Téma: Kenny Lin

Riamara 2020 máj. 29. - 12:57:42
(3087/4727)
Találtam egy nagyon érdekes riportot, egy magyar lánnyal Vizer Ritával, aki Kínában járt színművészetire, és ott is játszik különböző sorozatokban és filmekben. Van egy magyar Youtube oldala is, saját videókkal, mivel érdekli őt a rendezés is.
https://soundcloud.com/orientexpressz/orient-expressz-91-milyen-kinaban-szinesznonek-lenni-vizer-rita?fbclid=IwAR3oo6xwdsSzJaxHAY3bLGwR009EiT4qBWZSahowUbmnYrK5hjlNysEd3Gw
Riamara 2020 máj. 25. - 14:07:34
(3086/4727)
Szerintem Xiaofeng, miután visszatértek az emlékei, pontosan tudta, hogy csak neki tértek vissza. (Különben nem hitte volna, hogy Gu Xiaowu azonos Gu Jiannal. Ez azonnal lejött a lánynak, az együtt töltött éjszaka után) És ez még jobban dühítette. Neki miért kell emlékeznie, ha a fiúnak nem?
Itt persze nyitott kérdés marad, hogy vajon változott-e volna valami, ha Chengyin hamarabb kapja vissza az emlékeket? Attól tartok nem. Nyilván Xiaofeng is így gondolhatta, ezért nem osztotta meg vele a tudását.
Nekik csak akkor lett volna jövőjük, ha Chengyin megint képes lett volna elengedni ezt a koronaherceg dolgot. Mint ahogy ott a folyónál elengedte.
Csakhogy minél feljebb jutott, annál inkább veszítette el önmagát, és lett az apja mása. Ezt viszont a lány nem tudta elviselni.
bori4 2020 máj. 25. - 11:22:15 Előzmény Riamara
(3085/4727)
Kedves Riamara! Mindenek előtt gratulálok az újabb nagy munkádhoz, a sorozat befejezéséhez. Ismét kiváló és szuper gyors fordítást kaptunk tőled, köszönet érte itt is.

Igen, felemelő és megható volt a befejezés. A történet végét már a sivatagi rész után magamban elkönyveltem, egy percig sem gondoltam, hogy happy vége lesz - ebből nem jöhetett ki két főhősünk boldogan. Azt is tudni lehetett, hogy újból egymásba szerettetik szegényeket, végeredményben arra volt felfűzve a dolog, hogy melyikük jön rá hamarabb a közös múltra. Én - ahogy korábban menet közben dörmögtem is -, fairebbnek találtam volna, ha Xiaofenggel együtt ébred rá erre a kherceg, vagy legalább elmondta volna neki világosan.... mert itt még rátettek egy lapáttal Xiaofeng fájdalmára, mivel úgy közvetítették ezt felénk, hogy ő azt gondolhatta, Chengyin is emlékszik mindenre - de mint koronaherceg, ilyen galád lett....
Ennél a sorozatnál szembetűnő volt, hogy kb. 30 részből is bőven kijött volna - feszesebb, érdekfeszítőbb, izgalmasabb darab lehetett volna. Sok volt az előzmény nélküli (kivágott) értelmezhetetlen párbeszéd, cselekmény is - szerintem.
A szereplőkről néhány gondolat: elég közepes teljesítményt nyújtottak szerintem mindketten. Különösen Chengyint alakító fiút gondoltam időnként nagyon gyengének, erőtlen hangúnak és inkább grimaszolt, mint belülről átélte volna (amikor üvöltött, vagy dühös volt). Sajna nekem a végén volt igazán gyenge... Ha nem lennék túl az Ezüst hercegnőn, vagy a Három királyság titkán, talán nem emelném ezt ki....
Mindenképpen örülök, hogy lefordítottad és láthattam is, mert összességében kellemes estéket töltöttem el ezzel a mesével is - különösen élvezetes volt a sivatagba elképzelt népek, törzsek világába való bepillantás; a gyönyörű tájak és viseletek, díszletek varázslatos egzotikuma.
Riamara 2020 máj. 24. - 13:25:56
(3084/4727)
Goodbye My Princess 52. befejező rész
Nagyon szívbemarkoló, ugyanakkor szép és felemelő jelenetekkel.
Riamara 2020 máj. 22. - 10:31:02
(3083/4727)
Goodbye My Princess 51. rész - A szökés
Ez az epizód is tele van erős és emlékezetes jelenetekkel.
Mivel a Se Se féle szöktetést Pei leleplezte, így a lányok új módszert találnak ki a menekülésre, amiben Mi Luo segít nekik.
Chengyin azonban nem adja fel.
Riamara 2020 máj. 20. - 10:56:24 Előzmény bori4
(3082/4727)
Ő Chengyin mamája. Na ez megint egy érdekes történet volt. Hiszen a gyereket már akkor elvették tőle, amikor még élt. Ráadásul a császár engedelmével. Jó, nyilván a mérgezésről nem tudott. (vagy inkább csak nem akart tudni)
Szóval nincs mit csodálkozni azon, hogy rémálmában a nő gyűlöli őt.
Riamara 2020 máj. 20. - 10:51:29 Előzmény bori4
(3081/4727)
Igen, ezért mondtam azt, hogy most olyan nagy léptekkel haladnak, kettesével véve a lépcsőfokokat, hogy egy csomó dolgot úgy kell kikövetkeztetni.
Ennek a börtönös jelenetnek a párja a fogadós jelenet. Na meg ha hozzá vesszük, amit Cheng a síroknál mondott, akkor válik világossá, hogy mi is történik.
Chengyin ugye megkéri az öreget, hogy maradjon vele. Ő viszont megtagadja. És van egy nagyon érdekes mondata.
"Hálás vagyok a bizalmáért, de én már úgy döntöttem, hogy visszavonulok. A bűnös Gao miniszter megsemmisült.
A kívánságom teljesült. És ha én a császár mellett maradok, valóban vissza tudom fizetni a jóindulatát?
Ruhui és én is mindig az oldalán voltunk, de csak tehetetlenül tudtuk figyelni, ahogy az árulók és bajkeverők behálózzák őt.
Nem tudta megvédeni azokat, akikben a legjobban megbízott.
Ezek után a fogadóban találkozik a császárral, aki meghívja egy italra, amiben minden valószínűség szerint méreg volt.
bori4 2020 máj. 20. - 10:37:32 Előzmény bori4
(3080/4727)
.... még én sem.
bori4 2020 máj. 20. - 10:35:06
(3079/4727)
Úgy meghökkentem én is, hogy majdnem kiestem a fotelból.... hát nem könnyű ébredés, az biztos
bori4 2020 máj. 20. - 10:33:20 Előzmény bori4
(3078/4727)
.... és ki volt Yuyao, akivel álmodik a császár. Nem tehetek róla, tele vagyok kérdésekkel :)
Riamara 2020 máj. 20. - 10:32:59 Előzmény bori4
(3077/4727)
Gu Ruhui, így hívták Gu Jian papáját.
Amikor Gao arról beszélt, hogy ők négyen együtt tanultak. Akkor a császárról, saját magáról, Gu Ruhuiról és Chengről beszélt. Valaha ők jó barátok voltak. Azt mondjuk a beszélgetésükből kivágták, hogy a legtehetségesebb Gu volt.
Csakhogy Gu-nak elvei voltak. Ebből kifolyólag kritikusan állt hozzá a dolgokhoz. (mint ahogy Gu Jian is) Szóval ez okozta a vesztét. Ő császári felségének olyan főminiszter kellett, aki nem beszél vissza, hanem vakon teljesít, bármit is kérnek tőle.
És ha azt vesszük, most ugyanez játszódott le a fiatalok között.
bori4 2020 máj. 20. - 10:31:44
(3076/4727)
Valahogy ez a jelenet sem volt felvezetve, azaz hogy lett ilyen nyitott köztük a párbeszéd
bori4 2020 máj. 20. - 10:28:42 Előzmény bori4
(3075/4727)
.... nem lett befejezve ez a jelenet, a tanmese nyilván még folytatódott. Na most kivágták, vagy találjuk ki, vagy majd még visszatérünk ide???
Arra tippelek, hogy ez is a császár akarata szerint történt.
bori4 2020 máj. 20. - 10:25:22 Előzmény bori4
(3074/4727)
... tiszta horror ...- itt már mindenki tudathasadásos lett :(
bori4 2020 máj. 20. - 10:22:25 Előzmény Riamara
(3073/4727)
Már nem emlékszem... ismertük Ruhuit?
bori4 2020 máj. 20. - 10:21:19 Előzmény Riamara
(3072/4727)
Értem már, miért mondtad, hogy volt más megoldás is arra, hogy ne legyen utód.... Ez annyira kegyetlen módszer, hogy ezt nem akartam komolyan végig gondolni.
Riamara 2020 máj. 19. - 16:41:26
(3071/4727)
Goodbye My Princess 50. rész
ami akár a Veszteségek címet is kaphatná. Jó sokan döbbennek itt rá, hogy mi mindent veszítettek el a semmiért.
És még egy örök igazság. Amelyik kutya ugat, az nem harap. :) Inkább azoktól kell félni, akik a szemedbe azt mondják, hogy a barátod vagy, aztán meg jól hátba szúrnak.
Riamara 2020 máj. 18. - 19:03:00 Előzmény bori4
(3070/4727)
Ugyanakkor igazad van, Xiaofeng számára ez elvi kérdés is.
Gyűlöli a palotát, vagyis azt amit képvisel, a képmutatást, az intrikákat és a folyamatos hazudozást, az igazságtalanságot, hogy bárki áldozattá válhat, ha a hatalom útjába kerül.
Világ életében az ilyesmik ellen harcolt.
A merénylet azért volt mérföldkő, mert addig azt hitte, hogy Chengyin mentes ezektől a hibáktól.
Az ő szemében addig a herceg hirtelen haragú, nagyon szeszélyes, kicsit önző, sértődékeny pasi volt, aki ugyanakkor tudott jó kedves és vicces lenni, akivel jó volt együtt lenni.
Viszont a merénylet teljesen más megvilágításba helyezte Chengyint. Elég volt Gu Jian célozgatása, a többire aztán saját maga is rájött.
Az ilyesmiben mindig is jó volt. Hiszen azért az esküvő előtt is rendesen a herceg fejére olvasta az igazságot. Csak aztán hagyta magát meggyőzni a nagyi által, hogy mindezekért a császár a felelős.

Persze most is megingott, amikor Ah Duért visszamenve látta, hogy Chengyin szenved, mint pata a napon. Ezért aztán habozni kezdett, késleltette az indulást. Csak akkor jutott döntésre, mikor látta, hogy a lámpásünnepen mindannyian úgy viselkednek, mintha minden a legtökéletesebb volna.

Ezután pedig jött a megvilágosodás, az emlékek visszatértek, és összemosódtak a második élet emlékképeivel. Így viszont már tökéletesen látszottak Chengyin hibái. De ami igazán megrémítette, az az érzés, hogy Gu Xiaowu talán csak egy illúzió volt, amit csak ő képzelt bele Chengyinbe.
És most Gu Jian kivégzésével megint átlépett egy olyan lélektani határt, mint anno Dan Chiban, ahol egy egész törzset áldozott be. Most pedig attól az embertől szabadult meg, aki a (saját meglévő emlékei szerint) hozzásegítette őt ahhoz, hogy koronaherceggé váljon, és bosszút állhasson. Milyen igazságszolgáltatás az, ha épp azt öljük meg, akinek igazságot akartunk szolgáltatni?






bori4 2020 máj. 17. - 19:52:13 Előzmény Riamara
(3069/4727)
Akkor már egyértelmű lesz ezek szerint.... :)
bori4 2020 máj. 17. - 19:50:41 Előzmény Riamara
(3068/4727)
Ahogy elnéztem a kapcsolatukat, könnyen lehet, hogy felé se nézett.... :))