Téma: Karadayi

10/10
Érsekvári 2015 dec. 06. - 16:28:16 10/10
(650/1350)
Nagyon jó volt a mai rész . Mahir nem tudja feladni az igazságért harcol tovább.
Bahar sem tud hatni a bírónõre Mahirral kapcsolatban , aki már meghozta az ítéletet bûnösnek látja Nazif Karát .
Turgut a kórház igazgatót is manipulálja , szinte megérzi Mahir szökni akar .
Mahir idõben lép Yasin segítségével , jó volt ahogy "elillant " a nõvér háta mögött . Meleg a helyzet amikor majdnem Turguttal összetalálkozik , fel is szisszentem , izgi volt .
Mahir ökle aranyat ér . Jó látni amikor Turgut vesztésre áll .
10/10
Érsekvári 2015 dec. 06. - 16:15:43 10/10
(649/1350)
Annyit szeretnék szólni a napi témához , hogy 1 -2 ember miatt kár NEKTEK ALKOTÓKNAK a negatív véleménnyel foglalkozni .
Át kell lépni rajtuk bármennyire nehéz is szó nélkül meg állni .
Mindig voltak - vannak- lesznek kekeckedõ taplók , ezek így születnek , ettõl érzik jól magukat .
Nem kell mellre szívni amit írnak , ergó : le vannak ejtve .
A többség hálás és a sorozatot élvezi az áldozatos munkátok gyümölcseként .
Köszönet mindenkinek aki dolgozik rajta .
10/10
gabus53 2015 dec. 06. - 16:02:21 10/10
(648/1350)
Kedves fagyöngy83!

Egyikünk sem mártír, csak szerettem volna érzékeltetni, hogy nem mindez az, aminek látszik.

Na látod, mégiscsak tudod, hogy kirõl van szó.
Egyébként igazad van, ezt fogjuk tenni, figyelmen kívül hagyjuk az ilyen típusú rajongókat.

És nekünk nem az a fontos, hogy hálálkodjanak az emberek, eddig is megköszöntük a köszönetet, azért jelzünk vissza minimum egy smile-val, és örülünk a like-nak is.
Itt olyan rajongó akasztott ki, aki csak reklamálni és sürgetni tud.

Azt pedig továbbra sem fogadom el tõled, hogy azokért is "dicséretet várunk, ami nem a mi érdemünk".
Ilyen nincs nálunk. Vagy egy másik oldallal közös - lásd: Török hírességek-Hungarian Fan Club - munkát csinálunk (és ezért jelenik meg mindkét oldalon), vagy megosztjuk mások oldalán lévõ anyagokat, illetve természetesen saját magunk készítjük, hiszen ezért indította Judit az oldalt.

Köszönöm/köszönjük, és hidd el a like is nagyon sokat jelent nekünk.

További szép estét.
10/10
gabus53 2015 dec. 06. - 15:01:03 10/10
(647/1350)
Kedves fagyöngy83!

Talán igazad van és lehet, hogy nem mindig szimpatikusak a hozzászólásaim. Csak tudod néha úgy vagyok ezzel, valakinek a kellemetlen részét is vállalni kell.

Az is elképzelhetõ, hogy most úgy gondolod, hogy hiénaként vetõdtem/vetõdtünk a kedves rajongóra. Csakhogy ez a rajongó már a Kuzey oldalon is ugyanezt csinálta, csak reklamálni, elégedetlenkedni és türelmetlenkedni tud. Én nem attól kapom fel a vizet, mert valakinek valami nem tetszik. Ez természetes dolog, nem vagyunk egyformák, más a véleményünk. De ha valaki - és õ, aki minden olyan oldalon, ahol török sorozatot fordítanak, ugyanezt csinálja - akkor talán egy kicsikét elegünk lehet belõle.
Csak tudod, még egyszer sem mondta, hogy köszönöm. Ha egyszer is ezt a szót leírja, hogy KÖSZÖNÖM, akkor talán nem lennénk már május (én egyébként már március óta) kiakadva rá.

De ha elolvastad a történetet, a felét sem érti annak, amit leírnak neki.

Csak a szavaidat idézem: "Nyilván jólesik, ha kapok, de ha mégsem, akkor sem követelem ki magamnak." Sajnos õ csak követel, de valószínûleg nem találkoztál vele más oldalon, akkor látnád.

A többivel kapcsolatban:

Természetesen a fordítások nem az én érdemem, én a Judit mellett vagyok a másik admin, aki a
- különbözõ információkat (lásd: életrajzok, receptek, török szokásokkal/hagyományokkal, vagy ünnepekkel kapcsolatos érdekes tudnivalók) én készítem, némelyhez napokig keresem az anyagot és a hozzávaló képeket, amikkel még sok dolog van, mert finomítani kell hogy jó minõség kerüljön fel az oldalra. Nálam nem úgy van, mint más oldalon, hogy az elsõ kép, amin az egér megakad, azt felrakom. Minõségre törekszem.
- feliratokat/videókat keresek és letöltök - Judittal közösen (sokszor hetekig, pl. orosz feliratok). Például éppen most találtam egy olyan oldalt, ahol a Menekse ile Halil sorozatot le tudom tölteni jobb minõségben, mint ami a YouTube-on található, mert sajnos csak az 1-5 epizód található meg jó minõségben, a többire nézz rá te magad, feltéve, ha még megvan, mert már a YouTube-on is egyre inkább törlik a videókat. Hozzá kell tennem, nem tegnap és nem múlt héten kezdtem keresgélni és rengeteg oldalon jártam a világban szó szerint. De ez is a láthatatlan munkák közé tartozik.
- feliratokat javítom.
- és minden felmerülõ technikai problémát közösen megoldunk.

Azt pedig Te tudod rosszul, hogy nem a Judit érdeme a Karadayi fordítása. Ez részben igaz, hiszen azért 115 epizódot egyedül igencsak nem bírná (fõleg 2 gyerek mellett) ahhoz, hogy minden nap felkerüljön egy 20 perces rész. Természetesen vannak még fordítók. És leginkább azért, mert jó pár epizód csak orosz nyelven található meg. De Judit ugyanúgy fordítja a sorozatot, mivel nagyon jó szervezõ készséggel rendelkezik, ezért elosszák egymás között, hogy ne legyenek - fõleg a segítõ fordítók - túlságosan leterhelve. Mert az, hogy esetleg a Judit kidõl az egy dolog, mert a saját oldalunk, de egy segítõ fordítóval ezt nem lehet megtenni.
Judit ezenkívül a fordítók által készített Word dokumentumban lévõ fordításokat (mivel nem mindenki ért olyan szinten a számítógéphez, mint mi) átteszi feliratszerkesztõbe, ami szintén nem egy napos munka.
Sõt még üres, idõkódos feliratokat is készítek ahhoz, hogy még segítsek a Juditnak elõkészíteni az un. Word-os feliratokat.
Ezen kívül õ készíti a videókat és tölti fel (bár az utóbbi 2-3 epizódot én szerkesztettem és töltöttem fel, vagy fogom a továbbiakban).

A Menekse feliratot tényleg nem õ készíti, hiszen nem tud románul. Azért van feltüntetve, hogy egy másik oldallal közös munka. De viszont Judithoz kerül a felirat amit szintén javítani... stb, elkészíti a videót és feltölti.

Ezen kívül Judit készíti azoknak a filmeknek a fordítását és videók feliratozást, amelyek eddig megjelentek az oldalon.

Természetesen ezek azok a dolgok, amiket nem kell látniuk a rajongóknak, hiszen nem az a fontos, hogy beszámoljunk a tennivalókról, hanem hogy naponta felkerüljön egy 20 perces videó az oldalra.
És ha egyszer azt mondjuk, hogy fent lesz másnap, akkor fent lesz.

Lehet, hogy pökhendinek tartasz minket, csak tudod nekem sincs már jó ideje nincs magánéletem (ugyanis a Tûz és Víz oldalt egyedül csináltam márciustól-szeptemberig, és májusban csatlakoztam Judithoz). És nem éjfélkor hajtjuk párnácskára a fejünket, hanem még éjjel 1-kor megbeszéljük, hogy ha probléma adódott, amit meg kell oldani, hogy reggel 8-ra a kávé mellé megkapják a rajongók a napi videót.

És még ezek után jön reggel, kávé helyett a kis követelõdzõ rajongó. Lehet, hogy tényleg neked van igazad.

Egyébként még soha senkinek nem írtam le ilyen részletesen, hogy mit kell egy oldalon csinálni, de valahogy most nagyon kikívánkozott belõlem.

További szép napot kívánok.
malvinkicska 2015 dec. 06. - 14:50:45
(646/1350)
A nagy baj az az emberek itt tudnak, olyanokat írni amit szemben nem mernék megmondani ,de a net személytelen, és így könnyû helyzetben vannak sokan, mert vannak akik azért véleményeznek, hogya másikat bosszantsák, ahol a fórum hangulata olyan inkább nincs véleményem , mert utálom a személyeskedést, se kötözködni nem szeretek, mindenkinek lehet véleménye elfogadom mivel mindenkinek más, az ízlés világa.
malvinkicska 2015 dec. 06. - 12:15:53
(645/1350)
Kedves Gabus Judit meg kell köszöni ez a fárasztó nem kis idõt igénylõ munkát, nagyon sajnálom, hogy az ADVENT második vasárnapján vannak ilyen hozzá szólások, jobb lenne magába szállna az emberiség, és a világ békéért imádkozna azzal többet érne, mint a másik ember társát kritizálja, vajon õ képes lenne ilyesmire, sok mindent csínáltam és értek is sok mindenhez de ehhez nem biztos, és úgy viselem ahogy jön. Köszönettel hálával vagyok irántatok.
További kitartást.
malvinkicska 2015 dec. 06. - 11:00:57 Előzmény Érsekvári
(644/1350)
Erõszak erõszak hátán azta mocskot nem hogy kidobta volna Mahir az ablakon, de kapott az kevés neki, nem ennyit kellet volna taposni, ha már nem dobta ki, félelmet keltõ egy ember a sorozatban. Feride az úgy hûje ahogy van, az nem gondolkodik csal bután cselekszik, azt azért leírom elég gyatra volt a kivitelezés ahogy a kórházból szökni akart Mahir, nagyon mondva csinált, azért ez nem így van ahogy õk itt lejátszották, mert egy ilyen õrizetest kísérnek minden hova, ez most mese volt habbal, a javából.
10/10
Érsekvári 2015 dec. 05. - 15:33:29 10/10
(643/1350)
A mai részt próbáltam higgadtan nézni , de kevésbé sikerült .
Feride piszokul felhúzott . Az ellenséges stílusa ahogy a tanúval azaz Mahirral beszélt nagyon felháborító volt . Mindent elutasít és leinti , szerencsétlen a sok bírónõzés közben véletlen elszólja magát és leferidézi . Néma csend és döbbenet volt .
Apa fia "néma" beszélgetése a szívükbõl szólt .
Bahar törõdik velük ez fel is tûnt a két féreg ügyésznek és kilátásba helyeznek majd Baharnak is valami retorziót .
Kader asszonyba is csalódtam , végképp nem tudni mi az igazság vele .
Feridének sok jót kell majd cselekednie , hogy újra megkedveljem . Jelenleg ki nem állhatom õt .
Mindenesetre most megint van egy kis idõ a következõ tárgyalásig , valaminek kell történnie ami változást hozhat .
Bízom benne nagyon .

Kellemes hétvégét jó pihenést kívánok .
malvinkicska 2015 dec. 05. - 09:41:02
(642/1350)
Szerintem eza tárgyalás az egész egy lófing volt, Feride nem normális az biztos, mert minden hazugságnak bedõl ilyen azért nem hiszem, hogy lenne valahol az igazság szolgáltatásban, ez egy hambuk megvárom az elsõ évad végét és tovább nem idegesítem magam , ilyen képtelenségekkel. a sorozat a Turgutnak van írva, hogy mocskolódjon Mahirral ésa családjával, egyre jobban kezdek csalódott lenni, amik itt történek a szállak nagyon el vannak ferdítve, lehet csak én látom így de engem már nem nagyon érdekel, pár ember kivételével a vélemény, bármit is olvasok a FB-on. Az a Kader asszony is egy szemetes láda ide csak ilyen karaktereket írtak, szóval nagyon kiborultam, azt nagyon jól tette Mahir, mikor azt mondta Feride, õ bírónõ, messze nem.
10/10
Érsekvári 2015 dec. 04. - 15:39:12 10/10
(641/1350)
Orhán sejtettük egy testvér szeretõ , lelkiismeretes fiatalember , Mahir jól ismeri is félti nehogy egyedül keresse a tettest.
Patkány Necdet kimászott a gödörbõl és a pribékjeinek parancsba adja ki keressék meg és hozzák elé Ibot .
Várható volt Mahir mindenáron elfog menni a tárgyalásra. Turgut számítása nem jött be ! Ezek után remélem Kader asszony is Nazif - Mahir mellett fog vallomást tenni és nem lesz ellenséges velük .
Feride ebben a lelkiállapotban , hogy tudja a tárgyalást lefolytatni . Egy bírónõ is emberbõl van .
malvinkicska 2015 dec. 04. - 10:29:48 Előzmény Érsekvári
(640/1350)
Elkezdõdött a tárgyalás a rabló Turgutnak ráfagyott az arcára a mosoly, mivel azzal a másik szemetes ládával akit ügyésznek csúfolnak, már kezdtek örülni, de nem jött be a számításuk, legalább ennyi van mellettük. Aza Necdet egy büdös nagy lóféreg a javából, remélem egyszer megbûnhõdik. Az kár holnap látjuk a tárgyalást, de nem baj, úgy is azt szeretnék, az öreget akasszák fel, de biztos nem. Feride nagyon rondán viselkedik nem hallgat a tesójára sem. A FB-on látom Kenan mondását nagyon találó, és ott azért még helyesebb, az idõ nem kímél senkit.
Szép napot neked.
malvinkicska 2015 dec. 03. - 11:37:45
(639/1350)
A sok mocsok láttán, elfeledi az ember mit is akart írni, Mahirt az ágyhoz bilincselték ezek õrültek, ilyent még sosem láttam, gondolom itt volt az ideje, lássak ekkera baromságot elég lenne ha ölt volna, aki meg azt tette szabadon jön megy, ez aztán tényleg, vagy nevetséges, vagy felháborító, dolog, már aki írta nem tudott mit kitalálni a megalázása érdekében, csak Mahirt kell taposni.
malvinkicska 2015 dec. 03. - 10:47:15
(638/1350)
Szia Drágám nincs olyan rész ahol ne Mahirék családja lenne a tét, azért fogadom kétkedve, mert ilyen nincs, amit aza szemét Turgut csinál, most Bülent lesz szélen, mert oda rakatták a szemét rablók a rakományt. Feridével tele a hócipõm , nincs önálló gondolata, nem tudja merre van arccal. Mahir családja jóságos emberek az biztos, milyen szépen beszéltek Kaderrel is, még bevitte Safye Mahirhoz. Azt mikor vissza adták emlékezett Mahir akkor jól látta annak a féregnek a pofáját, már én is nagyon alpári vagyok, pedig nem szeretem aki így beszél, de ez kihozza az emberbõl azt is amit máskor soha nem mondana ki. Azon is gondolkodtam mivel ezek intézetben nevelkedteka film szerint azt mutatják mi lesz belõlük, mivel nem volt aki rendesen megnevelje õket, Ibo és Necdet is. A FB-on láttam azta majmot olyan idõsnek néz ki 33 éves létére, biztosa sok gonosz szerep megöregítette, nem egy megkapó valaki. Turgut meg egyszerûen félelmet keltõ.
10/10
Érsekvári 2015 dec. 03. - 10:31:16 10/10
(637/1350)
Látod már összevissza írok saját magamra , holott neked címzem . De úgyis érted a lényeget .
Tiszta érzelmi hullámvasúton ül az ember amikor a részeket nézi !
Még a hatása alatt van . Szép napot kívánok :)
10/10
Érsekvári 2015 dec. 03. - 10:26:24 10/10
(636/1350)
Vissza kell fognom magam , hogy diszkrét és finom legyek.....,mert vérlázító ennek a két aljas alaknak a keverése . Mahirt és családját állandóan bajba sodorják , most Bülenten állnak bosszút . Nõként nagyon sajnálom Aytent tönkre tette az szemét állat ezt a kis nõt .
Mahir családja kivételes , szavakba nem önthetõ emberek kivétel nélkül .
Safiye csupaszív jóságos asszony , Kadert is meglehet érteni . Nazif ellen a gonosz emberek dolgoznak , mindent ki kell bírnia .
Feride elégeti a múltat , de a szívébõl úgysem fogja tudni eltüntetni .
Észrevettem a lövés jelenetnél , hogy Mahir alaposan megjegyezte annak a sátán fajzat Ibonak a mocskos képét . Várható , hogy õ fog leszámolni azzal a trógerrel.......nagyon várom .
10/10
Érsekvári 2015 dec. 02. - 13:31:39 10/10
(635/1350)
Malvinkám ! Tudom én jobban bírom a gyûrõdést , sajnos régebben néztem ennél szörnyûbb filmeket is . Hozzáedzõdtem úgy látszik , viszont most már csak a Török sorozatokat , filmeket nézek . Elkerülhetetlen manapság az erõszak a durvaság .
Sajnos úgy látszik ezt a fórumot kettõnkön kívül még senki nem fedezte fel......mankos meg "számüzetésbe" vonult .
Örülnénk , ha mások is megosztanák a véleményüket .
A Menekse még halasztódik , annyi minden más van , sokszor azokra sem jut idõm .
További kellemes napot kívánok .
malvinkicska 2015 dec. 02. - 13:08:35
(634/1350)
Szia hova gondolsz én tiszteletben tartom mindenki véleményét de engem, eza mai rész szinte Sokkolt amit csinált az a féreg, sõt az lenne a jó többen lennénk és megoszlana a vélemény hiszen a fórum errõl szól. Azt látom borzalomban nincs hiány, mindjárt vége az elsõ évadnak, és ezek a bûnözõk tarolnak szinte, de én is olvasgatok itt, ott azért sokan látják hasonlóan ezt a dolgot, azért az megnyugtat nem csak énnekem ekkora dráma.
10/10
Érsekvári 2015 dec. 02. - 12:37:56 10/10
(633/1350)
Drámai rész volt !! Lehet most rosszat gondolsz rólam , de ettõl jó és mivel még koránt sincs vége eljön a leszámolások ideje a sok rossz emberrel . Most egyenlõre dúl a kegyetlenség benne.
Feride "visszahozta" Mahirt az életbe , de újra megfutamodik és tépelõdik az érzéseivel . Az apja újra gyõzködni próbálja Mahir ellen .
Ibonak sikerül elmenekülnie , de ez a patkány nem lövi le Necdetet.......elég nagy hibát követ el .
Orhan már higgadtabbnak tûnik , csak figyeli az eseményeket , valamit tervezhet .
Nazif papával most sok embertelen dolog történik .
Ez a mocsok féreg Turgut Aytenen tölti ki a bosszúját , nem tudja már nincs is köze Mahirhoz . Szerencsétlen nõ azért ezt nem érdemelte.
Most aztán tényleg izgalmas folytatásnak nézünk elébe .
malvinkicska 2015 dec. 02. - 09:13:10
(632/1350)
Amilyen borzalmak voltak ebben a részben az már sok ez a Turgut, most tönkre tette lelkileg Aytent az azért már még is csak elgondolkodtató, ennyi borzalom egy sorozatban. Nem bánom kövezzenek meg de aki ezt írta annak is valami nagy dolgok dúltak a lelkébe, egészséges, pszichéjû embernek nem ilyen a gondolatai, én így gondolom. Aza mocsok Feride apja nem bánja ha belehal a szerelembe az is most élõ halott, de mivel annak nincs önálló gondolata, mindig más vezeti azért lett ilyen, most is csak az a véleményem egy bírónõ nem gondolkodik a más fejével. Az aöreg Nazif megszúratta, magát csak, hogy láthassa a fiát, de az a mocsok börtönõr nem akarta engedni. Iboval emberére akadt Necdet jól elpüfölte, jól tette, bár csak ölte volna meg, egy rablóval kevesebb lenne benne.
malvinkicska 2015 dec. 01. - 15:01:17
(631/1350)
Aranyos volt a fiúcska nagyon az erre született, aztán Berguzer, olyan volt, mint egy királynõ abban a ruha költeményben magas szép mutatós hölgy az biztos, Halit büszke lehet rá.