége és zseniális megalkotása dicsérendõ.
gerhajdu 2009 jan. 09. - 11:36:12
(149/524)
Tegnap az a kérdés vetõdött fel bennem a vége felé, hogy vajon Japánban próbálkoztak volna olyan terror-szervezettek, mint az USA-ban? Mert tudvalevõ hogy a japánok sokkal befogadóbbak az új felé, mint a nyugatiak - õk leginkább azt vallják, hogy a fejlõdés csakis jót jelent.
Fõleg a keresztények (egy része) tartják, hogy a tudomány rossz útra visz, mert magával az Ördöggel cimborálunk (hányszor megismétlõdött ez a történelem során). Lehet, hogy az ilyen gondolkodás vissza tart minket, lehet, hogy tanulhatunk belõle, nem tudom. Én azt vallom, hogy a vallás igazi lényege a család összetartása, mint a világ kérdéseivel foglalkozni. Mint elõttem írták, a Biblia csak önmagát igazolja, amit látni kell benne az az erkölcsi útmutatás. Én ezt vallom.

Ami még érdekes: a világvallások közül egyedül a hindu vallás nem áll szemben a tudománnyal - Buddha egyszerûen nem foglalkozott a világ keletkezésével.
offtopic
meszag 2009 jan. 09. - 11:21:59
(148/524)
Hát nem tudom, én most nem láttam újra, de nem rémlik, hogy olyan frenetikus élmény lett volna...
AvatáR Gil Maerth 2009 jan. 09. - 11:11:09
(147/524)
igazad van mindenbe !!!
AvatáR Gil Maerth 2009 jan. 09. - 11:09:20
(146/524)
KEDVENCEM !
Mindig így képzeltem el az elsõ kapcsolatfelvételt anno...
Ellie bevonulása a felfedezés után fantasztikusan nagy: Elvis imitátorok, indiánok, kórusok, vallási hisztéria, stb

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Nem ártana regényt elolvasni (Karl Sagan: Kapcsolat)
csak a miheztartás végett, hogy mekkora az átfedés.
James Woods nagyot alakít.

A kezdet pedig gyönyörû, ahogy a világegyetem ott van valakinek a szeme mögött.
Headen 8vagy hogy irják- szóval a fura milliomos) nélkül az egész nem ment volna.
az állami kiadásokról szóló nüansz megfogott.

Lehet szerény hazánk szponzorálta az egészet? :)))))))))))))

az az 500 milliárd nem túl sok ilyesmiért?
Az még Amerikának is betenné a kaput.
Bár én a svájci részecskegyorsító után semmin nem csodálkozok.
(Én a féregjáratról azt gondoltam. részecskefizikát látok)
7/10
afcajax 2009 jan. 09. - 11:01:08 7/10
(145/524)
Elég nagy mese volt az egész.Most láttam elõször és mai szemmel elég komolytalan volt és nekem a témája ill. mondanivalója is szokványosnak hatott.