Téma: Kenny Lin

bori4 2020 márc. 05. - 11:55:32 Előzmény Riamara
(2407/4727)
Sikerült a másodiknak őfelségét befolyásolnia, egyszerűen lekezelte és gyerekes buzgóságnak beállítani a nyomozás eredményét.... És csak a rész végén tudjuk meg, hogy mi is történt a szobrokkal - de hogy pontosan mikor volt a csere, az számomra kérdéses. Mindegy - kicserélték.
A császár elég hamar - úgy tűnik, mert persze itt minden csak úgy tűnik -, ejtette ezt a témát. Viszont azt nyilván kénytelen érzékelni, hogy a két herceg (és tábora) között az ellentét mélyül, a konfliktusok szaporodnak - de mintha hagyná....
Riamara 2020 márc. 05. - 05:48:23 Előzmény hanguktaekwondoo
(2406/4727)
A nyelv csak elsőre furcsa. Nyilván nem annyira ismerős hangzású, mint a koreai. Nekem például eleinte roppant zavaró volt, mert a bennem élő gyógypedagógus nehezen szokta meg, hogy mindenki beszédhibás. :) Viszont elég gyorsan alkalmazkodott hozzá a fülem. Most pedig már tetszik is. Végül is a franciák ugyanígy görgetik az r hangzókat.
Viszont semmivel sem modorosabb, mint a másik két nyelv.

Viszont, amit a ruházatról írsz, azt értelmezni sem tudom. Mint mondtam, elég sok kosztümös filmet láttam már életemben. És mindig is érdekelt az öltözködés történet. Az európai divat változásait is jól ismerem. Simán betájolom az évszázadot egy öltözék láttán. A XIX-XX. században még az évtizedet is. Szerintem az európai divat már annyi furcsaságot felsorakoztatott, hogy nincs olyan ruha, ami meglepne.
Ez pedig miért is lepne meg? Hiszen nagyon hasonlót viseltek elődeink is. Csak az anyaga volt más.
Te amikor Erzsébet korabeli történetet nézel, akkor is fikázod az öltözködésüket? Hogy a kora reneszánsz ruhákról ne is beszéljünk. És igen, a férfiak évszázadokon keresztül hordtak parókát és púderezték magukat. Mi lenne ezen meglepő?
hanguktaekwondoo 2020 márc. 05. - 02:00:38 Előzmény Riamara
(2405/4727)
ez a bumcibogyó meg a másik nagyon perverz név.

A kínai nyelv nem túl férfias. Lágyzselatin a gerince, az sem válik előnyére, hogy csak dalolva jó.
a koreaiban legalább ott halcsont, ami csillingel -keményebb mássalhangzók kompenzálják a modoros hanglejtést-
vagy a japán meg, ami, ha kacsahangon nem affektálják, egészen rendezett, sőt, akár maszkulin is tud lenni.
Hogyan birkózik meg egy vagy több közepeurópai hölgy azzal, hogy parókás, agyonpúderezett -sminkelt lomposfarkasok hullámoztatják a torkukat á la csájníz?
mindezt persze szoknyában és azzal az áttört arany pöcstartóval a koronacsakrán
Riamara 2020 márc. 04. - 20:31:27 Előzmény hanguktaekwondoo
(2404/4727)
Bumcibogyó és Timbo munkái mellett voltam segéderő. Csak az utóbbi időben támadt kedvem az önálló fordításhoz. :) Igazán szórakoztató elfoglaltság.
hanguktaekwondoo 2020 márc. 04. - 20:16:58
(2403/4727)
Riamara. Láttam már a nevet koreai eposzok alatt is.
Riamara 2020 márc. 04. - 20:10:37 Előzmény hanguktaekwondoo
(2402/4727)
Koreai már kettő is van. :)
Szóval szeretem a kosztümös történelmi (meg fikciós történelmi) sorozatokat. Viszont egyre kevesebb igazán jót találtam a koreai kínálatban. Így gondoltam bepróbálkozom a kínaiakkal, Aztán egyszer csak beszippantottak. Persze nem állítanám, hogy mind jó viszont a nagy számok törvénye szerint mindig akad köztük olyan, ami tetszik.
Pörgősebbek, a forgatókönyvek furmányosabbak, a párbeszédek sziporkázóak.
Például a Secret of the three kingdoms kifejezetten jó. Érdekesen ötvözi a fikciót a történelmi tényekkel, nagyon erős, és a feszültségkeltésben verhetetlen.
A Goodby My Princess pillanatnyilag a szívem csücske. Igazi romantikus történet, sok drámával. Ezért is szántam rá magam a fordítására. :)
hanguktaekwondoo 2020 márc. 04. - 19:41:01 Előzmény Riamara
(2401/4727)
Igen, látom.
De miért Kína?
Riamara 2020 márc. 04. - 19:36:50 Előzmény hanguktaekwondoo
(2400/4727)
Ez egy kínai sorozatokat kibeszélős topik. Mivel nem egy adott sorozathoz köthető, és mivel az új fórumban csak ilyen faramuci módon lehet új topikot nyitni, hát Kenny Lin nevét vettük kölcsön hozzá. :)
hanguktaekwondoo 2020 márc. 04. - 19:13:22
(2399/4727)
nahát, ez is milyen érdekes topik.
Nem is értem, miért jöttem eddig olyan ritkán.
Riamara 2020 márc. 04. - 16:58:13
(2398/4727)
Goodbye My Princess 17. rész
Azért lesznek aranyos jelenetek is. Egy újabb bepillantás a császári család szabadidős tevékenységébe.
Chengyin már Dan Chiban dicsekedett a saját hőforrásukkal, most pedig látni is fogjuk. :)
Riamara 2020 márc. 04. - 16:55:34
(2397/4727)
Goodbye My Princess 17. rész
Ahogy azt borítékolni lehetett, kitör a botrány. A hercegnő pedig rendesen beleáll. Aminek meg is lesz a következménye. A trónörökös visszavág. Márpedig ő mestere a ravasz és aljas trükköknek. Így aztán lesz min izgulni.
Riamara 2020 márc. 03. - 18:07:14
(2396/4727)
Goodbye My Princess
Visszatérve az utolsó jelenethez. Hiába volt Xiaofengnek igaza a nyomozást illetően, mikor a saját helyzetébe viszont nem gondolt bele.
Ez mondjuk Chengyin mulasztása is volt. Nem kellett volna általánosságban beszélnie, hanem nyíltan ki kellett volna mondania, mi a legnagyobb probléma ezzel a nyomozással.
Mert egy dolog titokban vizsgálódni a hamis pénzek után, viszont teljesen más dolog szemtől szembe megvádolni a vőlegényét, jövendő férjét (akiről az egész palota tudja, hogy nem szívleli) Ráadásul mindezt azzal a herceggel egyetemben, aki szintén pályázó volt a koronaherceg választáson. És akivel az utóbbi időben sülve-főve együtt volt.
Na ez az, ami kimeríti a probléma fogalmát.
És így azon sincs min csodálkozni, hogy Chengyin pánikba esett.
Most az a kérdés, hogy a hercegnő képes lesz-e tartani a száját?
Riamara 2020 márc. 02. - 21:58:32 Előzmény bori4
(2395/4727)
3 királyság titka
Ami a neveket illeti, én még nagyobb bajban vagyok, mert képtelen vagyok megjegyezni őket. Főleg mert mindenkinek van két-három neve is. Mikorra végre megjegyeznék egyet, máris más néven hívják.
Persze a legnagyobb gond, amikor olyanokról beszélnek, akik nem is szerepelnek. Nekik nyilván ismerősen csengenek a különböző kiskirályok és tábornokok nevei. De én nem tudom hová tenni őket.
Így aztán nem is foglalkozom azokkal, akiket csak úgy felemlegetnek.:))
Riamara 2020 márc. 02. - 21:52:47 Előzmény bori4
(2394/4727)
3 királyság titka 8. rész
A felkelésről csak néhányan tudták, hogy kamu. Az elhunyt császár (aki megtervezte) a császárné, a hercegné, Yang papa, meg a fia (a testőrparancsnok) meg nyilván Ping nevelőapja tudott még róla.
Viszont a kivitelezésen sokat agyaltam. Odáig világos, hogy rávették a tábornokot, lázadjon fel, a testőrparancsnok pedig elárulta Mannak meg a város vezetőnek (nem jut eszembe a neve)
Eredetileg azt hittem, hogy a testőrparancsnok csak az utolsó pillanatban mószerolta be őket. De most gondosabban nézve, mégsem. A Liangi csapatokat már napokkal korábban odarendelték. Ők voltak azok a lovasok, akikkel Ping és Sima Yi a folyóparton összefutottak. És már akkor a fővárosba tartottak.
Kezdetben Ping ezen akadt ki. Hogy miért az ellenséget kérték fel a felkelés leverésére. Ezért ordította le a miniszterek fejét. (na meg az ágyas halála is rátett egy lapáttal)
Ez volt az a pont, ahol totál egyetértettek a Cao fiúval. Aki szintén kiakadt azon, hogy a legnagyobb ellenségeiket kell most jótevőnek tekintenie, és még a házukat is ők őrzik.
bori4 2020 márc. 02. - 20:51:38 Előzmény Riamara
(2393/4727)
Megvolt a 8. rész. Nagyon nehéz epizód volt, látványnak is, tartalmában meg sokat szenvedtem, mert nem tudok ennyi nevet megjegyezni, akiket felemlegetnek... Lényegében egy kamu felkelést játszottak el a császári hívek, de elég zavaros ez még nekem.... Szegény ágyas halála is meg volt rendelve? Mindenki-mindennel tisztában volt, csak Ping nem tudta, hogy ő éppen felkelt Cao-Cao ellen ???
Én most nézem tovább...
Riamara 2020 márc. 02. - 18:56:00
(2392/4727)
Inkább majd utána. Amikor majd kiborul a bili, és Ping rájön, hogy átverték.
bori4 2020 márc. 02. - 18:50:43 Előzmény Riamara
(2391/4727)
Most kezdem a 8. részt... koncentráljak valamire? :)
Riamara 2020 márc. 02. - 18:47:57
(2390/4727)
Szólj, ha már láttad a 3 királyság 8. részét!
Riamara 2020 márc. 02. - 18:43:31 Előzmény bori4
(2389/4727)
De emlékszel mondtam, hogy ez nem volt annyira a szíve csücske, mint az Ever Night.
Persze majd meglátjuk. :) Ha nyárig sem folytatja, akkor lehet hogy elkérem tőle. :)
bori4 2020 márc. 02. - 18:11:24 Előzmény Riamara
(2388/4727)
Nekem olyan érzése van, hogy ő már nem fog fordítani, legalábbis belátható időn belül - ne legyen igazam! Nyugodtan elkérhetnéd tőle, látod, ezt is oda adta :-D