Téma: Katyn

9/10
ondok 2008 máj. 10. - 01:08:34 9/10 Előzmény Heathcliff
(234/434)
Hát nehéz is felfogni "az ilyen precíz értelmezéseket"Az átlagos halandó azt hinné,hogya szabálynak kéne a normális ésszerû szabad társalgást elõsegíteni,ehelyett van ugye a moderáció,ami rögtön belelát az emberek által fel sem fogott,fel sem tételezett sérelmekbe,elmagyarázza ,hogy miért is vezethet ez megaláztatáshoz.Remélhetõleg rendelkezésre áll rögtön egy filozófiai ,etikai tanács ,ami kizárja ,hogy esetleg a moderátor istenments nem lenne objektív. Esetleg figyelembe lehetne venni valakinek a nehéz gyermekkorát is,meg lelki teherbírását és így tovább.
9/10
ondok 2008 máj. 10. - 00:43:12 9/10 Előzmény Heathcliff
(233/434)
vagy privát email ben elküldeni mindenkinek egy szótárat,hogy mondjuk a pepe=hülye stb.
Nos visszajutunk a Kádár rendszerbe ,hogy kódolni kell a dolgokat:)
9/10
ondok 2008 máj. 10. - 00:40:04 9/10
(232/434)
Olyasmit cáfolsz ,amit nem mondtam.Egy percig sem mondtam ,hogy a római által ismételgetett dolog az ugyanolyan megítélés alá esik mint az öszödi beszéd :egyik esetben sem tértem ki arra,hogy mit tartok egy város elpusztításáról,és mit tartok az öszödi beszédrõl magáról (óriási különbség ,erre is kitérhetünk ,de most nem érdekes) .Pusztán a jelenségre mutattam rá ,a dolog rögeszmés jellegére.A többit Te magyarázod bele.Egyébként nem olyan könnyû a sulykolásra ennyire nyilvánvaló példát felhozni a történelembõl,azért is idéztem be.És valóban mi annak tulajdonítunk jelentõséget ,ami miatt valamit leírunk ,amire nem tértünk ki ,mert a dolog szempontjából közömbös ,annak nem.
7/10
Heathcliff 2008 máj. 09. - 23:37:42 7/10
(231/434)
Köszönöm neked is, hogy megvédtél, és hát látod, sokkal okosabb és érzékenyebb vagy mint én, aki ilyen összefüggéseket, ilyen precíz értelmezéseket fel sem fogott. Amilyen balfék vagyok, a legutóbbi hozzászólásomban még jócskán übereltem is Ondokot, és valóban a fórumszabályok megsértésére buzdítottam. Valaki töröljön ki, kérem!!! És szégyellem magam.
7/10
Heathcliff 2008 máj. 09. - 23:29:57 7/10
(230/434)
Van egy ötletem, bár nem a legjobb. Ha a nemtetszésedet akarod kifejezni, a cenzúra ellen védekezésül talán olyan szavakat kellene használni, amit a cenzúra nem ért :P. Itt van például a 'csoze' szó, aminek állítólag senki sem tudja a jelentését, már a használata is kiveszett, bár a környékünkön még mindenki emlékszik arra, hogy régen használták. Ha mondjuk ezt írod: ez egy csoze szöveg - talán átsiklik a cenzúrán. Jó, ezt kicsit viccnek szántam. :P. Ahogyan Pál írta: "Amikor azonban jött a parancsolat, életre kelt a bûn...a kívánságot sem ismerném, ha a törvény nem mondaná: "Ne kívánd!" (Róma8)
7/10
Heathcliff 2008 máj. 09. - 23:08:47 7/10
(229/434)
Ezt nagyon szépen köszönöm, nagyon örülök, jólesik meg minden :))
7/10
Heathcliff 2008 máj. 09. - 23:00:54 7/10
(228/434)
Hát itt lehet utánanézni Scipionak:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Publius_Cornelius_Scipio_Africanus
És ennyi röviden Catóról:
"Az uralkodó osztályon belüli érdekellentétek ideológiai vetületeként került szembe a régi világfelfogással az új erkölcs és mûveltségeszmény. Az elõbbit a már Plautus által is kicsúfolt zord szigor, a paraszti-patriarchális konzervativizmus, a katonás életmód és a buzgó vallásosság jellemezte, amelynek legtekintélyesebb hangoztatója s megtestesítõje Cato volt. Az archaikus kori próza jelentõs mesterének, Marcus Porcius Catónak (i. e. 234–149) életpályája – közéleti és irodalmi tevékenysége – azokat az ellentmondásokat érzékelteti, melyek az uralkodó osztály konzervatív rétegének ideáljait meghatározzák. Õsi kisbirtokos családból származott, de bámulatos eréllyel s következetességgel küzdötte fel magát mind magasabb tisztségekbe; hosszú idõn át töltötte be a censori funkciót, az egyik legfelsõbb állami tisztséget, s így a szenátori névjegyzék összeállítása is hatáskörébe tartozott. A tehetségére s példamutatóan szerény életmódjára alapozott tekintély nemzetközi kérdések megítélésében is jelentõs befolyást biztosított számára. Élete alkonyán mondott beszédeinek záró mondata, a híres „Ceterum censeo Carthaginem esse delendam” – „egyébként úgy vélem, hogy Karthágót el kell pusztítani” –, annak a vaskezû s agresszív külpolitikának lett jelszava, amely Róma terjeszkedését és külsõ virágzását megalapozta."(Falus Róbert)
9/10
ondok 2008 máj. 09. - 22:44:22 9/10
(227/434)
Egy kis önkritikát gyakorolok,kissé felhúztam magam elsõ reflexiód miatt,ami talán túlzás volt ,bár a Te írásod sem volt kifejezetten bársonyos.Elárulom,hogy nem tûntél túl szimpatikusnak.Nos nem a cenzúrázással kapcsolatos véleményed miatt (amiatt is-:)),hanem ,ahogy a kommunikáció elõrehaladt változott a véleményem pozitív irányban.Sokszor igaz az elsõ megérzésem,itt változott.Talán ezt kéne ajánlani politikusainknak is ,hogy beszélgessenek egymással és akkor rájönnek ,hogy amásikban is vannak értékes jószándékú dolgok -:)
9/10
ondok 2008 máj. 09. - 22:36:03 9/10
(226/434)
Hozzászólásodból azt vettem ki,hogy Petrezselyem írt valamit a "keserû szájízrõl" Ezt sem találom,ami kanfasztikus.Namost nekem még az sem tetszik,ami az itteni moderálást jellemzi,máshol nem így van,hogy egyszerûen átszámozzák a listát ,úgy mintha nem is létezett volna hozzászólás.Máshol beírják ,hogy "törölt hozzászólás stb" Ez egy kicsit arra emlékeztet engem ,mikor Sztálin et. mellöl kiretusálták Lenint v. Trockijt.Azaz sóval hintik be az illetõnek még a nyomát is.Ez valahol hamisítás szerintem.Jó ez csak egy Fórum ,de elvileg ugyanaz.
9/10
ondok 2008 máj. 09. - 22:27:04 9/10 Előzmény Petrezselyem
(225/434)
"Egy mû (dolgozat, könyv, opera, szobor) értékébõl, vagy jelentõségébõl nem von le a szerzõ motivációja. " Persze,ha az egy mûalkotás,egy értékes dolog,de már megbocsáss(és itt teljesen egyetértek sárkányzsíroskenyérrel) mi abban a korszakalkotó ,hogy valakik mindenbõl üzletet csinálnak.Ahogy fórumtársunk írta Jézust is kiárúsították méghozzá hatalmas mértékben gusztustalanul anno ez volt a reformáció egyik oka.De azért az furcsa lenne ,ha a pápa írna errõl egy nagy leleplezõ mûvet. Ennyit a motivációról.
9/10
ondok 2008 máj. 09. - 22:20:53 9/10 Előzmény Petrezselyem
(224/434)
" akkor azok akik figyelbedbe ajánlottak egy általad nem ismert könyvet (nehogy azt mondd, hogy elolvastad, állításod szerint belenéztél a linkbe, meglehetõsen prekoncepciózusan), akkor azok újnácik?"
Bocs de én nem ezt írtam ,hanem:" nem magán a tényen háborodik fel,amit a szüleivel elkövettek,hanem támadja Izraelt,és az egész holokausztnak ad egy jobboldal által ,újnácik által szajkózott stichet." vagy talán tagadod ,hogy az újnácik kedvenc érvelése a holobiznisz? ill a hülyébbek még tagadják is az egész holokausztot.Úgyhogy ne keverjük a dolgokat.
9/10
ondok 2008 máj. 09. - 22:16:29 9/10 Előzmény Petrezselyem
(223/434)
2. ponthoz annyit ,hogy elõzõ válaszodban látom megírtad,hogy az indok az ukrán néppel való leszámolás volt.Nos nekem hitelesebb az ,hogy kellett a búza fegyverért,és hogy éhenpusztulnak azzal nem törõdtek.Nem igazán tûnik taktikusnak ,hogy amikor egyébként is élet -halál harc volt ,akkor még csak úgy egy teljes néppel is le akartak számolni.Azt késõbb okosabb lett volna megtenni ,ha már.
9/10
ondok 2008 máj. 09. - 22:05:53 9/10
(222/434)
És azt sem kéne megmagyarázni,hogy valaki azt írta nekem ,hogy biztos ott voltam az antifasiszta csürhe tüntetésén a cumpi fejemmel.
Erre azt írtam ,hogy akkor õ nyilván bakancsos kopasz.Utóbbit törölték,elõzõt csak késõbb, miután értetlenségemet fejeztem ki.
Legyünk jóindulatuak,hogy nem dolgozik senki tökéletesen,de azért érdekes nem?
Én már csak amellett lennék,hogy kifejezetten trágár szavak kivételével ne töröljenek semmit ,ne vigyék túlzásba mások védelmét,mert a szidalmazó önmagát minõsíti és nem akit szid!
9/10
ondok 2008 máj. 09. - 21:59:47 9/10
(221/434)
Ebben a témakörben a "Sötétség délben "alapmû.
9/10
ondok 2008 máj. 09. - 21:56:49 9/10
(220/434)
" Nem lehet elmenni az mellett, hogy az idézet egy város elpusztítására buzdított. Ezt nem nevezném éppen szalonképesnek."
Ugye ezt viccnek szántad? Ilyen alapon nem lehetne 18 év alattiaknak kezébe adni Az egri csillagokat.Mert abban ilyenek vannak ,hogy "irtsátok a hitetlen kutyákat"
De félre a tréfával ez a mondás olyan értelemben igenis ül,hogy ezt is állandóan hajtogatták,únos úntalan ,ugyanúgy ,ahogy az öszödi beszédet.Mindenrõl akkor is és most is ugyanaz jut egyesek eszébe.
Méltányolom hajánál fogva elõrángatott mentségedet,ha Te vagy a moderátor-:)
Lehet egyébként ,hogy jóval egyszerübb amagyarázat: az illetõ nem ismerte ezt amondást és nem tud latinul:Így biztos ami zihher töröljük!
9/10
ondok 2008 máj. 09. - 21:47:17 9/10 Előzmény Petrezselyem
(219/434)
1. öregfiú,egyébként azért hangsúlyoztam ,mert a szülei állítólag holokauszt túlélõk voltak,te mondád.
2.Ez mind igaz ,de könyörgöm õk mivel indokolták az ukrajnai éhinséget?
3.Ez is igaz,csak az a baj ,hogy közvetve õ a beszámolójával mégiscsak az áldozatokat támadja,mert ugye az jön le ,hogy ez a csúnya Izrael és zsidóság hasznot húz a dologból.Innen már csak egy lépés,hogy aki így áll hozzá ,az felnagyítja a dolgot ,talán meg se történt az egész vagy el van túlozva.
9/10
ondok 2008 máj. 09. - 21:38:02 9/10 Előzmény Heathcliff
(218/434)
És a Kornéliusz Scipió az ki volt?Egyébként nem vagyok történész ,de érettsége anyag volt,hogy Kornéliusz Scipió minden beszédét így kezdte és fejezte be,hogy: (mégegyszer leírom talán most nen cenzúrázzák ki-:))"Ceterum cenzeo,Karthaginem esse dalendam".igaz mondjuk nekünk a matek érettségi se az volt,hogy ha fél kiló narancs 75 Ft,akkor 300 Ft-ért mennyit vehetünk? Fejlõdik a világ,mert ilyen példák azelött kb 3. elemiben voltak.
7/10
Heathcliff 2008 máj. 09. - 21:13:18 7/10
(217/434)
1.) Akkor is túlzásnak, túl szigorúnak találtam ezt a cenzúrát. Vagy minimum is viktoriánusan prûdnek. Egy vallásos fórum 52 éves rendõrtiszt moderátora (létezõ személy) sem cenzúrázta volna ezt ki, noha kifejezetten kedveli, ha "rendõri intézkedést foganatosíthat" az ottani fórumon :P.
Igaza van Petrezselyemnek, ez a helyzet elriasztja azokat, akikkel megtették, és keserû szájízt hagy bennük. És megfojtja a szabad gondolkodást, amit pedig pont a vita élesíthetne. Nem éreztem, hogy Ondok kirívóan uszító lett volna a latin idézettel. De ha ezt a moderátorok így gondolják, még mindig megtehetnék, hogy ilyenkor közbeszólnak, és fenyegetésként beígérik a törlést, ha ez így folytatódik.
2.) A Katynnál rosszabb hatásúnak tartom a Tom és Jerrytõl mondjuk az Indiana Jonesig stb. terjedõ ifjúsági filmtermést, amelyekben a gyilkosság szórakoztató és természetes cselekedetnek van ábrázolva; amelyekbõl nem lehet átérezni a halál véglegességét és keserû fájdalmát; amelyekben egy ember megölése akkora súlyú cselekedet, mint egy bolha elnyomása. Sõt: amelyek azt sejtetik, hogy a halál nem is végleges. Ebbõl a szempontból a még reinkarnáció tana is veszélyesebb, mint a Katyn c. film. És: nem is beszélve arról a médiáról, amely hõssé, sztárrá tette Simek Kittit.
Petrezselyem 2008 máj. 09. - 18:19:04
(216/434)
Meg bocs a hoyg-ért is, természetesen hogy. :-)) Most akkor Ondokkal már nem lehet többé vitatkozni?
Petrezselyem 2008 máj. 09. - 18:18:06
(215/434)
Bocs, hoyg kihagytam a nevedbõl a "h"-t! :-)