Téma: Kenny Lin

bori4 2020 ápr. 02. - 15:12:19 Előzmény bori4
(2707/4727)
Ez jó megállapítás, de nehéz kordában tartani a lányt.... kissé túlmozgásos :))) minden kiruccanásával a frászt hozza a környezetére :)
bori4 2020 ápr. 02. - 15:10:11 Előzmény bori4
(2706/4727)
ő lenne a szolgálólány gyerekének az apja....
Császárné asszonyság vajon mit fundál ki az eset kapcsán???
bori4 2020 ápr. 02. - 15:06:19 Előzmény bori4
(2705/4727)
... három a kislány :) szép a háttér
bori4 2020 ápr. 02. - 15:05:21 Előzmény Riamara
(2704/4727)
Gao miniszternek hatalmas étvágya van a hatalom asztalánál, ha jól értettem császári hitvest képzel a lánya mellé.... Na hiszen, Chengyin ki van nézve szerintem.... :)))
Amúgy nem emlékszem, találkoztunk már a kisasszonnyal?
Riamara 2020 ápr. 01. - 16:51:08
(2703/4727)
Goodbye My Princes 29. rész
Azért elszórtak néhány olyan momentumot is, amitől hamarosan felpöröghetnek a dolgok.
-Gao elengedi a tervét a trónörökössel, és most a lányát igyekszik helyzetbe hozni.
- A császárné fejében egy érdekes terv kezd kibontakozni, amiben egy terhes szolgáló játszaná a főszerepet.
- Xiaofeng felkeres egy városi orvost, aki elmondja neki, hogy soha nem volt fejsérülése.
Riamara 2020 ápr. 01. - 16:44:09
(2702/4727)
Goodbye My Princess 29. rész
Ez is egy kis laza epizód. Xiaofeng egy születésnapi buli ürügyén összeereszti a palotabeli és a városi barátait.
Csak Pei tábornok van talpig kínban. Lévén elég cikis, hogy a volt barátnője, és az utána epekedő hercegnő épp összebarátkoznak. S miközben attól tart, hogy Mi Luo valahogy elszólja magát, addig a hercegnő, amúgy spiccesen, jól szerelmet vall neki. :)
Riamara 2020 márc. 31. - 16:00:27 Előzmény bori4
(2701/4727)
Gondolom ez a sorozatok hosszúsága miatt van. Bár én szívesen elnézegetem a laposabb epizódokat is, ha tudom hogy néhány rész múlva újra felpörgetik az eseményeket.
bori4 2020 márc. 31. - 15:17:10 Előzmény bori4
(2700/4727)
Kicsit gyerekes ez már, nem? :)
bori4 2020 márc. 31. - 15:13:57 Előzmény Riamara
(2699/4727)
Sok hűhó; vihar egy lavór vízben - kb. ez minden gondolatom a rész után.... :(
Egyet értek azzal a megállapítással, hogy sajnos a kínai sorozatokból kb. 15-20 részt nyugodtan át lehet ugorni, semmi lényegesről nem marad le az ember..... Van általában egy jó kezdés, közép tájon semmi, aztán az utolsó egyharmad ismét felpörög....
Riamara 2020 márc. 30. - 14:07:45
(2698/4727)
Goodbye My Princess 28. rész
Ebben a részben talán már jobban látszik, hogy mi is húzódik meg Chengyin látszólagos viselkedése mögött.
Most azért önkritikát gyakorolt Se Se felé is. Pedig én már elkönyveltem, hogy direkt ugrasztja össze az ágyast a császárnéval.
De most tényleg megpróbálta az egészet magára vállalni, de vajmi kevés sikerrel.
Így aztán a botrányt egy másik botránnyal fedi el.
Riamara 2020 márc. 30. - 14:03:13
(2697/4727)
Goodbye My Princess 28. rész
Botrány, botrány hátán. :)
Chengyin végül is Se Se-t viszi az ünnepségre, Xioafeng viszont úgy dönt, álruhában mégiscsak megnézi a vásárt. Na ná, hogy lebuknak. :)
Riamara 2020 márc. 30. - 07:48:17
(2696/4727)
Arra, hogy Liangban gáz van, több jel is utal.
1. Leváltották a nagykövetet.

2. Eddig egy fia levél nem jön Xiaofengnek, pedig lassan már egy éve ott él a fővárosban.
Ennek csupán három oka lehet.
Nincs ki írjon. Ami azért nem valószínű, mivel s lánynak elég sok testvére volt, köztük egy felnőtt bátyja is. Tehát, ha az apja teljesen el is borult, akkor is lenne, akit érdekelne, mi lehet vele. Hiszen a lány levelei viszont egy dobozban landolnak.
A másik ok hogy az üzeneteket lenyúlják. Persze hosszú távon ez elég kontraproduktív, hiszen egy idő után már elég nehéz magyarázatot találni a levelek hiányára.
A harmadik pedig (és bennem lassan ez kezd körvonalazódni) az, hogy a család ellenzékbe vonult, és direkt nem írnak, hogy nehogy bajba sodorják Xiaofenget.

3. Amikor a császár Chai után nyomoztatott, akkor lett igazán ideges, amikor kiderült, hogy Chai Liangból jött, pontosabban Ming Yuan úrnő embere volt. Vajon őfelsége miért találta ezt a hírt olyan aggasztónak?

Na most nekem mindezekből az jön le, hogy a hercegnő voltaképpen túsz. Úgy mint a Princess Agentsből Yan Xun herceg. Ezért van hogy olyan sok mindent ráhagynak, és kényeztetik, nehogy rájöjjön.
Előrebocsátanám, hogy mindez elmélet, de én úgy gondolom, hogy a liangi királyi család talán épp ellenállást szervez. Mielőtt a hercegnő a fővárosba jött volna, volt egy mondata, hogy a bátyja nincs az országban. És ez így is lehetett, mert a palotában csak az őrült apja volt. Az irányítást pedig Gao tábornok vette át.
Na most Xiaofeng bátyja helyében én biztos illegalitásba vonultam volna. És hol lenne ehhez a legmegfelelőbb hely, mint Dan Chiban. Most nem emlékszem, hogy arról volt-e szó, hogy Xiaofeng bátyjának vajon ugyanaz volt-e az édesanyja? Vagyis hogy neki is Tömür vezér volt-e a nagyapja? De mindenképpen logikus lépés volna.
Miért is kellett Dan Chiba kormányzót küldeni? Mert volt némi zúgolódás és mozgolódás. Mi van, ha emögött a liangi koronaherceg áll?
Riamara 2020 márc. 30. - 06:15:01 Előzmény bori4
(2695/4727)
Ha nem tudnák, hogy kollektíven bűnösök, akkor miért sunnyognának mindannyian a liangi viszonyokkal kapcsolatban? Egyáltalán mi a helyzet Liangban? Erről nekik tudniuk kell. Chengyint csak az emlékektől óvják, a külpolitikai helyzettel viszont neki képben kell lennie. Hiszen két oldalról is kapja a híreket. Zhao Se Se apja megígérte, hogy folyamatosan tájékoztatja. Chai, meg a Vizisárkány csapata szintén szállítja az információkat.
Arra nyilván nem emlékszik Chengyin, hogy Gao tábornok felel, a királyné haláláért, de azt rohadtul tudnia kell, hogy a jelenlegi liangi káosz (akármi is legyen ott) miattuk van.
bori4 2020 márc. 29. - 22:05:51 Előzmény Riamara
(2694/4727)
".... mit csinálna a lány, ha rájönne, hogy az anyja haláláért a Gao család, és közvetve a császár a felelős?" Erről Chengyin se tudhat semmit szerintem, tehát ilyen védelmet miért adna? Nem látsz kicsit többet bele a történésekbe, vagy már ennyire előre jársz a részekkel???? :-))
Riamara 2020 márc. 29. - 21:42:24 Előzmény bori4
(2693/4727)
Nézzük csak mi történt az elmúlt részben? A császár is, és Gao is ezerrel hajszolták Chai mestert. Miért is? Mert mindketten attól tartanak, hogy az ő révén, Chengyin kiveszi az irányítást a kezükből. Itt van a kutya elásva.
A Gao család olyan, mint egy polip. Minden fontosabb pozícióra rátették a kezüket, mohóságuk pedig határtalan. Egyedül a császár képes (úgy, ahogy) ellenállni nekik. Ezért van szükségük egy báb koronahercegre, akit kézben tudnak tartani. És általa irányítani az országot.
Chengyin célja pedig az, hogy az országot megszabadítsa tőlük. De ez nem könnyű feladat, épp a polip jellegük miatt.
Na most, itt jönnek a képbe a lányok. Az egyikük egy elég nagyhatalmú tábornok lánya, aki most jelenleg Dan Chi kormányzója. Ez már eleve gyanút keltett a főminiszterben. Ezért igyekszik Chengyin ezt úgy beállítani, hogy csak a szerelem vakította el, amikor feleségül vette őt.
Másikuk pedig Liang királyának lánya. Amely ország ugyebár határos Dan Chival. Na most, ha Gao úgy érzi, hogy ez már túl nagy hatalmi háttér a koronahercegnek, akkor tutira lépni fog. És ezt a legkönnyebben úgy teheti, ha Xiaofenget célozza meg.
Tehát Chengyin úgy állította be a dolgot, hogy ő aztán magától sohasem vette volna feleségül a liangi hercegnőt, sőt ki nem állhatja őt. Mert nem akar úgy járni, mint a múltkor a második herceggel, aki Xiaofenget használta fel arra, hogy tönkre tegye őt. És ez hajszál híján a lány életébe került.
Chai a lelkére kötötte, hogy ha meg akarja védeni a hercegnőt, akkor semmiképpen sem szabad kimutatnia, hogy ragaszkodik hozzá.
És igaza volt, mert lám a császárné mindent elkövet, hogy megszabaduljon Se Se-től. Ugyanezt tenné Xiaofenggel is, ha úgy érezné, hogy befolyással van a fiára.
Viszont a hülyítésnek hála, a palotában mindenki úgy tekint a lányra, mint egy ártalmatlan különcre.
És még valami. Tekintve Xiaofeng természetét, mármint hogy azonnal ugrik, ha valamilyen visszaélést tapasztal. (hogy nekiesett például a második herceg bandájának is) Chengyin minél távolabb akarja tartani őt a politikától.
Azért gondolj bele mit csinálna a lány, ha rájönne, hogy az anyja haláláért a Gao család, és közvetve a császár a felelős?
bori4 2020 márc. 29. - 20:23:49 Előzmény Riamara
(2692/4727)
Mire gondolsz konkrétan?
Az biztos kiverné a császárnál a biztosítékot, hogy Chengyin már a sivatagban elvette feleségül Xiaofenget. Ilyesmire gondolsz? De arra Chengyin sem emlékszik... Egészen pontosan annak sem látom egészen pontosan az értelmét, hogy miért kell elhitetni a világgal, hogy utálják egymást? A két ország közötti egyezmény értelmében X. örökös túsz, de mi a baj azzal, ha meg is kedvelik időközben egymást?
Riamara 2020 márc. 29. - 20:07:46 Előzmény bori4
(2691/4727)
Három királyság titka
Igen, a sok ismeretlen név és helyszín hamar lefárasztja az embert. Ezért van, hogy egyszerre én is csak egy részt nézek meg belőle. Addig, amíg a fővárosban voltak, és az ember még nagyjából tudta, hogy mikor kiről van szó, addig nagyon izgalmas volt, de mostanában annyi mindenki jött a képbe. (vagyis legtöbbjük még csak nem is jött, csak úgy szóba hozták) hogy időről időre elvesztem a fonalat.
Riamara 2020 márc. 29. - 20:02:36 Előzmény bori4
(2690/4727)
Aha, na látod ezért rossz a terv. Te is elhiszed neki, amit mond. Pedig inkább arra kell figyelni, amit csinál. Soha nem zavarta, amikor a lány nyilvánosan szidta őt. Sőt... általában ezeket mindig ő provokálta.
Ő attól fél, hogy az ellenségei fogást találnak a lányon. És tekintve, hogy a család még mindig sok mindent eltitkol Xiaofeng elől, bizony nem lenne nehéz fogást találni rajta. Ezért igyekszik mindenkivel elhitetni, hogy utálják egymást. Ezzel mintegy pajzsot tart a lány elé. Miközben elrendezi, hogy kijárhasson a városba, és élhesse az életét anélkül, hogy folyamatosan rivaldafényben lenne.
bori4 2020 márc. 29. - 19:48:28 Előzmény Riamara
(2689/4727)
A 30 rész tele meglepő fordulattal...
Kicsit besokalltam ettől is, annyi lényegtelen mellékszál-mese, visszaemlékezés és újra csak nevek, ...... hogy már nem tudom követni. Nagyon fáraszt. Ezt szerintem "túltitkosították", különösen a nem hazai nézők számára igen-igen bonyolult. Miért vannak hirtelen ott ahol vannak, hogy kerültek oda, honnan tudják a többiek, hogy mi történt azokkal, mert pl. okostojás Sima Yi mindent megold.... :))
Azért a fővonal is csordogál, igen-igen nagy fordulatot véve.... :)
Riamara 2020 márc. 29. - 19:43:49 Előzmény bori4
(2688/4727)
Egyrészt én is sajnálom Se Se-t, ugyanakkor sok olyan tulajdonsága van, ami miatt nem kedvelem. Na ő például tényleg ostoba barbárnak tartja, és lenézi a hercegnőt. Ugyanakkor veszettül irigyli a pozícióját. És hát a legutóbbi galiba óta, már féltékeny is rá. Holott Xiaofeng még kedvelné is őt, ha a herceg hagyná. Gondolom ezért is követ el mindent a herceg, hogy ne kerüljenek a csajok közel egymáshoz, mert akkor kiderülne az igazság.