Téma: Keresztanyu

luci87 2022 ápr. 26. - 10:15:01 Előzmény napraforgó
(4642/5122)
Szergej.szulei.bent voltak abban.a helyiségben amit felgyújtották Sotonyival...nem így mondta?
6/10
napraforgó 2022 ápr. 26. - 07:04:52 6/10
(4641/5122)
A jelöltek vitáján a káosz egész jó volt, de fogalmam sincs, mit akart Mira azzal, hogy leleplezte Pálinkás Györgyöt? Na és P. Gy. miért rohant el hirtelen???? Vagy fel kellett volna vállalnia a dolgot a plénum előtt, vagy tagadni körömszakadtáig, de miért menekült el?
Hisz valahol neki is az volt a célja, hogy előbb-utóbb leleplezi magát, akkor miért ne most?

Az kellett volna, hogy felvállalja a személyazonosságát és elmondja, hogy az ikertestvére, Sukorov bűncselekményeiért itélték őt el, ártatlanul hurcolták el anno, de most visszajött igazságot tenni.

És minő furcsaság, most nem lépett közbe Sótonyi, ahogy máskor oly sokszor, sokkal kisebb szarságok miatt is. Én azt vártam, hogy már másnap ott pattog Makkoson, leckézteti Tivadart, hogy nem tartotta fenn a rendet.

Tivadar, meg a hülyesége, hogy Igort szivatja megint hülyeség, valóban inkább a Szkander vonalon kellene elindulniuk. Na és persze nem elengedni Bonifácot, akármekkora potentát is lett (???!) a Vatikánban egy hónap alatt, ami persze lehetetlenség.
És röhögném, ha a Bonifác által elrabolt csontvázról a Vatikánban megállapitanák, hogy semmi köze szent Adalberthez, mert a csontok sokkal fiatalabb korúak, stb. És Bonifácot nemhogy kineveznék, de jól seggberúgnák.

Na és a későn előkerült Szvetlána ki a fenét ölhetett meg egy biztositási csalás közben és persze kivel, amit most Szergej a szemére olvas? Ez valahogy megint sok.
6/10
napraforgó 2022 ápr. 26. - 06:47:30 6/10 Előzmény Rojita
(4640/5122)
Bonifác rohadtul nagyképű lett a távollétében (1-2 hónap), és ha fel is szentelték pappá, olyan hirtelen nem ugorhat át több szamárlétrát is. Hogy a fenében lehetne a püsök felettese, kihagyva az érsek, kanonok fokozatokat és rögtön biborossá válni.
Akármilyen képtelenségekkel is van tele ez a sorozat, ez még ahhoz képest is túlzás!.
6/10
Rojita 2022 ápr. 25. - 22:24:28 6/10
(4639/5122)
Vérfrissítésként behoztak egy újabb rejtélyt. Ez a hajdani biztosítási csalás még elmenne, de a belekevert gyilkosság már túlzás. A sorozat egy paródia, nem fér bele egy hajdani gyilkosság, vagy kettő (két szülő volt). Bár Anatolijról sok disznóságot mondtak, gondolom a végkifejletben még módosítják a gyanúsítást.
6/10
Rojita 2022 ápr. 25. - 22:09:40 6/10 Előzmény Rojita
(4638/5122)
Kitöltök egy lottót. Mondtam, h Bonifácot pappá szentelték közben. Ügyesen elkezdte építeni a karrierjét. Persze, ehhez kellett neki vki segítő keze is.
Azonban, sztem most a volt püspöke nem fogja lenyelni megnövekedett nagyképűségét. Ez a Szt Adalbert idegenben nem fogja jól érezni magát. Lesz ebből még kalamajka. Persze attól függ, h Bonifácnak milyen magas-rangú a pártfogója...
3/10
Pünkösdi Kató 2022 ápr. 23. - 21:50:31 3/10
(4637/5122)
Tatyika apja szerintem Szappanos Kálmán.
Bonitó 2022 ápr. 23. - 21:09:31
(4636/5122)
- Bonifácról elmondtam már a véleményem, több szót már meg sem érdemel a sunyi fráter, és punktum! ( A fráter szót, pejoratív értelemben említettem!)
- Remélem Ildi, nem Bonifácot választja?! De ha az lesz a végén a barbatrükk, hogy Ildi elmegy Bonifácnak "házvezetőnőnek" a Vatikánba, akkor biztos, hogy nem fogom nézni a következő évadot! :)

- A polgármester választásnál nem tetszett, hogy Ludmilla/Hernádi volt a levezető elnök! Még akkor sem, ha az ő "Lugasában" tartották! Az egész tele volt parodisztikus elemekkel! Sőt, áthallás is volt benne, a valódi kampány kapcsán.
- A pletykás asszonyok jó kis ramazurit csináltak! Sárika csak nyomta az északkeleti nyelvjárásban a szövegét, de nem ő volt a bomlasztó, hanem Borika. Ő volt a szószóló! Akit a DÖ-ben bírtam, de ott is a végén már sok (k) volt! Ott is, Itt is bizony kinyílt a csipája!
Borika jelenlegi karaktere már szinte visszataszító, polgárpukkasztó! Megengedhetetlen stílusban beszél. És nem tudja hol a helye a ranglétrán?! Egy erőszakos némber!
- Petra elcseszte már az elején a kampányolását, mert azzal kezdte, hogy "elöregedett a falu!" Nyilván Petra a fiatalok problémájára fókuszált inkább. De az öreglányokat érzékenyen érintette, ezért a vezérbika Borikával az élen cirkuszoltak, szaladgáltak, mint pók a falon. De azért nem kellett volna Petra szavait ennyire kiforgatni!
- Németh Kristóf Jóskája, ahogy szaladált röhögve hörögve - mint macik a málnásban, kezében nagykéssel, véres kötényben, csak annyit tudtam mondani, hogy óh, te drága medve anyám a málnásban!
- Úgy hallottam, hogy Timike ismét felszarvazta a mókamiki Jóskát?! Ebből kimaradtam! Remélem, hogy Zénó most nem az asztalt választotta nyoszolyának, hanem a helyzetnek megfelelően egy kényelmes teknőt! :)

- Nekem nem tetszik továbbra sem, hogy Huba apja a nagyfejű Sótonyi??!!! Remélem a túlmozgásos Krisztina Hagymácska addig-addig ugrál, mint nickel bolhácska, amíg kideríti, hogy ténylegesen ki Tatyika apja?! Még azt sem bánom, ha Damil apja az?! És Damil csak fél tesó lesz. :)))

- A disznóvágásnak se füle, se farka nem volt! A malac füle és farkán kívül! Ami előrevitte volna a cselekményt. Bizonyára a feldolgozott disznó húsa a záró bulira kellett, így összekötötték a kellemest, a hasznossal?!
3/10
Nickname123 2022 ápr. 23. - 13:28:24 3/10
(4635/5122)
A vitan mit akartak azzal, h a nyugdijakat is rendezik. Hogy? Az allami szintu ugy, nem egy-egy telepules hataskore. Kicsit osszemosodtak a polgarmester valasztasi program temai egy orszagos valasztasi program temaival.
6/10
napraforgó 2022 ápr. 22. - 19:31:02 6/10
(4634/5122)
Bonifác valóban döbbenetes. Diakónusként ment el és nem hallottunk róla, hogy azóta felszentelték-e papnak. Milyen jogon jött vissza pattogni Makkosra? Rendet rakni a templomban? Mi köze van hozzá?
Ráadásul milyen álszentül hőbörög a bűnről, mintha ő nem lenne legalább annyira bűnös, mint Igor.

Apropó Igor. Mi a farncnak barátkozik megint Ginával? Ezek ketten szemérmetlenül flörtölnek egymással a fogadóban, mindenki szeme láttára.
6/10
napraforgó 2022 ápr. 22. - 19:20:32 6/10
(4633/5122)
Már csak 5 rész van hátra az évadból. A 81.-kel vége a 3. évadnak. Kiváncsi vagyok, mire derül még fény?
janderka 2022 ápr. 22. - 18:13:39 Előzmény napraforgó
(4632/5122)
Nemár... Sótonyi gyereke a Huba? Hónapok óta nem nézem, de ez brutálbaromságnak tűnik.

Mit szólnak ehhez vajon a "rajongók"?
6/10
napraforgó 2022 ápr. 22. - 18:04:06 6/10
(4631/5122)
Nem igazán értem, hogy Sótonyi annak idején miért nem tudta felvállalni Hubát? Jó, az ember nem dicsekszik egy zabigyerekkel, de anyagilag biztos tudta volna támogatni Szvetlánát, hogy ne kelljen megszabadulnia a gyerekétől. Más anya is nevel egyedül két gyereket, igy az is érthetetlen, miért is bizta a fiát egy idegenre. Zavaros ez az egész.
6/10
napraforgó 2022 ápr. 22. - 17:29:03 6/10
(4630/5122)
Vajon mit fog szólni Szkander, ha megtudja, hogy Bonifác elégette a méregdrága kávét?
És Jóska, ha megtudja, hogy Szkander lopta meg?
Na és Julio hogy fogja behajtani a részesedését? Még Babos sem kapta meg a részét a csempészésért.
És az összes polgármester, akik mind rendelni akartak a macskás kávéból? Most hogy jutnak hozzá a kávéjukhoz?

Csodálkozom, hogy Róza mama állandóan a hálózatról hablatyol, holott itt már rég nincs hálózat, mindenki a saját szakállára üzletel. A bánya meg csak van, de nem látszik, hogy bárki is üzemeltetné. Mit csinál mostanában Mariann?
6/10
Rojita 2022 ápr. 22. - 15:46:43 6/10 Előzmény Mark1993
(4629/5122)
Az egyházi kilépő papírt a püspöknek írta alá. Aztán nekifutott a nagyvilágnak, közelebbről Olaszországnak, h ott bekéredzkedjen egy kolostorba és távol az emberektől elmélkedjen, kertészkedjen és elmélyítse olasz tudását.
Azonban, már a makkosi pályaudvaron összefutott egy volt osztálytársával, aki már évek óta komoly tisztséget tölt be mondjuk az Egyházügyi Hivatalban, sőt nemrég tért haza többéves vatikáni szolgálatból is. Bonifác a vasúti restiben röviden elmesélte barátjának a vele történt kalamajkákat, nem mulasztva el, h tk Ő már kilépett az egyház ölelő kebelei közül és éppen bujdokolni indult.
A kedves iskolatárs aztán hamar meggyőzte Bonifácot, h a gyülekezeti szolgálatát se sajnálja, helyette vállaljon egyházi pártpolitikai munkát. Első lépésként beírta Bonifác nevét egy párhónapos vatikáni továbbképző tanfolyamra, ahol akár lehetősége volt a papi fogadalmat is letenni. A tanfolyam végeztével, vagy akár már a kurzus közepétől Bonifác már gyakorlatra hazatért Mo-ra, közelebbről Makkosra, h bizonyítsa az Őt eltanácsolt püspökének a rátermettségét és elhivatottságát.
A továbbiakban Bonifácnak én szép egyházi karriert jósolok , (minisztériumi titkár, tanácsos, államtitkár, vatikáni nuncius, sőt pár évtized múlva komolyan szóba jön a neve a ...)
5/10
Mark1993 2022 ápr. 22. - 13:17:58 5/10 Előzmény Rojita
(4628/5122)
Nem az volt, hogy az Ildivel való kudarcos házasság / esküvő előtt röviddel lepapírozták, hogy az egyházi viszonya megszűnik Boninak ? Erre hogy találta magát a Vatikáni tanfolyamon ?
6/10
Rojita 2022 ápr. 21. - 22:53:31 6/10
(4627/5122)
A templomban a püspöknek lett volna joga ellenőrizni. Hogy a több-szempontból méltatlan Bonifác jutott mégis egyházi beosztáshoz, az számomra egy példa, egy görbe tükör a való életből.
A történet nem tért ki rá, h a volt makkosi diakónusz kinek a segítségével, milyen módon jutott vatikáni befolyáshoz és ezzel magasabb hazai beosztáshoz, de a valódi életben is sűrűn előfordul, h vki gonosz, akár bűnöző jut hatalomhoz - csalással, megtévesztéssel, akár egy bűntárs segítségével.
Csak ez egy fikciós történetben a nézőnek rosszul esik. Legalább itt győzne a jó és az igazság.
Bár, akkor nem lenne bonyodalom a filmben.
2/10
cselaxi 2022 ápr. 21. - 21:54:24 2/10
(4626/5122)
Még egy ilyen rész, mint a mai, eskü, abbahagyom a nézését.
3/10
Pünkösdi Kató 2022 ápr. 21. - 21:30:57 3/10 Előzmény Bonitó
(4625/5122)
Egyáltalán Tivi miért várt másnapra? Akkor este kellett volna házkutatász tartani a templomban. Megérett már, hogy felszántsák az örs helyét sóval behintve, mert egy szégyen, amit ott művelnek.
3/10
Pünkösdi Kató 2022 ápr. 21. - 21:28:19 3/10
(4624/5122)
Nos, megtudtuk, hogy Róza mama tejtestvére Huba apja. De Tatyinak vajon ki az apja? Szerintem Szappanos Kálmán. HB nagysasszony tudja úgy kerekíteni a történetet.
Bonitó 2022 ápr. 21. - 21:10:32
(4623/5122)
És megérkezett Bonifác! Hogy maradt volna ott ahol volt!

A Vatikánból jött, ellenőrizni a templom működését??!! Bakker!
Nem hiszem el! Node, hogy került a Vatikánba? Szaladgált a Vatikán bejárata előtt és csak úgy ukmukfukk behívták? Majd valaki futtatta, felkarolta, sztárolta? És volt pofája visszajönni? Ő rendelkezik Makkoson?! Boni dirigál és számonkér a templomban?!
Bizisten eshetett volna rá egy szent szobor, hogy elhallgasson!

Egyébként, tudomásom szerint Bonifác kilépett a rendből nem igaz?! És elszaladt világgá?!
Erről a sunyi fráterről mindenki tudja, hogy felcsinált egy mélyen hívő szüzet, paráználkodott!
Majd a terhes nőt az oltár előtt faképnél hagyta. Szégyent hozott a püspökére! Aki a nagy kereszttel úgy szaladgált a faluban fel-alá, mint a bolond légy a szent képen!
Bonifác csalódást okozott a gyülekezetében is! És ez az ember visszajött?!
Ő akar gyóntatni másokat? Na, ez már sok! Most pedig itt, röhögök ...... nevetés.... ha-ha-ha!

Olyan visszataszító ahogy pulykálja Igort, ahogy számon kéri a menet közben megbotlott Igor báránykát, hogy vagy röhögök megint, vagy azt mondom, hogy Bonifác blöe.......
Egy álságos, sunyi! Mit keres ez a paplakban?! Mivel mérges vagyok a forgikra IS, ezért még egyszer blöeee!
Jaaa, és most tudtuk meg, hogy Huba apja Sótonyi??!! Na, ez is mellbevágott! Ezt a belterjességet! Fogadom, hogy a disznóvágás alatt találta ki a Nagyasszony sült vér fölött, hogy Sótonyi a vérszerinti apja Hubának?! Ez hótziher!
Hugó volt az egyetlen kedvencem, de most, hogy a nagyfejű lett az apja, már lekonyult a szimpátiám.
Vagy ez csak egy Barbi trükk volt?!