Téma: Kenny Lin

bori4 2020 júl. 10. - 12:59:00
(3167/4727)
Ever night 1.
Ezt is elkezdtem, most két kínai fut nálam, koreai nem.
Rájöttem, hogy ebből én már pár részt láttam amikor a fordító elkezdte, de kényszerpihenő lett belőle. Nagyon vártam, remélem nem lesz csalódás.... Minden esetre az első percek hatalmas élményt jelentettek, nem mindennapi csihi-puhi látványban volt részünk... :)
A főhős sem a unásig ismert koronaherceg vagy ágyasfia, netán uralkodó, hanem "hétköznapi" hús-vér fiú, csunyácska szolgálólányával kissé szokatlan kapcsolatban.... :)))
bori4 2020 júl. 10. - 12:52:05 Előzmény Riamara
(3166/4727)
Oké, én a 11 után vagyok.... Kissé elvesztem az királyságok, császárságok, fővárosok között. Minek alapján császárság vagy királyság egy-egy ország? vagy ki dönti ezt el? - szóval az erőviszonyok elég zavarosak még nekem, de majdcsak kitisztul. Az egész hangulata megkapó, vannak kedves karakterek, bár sejtésem szerint ezek még válhatnak ellenszenvessé is - de ugye kihez-mihez képest. Úgy gondolom Asule a fő karakter, ha hozzá, a sorsához viszonyítunk mindent, akkor nem tévedünk el.... Szerinted?
A három fiatal minden szempontból megnyerte a szívemet, bizonyára beleszeretnek a legények ebbe az aranyos hercegnőbe és valszeg Asule később mindkét barátját el fogja veszíteni... no de odébb van ez még.
Riamara 2020 júl. 09. - 21:51:11 Előzmény bori4
(3165/4727)
A 7. résznél tartok :)
bori4 2020 júl. 09. - 19:48:46
(3164/4727)
Mara, már elkezdtem a Novoland egle flagot. Te nézed? :)
Riamara 2020 júl. 08. - 13:01:45
(3163/4727)
The Love Lasts Two Minds 12
Egy kicsivel többet is megtudunk a titokzatos gyilkos szervezetről. Vezetője most az első herceg életére tör. Szerencséjére Jing testőre épp ott szimatol, így megmenti.
A fogadósné is ennek a szervezetnek a tagja, ugyanakkor viszont Zuo doktor régi tanulótársa, akit évek óta szeret. Így mikor az orvos rájön, hogy a lány ölte meg a bordélyházbeli hölgyeket, elég kínos helyzetbe kerül. Amit Yuan még azzal tetéz, hogy továbbra is őt tekinti első számú gyanúsítottnak.
bori4 2020 júl. 07. - 20:48:48 Előzmény Riamara
(3162/4727)
Csak semmi emlékezetvesztés ne legyen benne, tőlem különben ez is jóó... ! :-D
bori4 2020 júl. 07. - 20:46:31 Előzmény Riamara
(3161/4727)
Azt, azt.... ilyen szereposztással. Hajrá. !!!
Riamara 2020 júl. 07. - 20:42:13
(3160/4727)
Ok! Feliratkoztam a betervezettek közé. Remélem az oroszoknak is tetszeni fog! Mert különben bajban leszek.:)
Riamara 2020 júl. 07. - 20:23:17 Előzmény bori4
(3159/4727)
Azt mondod? :))
Riamara 2020 júl. 07. - 20:22:25
(3158/4727)
Persze ezt viszont beelőzte a Silver rendezőjének új sorozata a The Song of Glory. Ez is roppant látványos. A történet pedig elég érdekes. Egy orgyilkosnő és egy uralkodó története.
https://www.youtube.com/watch?v=czO_75CMII0
Belenézve az első részbe, egész izgalmas volt. Az orgyilkosnő nagyon szép, és roppant eltökélt. Célpontjáról még sokat nem tudok mondani, első nézésre nem egy feltűnő jelenség, Viszont érdekes karakternek tűnik.
bori4 2020 júl. 07. - 20:13:53 Előzmény Riamara
(3157/4727)
Remélem lecsapsz rá??? :)
Riamara 2020 júl. 07. - 20:03:24
(3156/4727)
És megjött annak a sorozatnak az előzetese is, amit már a Silver óta úgy vártam. De úgy tűnik érdemes volt olyan sokat várni rá. Roppant látványosnak tűnik. A címe: Legend of Xiao Chuo. Amiben ugye Shawn Dou , Tiffany Tang és Jing Chao játszanak együtt.
https://www.youtube.com/watch?v=WyT4Dacl31s

Riamara 2020 júl. 07. - 17:24:12
(3155/4727)
Alig több, mint egy éve, a topic megnyitása után, azon meditáltunk, hogy vajon lesz-e olyan robbanás a kínai sorozatok fordításánál is, mint anno a koreai sorozatok esetében. Hogy vajon a kereslet beindítja-e a fordítókat. Nos mára elmondhatjuk, hogy igen.
Épp a minap néztem át a betervezett sorozatok listáját, és meglepve tapasztaltam mekkorát fordult a trend. A fele ugyanis kínai.
És még egy érdekesség, hogy java része idei, vagy épp jövő évi sorozat. Szóval már lábon elkeltek.
Riamara 2020 júl. 04. - 09:56:35
(3154/4727)
The Love Lasts Two Minds 11. rész
Miután Zuo dokinak sikerült magára hoznia a bajt a titkos nyomozással, csak Jing és Beyian segítségével tud kibújni a gyanú alól. Yuan természetesen továbbra is őt tartja a tettesnek.
Közben előtérbe kerül, a már eddig is roppant gyanús vendéglő is, tehetséges tulajdonosával együtt. Mint kiderül, az ifjú hölgy nem csak a főzésben van otthon, hanem a méregtudományban és a harcművészetekben is. Csapdát állít Yuannak, és elcsalja őt egy kies hegyoldalra. Cserfes szolgálólánya viszont nyomban riasztja mindkét hódolóját, így a hegyoldal a nagy találkozások helyszíne lesz.
Riamara 2020 júl. 01. - 14:23:03
(3153/4727)
The Love Lasts Two Minds 10. rész
A fekete macska segítségével megoldódik a bezárt szoba titka, és vele Mu Beyian ártatlansága is.
Kiderül, hogy a kolostor főnökasszonyának levelét Xiaoyu a konkurens kurtizánnál rejtette el. Ennek persze egyenes következménye, hogy őt is megölik.
Közben Zuo doktor is nyomozni kezd a saját szakállára. Aminek viszont roppant kínos következménye lesz.
Riamara 2020 jún. 27. - 13:31:53
(3152/4727)
The Love Lasts Two Minds 9. rész
Most a változatosság kedvéért Mu Beyian kerül gyilkosság gyanújába. Akárcsak Yuan esetében, nála is minden bűnjel rá mutat. Habár Yuan nagy lelkesedéssel próbálja a nyakába varrni a bűntettet, Jing Ce megint kiszúrja az ellentmondásokat, és a hasonlóságokat.
Riamara 2020 jún. 25. - 07:32:09
(3151/4727)
Amíg a Ming dinasztia nyomozói inkább Sherlock Holmesra hajaznak, addig a The Love Lasts Two Minds-ben olyan, mintha a modoros Poirot és a kotnyeles miss Marple nyomoznának együtt. :) ) (habár miss Yuan rémesen kézimunkázik, ugyanakkor gyorsan eljár a keze)
Ebből kifolyólag ( mint a legtöbb Agatha Christie regény olvasásakor) már itt is sejtem, ki állhat a gyilkosságok mögött. Persze reménykedem, hogy nem lesz igazam, mert amúgy meg nagyon kedvelem a karaktert. :))
Riamara 2020 jún. 24. - 17:11:09
(3150/4727)
The Love Lasts Two Minds 8.
Ebben a részben nem sok új történés van. Mindössze annyi, hogy Yuan elcipeli Jing Ce-t az orvoshoz. De roppant csalódott lesz, mikor kiderül, hogy a két férfi már régóta ismeri egymást.
Viszont rengeteg meglepő információhoz jutunk. Például arról, hogy a leánycserének nem csak Jing Ce volt az áldozata. Vagy hogy Yuan anyuka tisztában van vele, hogy a lány, aki megkerült nem Qingli, hanem a másik lánya. (mondjuk én ezt már akkor sejtettem, mikor a lány felébredt az idegen helyen)
Hogy a kolostor főnökasszonyának férje egy hazaáruló. És hogy Yanxi doktor He herceg nevelt fia.
Mu Beiyan bordélybeli látogatásának pedig a következő részben lesznek súlyos következményei.
Riamara 2020 jún. 20. - 21:27:36
(3149/4727)
Viszont a minap véletlenül találtam egy variációt a Scarlet Heart-ra.
A címe: Dreaming Back to the Qing Dynasty
És bár a pasik frizurája továbbra is előnytelen, megkockáztatom, hogy ez a változat talán még jobban tetszik, mint az eredeti. Itt inkább a 13. herceg van fókuszban. Ja és először ő jön át a jövőbe, és csalja át a csajszit hozzájuk.
Szebsziszék fordítják a Vikin. Sajnos a feliratokat nem tették fel az ÁÉK-re, de könnyen le lehet gyűjtögetni a Vikriről is. Úgy a felénél tartanak a fordításban.
https://www.youtube.com/watch?v=D35oZaXLQCw
Riamara 2020 jún. 20. - 20:52:17 Előzmény bori4
(3148/4727)
Hát igen, most hogy fokozódnak az izgalmak és hosszabbak az ügyek, nehezebb kivárni a következő részeket.