Téma: Kenny Lin

Riamara 2020 jan. 20. - 18:46:33
(2027/4727)
Goodbye My Princess
Egy kis kapcsolati háló, segítségül.
Riamara 2020 jan. 20. - 15:03:41
(2026/4727)
Goodbye My Princess 2. része
Amiből sok mindent megtudhatunk hőseink hátteréről.
A kedvenc jelenetem.
Riamara 2020 jan. 19. - 18:50:12 Előzmény bori4
(2025/4727)
Igen, én mindig hónapokig rajta hagyok mindent.
bori4 2020 jan. 19. - 18:20:09 Előzmény Riamara
(2024/4727)
Nem totojkázom, jó-e éppen, vagy nem, amit néznék.... Belecsaptam a 65-be, elkezdtem letölteni - nyitva van nálad?
Riamara 2020 jan. 19. - 17:54:41 Előzmény bori4
(2023/4727)
Holnap kirakom a 2. részt. Én a helyedben letölteném a 29 GB-osat, és a vikissel kiegészíteném ott, ahol nem jó. Eredetileg én is így csináltam. Csak később szedtem le hozzá a nagyot. :)
Csodás felvételek vannak itt is, akárcsak a Silvernél. Szemet gyönyörködtető beállítások.
Azért majd igyekszem kirakni belőlük párat. Ez például Liang fővárosa. Itt lakik a hercegnő.
Riamara 2020 jan. 19. - 17:46:43 Előzmény bori4
(2022/4727)
Még van belőle pár rész. :)
bori4 2020 jan. 19. - 17:32:01 Előzmény Riamara
(2021/4727)
Igen, remek volt a sminkje, de azért idővel felismertem még én is..... :)))
Te túl vagy már a deserten? :))
Riamara 2020 jan. 19. - 17:20:57 Előzmény bori4
(2020/4727)
Látom Majomkirályt a Desertes tábornok játssza. :)
bori4 2020 jan. 19. - 17:03:35
(2019/4727)
Új kínai filmélményem a Wu Kong volt, Eddi Penggel.... - aki egy "modern" gondolatvilágot képviselt, lázadást az istenségek ellen.... nagyon tetszett ő is meg a film is.
https://en.wikipedia.org/wiki/Wu_Kong
A partnernője is ismerősöm, lévén a most nézett Love and destiny igen szép hősnője.... :)
bori4 2020 jan. 19. - 16:54:39 Előzmény Riamara
(2018/4727)
Még nem kezdtem el, úgyhogy óvatosan olvaslak.... Lehet, összevárok alkalmanként 2 részt. Mivel nincs letöltve, képeket nem tudok csinálni és így "beszélni" róla is nehezebben megy.
Sok sikert, kitartás kívánok hozzá - és természetesen köszönjük !! :)))))
Riamara 2020 jan. 18. - 17:48:31
(2017/4727)
A harmadik főhős Gu Jian, kinek a sorsa már az első résztől borítékolható. Gyermekkorában egy rágalomhadjárat miatt családját lemészárolták. Őt magát apja egyik hűséges tisztje mentette meg, majd Liangba hozta. Folyamatosan azt sulykolva belé, hogy az ő sorsa az igazságszolgáltatás. Nem is engedi, hogy bármi más elterelje a figyelmét a bosszútól. Pedig Gu Jian el tudná képzelni másképp is az életét. Főleg, mert nagyon szereti a hercegnőt, akinek a tanítója. Viszont bármennyire is igyekszik, nem tud kimászni a mókuskerékből.
Riamara 2020 jan. 18. - 17:38:33
(2016/4727)
A főhős: Chengyin, a Li dinasztia ötödik hercege már sokkal bonyolultabb figura. A második részből majd kiderül, hogy is lett belőle a császárné adoptált fia. Bár hozzá van szokva a palota cselszövéseihez, azért szívből gyűlöli. Ezért is csatlakozik a bátyjához a nyugati határra. Az egészet egy nagy vakációnak tekinti. (még a merénylet után is)
Ugyanakkor elég célratörő is, és ő maga sem mentes az intrikáktól.
Riamara 2020 jan. 18. - 17:09:45
(2015/4727)
Goodbye My Princess elkészült az 1. rész fordítása
A történet hősnője Xiaofeng kicsit naiv, kicsit hebrencs, kicsit vadóc. Akár idegesítő is lehetne, de nem az, mert amúgy pozitív és egészséges gondolkodású leányzó.
Első pillanatra úgy tűnik, hogy azért lázad, mert túlságosan el van kényeztetve, de a helyzet az, hogy neki van igaza. Nála alkalmatlanabb alanyt erre a házassági szövetségre aligha találhattak volna. Az ő szabadgondolkodású, egyenes, családcentrikus személyisége nem való az agyonszabályozott, intrikával és gyűlölséggel átitatott palotába.
Riamara 2020 jan. 18. - 16:38:52
(2014/4727)
Goodbye My Princess
A történet Xiaofeng, Nyugat-Liang hercegnője körül forog, akit politikai célból a Li dinasztia trónörökösének szántak.
A trónörököst viszont leánykérőbe menet kíséretével együtt lemészárolják. A gyilkosságot csupán a vele utazó Chengyin herceg éli túl. Őt pedig nem más menti meg, mint a házasság elől éppen szökésben lévő hercegnő.
A herceg teakereskedőnek hazudja magát, és megpróbálja elnyerni a lány bizalmát, azt feltételezve, hogy az orgyilkosság mögött a hercegnő nagyapjának emberei állnak. Segítségével megpróbál bejutnia Dan Chik főhadiszállására, részben, hogy bosszút álljon bátyjáért, másrészt hogy ezzel háborús érdemeket szerezve koronaherceggé válhasson. Közben azonban a fiatalok egymásba szeretnek.
Csakhogy addigra már elindul a lavina, maga alá temetve a dan chik törzsét. Mikor a hercegnő felfedezi az igazságot Chengyin szerepéről, beleugrik a felejtés folyójába, hogy mindent elfelejtsen. A herceg pedig követi példáját.

Néhány hónappal később a két királyság mégiscsak nyélbe üti a házasságot. Ugyanakkor a két fiatal nem emlékszik semmire korábbi kapcsolatukból. Így tiszta lappal indulnak. Vajon azzal, hogy második esélyt kapnak, sikerül-e megfordítaniuk a végzetüket?
Riamara 2020 jan. 16. - 19:59:13
(2013/4727)
Küldtem privátot.
Riamara 2020 jan. 16. - 14:35:24 Előzmény bori4
(2012/4727)
Már begyűjtöttem magamnak a Tangot. Úgyhogy talán már ma este megnézhetem.
Riamara 2020 jan. 16. - 14:34:28 Előzmény bori4
(2011/4727)
Remélem szombaton én is fel tudom tenni már az első részt. Még ellenőriznem kell a videókat végig, nehogy menet közben derüljenek ki a technikai problémák.
Ugyanis ez egy olyan sorozat, aminek több változata is kering a neten. Van egy 56 részes, és egy vágott 52 résszel. Ez utóbbit fordították le. Szóval ehhez készül a felirat is. Természetesen az Avistazon és a Youtobon mindkettő fent van. Majd megírom, hogy melyik jó hozzá.
Én mindig nézem a bővebbet is, mert sok olyan információt tartalmaz, ami segít a fordításban.

Szerintem menni fog a heti két rész, mert valamiért kevesebb a szöveg, mint a Silverben.

bori4 2020 jan. 16. - 10:52:17
(2010/4727)
Tang dynasty tour
Már el is készült az első rész felirata -
https://azsiaekkovei.hu/cdorama/tang-dynasty-tour

Mara, a Te új fordításod hogy áll? :))
Riamara 2020 jan. 13. - 06:42:39 Előzmény bori4
(2009/4727)
A két sorozat tavaly nagyjából egyszerre futott. Mindkettő bevonzott, talán épp a téma hasonlósága miatt. És vacilláltam is fölötte, melyik legyen a befutó. De mivel a Goodbynál technikai problémák adódtak, így a Silver nyert.
Amúgy viszont, az alapszituációt kivéve teljesen más a történet is, és a stílus is. Itt például sokkal több a harci jelenet, jó sok katonával.
Inkább a Novolandra emlékeztet. Csak itt a szereplők sokkal szimpatikusabbak. (legalábbis nekem :) )

A trónörököstől már az első rész elején megválunk. Így az egyik főhős a család Benjaminja, az 5. herceg.
A másik főhős pedig egy bujdosó, akinek a családját kiirtották, árulás miatt. Most Liangban, ő a hercegnő tanítója. (Hogy miért épp egy ilyen fiatal mestert adtak mellé tanítónak, az majd kiderül a második részből)

Ez a történet nem a titkokra épül, mint a Silver, hanem a különböző előjelű törekvések ütköztetésére. Ahol senki sem fekete vagy fehér, viszont szinte mindenki szempontjait meg lehet érteni, és együtt lehet érezni vele. Holott ezek legtöbbször épp egymással szembe mennek.
A mondanivalója is ezzel kapcsolatos. Legyünk már képesek figyelembe venni, mások szempontjait is!
bori4 2020 jan. 12. - 22:53:29 Előzmény Riamara
(2008/4727)
Jó hosszú fába vágtad megint a fejszédet :)) Vonzanak ezek a házassági kalamajkák is? csak mintha itt a koronahercegnek kell valakit elvennie, akit nem szeret?