Téma: Keresztanyu

3/10
Pünkösdi Kató 2021 márc. 18. - 16:55:48 3/10 Előzmény napraforgó
(1562/5122)
Nem is az a baj, hogy viccesek, lusták, falnak munkaidőben, valljuk be, Makkosra felesleges a rendőrörs. Jó, kell a sorozatba, de most ez lényegtelen. Nem várhatjuk el, hogy egy 20 lelkes kisközségben uolyan eseménydús legyen napjuk, mint vmelyik fővárosi kerületben. De ez túlzás nagysasszony! És a papagájok is, rém idegesítő, hogy mindenki sztorit hárman ismételnek el!!!!!
3/10
Pünkösdi Kató 2021 márc. 18. - 16:53:36 3/10 Előzmény napraforgó
(1561/5122)
pontosan, ezerrel le van szabályozva a sziréna, gyorshajtás lehetősége. Meg kell győződniük, hogy megkapták az elsőbbséget, nem automatikus az elsőbbség. Remélem, elmeszeli az alkotókat a rendőrség, bár más szereplőket is lehetne, mert nincsenek bekötve. Engem nem zavar, ha a filmben nincsenek, csak nehogy már nem állhatnak fejre, mert épp az elmebeteg főnökük épp üvölt vagy hadonászik.

Direkt nézem Győzikék óta - azt hiszem, ő(ke)t büntették meg, mert nem volt bekötve.

6/10
napraforgó 2021 márc. 18. - 15:25:29 6/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(1560/5122)
És bizony egyáltalán nem tetszik, hogy a rendőröket, akik az életünket, biztonságunkat kellene védeni, korruptnak és idiótának ábrázolják. Tivi ráadásul még arrogáns is, nemcsak idióta.

Tipikusan az a megalomán barom, akinek van egy icipici hatalma és a világ urának képzeli magát.
6/10
napraforgó 2021 márc. 18. - 15:19:40 6/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(1559/5122)
Nekem nagyon úgy tűnt, hogy a két hülye rendőr bizony nem volt bekötve, amikor szirénázni és gyorshajtani kezdtek. Igaz, csak hátulról mutatták őket, de nem láttam a keresztbe menő biztositóövet a válluk felett.

Lehet, hogy rosszul tudom, de bizony a rendőröknek sem szabad csak úgy kedvtelésből szirénázgatni, a megkülönböztető jelzéseket csak indokolt esetben használhatják. És az bizony nem indok, hogy igy hamarabb érnek Pestre.
kék szem 2021 márc. 18. - 15:14:56
(1558/5122)
Egyetértek veled. Az a hangnem ahogy Tivadar beszél beosztottjaival, és nem csak néha, hanem folyamatosan, már bicsak nyitogató. Ahogy mondja nicsak bicsak az sem szórakoztató.
3/10
Pünkösdi Kató 2021 márc. 18. - 14:38:21 3/10
(1557/5122)
Nagysasszoy, remélem a köv. évadban, ha engedik Önt tovább dolgozni a sorozattal, nem csinál továbbra is ilyen agymosottakat Imiékből és elmebeteget Tivadarból. Milyen tanítás már, hogy a rendőrök piroslabdáznak munkaidőben, gyorshajtanak, amikor nem is kellene? Legközelebb civilruciban lebeszélik majd egymást a biztonsági öv használatáról, mert hogy munkaidőben nekik amúgy sem kell? Tivi ahogy beszél a beosztottaival, nem vicces. A sarki kocsmában 7 általánossal nem beszél így a főnök a csikkszedőjével... És jó lenne, ha nem alkalmaznának papagájokat a szereplők helyett. Nem az állatkertben vagyok.
luci87 2021 márc. 18. - 08:10:14
(1556/5122)
Aradi
6/10
napraforgó 2021 márc. 18. - 07:39:30 6/10 Előzmény guess.who
(1555/5122)
yesss :))))
6/10
napraforgó 2021 márc. 18. - 07:36:39 6/10
(1554/5122)
A koporsós jeleneten én is kiakadtam. Hát miféle házkutatást tartottaka templomban,, ha egy baromi nagy koporsót nem vettek észre a pap ágya alatt ????
offtopic
luci87 2021 márc. 18. - 07:24:43 Előzmény luci87
(1553/5122)
Most nezem Dzs. I. lapján, hogy Kun, a felolvaso, nem Aradi.. :) Már nem is tudom akkor ki volt..
Más. Az utóbbi részek mintha jobbak lennének, szerintem. Vajon hány rész van még hátra? Arra is kíváncsi leszek, Sótonyi miért őriztet pisztolyokat Bonifaccal a templomban.

Lehet, hogy én vagyok túl erzekeny( 9 hónapon belül 3 csaladtagom is elhunyt sajnos), de ez a koporsó húzogatós jelenet elég morbid volt... Lehet, hogy viccesnek szánták, de nem volt az..
offtopic
guess.who 2021 márc. 18. - 07:16:46 Előzmény napraforgó
(1552/5122)
Mondjuk az öreg Tatarenko ukrán, el is hangzott többször, hogy a magyar feleségétől tanult csak meg magyarul. Az ő családjukon kívül másokat meg gyakorlatilag nem is ismerünk Ukrajnából (na jó: Vikicskét és Pitykét, akiknek szintén ukrán nevük van).

Az egyébként tévedés, hogy a határ mellett csak magyarok élnek. Mivel pl. Romániában kifejezetten erős volt a Csau-rendszerben a (magyar, mint legnagyobb romániai) kisebbség szétaprózásának, beolvasztásának, megszüntetésének a szándéka, szándékosan telepítettek a Partiumba román családokat, hogy ezzel a korábban előszeretettel "színmagyar" településnek nevezett falvakban/városokban a népesség összetételét megváltoztassák; illetve előfordultak falurombolások is* ugyanilyen céllal stb.
Ukrajnában ez ennyire nem volt durva, de a kisebbségekhez (szintén főleg a magyarhoz) való viszonyt eléggé elmérgesítette a kisebbség anyaországának durván konfrontálódó, megegyezésre soha nem hajlandó politikája.

* - Hogy a mérleget egyensúlyba hozzuk: Magyarországon is előfordult szándékos falurombolás. A Szögligethez (Borsod-Abaúj-Zemplén megye) közeli egykori Derenk község a határ közelsége miatt a trianoni döntés után választhatott, hogy Csehszlovákiához vagy Magyarországhoz akar tartozni, a lakosai (az 1700-as évek elején betelepített lengyel jobbágyok leszármazottai) Magyarország mellett döntöttek. A II. Világháború idején Horthy ezt úgy hálálta meg a lakóknak, hogy megtetszett neki a hely és eldöntötte, hogy medvére kíván ott vadászni, ezért a falut le kellett rombolni, az embereket pedig kitelepíteni. Hivatalosan persze az volt a rombolás -igen gyenge- indoka, hogy az ott lakók csempészésből éltek.
Az egykori iskolaépületet rendbehozták, ma kiállítás van benne az elpusztított falu történetéről.

Mai környezetbe helyezve a sztorit: a mai ellentengernagy helyettese eldöntené, hogy Makkosszállás területén rénszarvasra akar vadászni, ezért le kell dózerolni az egészet, a Facebookon meg majd bejelentik, hogy az elszaporodott csoki- és okosóra-csempészet miatt kell kitelepíteni a bűnöző lakosokat.


luci87 2021 márc. 18. - 06:47:49 Előzmény guess.who
(1551/5122)
Igen, szerintem se kéne erőltetni ezt a mű tajszolast.
Csak egy kis érdekesség.Tudtatok, Dzsupin Ibolya volt Aradi a felolvaso, az Abigélben. Nem is tudtam, csak a wikin olvastam. Rátonyi Hajnit és a többit tudtam.. Muszáj lesz belelesni, mert egyszerűen nem emlékszem. Nagyon megvaltozhatott, mint Bánfalvi Ági, azaz Torma...
6/10
napraforgó 2021 márc. 18. - 05:45:12 6/10 Előzmény guess.who
(1550/5122)
Nekem az nagyon furcsa, hogy itt állandóan ukránnak hivják az Ukrajnában élőket, holott tudjuk, hogy a határon túl körben egész Magyarországon magyarok élnek. Magyarok élnek Erdélyben, a Felvidéken, Délvidéken és Kárpátalján is! Nem ukránok. Na jó, talán azok is. De hogy a határ mellett közvetlenül nyilván magyarok élnek, akár Vologyán is, és csak elvétve néhány ukrán, az biztos.
Ebben a sorozatban meg mindenkit leukránoznak, aki a határ túloldalára született.

Sose felejtem el egy székely magyartól hallottakat, hogy ő Romániában kisebbséginek, megvetett magyarnak számitott és mindenféle hátrányban volt része, de amint áttjött az anyaországba, rögtön megbélyegezték, hogy "román". Melyik a rosszabb? Magyarnak lenni Székelyföldön, vagy románnak lenni Magyarországon?

Itt is, úgy leukránoznak mindenkit, hogy csuda. Talán csak azon az idétlen zarándoklaton tűnt csak fel, pl. a hőzöngő fickón, hogy ő közölte, hogy ők mindannyian magyarok és nem ukránok.

HB nagyasszonynak nem kéne külföldi sorozatokat adaptálnia, mert baromira nem ért hozzá.

6/10
napraforgó 2021 márc. 18. - 05:32:17 6/10 Előzmény kék szem
(1549/5122)
Miért kellett volna felismernie??? Ha Pálinkás György 1976-ben eltűnt, akkor Birka Jóska még csak kisgyerek volt, legfeljebb 4-5 éves. Ki emlékszik akkor vissza egy "bácsira"? Hisz Jóska még nincs 50 éves sem, még a sztori szerint sem, IRL meg még kevesebb.
offtopic
guess.who 2021 márc. 17. - 21:29:08 Előzmény zazee
(1548/5122)
No, ebben nem értünk egyet. A DÖ-ben is az volt a baj, hogy az alapötlet a délszláv háborúban részt vevő országokban játszódott, ottani konfliktusokkal, amit itt eleve nehezen érthetünk meg (innen nézve a világon semmit nem számított, hogy Szláven Montenegróból vagy Dalmáciából szökött át Horvátországba vagy fordítva), ráadásul ugye az időpontokban is ugrottak vagy 10-15 évet, ami teljesen felborította az egész sztorit, Szláven életkorát stb.
Ebben a hidegburkolókról szóló műben is sikerült elkövetni ugyanezt a hibát azzal, hogy egy ottani, ottani szituációt megpróbáltak adaptálni a magyar-ukrán viszonyokra. Sikertelenül és fantáziátlanul.

Legközelebb meg kellene talán próbálkozni mondjuk Izidóra a hun rabszolgalány és Leonszió Csaba királyfi románcának magyarításával, biztos lenne a siker. Pláne ha Ordító egér kollega kedvence, Dobos Evelin játszaná Szentes Lüszéliát és a másik kedvenc, Kenderes Csaba Sólyom Rubenszet.
kék szem 2021 márc. 17. - 21:15:49
(1547/5122)
Jóska nem ismerte fel az öreg Pálinkást.
1/10
zazee 2021 márc. 17. - 21:11:33 1/10 Előzmény guess.who
(1546/5122)
Pedig az alapötlet itt is remek, ezzel az erővel lehetne nézhető és szórakoztató is a sorozat!
offtopic
guess.who 2021 márc. 17. - 20:57:28 Előzmény zazee
(1545/5122)
Tufa Tibivel kapcsolatos véleményed helybenhagyva annyival kiegészíteném, hogy engem Mihályfi "Lalyos" Balázs grimaszaitól is kiráz a hideg, ha meglátom. Ráadásul egy-az-egyben áthozta a Jófiúkból az egészet.

Dzsupin Ibolyánál nem csak a tájszólás, de az az állandó, irtó hülye heherészés is rémes. Amit sajnos átvett Molnár Piroska is, már a sorozat elejétől kezdve. :(
1/10
zazee 2021 márc. 17. - 20:39:57 1/10 Előzmény ncsaba50
(1544/5122)
Most pár percre belenéztem. Ez a "nicsak egy bicsak" ismétlődő "poén", vagy a Sárika féle tájszólás egyszerűen rémes. Ez az egész igénytelen katyvasz a televiziózás mélyrepülése.
L.Ferenc pedig nagyobb ripacs, mint Gávölgyi. Szégyen, hogy mit képesek lenyomni a nézők torkán
kék szem 2021 márc. 17. - 19:53:06
(1543/5122)
Jóska tömi a fejét. Mikor mondja már ".....hagymát eszek, hagymával..."