Téma: Kenny Lin

Riamara 2020 aug. 14. - 18:49:25 Előzmény bori4
(3347/4727)
Vagy talán épp most engedte ki a gőzt. A problémája ugyanis az volt, hogy képtelen megmenteni azokat, akik közel állnak hozzá.
Mikor is kezdtek el súlyosbodni a rohamai? Mikor az ezüstbányákból jöttek vissza a fővárosba, és a mongol lányt meglőtték a mérgezett nyíllal. Aztán jött az az eset a veterán katonákkal, akiket szintén nem tudott megmenteni. A kocsi felrobbanása meg csak hab volt a tortán.
A tehetetlenségtől kattant be. Ez most amolyan terápiás öldöklés volt. :)
bori4 2020 aug. 14. - 09:10:41
(3346/4727)
Totál kiakadtam - a császár nem engedi, hogy a tömeggyilkos nagynénjét Wangék lecsukják. A tényekkel szembesülve összeráncolt homlokát látva, Wang azonnal kapcsol és másítja a tényeket....
bori4 2020 aug. 14. - 09:06:40 Előzmény bori4
(3345/4727)
:-))))
bori4 2020 aug. 14. - 09:03:47
(3344/4727)
Kérdeztem minap, hogy Tangot ki fogja megvédeni. Elég naív kérdés volt, hiszen természetesen Sui.... ki más. :) Már csak ez a minicsata hiányzott szegény tépett idegeinek. Ami feltűnt nekem, hogy eddig a csihipuhik során jobbára csak lebénító ütések történtek ha jól láttam, most viszont sokan innen már nem állnak fel... A pasi teljesen begőzölt a "barátjáért" ....
bori4 2020 aug. 14. - 08:58:27
(3343/4727)
Hát ez nagyon jó kérdés....
Végre a 39. részben kiderül :) - már csakő hiányzott.
Viszont a bosszúszomjas múltbéli vonal - amiről éppen beszélgettünk, mint "kliséről" -, további megerősítést kapott.
Riamara 2020 aug. 13. - 17:49:35
(3342/4727)
Visszatérve a "klisékhez". Érdekes, az ahogy a történelem folyton ismétli önmagát. Milyen hátborzongató volt látni a Ming korban azt a rémes robbanást, egy héttel a Libanoni eset után.
Hiába, az emberek képtelenek tanulni a hibáikból.
bori4 2020 aug. 13. - 15:58:57
(3341/4727)
Nem rémlik, hogy olvastam volna.... megnéztem wikin Karczag oldalát - látom, nagyon mellőzött író volt. Viszont három művét, a triászt együtt emlegetik, amiből a harmadik az Idegen páncélban című. Feltétlenül meg fogom őket keresni a könyvtárban... Köszönöm az ajnlást!
Amit jelenleg olvasok az Benkő László: Szent László trilógia első kötete, A lázadás parazsán.... Benkő kortárs író, tőle sem olvastam még semmit eddig. Szóval most nyakig merültem a magyar történelembe....:)
Riamara 2020 aug. 13. - 15:13:12 Előzmény bori4
(3340/4727)
Olvastad már Karcag György: Idegen páncélban című regényét? Ugyanabban a korban játszódik, csak kicsit később, András halála után.
Én nagyon imádom. Újra és újra elolvasom. Hogy abból micsoda filmet lehetne csinálni! :O
Riamara 2020 aug. 13. - 15:08:09 Előzmény bori4
(3339/4727)
Wang nem rokona az ágyasnak. Csak épp azután került eunuchnak a palotába, miután az ágyas fia meghalt, és ő nagyon odavolt. Akkor talált rá a síró kisfiúra, megvigasztalta, és a szárnyai alá vette. Ezt egyszer a császár a szemére is vetette. Hogy ne élje bele magát ennyire a kapcsolatba, mert nem a fia.
Riamara 2020 aug. 13. - 15:04:00 Előzmény bori4
(3338/4727)
Ezért mondtam mindig, hogy a magyar történelemben annyi regényes fordulat volt, hogy évtizedekre el lennénk látva, ha filmeket készítenének belőle. Alapanyag van bőven. De sajnálják rá a pénzt, pedig kereslet lenne rá.
Milyen gáz az már, hogy ha magyar történelmi eseményekre vagyunk kíváncsiak, akkor lengyel, vagy török sorozatot kell néznünk.
Mi az iskolában mindig eljátsszuk a gyerekekkel koronás, kardos történetet, mikor a tananyagban odaérünk Andráshoz meg Bélához. Ha az oktatásnak valóban az lenne a célja, hogy megszerettesse az ifjúsággal a történelmet, akkor a sok hülye adat és évszám helyett inkább a dramatizált történelemtanítást nyomná.
Na most kipuffogtam magam. :))
De tényleg annyira bosszant. Beígérték a Toldit is, de még híre hamva sincs. A Nándorfehérvári viadalon meg összevesztek a filmítészek. Mert nem eléggé történelmi. De hát nem is dokumentumfilmeket kértünk tőlük. Hanem jóféle izgalmas, drámai kalandfilmeket.
bori4 2020 aug. 13. - 13:57:22 Előzmény Riamara
(3337/4727)
Pont ugyan így történt minden a történelem során Koreában is. Ezért ezek a "klisék" tényleg már unásig ismertek. De ilyen tudományos magyarázatot most kaptam a kérdéskörre először :-DDD
Komolyra fordítva: a világ több részében alapvető létforma volt a vérbosszú, meg a nöbbnejűség. Ha nem a másik birodalommal, országgal kellett hadakozni, volt ok országon belül is a vérontásra.
Most olvasok egy magyar királydrámát(!), Árpád-házi királyaink se tartották be a trónutódlásban a megállapodást, vagy esküjüket, gyilkolták ők is egymást - no meg a pártokra szakadt népet. I. András a fiának szánja a koronát, holott testvérével Bélával megegyeztek, hogy rá fogja hagyni, lévén Salamon még gyerek és tele van körülötte az udvar német lovagokkal.... Lett is csata a két testvér között - és ez végig így megy a mi történelmünkben is...
bori4 2020 aug. 13. - 13:44:09 Előzmény Riamara
(3336/4727)
Most hogy említed, így már emlékszem az elején a konfliktusra.... ezért nem jó nem egyhúzamban nézni ezeket a sorozatokat. Még ha darálod is, akkor is kiesnek fontos részletek. :)
Azt is elfelejtettem, hogy Wang az úrnő embere - rokona, vagy őt is ő nevelte, erre esetleg emlékszel?

Most a 37. részben Wang hatalmas információ-tömeghez juthat - ami esetleg az életébe is kerülhet. De Tang a további nyomozáshoz ezt kérte tőle, Wang pedig a császártól.... Talán, ahogy említed, azzal hogy engedélyezi az iratokba való betekintést, talán még jobban magához akarja láncolni őfelsége Wangot.... De ki védi meg Tangot??? Nagyon izgalmas és érdekes ez az egész játszma....
Riamara 2020 aug. 13. - 11:33:25
(3335/4727)
Amikor kosztümös sorozatoknál klisékről beszélünk, akkor az voltaképpen nem más, mint történelmi hagyomány. Ahol az okoknak és okozatoknak megvan a maguk folyamatos rendszere.
Nincs olyan sorozat, ahol valamely főhős családját ki ne irtották volna. Ami bizony azt jelzi, hogy ez egy bevett szokás volt. Az okozatával együtt. Mert nyilván egy szerteágazó népes családból azért mindig sikerült megmenteni legalább egy-két embert, aki aztán úgy gondolta, a történtekért bosszút kell állnia.
Az hogy nem volt törvényben lefektetve, miszerint az elsőszülött a trónörökös, valóságos melegágya volt a trónviszálynak.
A többnejűség miatt pedig nincs mit csodálkozni azon, ha a fontosabb politikai ügyek, nem mindig a kormányülésen, hanem sokszor a belső udvarban dőltek el.
Riamara 2020 aug. 13. - 10:40:43 Előzmény bori4
(3334/4727)
Ez is, az is. Szerintem az sem véletlen, hogy őfelsége igyekszik Wangot a saját befolyása alá vonni, mert tudja, hogy az eunuch elsősorban az úrnőhöz lojális. Ugyanakkor nagyon elnéző az ágyassal, és olyan dolgokat is megbocsát neki, amiért másokat simán likvidáltat. Azt a porceláncsészés dolgot is ő söprögette be a szőnyeg alá.
Amúgy az ágyas utódtisztogatási szokására volt is utalás már a sorozat elején. Csak akkor elsiklottunk fölötte. Amikor a kisherceg tanulótársa hirtelen meghalt, mérgezésben. Az anyakirályné meg veszettül nekiment az ágyasnak.
Ha jól emlékszem akkor is a császár, na meg Wang, sikálták el az ügyet.
bori4 2020 aug. 13. - 10:12:23
(3333/4727)
Ó, azt gndolná sokszor az ember, hogy a forgatókönyv-íróknak túlteng a fantáziájuk, de úgy látszik van miből meríteniük... köszi, érdekes nagyon. :)))
Az mondjuk furcsa, hogy ilyen - egyébként mindenre figyelő császár -, azt nem ellenőríztette, hogy miért nincs fiú utóda? Mások ezek szerint "gondosabbak" voltak.... vagy tudott róla, csak minden áron meg akarta menteni.
Riamara 2020 aug. 12. - 13:18:02
(3332/4727)
The Love Lasts Two Minds 22.
Ebben bebizonyosodik, hogy vannak akik képtelenek tanulni a hibáikból. Jing Ci ugyanazt a stratégiát veti be, ami már előszörre is katasztrofális eredménnyel járt. Úgy akarja megvédeni Yuant, hogy nem avatja be a dolgokba, inkább eltaszítja magától.
Az első következménye meg is születik, ugyanis Yuan úrnő rendesen kiakad rá, és úgy dönt, a lányát inkább Mu Beiyanhoz adja.
Zuo doki kapcsolata is lejtmenetbe kerül, mivel Tan képtelen otthagyni az orgyilkos társaságot.
Megérkezik Zesheng hercegnő is. Nem túl jó természete szépen kiütközik már a fogadásán.
Riamara 2020 aug. 12. - 10:36:20 Előzmény bori4
(3331/4727)
Utánanéztem a hölgynek.
A Chenghua császár uralkodásának nagy részét , a tizenhét évvel idősebb Wan ágyas befolyása alatt töltötte . Wan a fiatal császár nevelőanyja volt, nevelte és megvédte a fiatal herceget.
Miután a trónra emelkedett, gyorsan vált a császár kedvenc ágyasává. 1466-ban gyermeket szült, de a gyermek nem sokkal ezután meghalt.
Majdnem két évtizedit uralkodott a császár háremében. Wan eunuchokat alkalmazott a hárem felügyeletéhez, akik jelentést tettek neki, ha az ágyasok teherbe estek. A taktika, beleértve a hárem tagjainak kénytelen abortuszát és még a gyilkosságokat is, amelynek eredményeként a Chenghua császár sajnálta, hogy harminc éves korában még mindig nincs férfi örököse. Csak akkor derült ki, hogy egy fiú örököst, a leendő Hongzhi császárt titokban mentették meg és nevelték fel a palotán kívüli biztonságos helyen.

Megjegyzem a császár élete is regénybe illő volt. Meglehet róla is szólnak sorozatok, csak nem tudunk róla. :)
Ja és Wang is szerepel a császárról szóló ismertetőkben.
bori4 2020 aug. 12. - 09:24:57 Előzmény bori4
(3330/4727)
A bombagyártó autista herceg munkatársa szerintem nő...
bori4 2020 aug. 12. - 09:20:14 Előzmény bori4
(3329/4727)
No ezzel a hölggyel van egy kis bajom, hol páncélban látjuk, hol a császár ágyasaként, bizalmasaként? Nem tudom, most ki is ő...
bori4 2020 aug. 12. - 09:15:59 Előzmény Riamara
(3328/4727)
Ming dinasztia 35-36.
Most ezt hajtom, mert a Novoland fordítás leállt úgy látom - technikai problémái vannak a fordítónak. (Már majdnem utolértem..)
Szóval érdekes - visszatekintős - rész volt a 35., így több dologra választ kaptunk. No meg a "hármas" találkozására is. Tang a legelső volt a "diplomaosztón", kár hogy a császár hagyta magát befolyásolni és hallgatott a féltékeny, öreg tisztségviselőkre, nem fontos helyre került kinevezésre... Viszont a zsenialitását nem tudják elvenni é a hozzáállása példaértékű - neki mindegy a hely, csak a feladat számít, amit meg kell oldani. Választ kaptunk arra is, hogy Wang személyes eunuch hogy lett ilyen nagyhatalmú... Hát a császár csinált magának egy saját hivatalt, amolyan titkos kémhivatalt - lett "füle és szeme". Mert hát az jól látszik itt is, meg majd' minden sorozatban, hogy a trónon ülő minen szempontból elszigetelt, félrevezetett vagy megvezetett uralkodó, ha nincs észnél, azt sem tudja mi folyik a "birodalmában".
Sui pedig súlyos mentális gondokkal küzdött már azidőtájt is, erre most rátesz egy lapáttal Tanggal való konfliktusa az újabb robbanás okán, amit nem tudtak időben megakadályozni.