Téma: Kenny Lin

bori4 2020 jún. 20. - 20:08:41 Előzmény Riamara
(3147/4727)
Lassan már egy hete hogy láttam, azóta meg nem volt újabb rész. Már ennyi kihagyással kiesek az eseményekből, elfelejtek mindent - nem jó ez nekem így :-((((
Riamara 2020 jún. 20. - 10:01:47
(3146/4727)
The Love Lasts Two Minds 7.
A főnökasszony gyilkosát ugyan leleplezték, de mielőtt vallhatna a bűntársa ellen, az illető besurran a börtönbe és megöli.
Zhao Yanról kiderül, hogy ő és Jing Ce anyai ágon unokatestvérek.(valószínűleg az édesanyja lehetett az a másik hölgy, akit a sorozat elején megöltek)
Zhao Yang a katonai táborba megy vizsgálódni. Felkelti He tábornok kíváncsiságát is, aki gyorsan a városba siet, hogy utána járjon a dolgoknak. Nem kicsit lepődik meg azon, hogy a fia is ott tartózkodik.
Mu Beiyan újfent bepróbálkozik Yuannál, de megint sikertelenül.
Riamara 2020 jún. 18. - 20:06:08
(3145/4727)
Ming dinasztia nyomozói 26.
Hát van mit izgulni mostanság. Annyira tudtam, hogy a nyíl, ami eltalálta a lányt mérgezett volt. Tang meg nem is ő lett volna, ha nem magán próbálja ki.
Vajon mi lehetett abban a tégelyben, amit az orgyilkos Wangnak adott? Rendesen frászt kapott tőle.
Őfelsége tényleg komolyan gondolta, hogy ezt a veszélyes alakot felfogadja magának?
Riamara 2020 jún. 17. - 14:23:37
(3144/4727)
The Love Lasts Two Minds 6.
Közben megérkezik a császári biztos is, a kísérőivel. Meghökkenve fedezik fel, hogy a gyanúsított nem más, mint a rendőrnek állt, Yuan Qingli kisasszony. Vőlegénye azonnal a megmentésére siet, aminek persze nem várt, mókás következményei lesznek.
Riamara 2020 jún. 17. - 14:21:35
(3143/4727)
The Love Lasts Two Minds 6. rész
Yuan rendőr úgy dönt, inkább a saját kezébe veszi sorsát, ezért megszökik a börtönből és magánnyomozásba kezd. Első útja a tetthelyre vezet, ahol már Jing bíró várja, így végül együtt fejtik meg a gyilkosság rejtélyét.
Riamara 2020 jún. 15. - 22:18:20
(3142/4727)
A Ming dinasztia nyomozói 24. rész
Jaj, meg jaj! Most aztán mind a hárman jó nagy bajban vannak. Annyira tudtam, hogy Wang fene nagy buzgalmának nem lesz jó vége. Történelmi tárgyú tapasztalataim azt súgták, hogy nem egészséges egy uralkodó legfőbb bizalmasának lenni.
Tangra meg ugye ráfestették a céltáblát. Most mitől lesz jobb, ha a fővárosban ölik meg? Ráadásul ott van a nővére is a gyerekkel. Szerintem sokkal praktikusabb lett volna álnéven egy másik városba küldeni őt.
Sui pedig most kénytelen lesz felülbírálni a mongolokkal szembeni előítéleteit. Már ha túlélik az utazást.
És persze azt sem hittem volna, hogy az ezüstbányák uráért könnyet ejtek majd. Pedig tényleg megsajnáltam. Igaza volt a bérgyilkosnak, jobban járt volna, ha szakácsnak áll.
Riamara 2020 jún. 14. - 19:30:53 Előzmény bori4
(3141/4727)
Sejtettem én, hogy a nyomozós sorozat egyre keményebb lesz. Hisz minél nagyobb feladatokat kapnak , annál nagyobb a nyomás is rajtuk. Tang már az elején tudta, hogy így lesz. Ezért is ódzkodott az egésztől.
Ami pedig a rendszert illeti, eleve a korrupcióra épül. Ezért egy ilyen ügy felgöngyölítése gyakorlatilag lehetetlen. Pedig itt még az uralkodó hajlandó is lenne rá. De ehhez ő egyedül kevés, mivel ez már egy beágyazódott gyakorlat. Tekintve, hogy a rendőrség, és ügyészség is vastagon benne van, nem is nagyon van mozgástere. És ahogy ez már lenni szokott, mindig a kisemberek szívják meg.
Riamara 2020 jún. 14. - 19:17:17 Előzmény bori4
(3140/4727)
Sajnos a Minglan engem sem fogott meg igazán. Kétszer elbóbiskoltam fölötte. Nem értem miért, hisz amúgy kedvelem a családregényeket. És mindig érdekesnek találtam az eltérő szokásrendszereket. :(
De mivel annyi más izgalmas néznivaló van, így mindig félretolom, hogy majd máskor.
bori4 2020 jún. 14. - 17:54:38
(3139/4727)
Mara, belenéztél, vagy nézed a The story of Minglant?? Két részt toltam le a torkomon, de nagyon nyögtem közben....
bori4 2020 jún. 14. - 17:53:14 Előzmény Riamara
(3138/4727)
A love last-hoz nem tudok hozzászólni még..
Viszont a Ming dinasztia nyomozói egyre keményebb, komorabb és súlyosabb lesz - úgy érzem... Az elég sokatmondó, hogy a császár alatt az összes hivatalnok érintett a pénzhamisításban, azaz kapnak a haszonból... Az is érdekes érvelés a főkolompos részéről, hogy még mindig jobb hamisítani az ezüstöt, mintha összeomolna a rendszer, azaz a dinasztia.... Valahogy úgy hozták ki a végére, hogy még jót is tett ezzel az udvarnak ha jól értelmeztem. Ezért is nem végeztette ki az eunuch, más kérdés, hogy öngyilkos lett.... Elég bonyolult gondolkodásmód, nehezen követtem.... Sokatmondó az is, hogy nem lehet a korrupt tisztviselőket leváltani, mert nincs aki belépne helyettük, megállna a munka. Bizonyára ezért is tudtak évszázadok során a nemesek ilyen jól élni az udvari munkából - csak gazdagodtak, egészen a csődig tudták vinni az aktuális udvart, államot ..... ők viszont túlélték.
Riamara 2020 jún. 14. - 14:13:54
(3137/4727)
The Love Lasts Two Minds 5. rész
A helyzetet súlyosbítja, hogy a főnökasszony a császár nővére volt. Így őfelsége egy miniszteri biztost küld, az ügy kivizsgálására. Aki pedig Qungli régi barátja, Zhao Yan. Vele tart Ye császári herceg és Mu Beiyan, az elhagyott vőlegény is.(bár ők nem kifejezetten hivatalos célzattal)
Riamara 2020 jún. 14. - 14:13:06
(3136/4727)
The Love Lasts Two Minds 5. rész
"Yuan rendőr" bajba kerül. Valaki meggyilkolja a kolostor főnökasszonyát, méghozzá az ő kardjával, és a helyszínen is csak őt találják. Szerencséjére az új vizsgálóbíró (aki nem más, mint Jing Ce) azonnal nyomozásba kezd. És hamar kiszúrja az ellentmondásokat.
Riamara 2020 jún. 11. - 15:40:09 Előzmény bori4
(3135/4727)
Én már láttam a 21. részt is. Az oldalukon, a Doramaperceken a 22. részig van lefordítva. Azt ma nézem majd meg.

bori4 2020 jún. 11. - 14:14:47 Előzmény Riamara
(3134/4727)
Esetleg nem 20. részt akartál írni??? A Chen tábornok szerintem ua. - lehet, hogy összejátszanak, ahogy sejted is .... valakit provokálnak esetleg
Riamara 2020 jún. 11. - 13:03:28
(3133/4727)
The Love Lasts Two Minds 4. rész
Yuan kisasszony hoppon maradt vőlegényének apja kieszközöl a császárnál egy körözést a szökevény menyasszony ellen. Így Mianwan kénytelen férfiruhában elmenekülni a fővárosból. Kalandvágyó szolgálójával együtt a közeli Qienhe járásig jutnak el, amikor is a lány megmenti a banditáktól a város elöljáróját. Közben viszont valaki elemeli a poggyászukat, az összes pénzükkel együtt. Így hát kénytelen elfogadni az elöljáró ajánlatát, vagyis rendőrnek szegődik. "Yuan rendőr" rövid idő alatt roppant népszerű lesz a városban.
Eközben Jing Ce fülébe is eljut, hogy pártfogoltja elszökött. Elfogadja hát édesapja meghívását, és sietve Yongba utazik. A császár nagyon boldog, hogy elveszett fia visszatért, de Jing Ce tanácsára nem fedi fel a kapcsolatukat. Ennek ellenére Jing Ce ellen mégis újabb merényletet kísérelnek meg. A szálak pedig Qinhe járásba vezetnek. A férfi úgy dönt, önálló nyomozásba kezd.
Viszont így hőseink óhatatlanul újra találkoznak.
Riamara 2020 jún. 10. - 19:01:10
(3132/4727)
A Ming dinasztia nyomozói 21. rész
Az új kiküldetés is elég ígéretes. Érdekes karakterek és történések vannak itt is. Tang pedig hozza a formáját. :)
Wang közben , úgy tűnik, nagy szarba kerül. Hacsak nem ez is egy bonyolult terv része. Nekem az öreg pasi kezdettől elég gyanús volt, a tavacskájával együtt. :)
Jut eszembe, ez a Chen tábornok ugyanaz, akivel Wang a lólopáskor összebarátkozott a határvidéken?
Riamara 2020 jún. 10. - 12:03:10 Előzmény bori4
(3131/4727)
Ezért is mondtam, hogy az esetek, azon kívül, mennyire izgalmasak, nagyon érdekesek, és tanulságosak is.
A válópertől nekem is tátva maradt a szám. Azon pedig, hogy az asszony a hozományt is visszakapja, külön elcsodálkoztam.
Mindazonáltal azért itt is megbélyegzik az elvált nőket. Ez a következő részben majd előjön.
Az eunuchokról szólva, tényleg korlátlan a hatalom. Ráadásul ott is frakcióznak.
bori4 2020 jún. 10. - 11:20:47 Előzmény Riamara
(3130/4727)
Érdekes, hogy az anyacsászárné sem tudta megvédeni Suit - végeredményben a Suit és az eunuch sorsa függ a két császári nőszemély akaratától, éppen ki-kit tud megszorongatni, vagy keresztbe tenni a másiknak. A többiek meg ahogy szokás, szekértáborokhoz csatlakoznak és a külső körökön járják ugyan ezt a táncot. Nekem ujdonságként hatott, hogy már lehetett válni, sőt gyerekelhelyezési "per" is volt ezek szerint :) Minden történet megér egy misét és nagyon "ismerős" is.
Valami rémlik, hogy ez időtáj talán (a Ming diszasztia talán ebbe bukott bele?) elképesztő nagy hatalomra tettek szert az eunuchok - na bele lehet gondolni a látottak alapján hová fajulhattak a dolgok. A "mi" eunuchunk a főváros legnagyobb nyilvános házának a tulaja, nyomozórészleg parancsnoka, a császár mindenható nyomozója, intézője ... belegondolni is szédítő, mi mindent tartott kézben, mekkora hatalma volt, meddig elért a keze... Na most akkor egy ekkora birodalomban ha ebből nagyon sok volt, hát igen - övék volt az ország szinte.
bori4 2020 jún. 10. - 11:08:21 Előzmény Riamara
(3129/4727)
Tegnap értem én is ide, Tangon kinyúltam, annyira tetszett a hisztije. A három fiú közül neki van a legtöbb esze, bár a ranglétrán legalúl van, de nagyon bírom, hogy mégis mindent elér amit akar. Jó sorozat, a nagyon érdekesek a történetek, esetek.... a diszletek is reálisak (nincs túlszépítve) és kiválóan játszanak - szóval csillagos ötös eddig :))
Riamara 2020 jún. 09. - 17:14:49
(3128/4727)
Ming dinasztia nyomozói 19. rész
Majd megszakadtam rajta, Tang annyira jópofán lökött tud lenni.
Miután a múltkor jól kihúzta a gyufát őfelségénél, büntibe került. Most Wang beprotázsálta őt egy új feladatra. Amit Tang művelt, hogy kihúzza magát a küldetés alól! :)) Persze sikerült megint összeszólalkoznia őfelségével is. De a császár, minden hülyesége ellenére, úgy tűnik, csipi a fejét. :D
Ja, Suit meg elbocsátották. Az a kis féreg főnöke intézte el. Remélem jön még a kutyára dér. Nagyon szemét egy pasas.